Přejít na výpis diskuzí

Karel IV.

OSOBNOST 31.12.2006 
347 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jj

    *1* *1* *1* *16* *16* *16* *1* *1* *3* *9* *5* *14* *7* *10* *4* *14* *3* *9* *9* *13* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8* *16* *16*
  • dík za pomoc zlepšim si 3 z historie *5* *5*
  • Karel IV.

    Ahoj Simčo já bych možná něco měl, o Karlu IV. *3* *5*
  • Ahojky

    Ahojky,nemá tu někdo nějaký čtení nebo něco o Karlu IV??? *7* *7* *7* *7* *7* *9*
  • Kaaaarl

    Chciiipam xD...Karel je sice dobrej,ale mohlo by tady toho bejt vic,pac nwm co dam zitra za referat:-D *15* *16*
  • souhlsim

    to fakt neni fér děte do............!karel si zaslouží poctu! *13*
  • ty stranky jsou supr

    *5* *5* *5* *5* fakt smi pomoh jsem zase o neco chytrejsi budu jsem chodit casto *5*
  • karel iv

    karel tančil asi takhle *3* *3* *3* a byl hodný jako *4* *1* *1* *1* *3* *9* *5* *14* *7* *10* *4* *4* *14* *3* *9* *9* *13* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8*
  • Re: karel iv.

    ty seš trapny debile Karel IV je jeden z mich oblibenych pynovniku
  • QDR

    JE TO DOBRÝ.
  • h,h

    Náhodou to bylo dobré. Já bych chtěl vidět vás na jeho místě. KAREL IV je prostě dooooooooost doooooooobrej. *4* *4* *14* *14* *3* *15*
  • Mnohem vice

    Kazdy panovnik je tak dobry, jako jeho poradci - ministri. Ceska slecta si ho vyzadala s podminkou, ze jeho poradci budou Cesi, coz ze zacatku splnil, ale pozdeji jmenoval sve pribuzne a cizince. Proto se ceska slecta bourila a prinutila ho, aby slib znovu splnil - Take dosahl mnoho uspechu tim, ze jeho tutor z francouzskeho dvora se stal papezem -
    Clanek moc nepise, ze byl take dobrym ekonomem. Behem nezamestnanosti, misto aby rozdaval podporu, vystavel "Hladovou zed" na Petrine. - Kdyz stavel most, poslal vzkaz lidem na venkove, ze musi michat vojce a maltou, aby most vydrzel tisic let, a tim nasytil hladovou Prahu. Na Vaclavaku zalozil nejvetsi konsky trh v Evrope. Privezl revu z Burgundie na Vihohrady "Kral Karel s Buskem z Velhartic ted zasedli si k dubovemu stolu, ti dva uz pili mnouhou cisi spolu, . . . ". - Z osobniho zivota take se slusi zminit, ze se ozenil velice mlady - pak v polovine sveho zivota si vzal velice mladou (myslim 14-tiletou, druhou ci treti) zenu. A MNOHEM VICE se v mem veku (86) uz nepamatuji a nejsem historik (ani jako konicek).
  • karel iv.

    trapné ne?????? *13* *5* *16* *8* *10* *7* *9* *9*
  • chyba!

    Mate tam chybu! Jeho manzelka nebyla Blanka z Alois, ale z Valois...nejdriv jsem myslela, ze to byl preklep, ale mate to tam vickrat *13* *1*
  • karel iv.

    celé jsem sy to opsala a jsem ráda že jsem našla tak skvělou stránku *14* *13* *15* *5*
  • nnooooo

    no docela ubohej no jako akt *9* *5* *9* *13* *14* *4* *10* *1* *4* *8* *8*
  • nnooooo

    no docela ubohej no jako akt *9* *5* *9* *13* *14* *4* *10* *1* *4*
  • ups

    trapne nemyslite? *13*
  • Otec vlasti

    Myslím, že za otce vlasti byl označen až v době obrození nebo ještě později a je tam i dost jiných chyb.
  • karel

    karel *1* *3* *9* *5* *14* *7* *10* *4* *14* *3* *9* *9* *5* *4* *5* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit