Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no tož taková losovačka po česku kde je jeden vylosovaný a sám sebe losuje z jednoho losovaného a je také ,světe div se ,jaká to náhoda jediným výhercem.Jinak soudruha Babiše to nezajímá neb to je problém České republiky a ne jeho,jestli už jsem tyhle slova neslyšel od Železného či kolega Hušák Sazka byla v zisku a už zapomněl na ty úvěry

    Estébé ani po 30 letech neobejdem se bez tebe.🙂

  • Naše čacká policie a nepodplatitelné státní zastupitelství a soudci tomu říkají "pletichy."

    Když o nich ví redaktor Tiscali a má proto důkazy (protože to otevřeně píše), jak je možné, že tito lidé už nelepí sáčky? 

  • Celkem nerozporuji, jen si pořád myslím, že potrestat by se měli především ti, kteří (třeba) v rozporu s předepsanými pravidly dotace poskytly. Požádat může každý Jouda. 

    Babiš dotace "nedostal" byly mu na základě nějaké žádosti "přiděleny." Jedna věc je co chcete a druhá, co dostanete. Taky bych chtěl - a nedostanu nikdy nic. To by mě úředníci hnali. Nutil Babiš ty úředníky? hrozil jim? Vydíral je? Jak to, že obdržel peníze v rozporu s pravidly? 

    Já myslím, že Babiš už má na svém palmárním účtu dost. Do smrti to neutratí. Snad jeho Monika.😂

  • Už jsem zde jednou napsal, že na hrad patří Rytíři ne Babišové. Povolám Blanické kamarády a vyprášíme jim kožichy to se bude prášit jak budou z hradu utíkat. Po válce více jak 70 let a stále Český národ strádá jak za okupace, tak za komunistů a teď za Ano. Jak to bude ještě dlouho trvat? Nechat si na sobě dříví štípat již 70 let, není se čím chlubit jak to dělá soudruh Babiš. Přidá důchodcům tisícovku a každý si myslí, že jim přidal milion, ne to je pouze žebračenka pro chudé. Ani za sto let po válce nedospějeme úrovně západu. Smutné moc smutné. Tuto republiku bych přiřadil k jednomu ze státu Spojených států, měnu dolar a to by byl jiný fofr................   
  • Pavel.Jegl

    ... Ok, ale zakázku můžete přihrát x způsoby, třeba tím, jak naformulujte podmínky. A 'protekční' či spíš 'protežovaná' firma ji 'řádně vysoutěží'.

    Předpokládám tedy, že vlastně nejsme ve sporu, protože jste měl na mysli soutěž, která nebude ovlivněna žádným politickým tlakem, ani ve vyšším zájmu ušita na míru. 

    Dá se tomu ale věřit u firem, které patří premiérovi, ministrům, či jejich příbuzným? Možná jsou jisté pojistky u těch největších soutěží, ale... 


  • Cituji ze svého příspěvku: "Byly předmětné zakázky řádně soutěženy?"

    Buď jste můj přípěvek četl nedbale, nebo jste se pokusil předvést další kousek ze zásobárny svého novinářského umu.

    To, že byste mohl vydávat "karlovarskou losovačku" za řádné soutěžení, neberu v potaz, zatím předpokládám, že přece jen nějakou dolní mez máte.

    Ceterum autem censeo: Dotace jsou zlo a nemají být poskytovány. Pokud jsou již peníze občanům ukradeny, je lhostejné, kdo dotace získá. Trh bude pokřiven v každém případě.

  • alicia1
    Před měsícem jsem koupila nové auto, ale za týden si ho někdo vypůjčil a po autě se slehla země. Pojištěné bylo i proti krádeži. Pojišťovna řekla, že nic platit nebudou, protože to je vlastně moje vina, že jsem auto koupila a tím prakticky vědomě ponoukala ke krádeži. Podobnost čistě náhodná.
  • Pavel.Jegl

    Toť? Spíš ej uchněm, Filie.

    Píšu o střetu zájmů, ne o tom, zda někdo splnil smlouvu (plán).

    Střet zájmů se týká dvou stran. Jedna - ministerstvo pod dohledem ministra ANO - zakázku přihraje, druhá - firma, jejíž jediný majitel je konečným beneficientem - na ní vydělá. 

    Když zakázku splníme, je zkrátka vše v pořádku. Podle této logiky byla tedy v pořádku i 'karlovarská  losovačka'. Úkol (plán) u této veřejné soutěže byl splněn.

    "A tak je to správné, tak to má byť," jak říkal nadporučík Mazurek.

  • Být hrdý na svůj národ dokáže jen velmi, ale opravdu velmi, skromný člověk. Naproti tomu jsou lidé, na které je hrdý národ.


  • Pokud Agrofert získal státní zakázky za 7,7 miliardy, je to jen číslo. Splnil k tomu příslušné smlouvy? Dodal předmět smlouvy v dohodnutém termínu a kvalitě? Byly předmětné zakázky řádně soutěženy?

    To je to zajímavé. Pouhé číslo je k ničemu, ovšem dá se velice snadno zjistit, na což investigativní novináři často hřeší v domnění, že velikostí čísla ohromí čtenáře a ti budou saturováni.

    Jak říkají Slováci:"Toť!"

  • Zase Romku píšeš něco, co ti nenažranci a škůdci nechtějí slyšet . Jen tak dál, nějaká chyba není obsah.
  • Silné Česko + Babiš= bohatý Babiš a chudé Česko

  •  ..hrebenar.. .hřebenář ...to je nějaký druh holuba?

  • Ať si Agrofert bere třeba bilión dotací, panu Babišovi je to už jedno, když mu Agrofert nepatří!

  • systém dotací je zrůdnost, ale Bavič nevyužil nýbrž zneužil !!!  Nejde totiž současně vládnout a podnikat když přitom vládnutí rozděluji dotace sám sobě!!!

  • Eurohujerský systém dotací generuje dotační kauzy, tedy kriminální kauzy. Primárně vina morální i skutečná spočívá na bruselském systému, který si vytvořily k obrazu svému špičky EU. Babiš, pokud se skutečně dopustil nějakého provinění, jen využil možnosti, které mu darebný eurohujerský systém nabízí. Všechny dotace by měly být zrušeny, protože tvoří sofistikovaný úplatkářský systém, na který se systémem snow-ball nabaluje další trestná činnost. Systém dotací a celková organizační struktura vytvořily z EU velmi specifickou nadnárodní zločineckou organizaci, kterou je třeba rozbít. 
  • Pavel.Jegl

    V Karibiku je fajn, což o to, Jindřichu. Jenže ten Babišův byznys je takový 'specifický'. 

    V Karibiku se nerozdělují dotace ani státní zakázky, odtud se na ně špatně dohlíží. 

    Na strategii dotační politiky a politiky státních zakázek se podílí vláda. A jen na státních zakázkách bral Agrofert 7,7 miliardy od loňského února. (Plus miliardy dotací.)

    Tahle suma zkrátka Karibik vyváží. Anebo spíš převáží.

  • Koblihar na hrad...?

    Klidne, ale maximalne tak bratislavsky...

  • Nemáte to volaké pomýléňé súdruh? Prece já Kobliha první - Bureš/babiš predsa nič nevlastním - fšechňo je to jen úcelofková kampááňň. Ťak taky nečerpám zadné dotácie, to jen moje frau ťo za mňa kasíruje a vy čechůni mi ty křivárny žerete. Ale nebojťesa já zas pred volbami nechám napéct koblihy aby jste mi to znovu hodili a já nemusel na Mírov nebo do Valdic.

  • Prosím už nedávej svá moudrá lopato. Ty ani nevíš co to hadr je.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit