Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nahodou nova Civka je super. Libi se mi prepracovani na HEX a hlavne omezeni poctu jednotek na policko. Dalsi drsnou veci jsou omezene strategicke zdroje, proste parada. Cela hra je pak mnohem rychlejsi, prehlednejsi a zabavnejsi nez u IV. Myslim si ze pokud chcete hardcore civilizacni hru tak zkuste Hearts of Iron (doufam ze se to tak jmenuje) a pak jeste jednu podobnou. Jinak recenze je fakt hruza. Vypada to jako by to mel zaple pul dne + ten infantilni popis... Par veci co se mi moc libi jsem uz vypsal vyse. Co se mi moc nelibi je nedotazenost nekterych prvku. Mestske staty mohli byt vyuzite lepe, takto je to celkem o nicem a hodi se snad jen pri hlasovani UN. Taky generovani pozice na mape svete mi neprisla moc nahodna. Z peti her jsem byl 3x na jednom startovnim miste a 2x na dalsim. Taky chybjeji nejake scenare pro zacatek jako u IV. To je velka skoda protoze me bavili, tak snad brzo nejake vytvori fans.
    • S tím generováním pozice, jde to nastavit při vytváření hry v záložce advanced. Když to není zaškrtlé hra pak polohu rozděluje podle druhu civilizace
    • Naopak bych rekl, ze mestske staty jsou docela dobry napad - ozivuji hru. Nektere je vyhodne dobit, s nekteryma je ale skutecne poradnej boost uzavirt alianci. Zejmena s tema, co jsou ve statusu jako "Marritime", ty kdyz mate na Ally, tak vam v zavislosti na dobe posilaji DO VSECH mest furu zradla a vy v nich muzete dat na produkci treba zlato. V reinasance era, ku prikladu, kdyz mate jako Ally s nejakym statem co je Maritime, tak dava 5 zradla kazde kolo do vaseho kapitolu a 3 do vsech ostatnich mest. Udeljte to se trema a o zradlo se nemusite vubec starat a vsechno cpat do zlata, vedy, kultury, produkce ...
    • On možná bude problém v tom, že Civilizace založila žánr hardcore strategií, proto se na ní teď tak nadává.
      Já jsem si teda vyzkoušel demo a nepřesvědčilo mě, předchozí díly jsou daleko, daleko lepší.
  • Chtěl bych se zeptat autora, jestli některou z předchozích Civilizací hrál? Nebo ještě lépe, jestli hrál 1. - 3. díl, alespoň jeden z nich?
  • Přestal jsem číst poté, co jsem narazil na výraz "Civka". Debila ze sebe dělat nenechám.
  • Rezence jak stehno, za to mu platí??? O CiV by se dalo napsat stohy papírů, jediné co mohu doporučit vyzkoušet a nedat na názory druhých, zvláště českých pseudonovinářů...
    RIP Tiscali
    • Shovívavost, tahle recenze je autorova první, určitě se časem zlepší :)
      • DSemik
        První recenze? Možná tady, ale mám pocit, že o hrách píše už dost dlouho...
  • no co dodat...Civ 5 poslala Civ sérii do těžkého mainstreamu a ač sem nebyl hardcore hráč Civ, tak mám tuhle sérii rád od 1.dílu a aktuální bych skoro až nazval propadákem, minimálně dokud neopraví hromady zoufalých bugů a evidentně zcela nedodělané AI, které třeba některé druhy map nezvládá prakticky vůbec hrát, stejně je to s vybalancováním ras nebo bonusy od městských států a dalšími věcmi

    a ano máme tu možná o něco hezčí grafiku...super, hurá, no je to zbytečně barevné až odpudivé, ale evidentně je to dnešní trend, protože se v podobném duchu nese čím dál více aktuálních titulů...takže graficky stejně vypadala Civ IV lépe a hratelností se to propadá do hlubokého šedého průměru, něco bude opraveno, něco určitě vylepší datadisky, které přijdou, s tím zaručeně každý počítá...ale aktuální verze...ne víc než 6-7 z 10ti, cokoliv víc je úlet pravděpodobně psychopata nebo chorého mozku
  • co takhle čeština???
  • Fakt výborná hra, ktorá ma zabavila na dlhé hodiny a ešte mnoho zabaví. Niet čo vytknúť tejto skvelej hre, snáď iba trochu závažný bug, kde občas pri podpísaní mieru (peace treaty) alebo pri otvorení hraníc (open borders) na 10 ťahov, sa z 10 ťahov stane zrazu storočie ba dokonca tisícročie. Tým pádom niekedy, keď potrebujete vyhlásiť nejakému protivníkovi vojnu, tak nemôžete a súper si veselo expanduje okolo vás a vy s tým nemôžete nič spraviť. Je to veľmi otravný bug a kopa ľudí čaká na hotfix ktorý by to opravil, lebo kvôli nemu nemôžu dohrať. Podľa toho čo sa mi podarilo zistiť z medzinárodných fór, tak jediný spôsob ako to poraziť je zhodiť atomovku na protivníka, problém je ale, že čo robiť ak ste ešte len v Classical Era :)
  • Bohužel, končiny (nejen) českého internetu přetýkají až moc pozitivními recenzemi, které bohužel nemají moc vypovídací hodnotu. Civka se trochu přiblížila main-streamu, zjednodušila mnoho herních principů a odebrala mnoho šikovných a propracovaných věcí. Jádrové změny jako hex grid či městské státy jsou sice geniální, ale Civka ztratila na své komplexnosti. Minulé díly byly stále lepší a až 5ka to bohužel utnula - není to totiž lepší než díl čtvrtý s datadisky. Zdaleka největší vinu na tom má tragická nedodělanost hry, plno bugů a mnoho věcí, které již očividně nestihly být implementovány a ačkoliv to autor popírá, i stupidní AI. Ta byla v předešlém dílu jednoznačně lepší a ruku v ruce s naprosto ořezanou a impotentní diplomacií se hra dostává na level, který mnoho fanoušků této série nepotěšil, respektive zklamal. Takřka nehratelný multiplayer taktéž rozhodně není žádné plus. Celkově - pětka se hrát dá, dá se i nadprůměrně hodnotit, ale na 9/10 to imho není - až jestliže autoři investují trochu z utržených peněz na záplatování bugů, vylepšení AI a celkové dynamiky hry, v neposlední řadě i v přidání nesmyslně chybějících nejrůznějších nastaveních a featurek, které z Civ IV dělaly tak báječnou hru, kterou její fanoušci hrají dodnes.
    • DSemik
      Přesně něco takového jsem četl ve všech ostatních recenzích. Jsem příznivcem Civ IV, pročež se budu negativně stavět ke každému osekání, ale co jsem četl, tak do Civ V už není kam seknout...
  • hot seat a mnoho dalsich multiplayerovych veci ma byt pridanych v patchy ale zatial neoznamili vydanie teda aspon ja o nom neviem
  • hra je to dobra, ale neexistujici hotseat a animace jednotek v multiplayeru ji dost shazuji :/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit