Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Maláčová má hlavně pravdu v tom, že penzijní reformu neumíme připravit, protože levice a pravice o ní mají naprosto rozdílné představy. Levice je přesvědčená, že současné důchody jsou nízké, ty nejnižší nestačí k základnímu přežití a navíc že ženy mají nespravedlivě nižší důchody než muži (a má v tom svoji nepopiratelnou pravdu), zatímco pravice je přesvědčená, že dnešní rozdíl mezi nejnižšími a nejvyššími důchody je příliš malý a nezohledňuje spravedlivě rozdíly, které měli v platech ti nejlíp a nejhůř placení v době aktivního života a důchody tak neodpovídají tomu, co ti lidé odvedli do důchodového systému (a má v tom taky svoji nepopiratelnou pravdu). Takže ať se schválí jakákoli reforma, tak následující vláda ji jako nesprávnou a nespravedlivou zase zruší. Nic jiného než průběžné aktualizování systému se tedy nedá dělat.
  • Titulek je chybný - správně je, že Maláčová "zásadní reformu pensí nepotřebuje" - víte, co by s tím chuděra měla práce? 

  • Maláčová má pravdu reformu nepotřebuje. To že důchodce někdo neuživí je mylná představa. Není to tak dávno co nejezdil ani kombajn po poli, nebyla ani elektřina. Jsou lidé jako já a to nejsem v důchodu si pamatuji, že nebyl ani kombajn co by posekal obilí a auto? Aut bylo velice málo. Pamatuji si dobře, že se jezdilo na poli s koňma všechno se dělalo ručně. Když si někdo stavěl dům tak si kopal základy ručně a tvárnice si dělal doma. Nebyla technika co by to udělala. Když stavěl otec tak si musel udělat míchačku i formu na tvárnice protože se nedala koupit. Zlaté České ručičky kdepak jste. Takto bych mohl pokračovat do nekonečna. S dnešní dobou se to nedá vůbec porovnat, produktivita práce je sto i tisíci násobně větší.   

  • Zapomíná na rok 1993, kdy tehdejší ministr financí Václav Klaus přišel na „geniální“ nápad, že existuje PŘEBYTKOVÝ důchodový fond - i když fiktivní, vláda KSČ v roce 1948 zrušila Pensijní ústav a jeho fondy, které do státního rozpočtu jako "zvláštní fond" včlenila - v celkové výši přes 330 miliard korun – tedy fond pro vyplácení důchodů lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít. 

    Tento důchodový fond zrušila vláda s ministrem financí V. Klausem v roce 1993 tvrdým spojením se státním rozpočtem. 

    V intencích tohoto nápadu pokračovaly i další vlády - zejména vláda premiera ing. Topolánka (s ministrem financí ing.Kalouskem), která si z tohoto - i když fiktivního - fondu v roce 2012 vypůjčila přes 93 miliard Kč. Tyto peníze do důchodového fondu nikdy vráceny nebyly (přes Topolánkův slib, že do roka budou zpět) - a stále v něm chybí!

    Tvrzení o stárnutí obyvatelstva je minimálně přehnané a prognózy o vývoji věkových kategorií obyvatelstva jsou tendenčně zkreslené. 

    Vycházejí pouze z hlubokého poklesu počtu narozených dětí (až na polovinu současného stavu) a nepřihlížejí k přistěhovalcům. 

    Ani dnes nedostatek finančních prostředků z odvodů na sociální pojištění není důsledkem pouze většího podílu osob nad 65 let. 

    Hlavní příčinou nerovnováhy sociální části státního rozpočtu je nezaměstnanost! Oficiálně je bez práce kolem 500 tisíc lidí, ve skutečnosti kolem 700 tisíc. Snížení nezaměstnanosti na polovinu by zvýšilo prostředky penzijních fondů nejméně o 10 %. 

    Základním problémem nedostatku financí na důchody i na jiné potřeby společnosti je jen a pouze  špatný stav ekonomiky, který se ing Babiš svou politikou snaží napravit - výsledkem je snížení deficitu státního rozpočtu - až jeho přebytek v roce 2018! 

    • Kromě závěru naprosto souhlasím. Je potřeba to vidět v dobové souvislosti, ale tak to prostě bylo.


      • Souvislosti(?) - dobře:

        jistě je Vám známo, že Ing. M. Kalousek jako ministr financí v r. 2009 vyrobil deficit státního rozpočtu -192,4 miliardy Kč. 

        A byl to právě současný premiér -  ing. Andrej Babiš - který jako ministr financí v minulé vládě dokázal jako první otočit nepříznivý vývoj státního rozpočtu České republiky z onoho deficitu až -192,4 miliard Kč  

        do kladných čísel v r.2016, kdy 

        Ing. Andrej BABIŠ jako ministr financí docílil PŘEBYTKU ROZPOČTU +61,8 miliard Kč

        V roce 2017 byl sice deficit státního rozpočtu -6,2 miliard Kč - ovšem při Poslaneckou sněmovnou naplánovaném deficitu  -60miliard Kč, aby

        v r. 2018 vláda ing. Babiše zaznamenala opět přebytek státního rozpočtu +2,9 miliard Kč.

        Takže ...

        • Jistě, není co rozporovat.

    • KIMCID


      https://www.youtube.com/watch?v=1Q2cdV0vV2Q
      • Týýý -jóóó...

        • Kdyby nás na to "KIM(A)CID" neupozornil, zůstali bychom do smrti blbí!

          • KIMCID

            tobě to stejně nepomůže ale díky


            • ...prosím...

  • Tovarišč KIMCID polučil nakaz i Moskvy?

    Kdypak nám CCCP zaplatí reparace za půlstoletí okupace naší, kdy jsme byli jejich kolonií ČSSR = Čechoslovackaja sovětskaja socialističeskaja respublika? A kdy nám uhradí cenu za vykradená ložiska uranu?

    • KIMCID

      douč se to komunistická vláda darovala.tak že plkáš blbosti ovšem jako vždy.

      A tovarišč je tvůj fotr.Toho si tak oslovuj.

      • Indánská babičko, ten uran kdesi označili představitelé CCCP za válečnou kořist !!!???

        • KIMCID

          ukaž mě,k tomu nějaký dokument.navíc neexistuje ani čssr ani čsr ani cccp tak po kom to chceš?to muže sk chtít po ua zakarpatsko

  • KIMCID

    Zdravíma k informaci zasílám informaci o tom co se odehrálo na26. SCHŮZI POSLANECKÉ SNĚMOVNY 22. 1. 2019Byl přednesen NÁVRH NA ZAŘAZENÍ NOVÉHO BODU PROGRAMU SCHŮZE " NĚMECKÉ VÁLEČNÉ REPARACE",Stenozáznam vystoupení:Místopředseda PSP Tomio Okamura:Vážené dámy a pánové,dovolte mi navrhnout zařazení nového bodu na jednání Poslanecké sněmovny s názvem Německé válečné reparace.Je nutné otevřít nedořešenou otázku válečných reparací, tedy náhrady škod, které nám dodnes dluží Spolková republika Německo jako nástupce hitlerovského NěmeckaPodle našich konzervativních odhadů na základě porovnání průměrných mezd tehdy a dnes nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun.Tyto naše peníze mělo Německo po 70 let k dispozici a mohlo s nimi úspěšně budovat prosperitu. Nám naopak tyto peníze dodnes chybí a bezesporu se můžeme ptát, za čí peníze mají Němci vysoké platy, vysoké důchody a za čí peníze si koupili naše fabriky v devadesátých letech, z nichž opět mají miliardové zisky naši drazí sousedé.Téma válečných reparací je zcela úmyslně zamlženo nepravdami, proto mi dovolte shrnout pár faktů.Zaprvé Česká republika se svých tzv. reparačních nároků vůči Německu plynoucích z tzv. Pařížské dohody nikdy formálně nevzdala, na čemž nic nemění ani právně nezávazná Česko-německá deklarace o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji z 21. ledna 1997.Tento fakt nám před týdny potvrdil i nový pan ministr zahraničí Petříček. Z Pařížské dohody vyplývá, že do reparací se nikdy neměl, a dokonce nesměl počítat majetek sudetských Němců zabavený v rámci a v důsledku jejich odsunu.


    • KIMCID

      Výše československých reparačních nároků činila podle našeho ministerstva v dobové měně 306 miliard korun československých. Ze strany Německa bylo Československu z tohoto nároku vyplaceno jen 230,1 milionu korun československých. Profesor Jan Kuklík z Právnické fakulty Univerzity Karlovy uvádí - cituji: "V roce 1945 došlo jen k předběžnému vyjádření Německem způsobených škod. Československo tak na pařížské reparační konferenci uplatnilo pouze 11 583,5 milionu amerických dolarů v hodnotě roku 1938. Dodatečně byla celková výše československých nároků na reparace vyčíslena na 19 471,6 m ilion u d olar ů. Celkem však bylo Československu od mezispojeneckého reparačního úřadu v Bruselu a přímými restitucemi československého majetku skutečně uhrazeno jen 91,3 milionu dolarů. Německo vyplatilo v reálu tedy jen směšný zlomek." To je z citace pana profesora Kuklíka z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.K tomu je třeba dodat, že uvedených 306 miliard nebyla konečná suma, protože v čase konání pařížské a později postupimské konference naše republika škody teprve sčítala. Pan doktorRichard Král vyčíslil náhrady na 360 miliard korun v hodnotě roku 1945 a vyslovil zásadní názor: agresor má povinnost hradit škody, které válkou způsobil.Dr. Richard Král je expert na mezinárodní právo, který se řadu let zabýval na Ministerstvu zahraničních věcí majetkoprávními otázkami a tyto informace napsal v článku s názvem Agresor má povinnost hradit škody, které válkou způsobil, který vyšel v deníku Právo 9. listopadu 1993. Pochopitelně, naši přední právní experti se shodují na tom, že náš nárok na odškodnění je stále platný a měli bychom ho vymáhat.Všechny vlády od momentu, kdy bylo možné otázku reparací Německu položit, tedy od jeho sjednocení, naopak buď mlčí, nebo mlží, nebo dokonce lžou.A je načase ptát se, proč někteří naši politici doslova odmítají žádat po Německu dlužné peníze.Ukázkovým příkladem rozdílného postupu byla vyjádření po podpisu Česko-německé deklarace v lednu 1997. Zatímco česká strana mlžila a strašila nároky sudetských Němců s tím, že deklarace na jedné straně sice ukončuje naše nároky na reparace, ale na druhé straně přináší úlevu, protože ukončuje také nároky sudetských Němců, tak německý kancléř Kohl ihned po podpisu na tiskové konferenci prohlásil, že majetkových nároků sudetských Němců se deklarace nijak netýká.


      • KIMCID

        Člověk by řekl, že každá země podepsala jinou dohodu, a pravda je, že české a německé texty, které připravovali Němci, se zřejmě lehce lišily, protože byly šité na míru publika dané země.Bylo by dobré, aby česká vláda vyčíslila spravedlivé nároky České republiky vůči Spolkové republice Německo a tyto nároky následně uplatnilaV tomto smyslu jsem také již směřoval dotaz na ministra zahraničí Petříčka. Pan ministr zahraničí mi odpověděl v tom duchu, že vlastně neexistuje orgán, kde bychom mohli žádat rozhodnutí válečné reparace, a vymáhat je prý otázkou politického rozhodnutí vlády, která by takový postup v žádném případě nepovažovala za šťastný s ohledem na jeho nepředvídatelné důsledky a na skutečnost, že by to narušilo celkové klima vzájemné důvěry panující v Evropě v posledním desetiletí.Z mého pohledu tohle není argument, ale výmluva. Nechápu, jaký k ní vede důvod. Bojíme se Německa? To, že je naším obrovským dlužníkem, nás přece naopak staví do daleko silnější role, než když poníženě o nárocích budeme mlčet a vzdáme se jich výměnou za drobky, které Němcům spadnou ze stolu, které hoduje 70 let za naše peníze.Pro ty, kteří na tohle neslyší, mám skvělou zprávu. Německo splatilo poslední část reparací z první světové války v roce 2010, a to dokonce skupině soukromých finančníků, kteří pohledávky skoupili.Je vidět, že když se chce, tak to jde, a tomu, kdo si o dluh řekne, Němci nakonec zaplatí.Ale tady přece nejde jen o Němce a Německo, ale hlavně o to, že ty peníze přece nepatří tady nám, ale našim předkům, které německý stát okradl, zotročil a vraždil.Až zase budeme v souvislosti s církevními restitucemi poslouchat, že co bylo ukradeno, musí být zaplaceno nebo vráceno, zvlášť ze stran, které jezdí na sjezdy Sudetoněmeckého landsmanšaftu do Německa, mám na mysli KDU-ČSL, mějme na mysli, že když druhá světová válka skončila, byla Evropa, zvláště východní, střední a jižní, zničena. Při svém ústupu německá vojska za sebou nechávala doslova spálenou zemi.


        • KIMCID

          Člověk by řekl, že každá země podepsala jinou dohodu, a pravda je, že české a německé texty, které připravovali Němci, se zřejmě lehce lišily, protože byly šité na míru publika dané země.Bylo by dobré, aby česká vláda vyčíslila spravedlivé nároky České republiky vůči Spolkové republice Německo a tyto nároky následně uplatnila.V tomto smyslu jsem také již směřoval dotaz na ministra zahraničí Petříčka. Pan ministr zahraničí mi odpověděl v tom duchu, že vlastně neexistuje orgán, kde bychom mohli žádat rozhodnutí válečné reparace, a vymáhat je prý otázkou politického rozhodnutí vlády, která by takový postup v žádném případě nepovažovala za šťastný s ohledem na jeho nepředvídatelné důsledky a na skutečnost, že by to narušilo celkové klima vzájemné důvěry panující v Evropě v posledním desetiletí.Z mého pohledu tohle není argument, ale výmluva. Nechápu, jaký k ní vede důvod. Bojíme se Německa? To, že je naším obrovským dlužníkem, nás přece naopak staví do daleko silnější role, než když poníženě o nárocích budeme mlčet a vzdáme se jich výměnou za drobky, které Němcům spadnou ze stolu, které hoduje 70 let za naše peníze.Pro ty, kteří na tohle neslyší, mám skvělou zprávu. Německo splatilo poslední část reparací z první světové války v roce 2010, a to dokonce skupině soukromých finančníků, kteří pohledávky skoupili.Je vidět, že když se chce, tak to jde, a tomu, kdo si o dluh řekne, Němci nakonec zaplatí.Ale tady přece nejde jen o Němce a Německo, ale hlavně o to, že ty peníze přece nepatří tady nám, ale našim předkům, které německý stát okradl, zotročil a vraždil.Až zase budeme v souvislosti s církevními restitucemi poslouchat, že co bylo ukradeno, musí být zaplaceno nebo vráceno, zvlášť ze stran, které jezdí na sjezdy Sudetoněmeckého landsmanšaftu do Německa, mám na mysli KDU-ČSL, mějme na mysli, že když druhá světová válka skončila, byla Evropa, zvláště východní, střední a jižní, zničena. Při svém ústupu německá vojska za sebou nechávala doslova spálenou zemi.


          • KIMCID

            Tisíce měst a desítky tisíc vesnic byly zcela destruovány. Za tuto hroznou spoušť, především však za nepředstavitelné útrapy, krev občanů podmaněných států, za desítky milionů mrtvých odpovídalo Německo, které s dosud nevídanou brutalitou a barbarismem vedlo válku, kterou samo označilo za totální.Z Čech a Moravy bylo deportováno do Německa 750 tisíc občanů na nucené práce k vojenským účelům. Po obsazení Československé republiky 15. března 1939 se Němci zmocnili velkých zásob surovin a potravin. Odvezli do Německa velké množství vozového parku včetně lokomotiv, vagonů, parníků a trolejbusů, vybavení laboratoří a uměleckých muzeí, knihy, obrazy, umělecké předměty, zařízení i nábytek. Ukradli zlatý fond a všechny československé valuty včetně 23 tun zlata, které tehdy mělo nominální hodnotu 5,265 milionu liber šterlinků. Oloupili české banky a mnohé české průmyslov&eacu t e; podn iky, vyloupili a přisvojili si veřejný soukromý majetek. Němci nám kradli a ukradli, co jen mohli, včetně potravin. Využívali naše lidské i výrobní kapacityna samý okraj jejich konečného upotřebení. Ožebračili nás, týrali statisíce našich lidí v koncentračních táborech, byli odpovědní za smrt 360 tisíc našich spoluobčanů.Německo svůj dluh dodnes nesplatilo a je naší povinností žádat spravedlnost a náhradu maxima škod.Pracovník německé úklidové firmy si v průměru v Německu vydělá v přepočtu 48 tisíc korun měsíčně a průměrná mzda v Německu je v přepočtu 92 tisíc korun měsíčně, přičemž třeba potraviny má za stejnou nebo nižší cenu a bydlení je také srovnatelné.Je vyloženě sprosté, když český dělník má třetinu co Němec a důchodce má ještě méně, a to i proto, že Německo si užívá peněz, které patří naší republice a jejím občanům.Přátelé buďme, ale dluhy si plaťme. Nezávidím Německu ani euro, které si poctivě vydělají, ale je nefér, když dlužník vesele hoduje, rozdává dokonce africkým a arabským migrantům a věřitel kouká hladově za plotem.Na závěr mi dovolte přednést návrh usnesení, o kterém navrhuji jménem SPD hlasovat, pakliže by byl tento námi navržený bod schválen na pořad schůze Poslanecké sněmovny, a uvidíme, jestli nás nějaká další strana podpoří. Usnesení zní: "Poslanecká sněmovna žádá vládu České republiky, aby zahájila jednání s vládou Německé spolkové republiky o vyčíslení a zaplacení válečných náhrad, které nám dluží německý stát podle mezinárodních dohod po druhé světové válce."A ještě jednou pro pana předsedu zopakuji návrh bodu. Navrhuji zařadit bod jako bod na dnešní schůzi po pevně zařazených bodech, a to s názvem Německé válečné reparace. Děkuji za pozornost.Závěr: návrh NEBYL PŘIJAT. Ze 187 poslanců bylo pro 34, proti 129, zdrželo. se 24 ZDE SE MŮŽETE PODÍVAT JAK KDO HLASOVAL http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68890

  • Souhlasím s předřečníky. Ale co s tím? Dřív bylo řešením víra v Boha, bylo vyžadováno dodržování pravidel (Desatero) a vzpurní lidé byli strašeni peklem, aby se nevzpouzeli. Holt, teď máme ten "vědecký" "materialismus".

  • A jestli by i stokrát Česko reformu penzí potřebovalo, tak stejně nikdo neví jakou.

    Je to víc věc ideologií než racionality.

    Je to věc volby těch, co mají moc. Je to ale i věc individuální, jak se člověk na stáří připravuje, když je produktivní. 

    Prostě to nejde říct - černá nebo bílá. 

    • vanhorne

      "tak stejně nikdo neví jakou."

      Kdyby chteli vedet, tak by se porozhledli nekde za stodolou i za humny. Mohli by zavest tri pension pilire jako mame my. Zamestnavatel, Government za odpracovana leta, a Government starobni, ten zacne vyplacet kazdemu asi C$600 po dovrseni 65 let bez ohledu na odpracovana leta, nemusis odpracovat za svuj zivot ani minutu. Ma to vsak jeden hacek, tvuj rocni prijem nesmi presahnout C$122,000. Ale musim priznat, ze take neni tak dokonaly jak byse zdalo. Pensista po odpracovani 30 let, od Governmet ma zhruba asi C$1,700 za mesic. Ale navstevnici poutnici z dalekych exotickych krajin maji okamzite narok na vyssi davky. Interesting, isn't it?

      • Cena za ekonomický růst a at chcete nebo ne bez dětí původních obyvatel ten stát půjde úplně jinou cestou a vliv "poutníků"bude čím dál větší a pak si dosaďte demokracii kde každý hlas má stejnou váhu a uvidíte budoucnost.Jediná cesta je omezení porodnosti "poutníků"a to ekonomicky a absolutně nulová tolerance ať již jejich kriminality nebo změn vynucující si na stávající společnosti a povinnost pracovat!!!Tak a teď jděte někam na úřad v euroatlantické civilizaci a vyžadujte tyto povinnosti a skončíte v žaláři nebo ve cvokárně což je totéž.Takže na tom nic tak zajímavého není.Třeba v ČR radši dají práci agenturnímu poutníkovi kterého zaměstná podvodná agentura než vyučenému mladému místnímu bez zkušeností nebo místnímu který už prostě v 50i nemůže být fit jak ve třiceti,tak se chová stát o něž se starší přičinili a mladší ho budou budovat.Podotýkám nikdo neví co s tím.

      • Ano, zajímavé. Také jsem slyšel o formě "amortizace člověka" na konkrétní důchodový účet. Jako se odepisují stroje, stejně tak se "opotřebovává" i člověk. A ten, kdo na jeho práci vydělává, by odváděl jistou část na takový účet. Podle náročnosti práce a vlivu prostředí. Potom by ouřada, co má celé roky zadek v teple klimatizované kanceláře neměl vyšší provozní výměry vyšší, než chlapík, který maká na větru, dešti, ve smradu a špíně celý den.

        Je to snad jen jeden z možných přístupů, ne univerzální řešení. 

        • Amortizace radši nepoužívejte ono stačí HR specialist ,lidské zdroje - to je jak v koncentráku.Jsem se domníval že jste člověk,občan či personál a ejhle jste zdroj a až se kapacita vyčerpá tak doufám že nás nerecyklují na mýdlo a kabelky či do žrádla pro pejsky co by náhrady za děti ,zejména dnes oblíbenou náhražkou za děti.

          • Jde právě o to, aby to tak nebylo. 

            • Ale co s tím?Za socíku jste byl zrnko které se mělo v pravou dobu chrstnout do tváře nepřítele v poslední bitvě proletariátu a nepochybuju že by byla poslední , nejen pro proletariát , dnes máte sloužit systému který by Vás nejradši někam uklidil když už nemůžete a většina vždycky musí být chudší,nevím?Já mam alespoň dvě děti tak snad to dopadne důstojně, ale nerad bych žil ve společnosti kde se budou potloukat přivandrovalci z celého světa a bude se střídat totalita spodiny s demokracií pro boháče.

  • pokud si sem nastěhujeme co nám eu prikáže tak na penzi zapomeň Máláčová ,jo a až sem agentůry soudruha bureše dovezou mega Ukrajinců tak taky ,jo a nezapomente jim dát víc než Čechům at ma ta prožraná socka demokratů z čeho být živa.

  • Prozíravost a jasnozřivost Maláčové je téměř božská. Její schopnosti anticipace jsou předmětem mého obdivu. Její intuice, tedy jednota myšlení, citu a vnímavosti, vyvolává v mém nitru tužbu po tom, aby v brzké budoucnosti se Maláčová stala premiérkou naší republiky.
    • vanhorne

      "vyvolává v mém nitru tužbu"

      Jen se k tem nerestnym tuzbam priznej.

    • tobro

      Ještěže nic takového jako premiér/premiérka ČR u nás, v naší republice, v naší stále ještě krásné zemi, neexistuje...😉.. Jinak Ti ale pochopitelně dávám plus...

      https://www.parlamentnilisty.cz/tagy/Maláčová

      https://tinyurl.com/yc8uhyhm

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit