Přejít na výpis diskuzí

Juraj Jakubisko

OSOBNOST 14.7.2008 
23 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Luky1987

    Post coitum🤮🤮🤮🤮

  • Luky1987

    Tiež ho nemusím 

  • boze chran cesky stát:nedej aby se stal novým prezidentem
    opětně
    jakej
    vožralec
    komediant.
  • Pan Jakubisko je machr!České televizi v pořadu devadesatky výtřel zrak.Když se ho pokoušeli aby ne hezky mluvil o prezidentu Zemanovi a o udílení ocenění na hradě.Skvěle odpovídal na moderátorky otázky a nenechal se ovlivnit
  • Juraj Jakubisko.velice prijemny ,rozumny,stoji si za svym nazorem
    KDYZ DNES VIDIM NASE JAKOBY UMELCE JAK BROJI OPET BROJI PROTI NAM- A HLAVNE PREZIDENTOVI ZEMANOVI-"PRAZSKA KAVARNA" KŘIVEJ HORAČEK S USMEVEM NA RTECH LZE
    CELE REPUBLICE PRIMO DO KAMERY REKNE ,ZE O ZEMANOVY NEREKL ANI SLOVO.
    A TEN GAZDIK TO JE HRUZA DES!!!!!!!!!! V 89 NASI UMELCI UKRADLI SAMETOVOU
    REVOLUCI STUDENTUM A DNESKA CHTEJI SVRHNOU PREZIDENTA TI SAMI LIDE JAKO TEDY
    PAN ZEMAN NENI "ŽÁDNEJ ŠAŠEK" tak proto se narodnim umelcum nelibi!!! Maji smuli 90 procet obyvatel dzi s prezidentem. A proto si velice vazim pana rezisera Jakubiska. ze nemeni svuj nazor Dekuji dekuji dekuji
    PS:Toho Gazdika s celou Prazskou kavarnou bych nechal z Ceske republiky vystehovat Do USA- S jedinou podminkou PESKY A PRES Sibir
  • Všetko najlepšie k narodeninám aby si bol medzi nami ešte dlho a točil perfektné filmy
  • Nehorázné sraččky točí tento člověk!!!
  • Mně tento člověk přijde jako docela zajímavá osobnost, hlavně po přečtení jeho životopisu - http://www.albatrosmedia.cz/juraj-jakubisko-zive-stribro.html . Jestli někoho alespoň trochu zajímá, tak rozhodně doporučuji.
  • iny Film od neho ., ktory sa s urcitym sebazaprenim da pozerat, je Perinbaba. Zvysok jeho "tvorby" prosim splachnut do hajzlovej misy.
  • Pan Jakubisko, vyserte sa prosim Vas uz KONECNE na filmy a prosim Vas, prestante nas zasobovat tymi vasimi "nadherami" lebo pri pozerani Vasich filmov ma niekedy chyta nekontrolovatelna zurivost a amok
  • Za film Post coitum len tolko : Na Sibir, do Gulagu na 25 rokov, uranove bane: Jakubisko nasu kinematografiu tak akurat kvalithe pohnojil Neznasam ho
  • Ocenění

    Film Bathory získal Zvláštní cenu poroty v Houstonu
    http://www.mediafax.cz/ku ltura/3208567-Film-Bathory-ziskal-Z vlastni-cenu-poroty-v-Houstonu

    Z vláštní cenu poroty mezinárodního filmového festivalu WorldFest v americkém Houstonu získal film režiséra Juraje Jakubiska. *3*
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • narozeniny

    Milý pane Jakubisko
    Vážím si Vás jako výborného režisera
    a přeji Vám k dnešním narozeninám
    hodně štěstí,zdraví.
    *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4*
  • Re: Re: Článek - 2007

    ten matheson proc se porad tak podcenuje *9* nechapu to *9* je to dobrej herec ale zrovna v tomhle filmu mi nejak splynul *9* nejvic se mi vybavi s nim dve sceny s jeho pindikem *8* *4* *14*
  • Re: Článek - 2007

    O natáčení milostných scén mezi Hansem a Annou Friel.........

    Alžběta Bathory se po smrti manžela setká s Caravaggiem v kostele a milují se spolu ve zpovědnici.
    Jakubisko k tomu říká:

    ,, My točili tuto scénu v gotickém kostele v Kutné Hoře. Hans hrál s naprostou zaníceností, ale tak moc, že jsem nakonec musel vzít zpět jeho vášně během procesu sestříhávání a spíše jsem musel ukázat tvář Anny Friel. Hrál tak dychtivě, že jsem si myslel, že nesmím ukázat publiku všechno - že musím přenechat některé momenty jejich vlastní představivosti."



    Producentk a filmu Deana Horváthová začala boj o Mathesona šest měsíců před počátkem natáčení. Jeho agentura měla jiné plány s mladým umělcem. Ale tvrdohlavá Horváthová se nedala. Bojovala do okamžiku než ho dostala. Nakonec také obsadila Annu Friel, která mu zavolala a řekla:
    ,, O nic se nestarej, v tomto filmu je tvoje místo!"

    A Matheson poslechl její slova.

    Dostaly mě jeho fotky - říká neochvějně producentka - tam je něco v jeho očích čeho se nejste schopní zbavit. Je milý člověk. Dokonce muž, ale může v něm být dítě. Cítila jsem, že bude ideální pro roli, protože během zkoušek jsem v něm viděla dva extrémy - podobně jako v Caravaggiovi, ale v průběhu natáčení jsem byla překvapena. On je opravdu renesanční člověk ve filmu. Právě jako by vyšel z plátna tohoto věku."
  • Článek - 2007

    Článek "A túlfűtött skót " (VASÁRNAP; 30.3. 2007);

    Herečka Demi Moore o spolupráci s Hansem během natáčení filmu HALF LIGHT (2006).....

    Poté, co natočila Demi Moore film "Half Light" byla dotazována na jejího hezkého skotského partnera Hanse Mathesona. Ona odpověděla na otázku ne třemi větami, ale třemi slovy:
    ,,Já jsem ohromená."

    Jeho herectví iksté role v tomto filmu mělo velký vliv na Demi - ne jen s jeho vzhledem, ale jeho věděním a znalostmi.



    Režisér Juraj Jakubisko a producentka Deana Horváthová o spolupráci s Hansem během natáčení filmu BATHORY (2008)....

    Režisér Jakubisko mohl něco žádat - to nebyl problém pro Hanse Mathesona, mohl hrát ihned.

    ,,Pracovat s ním bylo velmi snadné, protože je velmi talentovaný kluk. Tato role z něho zářila. Mám rád tento druh herců. Je o něco požádán, přemýšlí, hledá různá řešení, spolupracuje, má víru v to co dělá. Pátrá po jemných nuancích, něčem navíc, že i v momentech natáčení je schopen přidat něco nového k roli. Ale může být také hrubý, když je to potřeba. Na scéně inspiroval sám sebe vždy hudbou. Vždy poslouchal soundtrack předtím, než šel před kameru. Práce s ním je jako hrát na housle Stradivari. Vzájemné tóny z nich zní jasně. Ve filmu maluje a hraje hudbu, stejně jako v soukromém životě. Každý ho miloval v týmu. Má vděčnou povahu - je snadné ho obdivovat."
  • Všechno nejlepší

    Všechno nejlepší k 71 narozeninám
  • Morava a Velka Morava

    Myslím si že Juraj Jakubisko teraz keď ide natáčať nový velkofilm o Velkej Morave, tak dojde k uvedomeniu Moravanov.
    Zdravím Juraja .... ste veľmi šikovný a dávate nášmu životu váčší rozmer a prehľad svojou tvorbou ... Ďakujem Marián Mintál
  • jakubisko

    Podla mna jeho filmi nemaju chybu.Aj ked ta batoricka neni taka ako si to iny ludia predstavuju.Knihy od Niznianskeho opisuju batoricku ako krvilacnu zmiju jeho knihi o nej su vazne strasidelne.Film je este lepsi najskvor opisuje Elizabet ako dobru liecitelku ale potom to zacne . Neni to najstrasidelnejsie.Jakubiskova tvorba je velmi ziva a to sa mi na tom starsne paci.Je pravda ze tych filmov za tych 70rokov natocil velmi vela podla mna by si zasluzil cenu a to nie hocijaku.Cenu zasluzileho umelca tusim ze ma.Jeho filmi sa daju pozerat . Dufam ze este natoci par takych historickych napriklad o Bosnakovej by nebolo odveci.Ja jakubiska obdivujem. *15* *15* *15* *15* *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit