Přejít na výpis diskuzí

Mojmír I.

OSOBNOST 25.5.2007 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Může mi někdo ale přesně říct, která literatura je pravdivá a kde ji seženu. Jedná se mi o počátek Velké Moravy a další vývoj. Také mně zajímají panovníci posloupně i s daty jejich vlády. Děkuji.
  • Mojmír I byl prvním historicky doloženým panovníkem Velké Moravy.Široce se rozepisuje o dějinách Velké Moravy spisovatel Robert Nový-Velká Morava na plátně dějin
  • Aha, tady je jeden, co kašle na fakta z vykopávek a všechno ví naprosto přesně, protože v té době žil *5*
  • Praotec Čech

    Co je známo o praotci.Zemřel v kruhu rodiny stár 87 let.Velmož.Na Moravě vládl Sámo 40 let jako kupec odešel z Frank s naverbovanou armádou na území Avarú a spojil se s Chazary ti přišli roku 627 s Kašuby.Prvního syna oženil s dcerou nepřitele Šušni a dosáhl míru.Vládl 40 let do svého věku 67 let.Prodal Moravu a naštval tak chaganské kmeny že musel se svým lidem a rodinou utéci do Marky.Postupoval Lužicí nahoru a tam ho nikdo nechtěl.Vrátil se do území Marky mluvil již Slovanským jazykem(česky).Kde by se to naučil?Tady po 20 letech zemřel.Žádného bráchu Lecha neměl tak možná syna.Známe tedy z jeho 35 dětí Moravuda,Pipina,Lecha,Mogliče,Pře mysla,Mojmíra,Rastislava,.Každý s jinou ženou manželek bylo celkem 12 s 6.rodů Chazarských Kačerové,čápi,labutě,dropové, orli a sokolové asi havrani,strakové,sojkové,poštolk ové.kmenová jména byla ptačí.Sámo byl germán Frank.
  • blablabla

    celkem rád čtu tyto vymyšlené přízpěvky a musím se jen pousmát tomuto honu na čarodějnice.Vymýšlet ČESKO a jejich dějiny- nepravdivé.Kosmas a jeho syn zdík za peníze napsali i jiné stupidity.
    První volený král byl Sámo jeho 35 dětí první syn Moravud pak nějaký zněčeho.po něm Pipin a Mojmír pak další až po Rastislava a Svatopluka z rodu Sámovců nikoli Mojmírovců pak to je celkem známo.Roku 1241 se Morava ubránila Mongolům ale Češi nikde naopak Ladislav později ze Štemberka přišel s Poláky na pomoc.O Češích ani zminka- utekli.Bořivoj Moravský Mojmírovec-Sámovec uchvátil Prahu a zavedl zde úřední jazyk Slovanský ne Německý násilná kolonizace Německých území čech.1300 Poprava 300 Moravských pánů našich.Proto nemůžeme být jeden národ.Už nelžete.Ono je to stejně jedno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit