Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je to možné ? Panu Václavovi nedovolili studovat, ale jeho bratrovi ano a dokonce v cizině
  • vše nej

    Vážený pane Havle, / pro mne stále pane prezidente/ dovolte,abych vás pozdravila v den Vašich narozenin a popřála vše dobré, krásné a nej... a hlavně hodně zdraví, ať Vás ty mlhavé podzimní nepříjemnosti, které nás čekají, nesužují na těle ani na duchu!! Dovolím si i pozdrav pro Vaši paní. Vždy mě potěší, když se objeví na obrazovce - ať už v rolích filmových, nebo v životní roli současné. S úctou Jana Kozlová
  • prosba

    Dobrý den jmenuji se Jiří Krouza a jsem studentem jenž se chystá dělat seminární práci o obsahu 5ti stran na téma "Václav Havel",pomohlo by mi ,zaslání jakých-koliv informací o našem bývalém prezidentovi panu Václavu Havlovi (ze života,o jeho literárních dílech a jiné ).Prosím posílejte mi je na můj mail: JiriKrouza@seznam.cz Děkuji Vám.
  • Havlovi nacisti vezni okupuji/rozkradli,,,,

    Zprava o rozkradani ceskeho narodniho majetku v 90.letech 20.stoleti > 27.4.2005 (autor neznamy) > > Nasledujici zprava neni a nemuze byt uplna a ani si neklade za cil byt > uplna a vycerpavajici. Je velmi pravdepodobne, ze rada trestnych cinu a > "tunelu" z jejiho spektra uplne unikla ci je zachycena jen castecne ci > okrajove. Presto se vsak snazi zdokumentovat zlociny a kradeze narodniho > majetku, ktere probehly v devadesatych letech, to vse predevsim na zaklade > pravdivych ci obecne znamych skutecnosti a faktu, jejichz relevanci a > pravdivost si muze kdokoli overit. > > Jejim ucelem je jak zdokumentovat a zachytit spachane zlociny, tak obvinit > jejich pachatele. Z drtive vetsiny jsou to byvali komuniste, agenti StB ci > KGB. > > Geneze: Neudrzitelnost komunistickeho rezimu na konci 80. let 20. stoleti > prinutila cely tehdejsi bolsevicky establishment jednat. Byl vyslan signal > do kontrolovanych disidentskych kruhu k zahajeni "revolucnich" kroku. Je > zajimave, ze vetsina dulezitych osob, ktere pozdeji obsadily vysoke statni > funkce ci tunelovaly banky, se rekrutovala z Ceskoslovenske akademie ved > (CSAV), a to vesmes z Prognostickeho ustavu. V teto instituci plne > vysokych komunistu pusobily jmena jako Komarek, Klaus, Zeman, Ceska, Dyba, > Dlouhy, Ransdorf, Salzmann, Jezek, Klausova a dalsi. Predstavovaly jak > kadrovou rezervu pro novy rezim, tak kadrovy nomenklaturni rezervoar > rezimu stareho. > > Sam sef Prognostickeho ustavu, presvedceny komunista, pritel Che Guevary a > mistopredseda vlady CSFR v roce 1990 Valtr Komarek ho oznacil za "skolu > revoluce". Tato revoluce si, jak znamo, ziskala prizvisko "sametova", a to > vzhledem k jejimu bezkonfliktnimu a temer konsensualnimu charakteru. Uz to > naznacuje, ze se nejednalo o revoluci v pravem slova smyslu, ale o > programove predani moci, resp. o udrzeni moci v rukach komunistickych > kadru. > > Jiz prvni kroky Obcanskeho fora v cele s Vaclavem Havlem naznacily, ze > vubec nejde o zadnou revoluci, ale jen o zmenu systemu rezimu. Bohuzel ve > vyvolane euforii a v nadeji na zbaveni se komunistickeho jha se vyskolenym > bolsevickym "revolucionarum" z Prognostickeho ustavu spolu s Havlovymi > disidenty podarilo splnit svuj ukol, zmenit rezim a ponechat komunisty > fakticky u moci. Symbolickym a zaroven tragickym vyjadrenim tohoto faktu > byla instalace Mariana Calfy, v te dobe jeste aktivniho
  • Marioneta

    Zvláštní je, že dnes je mezi osobnostmi marioneta.....divný svět.
  • Třeba pomůžete

    Dobrý den ,Jmenuji se Luděk Lepší jsem váš fanda a vaše žena je pro mne příjemnou ukázkou toho co dokáže láska a cit vzdát se pro lásku herectví je toho důkazem co dokáže láska. Jsem rozvedeny a smutný muž prostě 60 ročník .Fandím této době i když jsem dostal pár ran .Momentálně jsem tři měsíce bez práce a jsem dost na dně,je to neslušné Vás oslovovat a doufat že pro člověka jako jsem já snad můžete něco udělat . Jsem rozený organizátor co dokázal vždy vytvořit prostředí kde se lidé cítili příjemně, ovšem nemám nato školy ani doporučení.Žít dnes v Praze je otázka min dvaceti tisíc,to ale žádná firma nedá běžné je třináct hrubého je to strašné.Nechci Vás dál připravovat o čas jsem člověk který pro práci mě vhodnou žije nic jiného nemám ani lásku a cit druhé osoby tak alespoň radost z práce to mě stačí.Co bych rád dělal ,osobní řidič stín svého šéfa,vedení kolektivu lidí a zajištění bezproblémového chodu.Prosím pokud pro Vás nejsem jen otrava pomozte. Luděk
  • mýlka

    Tu podporu techna jste myslel opravdu vážně? Váš příznivec a v OF váš dá seříci kolega.
  • poděkování

    Vážený pane Havel, přijměte ode mne poděkování za dnešní podporu demonstrantů na Letné. Události posledních dnů sleduji prostřednictvím televize s velkým napětím. Vaše účast mne utvrdila v mém náhledu na věc. Ještě jednou díky. Ljuba Sojková
  • Zpověď

    Vážený pane exprezidente. Vážím si toho,jak jste se obětoval v době totality za demokracii,o to víc však se divím,a nevím co si mám o tom opravdu myslet,že nyní,když je potřeba ještě více se angažovat ve prospěch dalšího vývoje v naší zemi.Vy jste osobnost,která má možnost dostat se do sdělovacích prostředků a v rámci veřejné diskuze hovořit o tom ,co se Vám a většině obyč.lidí nelíbí./zákony,korupce,okrádání obyč.lidí díky privatizaci,díky fondům,atd/ Je mi 62 roků,nesměl jsem kvůli rodičům studovat,Seberealizoval jsem se trumpetou s kterou jsem procestoval kus světa coby amater/můj kamarád a spoluhráč byl v začátcích Jiří George MRÁZ/V roce 1988 jsem hrál také krajanům v USA.Nikdy jsem nebyl v žádné politické straně,několikrát jsem byl na kriminálce protože jsem jezdil na západ. Po roce 1990 jsem začal podnikat v malém nechtěl jsem nikdy zbohatnout,ale díky "demokrat.zákonům" jsem se dostal do problémů finančních,že splácím dluhy,chodím k psychiatrům a mám takový pocit,že budu muset k tomu,abych dostal spět oněch 300 000.-Kč použít brutality a možná,že se ocitnu na stará kolena v kriminále.Nakonec Vy jste tam bojoval za demokracii a já tam budu bojovat za spravedlnost.Budu tam mít dost času. Přeji Vám,aby jste si tu demokracii užil /už nám toho času ubývá/a prosím angažujte se víc,připadá mi,že již máte vše a do obyč.lidí Vám nic není. Zdeněk Prášek tel.:381239101 Dražice 61 602152554 39131 Dražice u Tábora
  • divadlo

    Vážený pane Havel,moc Vás zdravím.Jsem vedoucí městského divadelního souboru Dětská scéna.Zrovna přemýšlím nad scénářem na další sezónu.Ráda bych se Vás zeptala,protože prý také píšete pohádky,neměl byste pro mě nějaký typ,nebo nemáte v záloze něco,co bychom mohli s dětmi realizovat? Byla bych moc rada,kdyby jste poradil a nebo kdyby jste se mi ozval.Můžu Vám napsat podrobnosti o našemu souboru,pokud máte zájem,nebo adresu na naše web.stránky.Předem děkuji za Vaši odpoveď.
  • Havlovi nacisti vezni okupuji/rozkradli,,,,

    Aco Vladimir Hucin,,,,,--- A co říkáte 10 mld korun z kapes poplatníků za Vladimíra Železného a jeho TV Nova ?? "Prase, svine" nejsou vulgarni vyrazy, nybrz spisovna slova, pri jejichz vysloveni se mi alespon sbihaji sliny na jazyku. Pri slove "komunista" mi vsak naskakuji zimomriavky, jak rikaji slovaci a je mi na zvraceni. Vzdy si vzpomenu na desitky milionu nevinne zavrazdenych. Myslim si, ze v roce 1989 meli komuniste viset. Opravdu si to myslim. Pri predem domluvenem predani moci Vaclavem Havlem jsme to ovsem totalne prosvihli. Bohuzel Ivo Rohan -----stydim se za narod hlupaku ktery se necha krmit zvratky a vykaly Vaclava Havla kteri si nechaji bestrestne rozkradat nejen rodnou vlast nechaji si rozkradat a okupovat privatni majetky atd atd atd do zbrane zlikvidujem havluv nacizmus,havlovi nacisti okupuji /rozkradli 60000 ceskym obcanum privatni majetky .Bez vykradení, vytunelování nebo jinak zašantročení státního, tedy našeho majetku by se naše země vůbec nemusela potýkat s takovými problémy jaké dnes máme. -bylo ukradeno, vytunelováno, zpronevěřeno a zašantročeno naše jmění v hodnotě dnes přesahující 3 BILIONY Kč. Započítáme-li státní dluhopisy tak je to cca 4-5 Bilionů korun .To znamená, že každý občan byl okraden,vytunelován a zadlužen částkou do 500 000 Kč.!!!!! -byli vykradeny, vytunelovány banky, kampeličky, fondy lidmi úzce spojenými s ODS,ODA,DEU,KDU a US. Viz senátoři-bývalí bankéři za ODS z vykradených bank. Nikdo není zavřený, nikomu není zabaven majetek, nikdo o ničem neví, ale peníze jsou fuč. To je co? -pozemkové fondy jak ukazuje tisk mají máslo na hlavě, když nejsou peníze vykrádány z bank tak se pokračuje přes pozemky -o daňových podvodech, korupci úředníků, krácení daní a jinak obcházení daňových zákonů ani nemluvě -vytopené metro bratru za 10 miliard-nikdo za nic není odpovědný, nikdo o ničem neví a aby se neřeklo tak bývalý primátor získá teplé koryto v Bruselu. Kdo zaplatil těch 10 miliard? Celý národ ! Proč, na co a z jakého důvodu? Když si metro nechali Pražané vytopit svojí blbostí, neodpovědností, lhostejností a samolibostí nechť si to zaplatí ze své kapsy. Ty peníze by se velice hodili VŠ, zdravotnictví a učitelům nebo také jako začátek důchodové reformy !!! Proč Pražané volí taková neodpovědná hovada , že by jim to bylo jedno? Oni to blbci z celé republiky zaplatí? Myslím si, že je na čase říct dost.Co si Pražané zničí
  • dobrz den slyšela jsem o vaší kanceláři jsem rada,že vám není lhostejné co se kolem Vás děje je možné Vás požádat o radu v pro me důležité okolnosti děkuji m.j.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit