Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč pořád mluvíme o nějaké národní povaze. Jsme jako jiné národy,  ohýba nás pouze prostředí,  ve kterém  žijeme.  

    Co je v současné době  charakteristické - vymezování.  V TV,  novinách v tisku si honime triko různými přívlastky jako jsou zlaté české ručičky,  úspěchy jednotlivců  v NHL, dokonce i v podvodech je "český  človek' tzv. vynalezavý a nepřekonatelný.  To se týká i dalších super vlastností. Jsme národ zbabělý, o čemž nás má přesvědčit  rok 1938, 1968. Za chvíli jsme národ naopak hrdinů, to když mluvíme o husitství nebo o roce 1989. Jsme národ mstivý (vystěhování Němců ). Atd.,atd.

    Ne jsme národ jako jiné. Buďme vlastenci, važme si svých hrdinů, nepodlehejme tolik cizím vlivům, nepfebirejme cizí moresy, v době zlé buďme jednotní.  Neopovrhujme chudým lidem, jenž nás často svou prací živí. Nehoňme  se za penězi.  Skromnost je často základem pozitivní morálky.  Nevyvyšujme  se nad slabší a neponižujme před  silnějšími.


    • dzixy
      Poslední odstavec beru. Ale mám pocit, že píšeš ze záhrobí Vaclave🙂
  • Nová strana hlavně sleduje naplnit si kapsy. Nejlépe je řeči "politiků" vůbec nečíst,nejsou pro život důležité, stejně nic změnit nemůžete.

    To je můj názor.

    Opík Praha

  • Aniž bych hájil obsah článku ,či autora .Oduševnělé komentáře ,k jádru věci !!!! Neoddiskutovatelné postřehy ,klobouk dolů .

  • Nepotřebujeme měnit povahu národa. Vzpomínám, na to nadšení po listopadu 1989, než jsme pochopili, že opět nejde o národ, ale o prachy. Potřebujeme velké morální lidi, jako byli bratři Čapkové nebo Karel Kryl. Potřebujeme, aby stát řešil to, co je třeba, nevymýšlel nová a další omezení, příkazy a zákazy. Potřebujeme svobodu ve svém rozhodování a výbornou vymahatelnost práva. Aby všem bylo jasné, že lumpárny se nevyplácejí. Že zlo je potrestáno a dobro odměněno. 

    • Takové názory jsou ozdobou  občana.Mám radost, že je u nás většina. takových. Nejsme všichni "kujoni".

      Opík, Praha

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit