Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Čemu vyhlasi birokracie boj, to musi bujit.... Kolik uradu se za posledni roky zrusilo? Nicmene to je v nepochopeni statniho newspeaku.... Cilem nikda neni vybojovat, ale " bojovat". Birokrat umi jednu zasadni birokratickou vec, a tou je vykazovani prace :)

    No proste jen nam oznamuji ze se stat vrha na pole zatim neprobadanych poznosti regulaci, kontrol, stemplu, narizeni, zakonu a pokut a samozrejme velkych domu tzv dotaci, a na prvni roky tomu vskutku davaji v nasem uz tak deravem rozpoctu nalezitou vahu... Takze to mysli vazne... Ten rozpocet to uz je zaklad na slusnej urad.
  • Dávám si otázku, komu bude vyhovovat zdražení když opět vláda rozhodla. Vždyť vodovody a kanalizace nepatří Českým, ale zahraničním podnikatelům a zisky odcházejí do něčích kapes, ale nejsou to kapsy Českých lidí. Proč předseda vlády nahrává větším ziskům zahraničním podnikatelům. Není tam náhodou pro někoho úplateček?
  • trochu jsem hledal na internetu.
    Pro zajímavost ČR má rozlohu 78.866km2
    Zastavěno je údajně více jak 10% rozlohy (města, vesnice, silnice, ...), nepočítají se přirozené povrchy jako skály, tj. okolo 7890 km2 => 7.890.000.000 m2
    Průměrný úhrn srážek >600 mm, tedy 0,6m
    Objem vody která dopadne za rok na zastavěnou plochu je 4.734.000.000 m3.
    Toto množství by řekou s průtokem 710m3/s (Labe) odtékalo více jak 75 dní.
    Spotřeba vody je v ČR asi 100 litrů/osoba/den. Tj. na všechny obyvatele (10,56mil.) 1.056.000.000 litrů/den. Objem vody která dopadne na zastavěnou plochu by vystačil na 4483 dní => 12 let. (doufám, že jsem se v těch velkých číslech někde neupsal o jednu nulu).
    Pro Cimrmanology, nehodlám to přepočítat na množství napojených myší, ani jak dlouhou řadu by utvořili. Zkrátka je jich moc a řada je dlouhá, konce nevidět.
    ... a ještě mne napadlo umístit toto množství vody do nádrže. Tolik vody by zadržela nádrž o rozměrech 25km x 3,8km x 50m. A porovnání s našim slavným Orlíkem, ten podle wiki má objem 720.000.000 m3, to je o 4.000.000.000 m3 méně než je objem vody který dopadne na zastavěnou plochu.
  • V prvé řadě by si zasloužii ti,co prodali vodu cizincům! Sbírám vodu po mytí zeleniny nebo oplachu nádobí a nosím to do zahrádky,zatímco jiní napouštějí bazénky ,nekoupí si chemii a příště napouštějí znova.Měli by dostat flastr už za ten občanský přístup.Tak jako nevyhodím chleba ,tak mám úctu k vodě.
  • Pokud někdo chce hledat příčinu tak za všechno můžou komunisti. Sedlák, hospodář, vlastník latifundíí by si vodu dokázal na svém poli, remízkách, rybníku, lesu udržet.
    • Hochu ty máš dobře vykydáno. Nebo jsi slepý. Fešáku máme 18 let po té co jsi hrdě cinkal klíčema a opěvoval Havla
      • Velectěný Hmm, vezmi si tužku a notes nebo si vypůjč od bohatších lidí kalkulačku a zadej. 2017 - 1989 = ? Potom tady veřejně napiš " já Hmm " mám v hlavě dobře vykydáno.
        • ... a vůbec, já to musím vědět nejlíp, v blázinci máme záhon s ředkvičkama.
    • Ti taky,ale současný zemědělec, který hospodaří na pronajatém poli a majitel je bůhví kde, jeden i druhý na to kašle a podle toho to taky vypadá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit