Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jedna zpráva mě potěšila evidentně. Poslankyní EP se stala za Piráty paní ukulelistka. 

    Copak mohl být EP bez takové kvalifikace? 😛 Na tohle každý neumí. 

    • a ty umíš na jaký nástroj ?
    • Když se druhdy volilo no Národního shromáždění, posměch sklízeli zvolené soustružníci a dojičky. Přece jenom existuje pokrok. Směr onoho je pak diskutabilní, jistě.

    • Pavel.Jegl

      Kvalifikace skvělá. Pirátka může vést poslaneckou delegaci na Havaj.

      • Tak jestli média uvádí pravdu, tak ona je nejen povoláním ukulelistka, ale kvalifikaci má jako šéfová všech pirátů v Evropě. 

        Momentálně je toto hnutí generačním favoritem nejen v ČR. Tak si děvče vydělá nějakých 10 mega - třeba na tu Havaj.😂

  • A také onen "Evropský parlament" bude mít konečně svého psychiatra!

    Pan MUDr. Ivan DAVID (SPD) - je totiž ve svém oboru ve světové špičce!

    • Pavel.Jegl

      Jednou možná dospějeme do doby, kdy i cvokař bude potřebovat svého cvokaře (Woody Allen)

    • No tak to aby navlékl plášť a připravil se na hooodně přesčasů. 😛

      • Jsem téhož názoru - ale bílý plášť pro psychiatra není podmínkou výkonu povolání.

        Naopak, v civilním oblečení získáváme větší důvěru pacientů i jejich doprovodu.

        • Tak asi jsem se stal obětí nějakého klamu. Jste pane doktore Janáku patolog nebo psychiatr?

          V obou případech vidím Vaší osobní účast na této diskusní platformě jako jistou formu preventivního zdravotního dozoru.

          Jedni by potřebovali konzultaci psychiatra, a u druhých - až je to klepne ze vzteku - provést malou pitvičku. 😛

          • ... případně vivisekci, než je klepne...

  • josef.chmela

    Já se tomu také divím. Když jsem proti něčemu, tak to nepodporuji ani formou volby. Češi jsou divní.

  •   Někdo má hadry na těle, někdo je nosí v hlavě, ....... Sotva byl váš svět stvořený .........  pustila hloupost kořeny ........... Hlupáku, najdu tě .... Až půjdeš ne na kutě, ale k volbám .  Ale co zažil jsem ledacos, doby kdy léta na špici bylI Komunisti, ODS, či ;ČSSD a kde jsou socani dnes . Tak jako každá strana jednou i ANNO jednou bude kolem 4% . 

  • Češi Evropě spílají, přesto pro ni....to máte asi jako když USA vnucují celé Evropě "po dobrém" sankce proti Rusku a samy nakupují s Rusy ostošest. Momentálně nakupují ruské letouny, Be -200.  Co myslíte, kdybychom i my si ty stejné letouny nakoupili,  neřvaly by USA jako první? Já myslím, že by řvaly. Ale stejně by ti naši loajální slouhové aktivně, jako správní "užiteční idioti", toto nedovolili. Takže, čemu se vlastně divíme, že? Německo je jako USA, sic Rusku spílá, je pro sankce, ale ...buduje Nord Stream 2 a ruský plyn už syčí z trouby ven...sankce nesankce. 😈

    • vanhorne

      "Be -200" 

      To je novy Da Vinci Code?

      • Nikoliv. Na veletrhu obojživelných letadel v černomořském Gelendžiku byl podepsán kontrakt na dodávku 10 letadel Berijev Be-200 pro americkou Seaplane Global Air Services. Dodány budou 4 obojživelníky Be-200ČS a opce platí na 6 dalších. První dva letouny budou osazeny motory D-436TP, další stroje budou v rámci záměny ukrajinských motorů poháněny motory SaM146 firmy PowerJet. Letoun Be-200ČS získal certifikaci v roce 2003 a certifikát EASA v roce 2010. Přestože je letoun určen přednostně k hašení požárů, jeho certifikace dovoluje také přepravu 43 cestujících při provozu z pevných ploch nebo vody. Letadla ruského Ministerstva pro mimořádné události pomáhala několikrát také při hašení lesních požárů v Evropě.

        https://www.planes.cz/cs/article/202537/obojzivelnik-berijev-be-200-pro-usa

  • A pro co měli voliči hlasovat, když šlo o volby do evropského parlamentu? A jak jde poznat, že všichni voliči byli naklonění projektu společné Evropy? Třeba jich řada hlasovala pro subjekty, které chtěli EU zrušit. 

    Sice je to protismyslné, ale byli jistě i tací.  

    • Pavel.Jegl

      a) hlasovat mohli pro ty, kteří chtějí Česko z EU vytáhnout

      b) třeba jich řada hlasovala ...https://www.czso.cz/csu/xe/zakladni-vysledky-voleb-do-evropskeho-parlamentu-2019


      • Pavel.Jegl

        add: Zajímavá sonda o Češích, možná i pro pana Filia.

        https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/eu-evropske-volby-test-prokop-median_1905130600_jab

      • Z vašeho odkazu: V Pardubickém kraji se voleb do Evropského parlamentu 2019 zúčastnilo téměř 29 % voličů (hodnota přibližně uprostřed mezikrajského srovnání). 

        Znamená to, že minimálně 71 % "Čechů pro Evropu tvrdě a nekompromisně" nehlasovalo. Hlasovat pro ty, kteří chtějí Českou republiku, která na rozdíl od Česka opravdu existuje, z EU vytáhnout by bylo zbytečné - do doby, než bude dokončen Brexit. 

  • KIMCID
    Za mě nejlepší zpráva že se tam nedostal Telička a Štětina.
    • Jak nakonec skončil zde tolik prezentovaný pan politolog, teolog a ekologický kolchozník, pan Tomáš Ignác Fénix? Nějak ticho po pěšině. 

      Že by na jižní Moravě ztratili cit pro ekologické zemědělství?

      • Co mě při četbě vašeho příspěvku napadlo? Početní úloha pro druhý stupeň ZŠ:

        Kolik hlasů by musela získat politická strana ve volbách do EU v ČR, aby křeslo obsadil i člověk na kandidátce třiadvacátý? 

        (Jistě, je to ošklivý chyták.)

      • KIMCID

        někde pláče

        • To sotva, jako zdatný příjemce dotací musí přece umět počítat.

          • Myslel jsem spíše na "kroužkování," o kterém se dneska s libostí zdá např. panu Vondrovi, který konečně u bruselského korýtka ulehne vedle své životní partnerky a do smrti už se z toho budou mít jako ona užitečná zvířátka v žitě. 

            Gratuluji srdečně oběma (pozn. o existenci této "výrazné a pracovité" poslankyně EP jsem do konce minulého týdne neměl ani ponětí. Moje chyba). 😀

            • Ano, "kroužkování" jest nástrojem znamenitým. Kdyby pan T.I.Felix ekologičtil ve Stromovce,  jistě by již měl křeslo jisté.

  • Po dlouhé době musím dát panu Jéglovi za pravdu v tom nadpise.

    Jsme skutečně asi stádo nepřemýšlejících jedinců, kteří se vůbec nezamyslí nad tím, že jdou volit.  A pokud nešli volit, tak je to stejné. Neuvědomují si, že to "nadávání v hospodě" jim nepomůže. Mohli jít volit a podpořit svůj postoj. 

    Pak by určitě nezvítězila strana ANO tak silně a na druhou stranu by tam více místa bylo třeba pro SPD nebo i komunisty, kteří v evropských komisích hlasují vždy ve prospěch České republiky. A taky by nezískali tolik mandátů Piráti a STAN, což jsou silně proevropské strany neštítící se hlasovat tvrdě proti Česku v některých ohledech.

  • TheGGG

    eurokolchoz je již v posledním tažení... a poplatní pissálci a pro-bruselští kolaboranti mohou lhát a překrucovat jak chtějí, pár let a bude po parádě---

  • Také mě napadla ta dobře médii živená intervence škaredých Rusů do demokratických voleb u nás. Jak je tedy možné, že se úspěšným stal mimo jiné i pan Alexandr Vondra? 

    Zatracený Putin!!!

    Pan Cibulka se svým geniálním kyvadlem by jej jistě označil za agenta GRU. On je totiž zná všechny osobně.

    Kolik vlastně dostal bojovník Cibulka hlasů v eurovolbách? Nějak jsem to nesledoval. 

    • Už jsem to zjistil - pro jeho stranu hlasovalo 4752 osob a pro něho osobně 1222 hlasů. 

      Takový dav jsem tedy nečekal. Síly kyvadélka???

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit