Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Oslabí vládu? Jakou?Tam se ministři střídaj jak pokladní v supermarketu.Jenže těm to musí na fous sednou.
    • Jano, jestli ministr pracuje špatně, dělá chyby nebo porušuje morální zásady, tak je namístě, aby okamžitě vypadl. To se mělo už dávno stát tomu bachařskému debilovi Dobešovi, kterého tam ovšem drží Klaus, který ho opravdu, ale opravdu rád, asi ho Dobeš umí dobře uspokojit. *9*
  • Já jsem rád, že bude přímá volba presidenta. Jako naivní trubka doufám, že to bude konečně slušný člověk, za kterého se nebudu muset stydět, až nás bude reprezentovat třeba v zahraničí.
    • Ale musí si ho člověk vybrat sám a neposlouchat doporučení z médií
  • Pokud by měl člověk v úřadu prezidenta mnohem větší pravomoce, jako je tomu v USA, tak jsem pro přímou volbu. Ale role našeho prezidenta je žel poněkud oslabená.
    Nebál bych se nechat volbu prezidenta na sněmovně. Přeci jen je jakousi tradicí obou posledních prezidentů být v určité opozici vůči vládám. Ale prakticky nemají takovou pravomoc, aby něco zásadního udělali. Proč tedy zbytečně plýtvat penězi na tyto volby a nesmyslné reklamy, meetingy spojené s přímou volbou prezidenta? Chtě-nechtě je náš úřad českého prezidenta spíše rolí reprezentativní, než rolí s velkou výkonnou pravomocí.
    • Vicarie, president USA má sice větší pravomoc, ale také větší ODPOVĚDNOST PRÁVNÍ i MORÁLNÍ vůči USA a v krajním případě může být za své činy postaven před soude. V USA je také přísná DECENTRALISACE a vyvážení moci zaručující demokracii. Ta naše přímá volba je pouze ukázka amatérismu a populismu zákonodárců a jejich neschopnosti a nechuti řešit skutečně odborně zásadní problémy. Je to jenom kost předhozená davu, aby se o ni tahal a domníval se, že o něčem zásadním rozhoduje a hlavně aby "nezlobil" a nekoukal politikům pod pokličku. U nás může být přímá volba nebezpečná, kdyby si ovce zvolili nějakého nemorálního sobeckého psychopata zaprodaného Kremlu, který si dělá co chce, porušuje Ústavu a krade na státní návštěvě v zahraničí jako Klaus. Jsou důležitější věci, které by měly být řešeny: odstranit ten neuvěřitelný monarchistický paskvil v Ústavě, že volený president je "NEODPOVĚDNÝ", tj. nesvéprávný a přitom má doživotní IMUNITU. To samé jaké doživotní imunita poslanců a senátorů, o jejíž "zrušení" zase začnou žvanit před volbami a předhodí davu další slib, který nehodlají splnit. A další závažný problém je, že naši volení zastupitelé za dvaadvacet nebyli schopni přijmout zákon o státní službě, tj. DEFINITIVU, aby v úřadech lidé konající dobře svou práci a odpovědní pouze zákonu a svému svědomí měli jistotu. Aby tak politici nemohli po každých volbách dělat ve veřejné správě rošády a dosazovat si tam své kamarádíčky. Takže ovce zase jásají, že budou o něčem "rozhodovat" a přitom jsou schopné dát svůj hlas tomu, kdo jim slíbí suché kotce a dostatek čerstvé p.ce. Přitom zapomínají, že ty kotce musí někdo postavit a tu p.ci musí někdo vypěstovat.
      • ´Při odesílání příspěvku jsem se pobavil: server mi vytýkal, že je tam zakázané slova pí.ce, které přečetl s "č". Inu, "inteligentní moralisté" z Tiscali. *1*
  • TAKOVÁ VLÁDA KTERÁ MĚNÍ MINISTRY jak ponožky mluví o korupci, ale nic z ní nedělá tak určitě o síle moc mluvit nemůže
  • Nevidím v přímé volbě prezidebnta ČR prohloubení demokracie. Nepovažuji to za dobré politické řešení,
    uznávám československou tradici volby prezidenta. Přímá volba není rozšířením demokracie, ale povede
    k "tátrům" jako v USA. A pak, asi se uvolíme. Nebo také otrávíme. A to mnozí "vrchní" politikové chtějí.
    Volební kampaně při přímé volbě, založené pravděpodobně na "gulášových" s předváděním "sexyhvězd" mítincích není prohloubením demokracie, ale davového "póvlu". Ono kdo více na to dá, počítá, že více
    hlasů získá.
    • No a v USA to je zaběhlá záležitost a ne jen v USA. Tak proč ne. Určitě každý občan má víc rozumu než 15 poslanců!!!
  • Když se to Sokolovi nelíbí, ať odletí do teplých krajin a najde si tam nové hnízdiště. Bohužel není sám. Samotní poslanci, kteří to schválili, protože to měli ve volebním programu aby nalákali voliče už jsou teď z toho sami vyděšení co odhlasovali. Pak je potřeba pokračovat a měnit všechno směrem dolů, aby už nám nerozkrádali naše peníze z daní. *5*
  • Souhlasím, pokud bude prezidentem někdo jiného naturelu než tato zločinecká vláda, tak
    vláda asi dlouho nepřežije
  • Já jsem pro přímou volbu presidenta, myslim že je to správné. Tohle je konečně demokratické. Líbí se mi to proto, že pokud si nebude správně plnit své povinnosti a bude dělat ostudu, tak by se do dalších voleb neměl dostat. Nynější president, je prolezlí korupcí a zlodějinou, která jeho rodinu, zaješťuje na x generací dopředu. A to není jediný zloděj, od roku 1989. Když budu volit, tak se budu rozhodovat, mezi panem Fischerem, nebo Švejnaram,proč. Pana Švejnara, není prolezlí politickou špínou, jako nynější politici, kteří jsou u koryt od roku 1989 a kradli jako straky.
  • Servilní vlezdopr.elistahav.ista Sokol ať netlápe zobákem, zřejmě je ukřivděný z neúspěchu v roce 2003 a přímá volba je mu nemilá, tak jak ostatním, protože se naskytla šance a cítí, že jim bude klepnuto přes paprče. Jenomže - kdo by jim šlapal na přezky ? Každý, kdo se dostane na takové posty se změní - sám o své vůli, nebo nějakým nátlakem - třeba se něco něj ví. Nedá se opravdu věřit nikomu. A kdo se nezmění, tomu chamraď ve vládě zařídí odchod - "dobrovolně" nebo jinak, šak ono se něco najde nebo uměle vytvoří provokací atd. Tož co ?
  • Já jsem podobného názoru jako 6 jedniček.Pan Sokol rozhodně není pro mě autoritou,která se tehdy ucházela o presidentskou funkci.Podivně dosažený za Havla titul.Kdy znám dost lidí,kteří měli smůlu a nikdo se s nimi nebavil.Já nemohl studovat do r.1968 a nevytrubuju to do světa.Ono bývá pravidlo,že skuteční hrdinové mlčí.Jsem pro volbu presidenta a to p.Švejnara než p.Fišera.Nic nedokázal jenom poslouchal co Topolánek.Ovčané hledejte silnou osobnost s kvalitními životními hodnotami.Poslední šance jak zvrátit tento 23 letý marazmus.Začněme presidentem.Je nás cca 10mil.-že by se kvalitní člověk nenašel?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit