Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak zkus Galactic Civilizations II nebo III. S trojkou nemám zkušenost, ale AI ve dvojce byla pověstně propracovaná. Je to hra, která je kombinací Master of Orion a Civilizace.
  • Jsem rad, ze recenze zminila diplomacii, nejsem vsak uplne rad, ze ji nepodrobila vetsi kritice. Onen samotny princip toho, ze clovek nemuze nastavit vlastni podminky atd. je naprosto otresny a koketuje s nehratelnosti. Predevsim pak pri uzavirani miru, ale i jinde.

    Mam miliony bodu/veci/neceho, nemuzu je pouzit. Hra vytvori nabidku XYZ, bud se prijme, nebo ne. To, ze bych mohl nabidnout UVWXYZ, anebo ze chci nabidnout ABC a ne XYZ, jako by neexistovalo. Chci jen nekoho porazit a vzit mu specificke mesto? Nemuzu. Dostanes tohle zbytecne mesto, ktere je treba v minusu a na zcela spatne pozici, a basta. Jo a samozrejme se AI nastve, ze jsi sebral mesto - ackoliv jsi ho treba vubec nechtel, ani zadne jine.

    System strachu/respektu je teoreticky zajimavy. V praxi vsak klasicka "Civ vec" - jedno kolo te miluji, druhe vsechno zrudne a chteji te znicit. Pritom ten napad neni marny, ale to provedeni... Nebo aliance - zkuste si schvalne zahrat hru, ve ktere se do valky dostanou vasi dva spojenci. Muze se vam totiz stat, ze vysledkem bude, ze jste ve valce s obema - zrovna u tehle konkretni veci nechapu, ze to ve hre mohli nechat.

    Hromada novinek v BERT je dobra. Nektere veci i v kritizovane diplomacii maji dobry teoreticky zaklad a jsou minimalne dobry napad. Jenze jejich prakticka realizace pokulhava. Ale ze vseho nejhorsi je pak pritomnost nekterych absolutne nepochopitelnych rozhodnuti, ktere jsou podle me objektivne spatne - nabizeji scestne, casto nepochopitelne vysledky, nici hratelnost, berou hracovi rozhodovani.
  • a umělá inteligence zústává pořád stejně tupá. Teprve na nejvyšší možnou obtížnost mi to přišlo hratelné, ale ne protože by se AI začala chovat geniálně, ale protože má obrovské bonusy. Kdybych to měl k něčemu přirovnat je to jako kdybych si místo rychlého auta koupil starou mulu a přidělal na ni raketový pohon. Takže snad někdy jindy, i když slabá AI provází skoro všechny díly civky a já se obávám, že se to nezlepší.
  • Coffin.Corner
    Stalo se mi něco, co jsem ještě se žádným dílem, potažmo datadiskem Civilizace nezažil a to mám doma sběratelku Civilization Chronicles, komplet čtverku a komplet pětku. Asi po hodině hraní tohohle rozšíření mě to přestalo bavit... *9*
  • Bohuzel musim souhlasit. S Beyond Earth je to presne jak s Civ V. Zaklad nic moc, prvni datac v pohode, ale az s druhym DLC jsem konecne dostal tu skvelou hru, kterou jsem ocekaval. Cili Beyond Earth bude perfektni az za dalsi rok.
    Ale jinak musim rict, ze Rising Tide je dobry, diplomacie mi osobne vyhovuje, ale tolik propagovane mesta na vode jaou spise jen doplnkova vec.

    P. S. Porad doufam v alepson jednu mimozemskou civilizaci. :)
  • Paulcz
    Mohli by udělat pořádného nástupce Civ III, tohle je dle mého úplně mimo.
  • Trochu mě mrzí, že musí vydat nejdříve hru a pak k ní domyslet teprve zbytek, aby to celé začalo fungovat.. ajo, teď mluvím o Civ. V nebo o tomhle ? Těžko říct.. *9*

    Přemýšlím, jestli koupit, protože tenhle model se mi moc nelíbí a Civilizace V byla fakt pořádně hratlená až byla "fullhouse", dost váhám..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit