Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Každý úředník je "úslužný" jen do té míry, do jaké mu to povoluje zákon a slušný do té míry, s jakou přijde klient. Pokud je v zákoně pouze "A" tak logicky nemůžu požadovat, že když se zvýší úřednický plat, tak získám nějaké "A+", které v zákoně není a jehož vydání by bylo tím pádem protizákonné. Stejně tak pokud někam přijde arogantní klient, tak nemůže čekat usměvavého a vstřícného úředníka. Zatím jsem neměl s úředníky problém, pokud jsem přišel a slušně jednal. Je to jen o lidech a o chování.
    • Tak to budte rád... Já takhle přišel preregistrovat auto s předem vyplněným formulářem z webu ministerstva, čekám na číslo, zaklepu, po vyzvání vejdu, slušně pozdravím a ... Paní me změří, hnedka mi vytrhne ten papír z ruky "to máte blbej formulář, to mate z internetu ze jo! " žnechucene Mi podá prázdný formulář, podotykam že se stejnou hlavičkou, ale budiž, dám se do vyplňování... Paní je ochotná že čeká a zatím si vzala kupní smlouvu že si ji okopiruje... Vzala zvýrazňovač a zvýraznila v ní SPZ a další údaje o autě (v originále smlouvy) načež když jsem si toho všiml ríkám "to nesmíte, takhle psát do smlouvy" a ona na to "to ničemu nevadí, takhle to dělám vzdycky" a pokračovala s tím že šla na černobílou kopirku si tu barevně vyzdobenou smlouvu okopírovat.
      I když teď už aspoň vím, že originál dokumentu nesmím urednikovi dát do ruky... Příště by si mohli něco vystřihnout se slovy že já už to stejně potřebovat nejspíš nebudu.
      Jojo... Není nad to muset jít na úřad a nějž že slušného blbce.
      • To je těžké, smlouvy při prodeji auta se běžně podepisují ve třech vyhotoveních - kupující, prodejce a úřad. To samé při prodeji nemovitosti - katastrální úřad chce taky smlouvu nebo ověřenou kopii. Tak je to se vším, co jde do nějakého centrálního registru. Ale chápu, lidi to nezajímá, proč si zjišťovat postup předem, když stěžovat si je potom jednodušší *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit