Přejít na výpis diskuzí

Jiřina Švorcová

OSOBNOST 31.12.2006 
761 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kekeska

    kdo má zájem

    ahoj všichni příznivci Jiřiny Švorcové.Mám takový nápad co kdybychom se setkaly a pozvaly i paní Švorcovou?ozvěte se kdo by měl zájem http://img.osobnosti.cz/smiles/11.g if
    • Re: kdo má zájem

      Ahoj!
      Ja by som mala tiez zaujem stretnut sa s pani Svorcovou. Ked budete organizovat to stretnutie, dajte prosim vediet aj mne. Sice neviem, ci sa mi tam podari dostavit, ale rada by som. Dakujem a pozdravujem vsetkych.
      • kekeska

        Re: Re: kdo má zájem

        Ahoj,odpovídám až teď,to setkání plánujeme na květen,ale ještě nevím přesný termín,až ho budu znát dám včas vědět.Přeju hezký den
    • sylviky

      Re: kdo má zájem

      Ja mám záujem sa stretnúť s nou,ale musíš to povedať,napísať skoršie,ak to bude reálne,lebo som z Bratislavy,.s pozdravom sylvia
  • dasvobodova
    Vážení příznivci naší milované herečky paní Jiřiny Švorcové,

    TV Barrandov slaví 3 roky vysílání! V žebříčku boduje i národní umělkyně Jiřina Švorcová - předloňský dokument TAJEMSTVÍ JIŘINY ŠVORCOVÉ nyní předběhly jen dva loňské pořady, ale předloni bylo TAJEMSTVÍ JIŘINY ŠVORCOVÉ jasně první a v historii TV Barrandov nejsledovanějším pořadem... A v tabulce boduje i Žena za pultem!!!
    Srdečně zdraví a přeje vše dobré Dana Sv. *4*
  • Nedam na pani Jirinu Svorcovou dopusti.Byla vzorem kultivovaného herectvi.Nezajimaji me názory chudaku kteří na ni plivou a vulgarne ji nadavaji.Je to totiž dukaz toho ze´pani Jirina byla osobnost,jinak by totiž tem nactiutrhacum nelezela tolik v zaludku.Ona vždy stala pevne za svým a nikdy neotocila.Ani když ji nadavali,vyhrozovali a vsemozne poskozovali.Mam k této zene velikou uctu.
    • Neřešíme tu jestli byla nebo nebyla dobrá herečka, to je mírou vkusu každého jednotlivce... Řešíme tu celou její osobnost, včetně její politické angažovanosti, která byla součástí jejího života a nelze jí oddělovat, jak se tu snaží soudružka správkyně. Ano, stála si za svým a neměla z toho malý prospěch. A že nikomu neublížila? To je veliký omyl, minimálně nepřímo svou rozhodovací funkcí v KSČ a zapáleností komunistické myšlenky při prezentaci anticharty odsoudila k odchodu z veřejného života spoustu svých nejen hereckých kolegů, kteří měli na politiku jen jiný názor. Zkrátka byli nedostatečně politicky uvědomělí, tedy - nesměli hrát, zpívat, vystavovat... Mnohým tím tolik zasáhla do života, že se ocitli na pokraji společnosti a řada z nich tento fakt zaplatila zdravím, nejen psychickým...
      Tedy, soudružku Švorcovou NIKDO nepoškozoval, poškodila se dostatečně sama, o zveřejňování fakt o její nečestné činnosti nelze mluvit jako o nactiutrhání. Pokud mohu mluvit za sebe, v žaludku mi rozhodně neleží vaše soudružka, ta je mi už naprosto volná, jen mě popouzí její ustavičné stavění do role mučednice po změně politické situace. Možnost sebereflexe měla dostatečně dlouho, avšak tuto opakovaně odmítla.
      • Nikdo s pani Svorcove nedela mucednici jen ji obdivuju za to ze,nikdy neuhnula od toho cemu verila at uz to bylo dobře nebo zle.Vite, ti dneska popularni herci, kteří plivou na drivejsi dobu a odsuzuji takove jako byla pani Svorcova většinou prevlikli jen včas kabaty.Proste dřív byla doba jaka byla,muselo se v ni zit a je mi fakt na nic z te lidske zloby a nenavisti-kazdej najednou krici jak dřív bylo zle.A co ted?Rekla bych ze ted se deje mnohem vic svinstva nez dřív.
        • Ale dělá... Nebo ráda by z ní mučednici udělala soudružka Svobodová... Neustále tu vykřikuje, že soudružku Švorcovou nenechali od 1989 hrát, ale zapomíná, že jí bylo pouze oplaceno stejnou mincí! Vždyť ta spousta umělců, nejen hereckých, kterým se navezla do životů a pro odlišný názor na věci politické je odsoudila k životu na pokraji společnosti, není jistě náhodná, nikdo se na ní nedomluvil... A s jakou vehemencí vše dělala jasně vyplývá ze zapálenosti prezentace Anticharty! To že nepřevlékla kabát není obdivuhodné ani následováníhodné, svědčí to pouze o hloubce zkaženosti soudružky Švorcové. Obdivovala byste snad vraha, který po propuštění z vězení bude v trestné činnosti pokračovat? Soudružka Švorcová několikrát odmítla sebemenší sebereflexi, a to k ní dostala na můj vkus až příliš mnoho příležitostí... Člověk, kterému je prokázáno, jak v době totality škodil kolegům umělcům jen proto, že byli nedostatečně uvědomělými komunisty a který do kamery s bohorovným klidem a dávkou zvrácené sebejistoty s arogancí sobě vlastní prohlásí, že na tom neshledává nic špatného a že by dnes jednal naprosto stejně, si nezaslouží, aby se jím dnes kdokoli zabýval nebo dokonce sebeméně zastával... A ti populární herci, kteří převlékli kabát: zřejmě se asi neměli tak dobře, jako soudružka Švorcová... Zamyslete se...
          • Podivejte,kazda doba ma sve vyvrhele.Vzdycky je jich par vybrano aby se na ne plivalo.Pamatujete-po valce to byly Baarova.Mandlova a dokonce i Burian.Ted mate pani SVORCOVOU.Ja nevim.jak ona skodila kolegum-ja u toho nebyla:Nemuzu odsuzovat nekoho za jeho ciny když o tom vim jenom z doslechu.Nebudu tu pani zavrhovat jenom na zaklade neci nenavisti.Nakonec me to ani nezajima
            ,mela jsem ji rada jako herecku a zásadového člověka.Neznamena ale ze bych sni souhlasila.To fakt nevim.
            • Tak ještě jednou a v duchu známého hesla "Chytrému napověz a blbce kopni..." Tedy znovu: soudružka Švorcová se sama a bez mučení v několika rozhovorech přiznala, že se postarala o to, aby její kolegové, které vlastním soudem shledala nedostatečně uvědomělými komunisty, neměli možnost tvořit. Co chcete vědět dalšího? Nebo snad ani nechcete?
  • Naděje.

    Dobrý den, na paní Švorcovou stále myslíme a stále sledujeme, zda se neobjeví již tolik toužebně očekáváné radostné informace o zlepšení zdravíčka. Stále věříme a naděje nás neopouští... Achych joj, ta bezmoc, při pomyšlení na paní Jiřinku u srdíčka tolik, tolik moc bolí, ale naše paní Jiřinka to zvládne, pevně tomu věříme a přejeme jí tolik síly, aby se nám co nejdříve uzdravila. Přejeme všem pěkné letní dny. Hanka s rodinou.
  • vladka65

    Přání

    K dnešním narozeninám přeji milé paní Jiřině Švorcové pevné zdraví,spokojenost,klid a štěstí do dalších a dalších a dalších let.Vladka
  • vladka65
    Dnes mě potěšil článek o paní Jiřině Švorcové a tak se o něj s vámi chci podělit
    Žena za pultem jako panenka na podporu dětského fondu UNICEF
    Žena za pultem má svou panenku! Postava prodavačky z legendárního seriálu se stala předlohou pro jednu z panenek v rámci humanitární akce „Šijeme panenky pro UNICEF“. Pod rukama zručných žen a dívek v Bohumíně na Karvinsku vzniklo přes 40 dětských plátěných panenek. Každá z nich je originál, jedna ale přeci jen z řady vyniká - postavička Ženy za pultem věrně zachycuje lahůdkářskou Annu Holubovou.

    celý článek : http://www.zenazapultem.webzdarma.cz/index-media-77.htm Stále vzpomínám na setkání fanklubu,kde jsem se s paní Švorcovou seznámila a měla tu čest ji osobně poznat.V.Š.
  • dasvobodova
    Dobrá zpráva: dne 22.1. v neděli TV - BARRANDOV ve 22.00 h. odvysílá:
    " Tajemství Jiřiny Švorcové ". Děkujeme Barrandovu, jedinému vysílání, které demokraticky jedná nepoliticky a umí vyslyšet prosbám diváků naší země! Mějte se všichni moc hezky!
    Zdraví všechny příznivce národní umělkyně Jiřiny Švorcové Dana Sv. *4*
  • Poslouchal jsem rozhovor soudružky s panem Tigridem.Prohlásila de že není taková špatná jak se o ní mluví a že pomohla mnoha lidem za komunistů.Paní Švorcová typická stranička, v mládí zakládala leninský klub mladých, potom byla členkou ÚV KSČ a by jedním iniciátorů Anticharty

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit