Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chyba není v lidech, chyba je v systému.
  • Když se zdraží cigarety tak se má omezit kouření.
    Když se zdraží alkohol má se přestat chlastat.
    Když se zvednou daně z práce tak to pochopili jen cikáni. :-)
  • To že lidé volí hloupé a všehoschopné politiky není chyba systému ale lidí.
    Ti co k volbám nechodí pak nemají právo nadávat, protože i oni nehlasováním drží současné zločince u moci.
  • Jestli bude pivo o 1-4 Kč levnější nebo dražší stejně jdu na 2-3 tak 1-2x v měsíci. Tak jestli ušetřím 12-24Kč je mi úplně jedno.
  • Babiš je populista a ekonomický ignorant.
    Opět zdražil cigarety. Co je výsledkem? To že kvete trh s nezdaněným tabákem a lidi přecházejí na hnusné ale levné balené cigarety. Velké zdražení vždy znamená rozkvět černého trhu. To chápe každý kdo má alespoň nějaké ekonomické vzdělání.

    Když USA ve 2%0 letech zakázala alkohol zbohatla na tom mafie která ho lidem byla schopna dodat. Mafie vždy mezeru na trhu vzniklou zákazem nebo drahotou zaplní.
  • Jak říkal jeden můj známý. Jestli ty peníze nevydělá tak ať to zaplatí ze svého.
    Mám z několika zdrojů, že p.Babiš nedělá nad tímto analýzu jen se na několik minut zamyslí a střelí částku od boku.
    Nejprve bylo že EET přinese 2,5 miliardy, pak 10 pak 12 pak 18 a nakonec 100. To je rozptyl.
  • Dobře už bylo a nezmění to žádný Babiš s levnějším nebo draším pivem. Změní to pouze změna systému.
  • Nějak mi Váš výpočet nevychází.
    Mám-li 15 mil. hektolitru = 15.000.000 x 100 = 1.500.000.000 litrů piva.
    V hodpodě se prodává cca 0,5L piva za 25-27 Kč
    1.500.000.000 x 2 = 3.000.000.000 je počet piv v hospodě.
    3.000.000.000 x 27 Kč = 81.000.000.000 Kč v koncových MO tržbách (81 miliard)
    snížení DPH z 21 na 10 je o 11%
    81.000.000.000 x 0,11 = 8.910.000.000 Kč
    To znamená stráta pro státní pokladnu 8,9 miliard Kč.
    EET podle mě přinese př. 10-20 miliard Kč a z toho státní úředníci prožerou 20-50 miliard. Není lepší se na vysra...t. Já byl už na výzkumu jak si na to nějaké O2, T-Mobile, Vodafone chystají namastit kapsu.
  • Andreji, my ti věříme!
  • z odhadů ministerstva lze dojít k závěru, že více než 95 procent piva se v Česku vytočí v zařízeních provozovatelů, kteří nejsou plátci DPH... A TO SNAD ZNAMENA ZE TO PIVO KOUPILI BEZ DPH??? NE TO ZAPLATILI V CENE U VYROBCE!!!! to by totiz museli bejt i pivovary neplatci!!! nejak vam ty pocty NESEDI!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit