Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • s výstavbou nové čtvrti jsou u nás ve městě ulice Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Moc bych Vám, pane Svěráku, přál, abyste ještě dlouho neměl svoji ulici a mohl tu tak s námi být v dobré formě a s jasnou myslí spousty a spousty let.
  • Milý Pane Zdeňku, člověk je křehká nádoba, významné osobnosti čelí značnému mediálnímu tlaku, včera jsem si koupila Blesk kde nebylo nic dobrého. Jedinou třešinkou na dortu byl malý článek o tom že dostanete na karlovarském festivalu cenu za celoživotní přínos české kinematografii. Konečně !!! Moc Vám fandím a jsem přesvědčena o tom že Vy jediný si to opravdu zasloužíte. Marie
  • Vážený pane Svěráku, moc Vám děkuji za film Vratné lahve. I když mám docela velký splín, vždy při něm dostanu dobrou náladu. Mám pocit, že jste muse být někdy v naší rodině a některé epizody opsal. Ještě jednou děkuji, je to takové pohlazení na duši. Bývalá učitelka Eva
  • Dobrý den pane Svěráku.
    V dnešní nelehké době,kdy je bohužel čeština ta nádherná řeč,ohebná,hravá tvárná,tvrdá i jemná na ústupu.Protože ji tvrdě válcuje angličtina a spoustu jiných jazyků,je vaše vyzdvihování češství oázou v té poušti obyčejnosti,lhostejnosti a nudnosti.Snad se i dnešní mládež probudí a najde zalíbení ve svém,už tak zkoušeném rodném jazyce a bude mít zájem a snahu tu krásu dál udržovat a hýčkat.Díky za to,že jste a co pro náš čechy děláte.Hodně sil,pevné zdraví a radost z práce přeje váš velký fanda.
  • Milý Pane Zdeňku, jaro začíná a tak jsem se vydala do hor vyvětrat moji chaloupku a zasázet pár kytiček pro radost. V trafice jsem si koupila Blesk a pivo Svijany a usedla na balkon nachytat trochu bronzu. Tu na mne z Blesku vykoukla Vaše milá hlavička, měla jsem radost, ale po přečtení textu mne ta radost přešla. Jak mohou být lidé tak zlí. Text mi připomněl píseň kterou zpíval F.R.Čech o tom brouku, jak mu ho někdo rozšlápl. Napodobovat Váš styl tak neuměle je ubohost.Není na světě člověk ten aby se zavděčil lidem všem. Tak na podobné ubohosti nereagujte a buďte nad věcí. To Vám ze srdce přeje Vaše kamarádka Marie
  • Všechno nejlepší,hodně zdraví,štěstí a úspěchů *4*
  • Vazeny a mily jmenovce, preji s celou rodinou ( a neni nas malo) vsechno dobre a hodne toho, co si sam prejete. Mame radi ten laskavy humor, ktery nam dopravate a stridame si Vas s celym divadlem a filmy s Markem Valeckem Ebenem...
    Vcera nasi ponekud ztichlou domacnost (jedna dcera se prestehovala ke snoubenci) prozarila Svestka na "dvojce". Samozrejme ji dlouho zname, ale zase byla vyborna. Jediny porad, na ktery jsme se ten den divali.
    Pomyslne Vam klepu rukou a tesim se na to, ze se jeste uvidime. Prvne jsem na Vas byl kdysi v Braniku, bylo mi asi 17 let. Ten Jirik, co se smeje - on UZ se smeje. Nahravka na desku Dlouhy, Siroky.
    Hodne zdravi, to je dulezite.
    Zdenek Zavadil
  • Milý Pane Zdeňku,tak máme zase rok za sebou a člověk si řekne, díky. Blahopřeji Vám k Vašim zítřejším narozeninám a přeji ze srdce hodně zdraví. Když jste se narodil tak u Vaší postýlky stály tři kouzelné babičky. První Vám předpověděla můzy umění, druhá lásku kolem sebe a ta třetí dlouhý a krásný život. A já se k nim přidávám a přeji krásnou oslavu v kruhu Vaší rodiny. Budte zdráv mistře. Marie
  • Vážený a milý Pane Zdeňku, těším se dnes velice na "Vratné lahve", člověk některý film vidí jednou a pak už nemusí. Ale ve Vaší tvorbě objevuji stále něco nového a především něžný humor, to některým scénáristům chybí. Vykukujete z obrazovky a to je dobrá připomínka. Musím už konečně dokončit, co jsem začala psát a pak to s Vámi zkonzultuji" jestli dovolíte". Tak hodně zdraví a buďte na světě rád. Marie
  • Promiňte mi, mám tu ještě jednu - lepší verziji, je to těžké, no to víte, vždyť jsme v Perzii: ............................................... Položím Vám otázku - odpovězte na ni třeba zpatra:
    neměl jste, milý pane Svěráku, v Orientu otce nebo bratra?
    O jednom bych možná věděl, jste si dosti podobní,
    podržte se, hned to řeknu - byl to známý duchovní!
    Máte stejné brvy, vousy, vidí to i Alláh,
    jen ta jména různá jsou si: Vy Zdeněk, on Rúholláh!
    Zatím co Vy na jevišti humorně se snažil,
    on v exilu přemýšlel, by šáhovládu zmařil!
    Že jen brebtám, že se mýlím a že pravdu nemám? Ale ano, existoval - byl to velký imám!
  • Položím Vám otázku - odpovězte na ni třeba zpatra:
    neměl jste, pane Svěráku, v Orientu otce nebo bratra?
    O jednom bych možná věděl, jste si dosti podobní,
    podržte se, hned to řeknu - byl to známý duchovní!
    Máte stejné brvy, vousy, vidí to i Alláh,
    jen ta jména rozdílná jsou: vy Zdeněk, on Rúholáh!
    Zatím co Vy na jevišti humorně se snažil,
    on v exilu přemýšlel, by šáhovládu zmařil!
    Že jen brebtám, že se mýlím a že pravdu nemám?
    Ale ano, existoval - byl to velký imám!
  • Jakou máš drzost k němu takhle promlouvat?! Idiotem můžeš nazývat sebe, že nemáš žádnou úctu k lidem, kteří dokázali tolik, co ty nedokážeš nikdy *15*
  • Svěráku,jsi trapný řiťolez,když jsi zrušil cenu diváka.Zrušil jsi ji proto,aby pán Troška ji nedostál.Styď se ty starý idiote... *11* *11* *11*
  • Vážený Pane Zdeňku, srdečně Vám blahopřeji k Vašemu zítřejšímu svátku a děkuji Vám za ten "Trhák" o svátcích, když ten film vznikl, bylo mi 31let člověk v té době myslel že zboří svět a měl jiné zájmy, nyní jsem si ho patřičně užila neboť tenkrát byl psán vřelým srdcem Svěráka a Smoljaka, kluků kteří měli srdce na svém místě. Budiž Vám čest a chvála. Marie
  • Milý Pane Zdeňku,blíží se konec starého roku a nastává ten nový. Věřím že si z něho ukrojíme jenom to krásné,pomoc druhým, charitativní akce a dobrý pocit z toho,když člověk pomáhá lidem v nouzi ,nikdy nevíme kdy ta nouze potká nás.Jenom to zdraví a Boží ochranu Vám přeji neboť jste člověk který jednou vejde do dějin. Ale zatím nikam neodcházejte, tvořte,radujte se,milujte lidi neboť o tom ten náš život je. S láskou a úctou. Marie
  • Vážený a milý Pane Zdenku chci Vám popřát krásné Vánoce, hodně inspirace ve Vaší nezapomenutelné tvorbě a hlavně pevné zdraví k tomu. Jste můj vzor.Marie *6*
  • Svěrák metalescum bleskum.
  • Svěráku,Scěráku!! Se Smoljakem jste právem vyčníval našemu humoru. Teď musíte vyčnívat jen aferama a ostudama. Co by vám řekl Cimrman?????????????,
    Začal jste Cherokézem Kodlem,který uměl jen šišlat a chování měl dřevorubce. To se stejně nedoučil
  • Zdravím pana Zdeňka Svěráka a přikládám verše k zhudebnění:

    Bojím se pane Svěráku, že máte pravdu tak trošičku na háku,
    volit toho šlechtice černého, to nebude nic moc Čechám věrného.
    Cizinec černý se roztahuje, ruce na majetky statky jenom vztahuje,
    chápu že nemusíte volit ani Zemana, chcete stát na zemi dvěma svýma nohama.
    Nemáte to lehké pane Svěráku, radím Vám buďte na Žižkově - tam v baráku,
    hrajte nám jenom pěkné divadlo, přeju aby Vás ještě mnohé napadlo!
    Držte se pevně milý pane Svěráku, já nemám Vás ani trošičku na háku,
    myslím že jste človíček férovej, jen v politice je Váš boj malinko nerovnej. A pozdravujte taky toho Uhlíře, co složil je tak trochu k nevíře, aby Vám to ještě dlouho klapalo, je lepší smát se než aby se plakalo.
  • Souhlasím s Vámi,ale co my zmůžeme proti panu Svěrákovi,jen to,že si ho už nebudeme vážit a psát tady na netu,ale jinak nic.On si to ani nepřečte......

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit