Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa ml.

OSOBNOST 14.10.2008 
331 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já miluju Josefa V. staršího. Podle mě je to ten nej. jezdec v dějinách česka. Hlavně aby po včerejší prohře kvůli jinému koni nepřestal závodit. Je to hvězda!!! *14*
    • souhlas,je to tak ! *14*
  • ..ať se i tobě dnes daří mladší Pepo ! *14* Vítězství v hlavním
    dostihu ale přeju Pepovi staršímu,ty buď druhý jo ? *15*
  • Ve vašich šlépějích jde až nejmladší Pepa. Je celkem vtipné, že se to povedlo až u třetího syna, který dostal vaše jméno?
    On měl už odmalička tu správnou povahu. Když se mu něco nepovedlo, tak se dovedl naštvat a řekl si: Tak to ne, příště to bude lepší. Už v pěti letech padal z poníka, a to byste ho musela vidět, jak byl přitom nasranej a zkoušel to pořád dál.
    Bylo hned jasné, že se žokejem opravdu jednou stane?
    Ono to s ním vypadalo všelijak. Začal hrozně brzy kouřit marjánku a mít takové problémy, že se zdálo, že ho ani nezvládneme. Ale pak se to najednou zlomilo, když přišel do Mariánek (na Jezdeckou akademii v Mariánských lázních, pozn. aut.) a během měsíce to byl úplně jiný kluk. Začal brát život jinak. Možná i díky tomu je dneska tam, kde je. A myslím, že velkou zásluhu má na tom i Pepa Bartoš, který u nás v tu dobu nastoupil a začal se v něm vidět. Pepča je přeci jen borec borců.
    • Díky za zajímavé články, jen se lehce ztrácím, když tam nejsou uvozovky.
  • zitra pry pobezi Josef Vana ml.pulmaraton.Pokud zvitezi nad svymi kolegy
    ziska post stajove jednicky..21 kilometru by mel zabehnout pod 2 hodiny,nastavil limit jeho otec..
    • Žokej Váňa mladší prohrál půlmaraton, přesto zůstává jedničkou
      "Poslední dva kilometry to byl děs, totálně mi odešla lýtka. Takže bych teď měl být trojkou, že?" Žokej Josef Váňa mladší za cílem sobotního Pražského půlmaratonu lapal po dechu, ale ve tváři mu hrál úsměv.
      Jeho otec, osminásobný vítěz Velké pardubické, už před Vánocemi přišel s originálním nápadem. Tři jezdci z jeho dostihové stáje, jeho syn, Jan Kratochvíl a Michal Kubík, se v pražském závodě na 21 097,5 metrů poperou o post stájové jedničky. "Táta nám dal limit dvě hodiny," připomněl Váňa junior.
      "Musel jsem kluky nějak motivovat, aby na sobě přes zimu zapracovali," uculoval se Váňa starší. "Tak jsem to vymyslel takhle. Kdo bude nejrychlejší, bude v sezoně jezdit nejlepší koníky. Kluci souhlasili a začali makat, běhat chodili třikrát týdně," dodal legendární žokej a trenér.
      Všichni tři běželi půlmaraton poprvé, nicméně výsledek byl možná nečekaný. Nejrychlejší byl Jan Kratochvíl (1:37:20 - celkově 969. místo), za ním skončil Michal Kubík (1:42:31 - 1 565.) a až třetí byl nejstarší z nich, dvaadvacetiletý Váňa mladší (1:48:24 - 2 290.).
      "No jo, jenže všichni vědí, proč to tak dopadlo. Pepča závodí v neděli ve Španělsku a celý týden se nemohl najíst, aby se vešel do pětašedesáti kilogramů. Víc tam mít nesmí, na trati tedy neměl z čeho brát energii. Ale jsem rád, že k tomu kluci přistoupili zodpovědně. A zaběhli si dobré časy, takže příští rok už nebudou muset stát na startu až někde vzadu," pochvaloval si otec Váňa.
      "Byl to prima nápad," povídal Váňa mladší ještě před cestou na nedělní dostihy ve Španělsku. A místo stájové jedničky? O to se prý nebojí. "Kluci vědí, jak se věci mají, vždyť s koňmi teprve začínají. Ale běželi moc dobře, krásně nám to zapadlo do přípravy na sezonu. Myslím, že budeme mít z čeho čerpat," pokýval hlavou syn legendy, mimo jiné pětinásobný účastník Velké pardubické a jeden z předních českých žokejů.
  • Jak byste zhodnotil vaše letošní italské působení?
    Hodnotím to velmi kladně. Vyhráli jsme dva dostihy a hlavně se běhalo a to je důležité.Jakou máte za tuhle zimní sezónu bilanci?
    S našimi koňmi jsem vyhrál dva dostihy a dva dostihy pro cizí trenéry.
    Jak moc jsou patrné projevy krize v italském turfu?
    Žádná sláva. Stručně řečeno – dost zlé. Vždyť si jen představte, že nám budou peníze vyplácet až v roce 2015! Krize je všudypřítomná a nejvíce to pociťují jezdci, trenéři, ale také majitelé. Když si představíte, jak je finančně náročné cestování za dostihy do Itálie a vy nemáte žádnou jistotu, že když vyhrajete nebo se umístíte, dostanete své peníze? Dnes má v Itálii proběhnout jednání, kde by se mělo dohodnout, že do letošního srpna budou vyplaceny dotace ještě tento rok a od září do konce roku budou provedeny výplaty až v roce 2015! Nepatrně pozitivní skutečnost je, že letošní platby by měly mít šedesátidenní splatnost. S jakými plány vstupujete do letošní sezóny v Česku? Rád bych se naplno zapojil od českých dostihů. Jednoznačně bych chtěl vyhrát jezdecký šampionát.
    Už jste doma natrvalo a teď už budete jen do zahraničí vyjíždět?
    Přesně tak. Nyní jsem doma již nastálo. Zdědil jsem byt po Pepovi Bartošovi, který si teď upravuji a částečně rekonstruuji. Asi za čtrnáct dní bych se chtěl nastěhovat.Jak se vám spolupracuje s vaším otcem? Velmi dobře. Dříve to občas zaskřípalo a tak jsem zmizel do zahraničí, abychom si od sebe odpočinuli. Teď si s tátou vycházíme maximálně vstříc a klape nám to. Definoval bych to jako profesionální vztah. Který z vašich koní vás mile překvapil a který naopak zklamal?
    V tuhle chvíli máme stáje plné nových koní a po návratu z Itálie mi dělalo trochu problém se v nich zorientovat a vůbec je rozpoznávat. Musím říci, že ze všech těch koní mám velikou radost, protože si táta dal obrovskou práci s výběrem. Rovněž nemalé úsilí ho stálo sehnat dostatek peněz na jejich nákup. Přistupoval k tomu s velikou pečlivostí a já věřím, že se mu to hodně povedlo a že máme perfektně „nazbrojeno“.Asi nejvíc mne za poslední dobu potěšil Until I Win, s nímž jsem vyhrál v Pise. Tenhle kůň by měl ještě něco ukázat. Stál nemalé peníze a já v něm cítím veliký potenciál.
    A jestli mne některý kůň zklamal? Tak to si opravdu nevzpomínám. Myslím, že žádný.Prozraďte něco o některých vašich zajímavých koních, které bychom mohli uvidět na českých drahách?
    Já bych určitě zmínil jednoho, kterého ale na českých drahách asi moc často neuvidíme. Je to kůň, kterého chce otec připravovat do Velké pardubické, ale já se osobně domnívám, že tenhle kůň se nejvíce hodí pro italské dostihy. Thallium pochází z Francie a je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší kůň v naší stáji. Studoval jsem jeho dosavadní kariéru a myslím si, že ani tady v Čechách není podobný kůň a rovněž si myslím, že by mohl klidně vyhrávat dostihy typu Grand premio apod. Je to veliký a exteriérově bombový kůň! Ten se mi líbí opravdu hodně a na něho se moc těším.Co připravujete do letošních klasik? Před pár dny jsme přivezli jednoho koníka z Německa pro pana Zavřela. A ten druhý byl přivezen z Itálie. Jmenují se Mister Westminster (GB) a Big Mago (IRE) a pomýšlíme s nimi hlavně do derby. Oba by mohli být dobří vytrvalci, zejména druhý jmenovaný je po otci Dylan Thomas, takže proto tento předpoklad.
  • Super,že se daří v dostizích.S tatínkem jste si strašně podobní nejen
    vzhledově.V obličeji,akorát je jiná výška.
  • kiris
    Vše nej k narozeninám !
  • Prosím můžu požádat tu osobu,která sem dala ty fotky Pepči z dovolené,aby je vymazala???Moc děkuji
  • o Josefovi Váňovi starším už je v prodeji na dvd : http://www.ceskatelevize.cz/eshop/1837-vana.html
  • češky nejkrásnějšííí prosstě .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit