Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Máme demokracii, ovečky, co si zvolíte to budete mít. *1*
  • Parchantskej skurvenostát.
  • Naprostý souhlas s výborným článkem pana Pavla Jégla. Tomu Hlavatýmu už notně "šplouchá" na maják!
  • - Mandát poslance nebo senátora vzniká zvolením.

    Copak to není napsáno dost jasně? Ihned po vyhlášení výsledků voleb do poslanecké sněmovny se stáváte poslancem! Není potřeba čekat na nějaké ujímání se funkce nebo na ustavující schůzi. Zároveň zaniká mandát senátora, to je snad taky jasné, když se stal poslancem. *3*
    Teoreticky můžete ihned po volbách onemocnět, nevykonávat vůbec "funkci poslance",
    přesto jste poslanec, dostanete plat a nikdo vás nemůže poslaneckého mandátu zbavit.

    A že si chce pan Hlavatý vybrat, kterou funkci chce dělat? To si měl vybrat před volbami. *3*
    Pan Hlavatý se jistě může vzdát mandátu poslance, řada lidí by to uvítala, ale už se nemůže vrátit do senátu, neboť o senátorský mandát přišel po volbách do PS ČR. *14* *14*
  • "JUDr" Benda z ODS
  • Špatná a ostudná verze Mr. Beana.
  • Ukázka inteligence a předvídavosti. Holt, náš politik.
  • Domnívám se, že Hlavatý je opravdu takovým malým naším Mr. Beanem. A voliči by na jeho aroganci opět kandidovat do senátu neměli zapomenout a ukázat mu to v opakovaných volbách. Před kandidaturou bych jej zprostil mandátu poslance do Parlamentu. Nakonec by se při moudrosti voličů ukázalo, že mu zbyly již jenom jeho miliony a ostuda nadosmrti.
  • Tak znovu: Články 19 a 21 mluví o tom, jak mandát vzniká, a že nelze být současně členem obou komor. Nic se tam ale nepíše o tom který z obou mandátů je tak říkajíc přednostní.

    Členem dolní komory dosud senátor Hlavatý není, neboť dolní komora dosud nebyla ustavena.

    Článek 22 hovoří o tom, že ujmutím se funkce jiné zaniká mandát původní. Článek 22 ale neříká, jak se může zvolený poslanec neujmout nové funkce. Zde je ústava otevřená, a logika zodpovědného hospodaření by zde měla být tím hlavním vodítkem pro výklad tohoto článku. Podle mě umožňuje, aby se senátor Hlavatý ještě před ustavující schůzí vzdal nově vzniklého mandátu (tedy nikoli funkce, jen práva na tu funkci), a funkce poslance se pak logicky ujme další člověk na kandidátce. Přesně stejný postup by byl například v případě úmrtí zvoleného poslance v období mezi volbami a ustavující schůzí sněmovny. I zde by to proběhlo bez přímé účasti původně zvoleného poslance na ustavující schůzi.
  • Teď je po volbách a tak tupým ovcím nelze radit koho mají volit. A do příště by to ty tupé ovce stejně zapomněly. Ale pro informaci: Já jsem řešil nikoli koho volit, ale KOHO NEVOLIT. A nakonec mi vyšlo to nejmenší zlo.
    Kandidáty osobně neznám, ale znám důvěryhodnost stran podle toho jak se chovaly v předchozích volebních obdobích.
    A rozhodně jsem nevolil podle toho co mi kdo slíbil. Byl jsem vždy veden k tomu:"Když něco chceš, tak si na to nejdřív vydělej a ušetři a pak si to kup. A samozřejmě při vydělávání se člověk často zapotí a někdy tečou i slzy.
    Rozhodně nečekám, že mi nějaká strana něco dá. Ale čekám, že bude prosazovat takový program, abych se mohl sám svobodně rozhodnout co budu dělat a jak budu žít.
    Slíbit, že se bude řídit stát jako podnik, to znamená zotročení svobodných občanů a zavedení diktatury, což je fašismus nebo komunismus.
    Jestliže je někdo nesamostatný a neumí sám o sobě rozhodovat a potřebuje proto fýrera, který mu řekne co má dělat a "postará" se o něho, tak takový jedinec by se měl odstěhovat do nějaké země s totalitním režimem. Např. do CCCP.
  • "Kdybysem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil." Budoucí bývalý poslanec a bývalý budoucí senátor.
  • " Takže pokud se pan senátor Hlavatý neujme funkce poslance (což pokud vím dosud neudělal), tak zůstává senátorem."
    Člověče rozumíte psanému textu?
    Vždyť máte nahoře jasně napsáno:

    - Mandát poslance nebo senátora vzniká zvolením.

    Netřeba čekat jestli se pan Hlavatý laskavě ujme funkce poslance nebo ne! Poslancem se stal dnem zvolení a současně přestal být senátorem. *14*
    "Dnem, kdy se poslanec nebo senátor ujal úřadu prezidenta republiky, nebo dnem, kdy se ujal funkce soudce nebo JINÉ FUNKCE neslučitelné s funkcí poslance nebo senátora, zaniká jeho mandát poslance nebo senátora.
    Doporučuji nějakou lekci čtení s porozuměním. *3*
  • vybavil se mi postřeh mystika Oshoa, který upozornil, že "politika je jedinou profesí na světě, pro kterou nepotřebujete žádnou kvalifikaci".
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    tak Osho tvrdí totéž co říkám celá desetiletí já. Že na rozdíl od řidiče autobusu který musí mít kvalifikaci, od doktora na operačním sále který musí mít kvalifikaci, elektrikáře který musí mít kvalifikaci stranický politruk žádnou kvalifikaci mít nemusí a díky imunitě nemá ani žádnou kontrolu. Tím se vysvětlují ty sr..čky ve kterých se svět včetně nás nachází...

    tak to už jsme dva, co si to uvědomujeme....až si to uvědomí zbylých sedm miliard lidí a rozhodnou se to změnit, dobře bude na světě....
  • Pane, prosím Vás, poraďte nám, tupým ovcím, koho máme volit. Koho volíte Vy s vysokou morální a vzdělanostní úrovní. Já se přiznám, že neznám všechny kandidáty osobně.
    Vy ano?
    Bohužel, někdy se stane, že Vás zklame i člověk, kterého znáte dlouhá léta.
    Vy volíte jenom stranu, která Vám slíbí pot a slzy?
    Myslím, že to nemá v programu žádná strana. *3*
  • xxx
  • xxx
  • Takových je u nás více.Když člověk občas vidí toho "tupouna" Bendu,tak hádá jaké má asi IQ.
    Patrně velice vysoko,když mohl udělat doktorát za dva semestry.Takových "umělců" má
    ODS více.Hlavně ty,kteří "vystudovali VUML!.Třeba pan předseda?!. *16* *16*
  • xxx
  • xxx
  • neznám žádného putlera, znal jsem jednoho poskoka amerických teroristů a ten dokonce i zhumatizoval bombardování dětí v Srbsku, našich bratří a spojenců a to tomu vrahovi nezapomenu, v pekle sudy válej, ten vrah se jmenoval vašek veškrna letiště havel

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit