Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aoe2 první moje hra na PC hrál jsem to minimálně dva roky pravidelně.
  • Ostatní můžeš sehnat tak že by sis v profilu game for windows live nastavil místo pobytu USA/Britanii. Pak lze i ostatní koupit
    • bylo myšleno pro Metiu
  • Skoda, ze AOE online bude mit takovou pripitomnelou animakovskou grafiku. Realismus AOE sedel mnohem vic.
    • Jojo, máte pravdu - tohle mi přijde jako taková browserovka, ale uvidíme no, až to bude na monitoru tak to bude mít třeba svoje kouzlo..
    • To je pravda...ale jestli to ma byt online a pocita se stim, že se to bude hrát hodně dlouho tak tahle kreslena grafika nikdy nezestárne.
  • smejki
    pro autora - http://cs.wikipedia.org/wiki/Genocida
    • Ano a je to stejný případ jako rozdíl mezi vraždou a zabitím resp. "úmysl". Evropané neznali teorie šíření nemocí a tudíž nakažení indiánů nebylo úmyslné. A úmysl je pro genocidu nezbytný. Navíc bylo zabíjení indiánů trestáno a to jak koloniálními zákony, tak později i zákony unie.
      • Tak se podivej na tu krasnou grafiku jednicky a dvojky. Copak zestarla? ;)
        • uh, sorry, preklik, to patrilo vys.
  • Největší genocida v dějinách lidstva. To sotva (někdy si o tom něco přečtěte :). Co se týká Jižní a Střední Ameriky, tak tu Španělé chtěli ovládnout (např. Cortés chtěl Aztécké impérium zachovat neporušené právě proto, aby jim mohl lépe vládnout, koneckonců mrtvoly daně neplatí! Dneska většinu obyvatel těchto útvarů tvoří mestici, což jsou "kříženci" (hrozný, ale přiléhavý výraz) Španělů a indiánů (měli málo lidí na obsazení těchto území, proto to řešili takhle) http://cs.wikipedia.org/wiki/Mestic. Co se týká Severní Ameriky, tak tam za vyhynutí indiánů mohly hlavně evropské nemoci, kterým kvůli chybějící imunitě rychle podlehli (odhady jsou kolem 90%) . Evropané v té době o tomto problému nevěděli (tento úhyn přičítali přirozenému strachu indiánů z nich) . Vláda USA dokonce rozběhla očkovací program pro indiány (copak takhle se chová někdo, kdo chce páchat genocidu). Tohle prostě genocida nebyla, ta má jiné parametry.
    • Dějiny píší vítězové. To jen tak pro připomenutí, ale nechci se přít. Já o této historické etapě mnoho nevím.
  • Kr.Pa
    Kvuli microsoftu tu není 4., bálí se snad, že by nedokázali udělta jednotky/ budovy ze 20. století ? Nebo jen škrty na špatných místech ? Já myslím, že jim esemble vydělalo dost. Škoda, všechno přecházi na on-line verze s mikrotrancekcemi - to se mi u dobrých serií nelíbí.
  • i kdyz jsem se AoE nahral dost u me je Rise of Nations s datadiskem vzdy na prvnim miste
    • smejki
      RoN u mě sráží až vtipná nevyváženost, kdy čtyři středověcí kopiníci byli schopní upižlat moderní tank, jinak jsem ho měl taky rád.
      • Nezabudni na sipy vs. lietadla :D
  • Mohlo by být zmíněno, že v AOE2 byla chyba, která v pozdějším misích zpomalovala hru tak, že nešla dohrat. Dneska jsou takové bugy normální, ale v té době to nebylo zvykem. Už proto, že většina lidí neměla internet, aby mohla hru opatchovat. A tohle by mohl být důvod proč tu hru někdo ohodnotil nulou. Me to tehdy taky dost nastvalo, clovek si koupi strasne drahou hru (kam se na to hrabou dnesni ceny) a pak to nejde hrat.
  • Paulcz
    Dvojku jsem hrával za časů modemu přes internet a byla to naprostá bomba :) V té době se Microsoftí hry dali hrát na originálním portále bez jakéhokoliv omezení nebo ověřování. Když dneska vidím kam to dospělo s pekelnou službou Games for Windows tak se mi běhá mráz po zádech. Také v té době nebyli žádný magoři co ukončili hru jen proto, že se jim nespawnulo prase blízko vesnice apod. Lidé prostě jen hráli a užívali si to :)
  • xixixao
    No, z článku tak moc nadšený nejsem (repetice, nádech opovržení a celkem stručný - čekal bych víc infa o AoM nebo SW:B), ale na AoE:Online už se vážně těšim! Akorát jsem zvědav jak se změní gameplay když se dá volně procházet lesem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit