Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Petře, máš slabou paměť. Řekové již několikrát chtěli jít svou cestou a bylo to vždy pouze ke krachu. Řekové nejsou moc pracovitý národ, jako většina jižanů, ale chtěli by žít nad evropské poměry. To komunisty zneužívané řčení " bez práce nejsou koláče " platí pořád.
  • Skálo, máš špatné informace, nebo provokuješ. Zadlužení jsou všiíchni, jak demokratické-prozápadní státy, tak i levicové-provýchodní státy včetně rozvojových. Nepíš o věcech, kterým nerozumíš. Ale provokovat můžeš, dočkáš se ale odvety *1*
  • "Já", tu první část příspěvku jsi pěkně pohnojil / Tvé úvahy o jednotné měně /, ale s tou další části souhlas
  • Já se domnívám, že hrozbou odchodu Řecka z eurozony straší pouze ti, co do nich vložili svůj kapitál. Všichni byli tak důvěřiví a přesto, že předem věděli, že výsledek nových voleb bude v réžii levičáků, přesto do nich pumpovali peníze horem-spodem. Teď navíc jim prodloužili dobu čerpání z půjčky. Velká chyba, Řekové nemají z čeho splácet dluhy. Nebude to poprvé, kdy Řecko "klekne" a věřitelům zůstanou oči jenom pro pláč. Holt, být méně eurohujerů, snad se potencionální hrozbě dalo předejít. Možná, že tato chyba EU a bank povede k tomu, že celá Evropa bude muset přehodnotit své priority. Jinak ji čeká krach.
  • Nejdřív se musí zabít obluda EU a bude vše v pohodě.
  • bezregistrace
    patláma patláma patláma paprčála ...žbrdluch
  • omrsekej te se!!!!! recko a cernosi jakaako te n fsista!!!! ja dosahnu se do viru!!!! jsem rozhodnut jej reky pokutovat a hned !!! se!!! jsem velky pofrij a hned reky odesranim!!!! vladnu se ve vesmiru a tre reka odesrehe!!!!!!!
  • Souhlasím.
    Tak jako u běžného občana dlužníka nebo firmy - exekuce. Vždyť z principu je jedno kdo dluží. Ať je to občan firma nebo stát měl by platit stejný metr. Po logice věci je rovněž jedno kdo je věřitel. Z pohledu zákona existuje pojem věřitel a dlužník. A věřitel má právo podat návrh na exekuci vůči dlužníkovi. A tam kde není možnost dohodnout splátky tak se začne brát movitý (auto, TV,...) i nemovitý (dům, pozemek,...) majetek. A když se tak koukám na mapu mám pocit že Řecko něco "málo" nemovitého majetku má.
    A co by tam udělal germán či frantík ... asi fungující, prosperující turistickou zónu a možná i za mnohem rozumnějiší peníze.
  • a co si dát trochu ze šálku konspirace *5*
    Jestli náhodou rozhádaná Evropa ... potíže v Řecku i na Ukrajině ... není pro někoho přínosem?
    Čistě teoreticky je to veliký přínos. Proč by USA a Rusko mělo mít radost z další "silné" měny - Eura, respektive ekonomiky.
    Nebylo by pro někoho výhodnějiší kdyby byla na světě jenom jedna silná měna, potažmo ekonomika?
    Je vcelku zajímavé zamyslet se nad touto teorií. Když si představíte jaké by to těm ( *12* W <--) nebo tam těm (--> E *16* ) přineslo výhody. Už jen to že by se celosvětově "točila" jedna měna by vlastníkovi měny přinášelo nemalé zisky.
    A o jaké pomoci se to tu pořád píše? Kdysi kdosi chytrý řekl, že je potřeba umět počítat a utrácet méně než se vydělává. Tedy stát by měl sakra dobře přemýšlet kolik je schopen vybrat a kam a komu ty peníze dá a kolik dá. Jinak se začne zadlužovat. A běžně platí, že dlužníka může navštívit exekutor.
    S výběrem financí i s rozumnými výdaji mají problém skoro všichni od běžných domácností až po státy. A co si budeme nalhávat Řecko to prostě s penězi neumí (to byl problém č.1) a státy EU (potažmo EU sama) byly natolik pitomí, že jim stále a dlouho půjčovali (to byl problém č.2).
    Ruku na srdce, kdo z nás zde diskutujících každý měsíc utratí 1,8 násobek toho co vydělá? Takových asi moc není.
    Co dodat? Snad jen zamyslet se nad tím jak kdo a kde hospodaří. Řecku jako EU doporučit odprodej části území (v historii to bylo běžné) k pokrytí dluhu. No a u nás doma, v ČR, se nebát a jít do ulic pokaždé když si naši politici spletou státní kasu se svým rodinným rozpočtem.
  • Většina zemí kde je "demokracie" jsou zadlužené, čím to asi bude?
  • Když chybí argumenty, tak se ukradne nick a píší se nesmysly. Jak podlé, jak nízké, jak komunistické, jak ruské.
  • se podíváte na zájezdy.A ono jsou napříč celou nabídkou nejdražší ty do řecka. Nechce se mi svojí přítomností pomáhat řeckým darmožhroutům.Nic vyjíémečného tam nemají.Jen by pořád nabízeli k prodeji kraviny pronajímali auta a vnucovali předražená jídla.Z principu tam nejezdíme.Oni jsou kluci hodní.Družní.Ale pořádně banda pracovat nikdy nebude.Tak jo.Povracejte peníze a sbírejte třeba kořínky po lese.Ale hlavně za svoje.
  • No, hlavně si položme otázku:"Komu vyhovuje rozhádaná a slabá Evropa?" Odpověď je nasnadě - USA, Rusku, případně Číně - komukoliv, kdo potřebuje ekonomicky expandovat a hledá odbytiště a sféry vlivu.
    Koneckonců i Německo by uživilo ještě pár dalších spolkových zemí. *2* *2* *2*
  • Možná je to kruté vůči Řecku, Portugalsku, Španělsku a Itálii, ale kdyby fungovala EU tak, jak byla původně utvořena, tedy na ekonomické bázi a jako ekonomické společenství, tak by tyto státy už dávno nebyly a na jejich místě by dnes byly vily, pláže a parkoviště těch, kdo jim půjčili peníze - tedy převážně německého a francouzského kapitálu. Ale protože politikům EU zachutnala politické moc a evropská společenství předělala na politickou strukturu a politici, jak je všeobecně známo, se nedokáží rozhodnout a tak tuto agonii budou prodlužovat dál až do úplného krachu výše jmenovaných zemí, na které by to chtělo malý dvůr a velký bič a naučit je dělat a splácet dluhy. A nevěřím, že by Němci a Francouzi nevěděli co s územím Řecka ( zatím) dělat - poradili by si.... podobně jako u nás,že?
  • Marně se radujete Rusofilové. Tržní rovnice hovoří jasnou řečí.

    EU na tom bude bez Řecka lépe zatímco Řecko bez EU zbankrotuje.
  • Nemyslím, že celosvětová ekonomika by byla na huntě. Jsou země decentralizované, dynamické s výrazným vědeckotechnickým potenciálem schopné na výkyvy reagovat (např. USA). Naproti tomu jsou země centralistické, strnulé, ve vzdělanosti a vědeckotechnickém rozvoji zaostalé a tak jsou agresivní, snaží se ovládnout jiné (Rusko, IS...). Podle mého názoru problém spočívá v tom, že Země je přelidněná a lidé už jenom svou existencí narušují přírodní rovnováhu. Každá akce narušující rovnováhu vyvolává reakci s cílem rovnováhu obnovit. To je jeden ze základních přírodních zákonů. A tak mezi lidmi stoupá agresivita, aby se snížila populace na míru přijatelnou pro zachování přírodní rovnováhy. Buďto tu populační explosi omezíme sami humánními prostředky (vzdělávání, antikoncepce...) nebo to udělá Příroda a to bez výběru šmahem.

    Jestliže je někdo chudý, je třeba mu pomoci tím, že se naučí vzdělávat se, pracovat a hospodařit tak, aby byl také bohatý, tak postupuje např. USA. Anebo se shromáždí ti lemplové, lenoši a proto chudí a jde se loupit, tak to dělá napři Rusko.

    Ano, my jsme chtěli být s Ruskem partneři, přátelé, ale Rus námi v duchu své mentality pohrdal, považoval nás za své poddané, zatímco sebe považoval za vládce.

    Lidé na Ukrajině nechtěli přijít k Rusku, protože mají s Rusy staleté nedobré zkušenosti. Chtěli být svobodní, sami o sobě rozhodovat a chtěli pěstovat úzké vztahy s civilizovanými zeměmi. Proto tam Rusko v duchu své nájezdnické mentality vyvolalo a udržuje nepokoje, aby mohlo Ukrajinu opět ovládat a drancovat.

    Jistě je třeba Řecku pomoci. Ono se mu totiž pomáhá, ale Řekové tu pomoc prohospodaří, dávají si neúměrné platy, tancují, radují se a lenoší a jen si půjčují peníze a nesplácejí dluhy. Jestliže je někdo lenoch, lempl a chce se mít dobře na úkor jiného, takový si pomoc nezaslouží.
  • Ta hlavní obluda která straší Evropu je spíš EU a ne Grexit.
  • Můžeme se podívat na Portugalsko a Španělsko, 28 procent lidí bez zaměstnání, to je každý čtvrtý.
  • V západní části EU je asi 150 milionů lidí pod hranicí chudoby, proto chce většina Řeků vystoupit a jít vlastní cestou, kdy jim nebudou poroučet nějací dosazení nedoukové.
  • mne to slovo nestarší setkala jsem se s ním prvnš, a zda je či není Řecko v eurozoně mi je jedno. Rozpadl se SSSR, rozpadla se Jugoška, rozpadlo se Československo a nic šíleného se nestalo, kdyby NATO nerozpoutalo v Jugošce válku a státy se oddělovaly ústavním postupem, nestalo by se nic ani tam, odešli jsme z jedné organizace vstoupili do jiné a přežili jsme i Řecko my s ním přežijeme,.je to jen bouře ve sklenici vody

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit