Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ať se to komu líbí nebo ne (a netahejte do toho politiku), situace je taková, že práce je dost a dost. Jsem sice podnikatel už jen pro zábavu, už mám vyděláno, jen tak z plezíru jsem se nejprve vydával za kvalifikovaného elektrotechnického zaměstnace (vyučen, dlouhá praxe + nějaké ty kurzy, zkoušky atd.) Odepsal jsem cca na 200 poptávek nacyklostylované CV. Do měsíce mi přišla odpověď pouze na 30 z nich (zbytek firem se nenamáhal odpovědět) a platově 11 - 16 tis. brutto. Pak jsem z jiného mailu psal jako výše kvalifikovaný (SŠ, matura, nástavba, praxe jako vedoucí i s řízením kolektivu atd.). Odepsalo asi 80 firem, platově 15 - 20 tis. brutto. Shrnuto podtrženo, práce je dost, ale mizerně placené. Kdo pracovat chce, místo sežene, ale bude to tak na přežívání z ruky do huby, ne na plnohodnotný život. Není proto divu, že spousta zvláště méně kvalifikovaných jedinců se raději fláká doma a chodí si na pracák pro několik tisíc za nic, než aby makali od nevidím do nevidím, platili za dopravu a celkově si o moc víc nevydělali.
    • Johny, dalo by se tomu i věřit, až na ten cyklostyl. *3* To néééé. *4*
    • a ještě se nechali celý den buzer@vat od nějakého o třicet let mladšího kindermanagera...
      • Je ti šedesát a stále děláš s lopatou, usuzuji.
    • Přesně tak. Práce skoro zadarmo je všude plno. Za tyto peníze ji nikdo dělat nebude... už by holt měli zaměstnavatelé vyndat ruku z nočníku. Ale oni ty lidi zjevně zas tak nepotřebují, když jim nechtějí platit...
  • U nás je minimální mzda 9tis., v Německu 40tis.
    Tak čemu se zaměstnavatelé diví?
    • za devítku makaj zaměstnanci se základním vzděláním a matrony ze supermarketů, schopný člověk za tolik nedělá..

      měl jste se lépe učit milý pane *3*
      • Vysoke skoly nabizi asistentum z doktoratem az 15,000 hrubeho- tolik jim plati stat za misto se zvlastni specializaci.

        managment takovych "skol a firem", jinak proste zlodeji, nehodla za praci platit, hodla jen dostavat dotace a pak uctovat okolo 50,000 za skolne.

        V tom je problem.
        • pane, proč nejdete pracovat do států kde minimální mzda je 40 tisíc ? volný pohyb pracovních sil v EU vám to umožňuje, nebo se pokuste o štěstí v některém komunistickém ráji kde nevládnou kapitalisté, třeba Cuba, KLDR, Venezuela
      • Tech lépe učených, ale jinak neschopných, jsou plný pracáky. Zrovna ty bys to mohl znát velmi dobře *5*
        • to jsi se tam musel potkat s někým jiným, já jsem v penzi, pracoval jsem 45 let, už mám vše hotové *3*
          • Však se to tu ví, že jsi jen zapšklý důchodce co svádí svůj mizerný zpackaný život na komunisty. A teď zas klidně můžeš spustit to své omleté CCCP, BTW atd., ať je nějaká sranda *5*
            • co to meleš ty truhlíku, kdo si tu krom tebe stěžuje ? já se jako řemeslník měl finančně za komunistů skvěle, stejně tak i po revoluci, důchod mám sice nic moc, ale s klidem s ním vyjdu.. je mi tě líto *3*
            • zoufalé zlej trolle, pěkně jsi se ztrapnil *15*
  • Kdo by chtěl být otrokem za třetinový plat ????????????
    • Dodělej si zakladní školu. Otroci nedělají za peníze.
      • Moderní otroci ano. Už se totiž přišlo na to, co bylo na otroctví neekonomické: vlastník musel otroky ustájit, nakrmit, občas umýt, aby nesmrděli... mnohem levnější a efektivnější je poskytnout otrokům iluzi svobody a dát jim "za odměnu" almužnu, za kterou se ale o toto vše budou muset starat sami. Almužna samozřejmě musí být přesně tak nízká, aby otrokům, kteří si seženou žrádlo, ustájí se, ošatí a občas umyjou na nic jiného nezbývalo. Potom se těmto otrokům začne říkat "naši oddaní a obětaví zaměstnanci"... *1* *1* *1* *1* *1*
  • Česko je ekonomickým tygrem Evropy ... nejhumornější začátek článku za poslední rok.
    Skutečná perla.
    • tak to teda. *1* *1* *1*
    • Jasně. Na Sputniku přece psali, že tím tygrem je Rusko.
      • sputnik tam chodíš?
  • Bohužel nutno konstatovat, že komunisti platili dělnickým profesím (i ve srovnání s tzv. kancelářskými) daleko více. V přepočtu na dnešní poměry minimálně od 25 000-30 000 čistého nahoru, v Praze ještě o dost víc. Takže nezbývá než říct - ať si kapitalisti za ty platy trhnou!
    • přééésně, nás do práce nedostanou *3* až se vrátěj komunisté tak možná, to budeme makat za 30 tisíc a v Praze za 40 tisíc, už se těším *14*
      • Není komik, multinicku Čapisrále. Napsal, jak to je, a s tím máš evidentně problém. Jak není po tvém, tak napadat a dehonestovat. *15*
    • *15* *15* *15* *15* vy jste komik ??
  • Ve firmách je příliš mnoho parazitů, kamarádíků a přátel zašívajících se na různých zbytečných pozicích, rozličných herců, kteří hrají za pěkný peníz své role, třeba bezpečnostních techniků.
    Papíroví čerti se přemnožili, na vině je ovšem i naprosto nadměrná komplikovanost systému.
    Na makáče pak ovšem hladovým majitelům nezbývají peníze.

    Snižování počtu dělníků jim jde dobře, hlavně stavy řidičů jsou minimální, zbývající donuceni rozličnými triky a úskoky jezdit imrvére, bez nároku na volno či dovolenou.

    Peníze také polykají zbytečně veliké vozové parky osobních automobilů, v době e-mailu a mobilních telefonů musí mít kdejaký kindermanager vlastní služební auto.
    • Paraziti jsou ve velkých firmách se státní účastí. Malé soukromé firmy si to nemohou dovolit.
  • Musim zasnout odkud se tato "fakta" berou.

    Poctivy pracovnik uradu prace kazdemus deli, ze na jedno administrativni misto se hlasi prumerne kolem stovky kandidatu, a ze velka vestina bude mit vysokoslsky diplom.
    Vetsina techto mist bude obsazena absolventy stredni skoly, mladymi, a vzdy s koneksemi k mistu- rodinka, znami atd.
    To se tyka vsech mist, kde je treba vzdelani.

    Firmy skutecne hledaji technicky vzdelane lidi pro vyrobu, nechteji je ovsem ani na pracovni pomer s dobou neurcitou, ani jim nechteji platit. Domivaji se, ze cisty plat 13,000 za 12 hodin prace je skvela vec. Je to pomerne hloupe.

    Co se tyka pomocnych praci nabizi "az 80" korun za hodinu.Cisteho to vyjde nejakych 200-300 koruna nad minimum, zit se z toho neda. Ocekavat, ze nekdo bude uklizet, coz neni lehka prace, 8 hodin denne a nebude mit na byt, jidlo a dopravu je tragikomicke. Takze problem je o dost slozitejsi nez ho predstavuji.
    • Taky žasnu, tady máte pár inzerátů abyste nepsal kraviny.
      - obsluha a seřizování CNC soustruhu (Fanuc, Sinumeric) - provádění obráběčských prací na základě výkresové dokumentace a požadavků - tvorba programů - čtení strojní výkresové dokumentace
      Plat: 130 - 170 Kč/hod
      Město: Rychnovsko
      Operátor CNC stroje – Dobrovice – minimálně 26 000 Kč.
      Grafton Recruitment Plzeň - Plzeň
      - obsluha CNC obráběcího stroje- kontrola a měření vyrobených dílů
      - drobné úpravy programů
      Plat: 25000 - 30000 CZK/m
      • Přítel pracuje s CNC a bohužel to není tak, že Vám každý zaplatí 30 000. Bere 18 000 a je rád, protože v okolí mu nikdo víc nezaplatí. A určitě na tom takhle není sám https://www.pracomat.cz/profese/operator-serizovac-cnc-stroju , takových nabídek je více.
    • váš příběh je sice dojemný, ale každý svého štěstí strůjcem *3*
      • Pravicacka tupost bohuzel dojemna neni.
        • pravičácká tupost vrahů z Volstrýtu je do nebe volající, ale až dělnická pěst rozdrtí kulaky, továrníky a pražskou kavárnu bude opět ráj na zemi *15* *15* *15*
          • O5 si se nezapřel Čapisrále. *15*
  • Ještě mi nikdo nebyl schopen vysvětlit proč dostává němec za stejnou práci třikrát více , Když nejsou peníze na výplatu není kapitál a tudíž není na služby, konzum atd.
  • Ono Češi nejsou blbci. Každý si rychle spočítá, zda se mu vyplatí jezdit do práce, kde nafasuje pár kaček nad minimálku, nebo sedět pohodlně doma. Odpočítá dopravu, v tom lepším případě, dále případně stravování, nějaké to pivko a v tom nejhorším případě i ubytování, a je vymalováno.

    Pánové podnikatelé, zaplaťte, o zaměstnance nebudete mít nouzi. Pak nebudete muset čekat na námezdní sílu z Ukrajiny a obtěžovat vládu se zrušením víz. To vám ovšem nevoní. Inu, pak si nestěžujte. Pak vám nezbývá, než přesunout své haly na Ukrajinu... *3*
    • Češi nejsou blbci, to máte pravdu. Ale jsou strašně líní.
      Dcera pracovala jako prodavačka v Mnichově. Ptal jsem se jí, jak je to možné, že si německá prodavačka vydělá o tolik víc. Víte co mi řekla? V Německu na stejnou práci stačí polovina
      prodavaček! Prostě se neflákají a makají. *3*
      Proto čekáme na ty Ukrajince. *14*
  • No právě "PRACANTY"!
    Ještě tak kdyby hledali zaměstnance, nebo povaleče a pobírače benefitů! *2* *2* *1*
    Je nová doba. Dneska se ani náš kocour nechce namáhat s chytáním myší a jen čeká až mu na misce přistane kuře nebo Wiskas. *2* *2* *14* *14* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit