Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dr-Zoidberg

    Letos je slušná změna. Předchozí roky byly horší.

  • 0011

    Tuhletu hloupost jsi prosímtě vzal kde? Kromě kluků z HW clubu a Pavla Dobrovského všichni regulérně hrají na PS4 a navíc letos v téhle kategorii vyhrála PS4 exkluzivní hra, trochu si protiřečíš, ne? Navíc proč by měl vyhrát xtý díl zavedené série proti originální indie hře? To že měla menší rozpočet neznamená že nemůže být mnohem zábavnější než další, byť povedený klon Tomb Raideru.

  • iSpirit

    Kdo nechápe psaný tex jsi pouze ty, Já nikde nepsal, že soudím kvalitu hed dle MT. Já jsem jen poukázal, že je to druhá nejlépe hodnocená z těch her, co jsi vypsal a jediná, která má jen zelené recenze. Má jich 118. Takže když on napsal, že je pro něho nejlepší, tak klidně může být. Jinak podle čeho chceš soudit? Podle Open Critic? Tak tam má God of War 95% a zase je druhá z těch, co jsi vypsal. Takže ve výsledku je to jeho nejlepší hra této generace a nám to může být putna a musíme to respektovat. Pro mě je jednoznačně Bloodborne a Nier a nemáš mi do toho co kecat.

  • Za me teda rozhodne na prvnim miste dead cells. God of war jsem zatim dohral jen k ty "carodejnici", co bydlí v chatce pod zelvou, tak doufam, ze se to jeste nrjak vyrazneji rozjede, ale odlozil jsem to uz asi pred dvema tydny a zatim vubec nemam chut se k tomu vracet. Zatimco DC me chytlo hned a drzelo po nekolik tydnu v kuse, kdy jsem mel kazdej den nutkani, si dat alespon jeden run :)

  • omiklon

    Hele, mně osobně se zdá, že se v tom zbytečně moc vrtáš. 

    Jasně, můžeme tady objektivně polemizovat, ale pak ti subjektivně řeknu, že nejlepší Metal Gear je trojka a první DeusEx žádný z jeho následovníků nepřekonal..

  • Dr-Zoidberg

    To je hezké, že na PS4 Owlboy získal ohodnocení 89% od kritiků (od uživatelů 66%) ... ale třeba na Xbox One už je to horší a má to jen 83% (resp. 56%).


    Tím neříkám, že Owlboy je špatná hra, ale podle mě se s Uncharted 4 nemůže srovnávat. Když to porovnáš s Uncharted 4 a jeho 93% (resp. 84%) , tak rozdíl je nezanedbatelný.


    ----------------------------------------------------
    Navíc v době ankety o nej hru roku 2016 ještě Owlboy na PS nevyšel a byla to čistě PC hra a proto to byl střet PC hry vs PS hry...
    Nebudeme si nic nalhávat, ale v redakci ne každý hraje regulérně na PS, zatímco prakticky každý holduje PC hraní.

  • Dr-Zoidberg

    "God of War má lepší hodnocení než většina těch her"

    A to hodnocení jako bereš na základě čeho? Budu hádat: Metacritic?

    Je ohromně ironické, že člověk, který bere hodnocení z MC jako za čistý extrakt reality, poučuje ostatní o tzv. "světopravdě".

    Navíc některé z jmenovaných her na tvém oblíbeném MC dostali hodnocení 93%, což není moc velký rozdíl oproti GoW s jeho 94%. Tak malý rozdíl je zanedbatelný a nemůžeš přece kvůli němu automaticky odsoudit ostatní hry.


    A myslím, že jsi moc nepochopil hlavní myšlenku mého příspěvku. V předchozích letech vyšlo hodně dobrých her. Jenže z důvodu toho, že od té doby už uplynula nějaká doba (očekávání a preference lidí se za tu dobu vyvinou a změní), tak se objektivně nedají ty hry moc dobře porovnat s aktuálními hrami. Stačí mi, že si lidi uvědomí, že takovéhle srovnávání je nepřesné a neobjektivní.

  • Dr-Zoidberg

    Ale jo může, vskutku to je možné. Jenom si nemyslím, že je objektivní porovnávat starší hry se současnou hrou.

    1.) Jak jsem již říkal, spousta lidí má problém si přesně vybavit starší hry (sejde z očí, sejde z mysli).

    2.) Pak je ještě potřeba vzít v potaz postupný vývoj preferencí lidí/hráčů: hra, kterou člověk považoval za vynikající pár let zpátky, může být letos vnímaná jako pouhý lepší průměr.

    GoW si vskutku zaslouží bojovat o titul nej hra roku 2018 a myslím si, že ten souboj bude vskutku těsný: někdo označí GoW jako nej, někdo jiný RDR2. 
    Nicméně srovnávat to s hrami předchozích několika let není moc fér (objektivní).

  • iSpirit

    God of War mně nějak neučaroval, ale proč mu nutíš svůj názor proboha? God of War má lepší hodnocení než většina těch her, co jsi vypsal. Jedině Zelda má lepší hodnocení, tak nevím, komu cpeš zase světopravdy. Když je to pro něho top hra, tak je naprosto irelevatní, co jsi tu napsal. Jsi tu čtyři dny a jsi jen další boreček, co zase všem nutí svoje názory.

  • Corvus

    9/10 - https://games.tiscali.cz/recenze/dead-cells-recenze-316772

  • Corvus

    Díky za každoroční anketu. Super. Jen mě mrzí, že se zeštíhlela na 3 kousky. Důvody chápu, ale těch 5 her bylo (pro mě) lepších.

  • Corvus

    Když už píšeš o nějakém Owlboyovi a PS: https://www.metacritic.com/game/playstation-4/owlboy  VÍME?

  • omiklon

    Ehm.. spíše nepřeháněj ty. Napsal svůj názor, co jemu osobně připadá jako nej hra posledních let. Chceš snad tvrdit, že z výše vyjmenovaných her nemůže být pro někoho nový GoW top hra?

  • Dr-Zoidberg

    Škoda, že redakce Games moc neholduje PS hrám a proto jsou většinou nedoceněné.

    Např. v roce 2016 většina světa označila Uncharted 4 za celkově nej hru roku, ale redakce ji víceméně ignorovala, protože PS.


    PS: Dokonce ani neuznali Uncharted 4 za vítěze v jeho kategorii "akční" hra roku a raději vytrolili čtenáře s nějakým Owlboy... :FACEPALM:

  • Dr-Zoidberg

    Tak zase to nepřeháněj.

    Rok 2017 měl perfektní The Legend of Zelda: Breath of Wild, Nier: Automata a další vynikající hry jako Horizon: Zero Dawn nebo Hellblade: Senua's Sacrifice

    Rok 2016 měl perfektní Uncharted 4: Thief's End a vynikající DOOM, XCOM 2, Final Fantasy 15, Deus Ex: Mankind Divided

    A rok 2015 snad ani nemusím zmiňovat s perfektním Zaklínač 3: Divoký Hon, Metal Gear Solid 5: Phantom Pain a další vynikající hry jako třeba Pillars of Eternity nebo Bloodborne


    Pokud si myslíš, že GoW byl lepší než všechny tyhlety hry, tak to bude jenom z toho důvodu, že jsi ty hry buď nehrál a nebo jsi je hrál tak dávno, že jsi zapomněl, jak dobré byly. Bohužel spousta lidí má krátkou pamět a nevědomky dodržují pravidlo "sejde z očí, sejde z mysli".


  • bukrr

    Já už jsem právě něco málo nahrál. Překvapuje mě, jak hodně je to vyzdvihovaný, jestli jsem něco nepřehlédl :D 

  • Pro mě je GoW hrou roku (spíše několika více roků). Soundtrack třeba valím dokola...a jo mám nahrány  i dlouhé hodiny v RDR2

  • uher

    Souhlasím s redakcí. God of War je i pro mě akční hra roku, ale taky je to u mě kousíček od Dead Cells.


    Jinak mě teda na rozdíl od ostatních níže v top trojce Spider-Man opravdu nechybí. Po technické stránce mu nemám co vytknout a když sem poprvé dostal možnost pavouka ovládat, tak ty jeho pohybové schopnosti mě opravdu dostaly, jenže taky je to bohužel hra narvaná spoustou copy-paste úkolů, které akorát otravují (hlavně když chce člověk nějaký upgrade, tak je musí chtě nechtě absolvovat) a to tu hru zcela zbytečně degraduje směrem k Assassins Creed a podobným výtvorům made in Ubisoft...

  • radim.zaty

    Tak kdyby tam nějaký Mario byl, že ano ;)

  • Akce je velmi rychla a hekticka (zvlast kdyz jdes na blizko). Udery zbrani a komba pusobi velmi robustne a audiovizualni stranky hry s nimi jde ruku v ruce. Ve hre je spousta typu nepratel a casem se jejich pohyby naucis, ale stejne je musis stale respektovat a pripravit svuj build na vsemozne nastrahy tak, abys byl schopen prekonat cokoliv. 

    Hlavne ze zacatku, kdy v podstate stale nachazis nove veci a ucis se mechanikam, te ta hra nepusti, protoze umiras prevazne z duvodu vlastni neznalosti a nezkusenosti a dost dobre vis, co bys do budoucna udelal lip, abys ses ze svizelnych situaci dostal. Frustrace nastupuje az v pozdejsich fazich (docela zalezi, jaky je strop tveho herniho skillu), kdy uz si v podstate vetsinu figlu objevil a uz moc nevis, jak na hru vyzrat krome toho, ze bys hral perfektne (a ze nektere situace jsou opravdu joo nesmyslne).

    Nicmene opravdu doporucuji, na to, ze me obvykle rougelike moc nebavi, tohle bylo jak ciste zjeveni a hru jsem si naprosto uzival az do prekonani posledniho bosse, na new game+ uz mam ale dosti problem :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit