Přejít na výpis diskuzí

Eliška Rejčka

OSOBNOST 31.12.2006 
27 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kolik vám je ????? *10* *10* *10* *10* *10* *10* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* Jste *12* *12* *12* *12* *12* *12*
  • Nazývala se Richenza Piastovna a jméno jejího otce bylo Přemyslav.
  • Netusila jsem a nikde necetla, ze by Richenza a Jindrich z Lipe byli manzele...
  • nic moc

    Jindrich mel manzelku Scholastiku, Eliska byla jeho milenka. Ostatne celkove je v clanku daleko vic nepresnosti.
  • Manželé???????

    vždyt byli jen milenci , ale hodne velci milenci byli porad jen spolu a........
  • Prý byla Eliška Rejčka velká nymfomanka a "usouložila" Václava II. k smrti (měl tuberkulózu, takže to bylo jednoduší)
  • Houby úplavice, Rudolfa Habsburského prý usouložila náruživá Eliška.
  • Manželé?

    Rejčka a Jindřich nikdy nebyli manželé...a manželka Jindřicha z Lipé, Scholastika, zemřela dříve než on...
    • Re: Manželé?

      Jo to je fakt ale jestli Scholastika umřela dřív než on proč se teda nevzali když se tak milovali???Hm??
  • Rozpor

    Ikdyž mne to zaráží, tak jsem v některých knihách četla, že Eliška Rejčka a Jindřich z Lipé manželé byli...popravdě ale nevím čemu věřit, protože některé knihy tvrdí to a jiné zase něco jiného. O Elišku Rejčku se zajímám už 10 let a stále jsem se nedopátrala pravdy...
    • E.Rejčka a J. z Lipé manželé nikdy nebyli,ani být nemohli. Jindřich z Lipé byl stále ženat s manželkou Scholastikou,která jej i přežila a měl s ní 7 dětí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit