Přejít na výpis diskuzí

Jan Žižka

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je to nejlepší co jsem kdy viděl a četl <3 *3* *3*
  • Hezky stručně napsaný moc mi pomohl *3* *4*
  • Guten tag!! *3*
    Jak je? ..... mohu se zeptat....kdyz ste prisel o oci...jake to bylo *4* *4* *4* Těší me se na váš dopis :)
    Díky *12* *12*
  • Já z toho dělám referát!! *14* *14* *14* *3* *3* *4* *4* *4*
    • Já taky
  • je to fkt sexy ale ty chyby .... *4* *14* *3* *2* *15* *8* *9* *9* to je fkt hrozné že??? *12*
  • Super udělám z toho referát. :)
    DÍKY *3*
    • Text Vašeho příspěvku *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *11* *10* *8* *6* *5* *4* *3* *2* *1* *15* *4* *5* *5* *6* *8* *10* *6* *7*
  • Husité byli za komunistů velmi vychvalovaní.O ničení památek se nepsalo
    • Husitské války byly do značné míry válkou občanskou a pak válkou proti křižákům (pěti křížovým výpravám) , kteří vtrhli do českých zemí vykořenit kacíře. V této válce ničili "památky" obě strany. Slovo "památky" dávám do uvozovek, pojem "památka" vznikl až v 19. století. O komunistech nebylo v 15. století ještě nic znám, za komunisty husité nemohou.
  • Díky, budu mít z toho referát ve škole. *1*
  • referáty se nemají kopčit *6* *12*
  • Jan Žižka byl dobrý voják, ale žádný hrdina to nebyl, poničil mnoho památek
    • Vážený pane doktore, nelze hodnotit podle dnešních měřítek, Prahu kupříkladu ušetřil. *5*
      • Pan doktor má pravdu- Jeník Žižka není hrdinou všechno zničil, kradl, raboval, husitství strašně uškodilo Českému státu, husiti dělali škodu, Jeník Žižka neušetřil ani Prahu.
    • Jan Žižka byl nejen skvělým vojákem, ale i skvělým stratégem a svými hrdinskými činy dokázal to, co nikdo před ním - postavil se proti církvi. Ničil především památky, které spadaly pod katolickou víru. Samozřejmě bylo během husitských válek pozabito spousta lidí, ale za správnou věc - bojoval za chudé lidi, kteří už měli dost katolíků a šlechticů, kteří je připravovali o majetek. A právě proto můžeme Žižku považovat za hrdinu.
      • To právě bylo nejhorší,nejvíce památek patřilo katolické církvi.Křesťanství bylo základem vzdělanosti při vzniku našeho státu a i v dalším období

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit