Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
142 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Campino, z jedné poloviny dnes v Německu dobře a široce medializovaná rocková hvězda a z druhé poloviny až citlivý a smutný charizmatický romantik, typické pro raka, aneb i melancholik jak i posluchačum také zazní z textu poslední písně "Kein Alkohol!" na albu "Auswartsspiel" (2002) aneb nejlepší alba Die Toten Hosen dnes datuji do let 1993 od přelomového alba "Kauf Mich!" s nejznámějšími písněmi "Niemals Einer Meinung Sein", "Wunsch Dir Was" a "Alles Aus Liebe" až po rok 2004 po album "Zurruck Zum Gluck". Přeji jim více právě takových překrásných už srdečných melancholických písní-balad jako je "Urlaubsgrusse", "Fallen", "Wofur Man Lebt", "Nur Zu Besuch", "Schwere-Los" či "Alles Wird Voreburgehen", zvláštní hudba právě pro ty co myslím znají blíže Die Toten Hosen a vědí že DTH moci rádi porušují konvence žánru, dnes už prostě netypický punk rock. Vždyt jejich živé koncertní vystoupení na "Alles Ohne Strom" bylo akusticky orchestrálně nezvykle trochu podkreslené klasikou trochu i do swingu. Zvláštní hudba, prostě zvláštní punk rock.

  • MartinDyntar

    Více svobody, více osobní nezávislosti na politice a náboženství, a více tolerance ve vztazích mezi lidmi. Více tolerance a vzájemného odpouštění si - to jediné vede ke skutečné loajalitě ve vztazích. Hluboce pravdivý (autentický) text k slzám dojemně upřímných písní "Alles Wird Voruburgehen" a "Was Zahlt" je prostě tou prioritou pro osobní partnerský život. Pro mě už to není typický punk rock, daleko za hranicemi svého žánru blíže k hard rocku a zřejmě k post punku. Nikdo dnes přesně neví co DIE TOTEN HOSEN vlastně žánrově hrají, a to je na nich přitom to krásné, puvabné a vyjímečné, s prvky jazzu, klasiky i swingu a klasického Rock and Rollu s největším BIG BANDEM na "Alles Ohne Strom" je toho jasným dokladem. Za jejich nejlepší za jejich vrcholná léta považuji osobně období od roku 1993 od přelomového alba "Kauf Mich!" přibližně do roku 2012 do alba "Ballast der Republic", nepovažuji prostě alba "Launer der Natur" a "Mersey Beat" za příliš vydařené, spíše osobně za pruměrné. Přesto DIE TOTEN HOSEN mají do budoucna nesmírně silný potenciál a především ambice překvapit své rockové posluchače. Stále netrpělivě očekávám nové album DIE TOTEN HOSEN a říkám si jaké bude? Lepší nebo horší než přechozí! Uvidíme, nechme se překvapit!!

  • MartinDyntar

    Tenhle z Dusseldorfu Campino má natolik upřímný hlas že nelze přes to pořádně ani vnímat a cítit jeho (jejich) texty písní o čem vlastně dnes jsou němci sami možná ani nerozumí, ale milují Die Toten Hosen, proto jsou v jejich zemi široce medializováni, u nás zatím téměř snad vubec a když tak skutečně bohužel hodně málo. Campino má nesmírně natolik upřímný hlas, zachází s ním v intonaci líp než Pavarotti, dokáže skvěle vnímat a až u sebe hraničně bipolárně afektivně natolik intenzivně prožít dynamicky a velice energicky každou svou toninu a náladovou polohu svého hlasu, o samotné své náladě už nemluvě. Prostě jediné -  má natolik vysoce upřímný hlas až to neskutečně rezonuje v srdci a bolí to posluchačsky stejně a snad i více jak nejlepší texty (jeho) písní Die Toten Hosen, kterou je "Was Zahlt", kdy dokonce bez uvozovek a stejně raději v uvozovkách tu řečeno právě tímto textem své písně nejlíp ,,zmátl a zblb" pomalu celou církev, kterou sám Campino uznávat dogmaticky odmítá (jasně možná právě v "Kein Alkohol" rádi dělají z Ježíše Krista ne náhodou notorického opilce- alkoholika a ještě lepší je text písně v "20 Zehn Gebote" že by o nenávisti ke katolíkum samotným a ke katolické církvi obzváště, o to více jejich odvahu v textech písní pak miluji). text písně "Was Zahlt"? Neskutečný hudební přesah stejně jako v odvážném a v radikálním textu písně "Deutsch in Willkomen" o nenávisti k pokrytectví lidí a ke společnosti, které v nich živí jejich předsudky a jejich touhu společensky druhé lidi vyčlenovat a ubližovat jim znám osobně nejvíce i právě já ze své osobní zkušenosti vím jaké to pro druhé je. Jak to bolí. Žádný osobní antisemitismus, rasismus ani xenofobie pro ně už neexistuje, text písně "Deutsch in Willkomen" není jen hluboce upřímný a odvážný slogan v jejich hudbě, je něčím hodnotově dnes mnohem více. Takový neskutečný přesah k duležitým, k těm vysoce demokraticky nejduležitějším lidským hodnotám z punkrockeru dnes nikdo už nemá. V řadě skvělích textu svých písní upozornují na nedustojné postavení a na bezpráví druhých lidí ve společnosti. Třeba mimo jiné právě i v textu své staré písně "Schwarzwaldklinik" a v klipu k "Pushed Again", "ani nemusím vědět o čem text písně je a znám to prostě. Známe to všichni. Žijeme tím všichni každodenně." Si sobě rád neustále říkám a to je na jejich hudbě prostě to nejlepší. Dnešní slavní samolibě užvanění rappeři a hip-hopeři, kteří myslí už jen sami na sebe, na svuj vlastní prospěch, a nesnaží se ve společnosti už tyhleti samozvaní ,,Králové" a "Gangsteři" změnit ve společnosti nic k lepšímu víme snad všichni a tolerujeme to. Dnešní slavní rappeři mužou už jen hodnotově závidět textum jejich písní Die Toten Hosen a urážet Campina třeba pak i svými nepravdivými slovy třeba i "homosexuál" atd.. apod... Má rodinu, užvanění rappeři dnes nemají a nepotřebují nic, jen ty špinavé peníze, které vytřískají z druhých lidí ze svého společenského postavení a ze svého špatného vlivu, kdy platí a víme že u nich ruka ruku ráda společensky myje a jeden druhého neustále rád kryje. Prostě už osobně odmítám jakkoliv podporovat a tolerovat tuhle už nejen ,,americky" oblíbenou tolik americkou násilnickou sub kulturu dnešních lidí, která na ní vyrustá vidíme všichni každodenně i to jaké to má společenské dusledky. Hudba Die Toten Hosen v letech 1993 až 2012 byla nejlepší, dnes členové Die Toten Hosen posluchačsky už nejvíce těží ze své slavné minulosti a než abych se tu zbytečně opakoval a upsal se tím vším snad to bude k Hosen muj doufám i muj uplně poslední komentář. Závěrem k nim musím říct už své jediné - na rozumnou vysvětlenou proč vlastně Die Toten Hosen s ohledem zpět dnes poslouchám a pomalu už miluji více než svuj život mě euforicky naplnuje o to mnohem více že právě s jejich zpěvákem a textařem Campinem mám i něco krásně společného a domnívám se že nejlíp vím i co a asi bych si to rád nechal raději pro sebe, oba dva jsme raci a melancholici a oba dva zmítání partnerskou nejistotou a svými hlubokými depresemi poznamenaní citovým strádáním, hlubokou emoční deprivací, díky které Campino měl problémy jak s alkoholem tak i s užíváním tvrdých drog (co se dnes ví o jejich minulosti z jejich soukromích archivu), a dnes to má naštěstí v životě za sebou a je za to hluboce vděčný a dovolím si říct že je i snad konečně štastný. Přál bych mu to i sobě v životě. Takže neberte a neberme v životě tvrdé drogy, protože text písně "Cokane in My Brain" upozornuje na nejhorší dusledky užívání tvrdých drog, je to jejich dobrým odstrašujícím příkladem pro druhé punkrockery, kdy do hajzlu pak raději s celou mojí zfetovanou (sjetou) hlavou. A nejlepší alba pro mě navždy osobně jsou a zustanou právě jejich 2 posluchačsky vubec nejduležitější a nejpřínosnější alba "Kauf Mich!" (1993) a "Auswartsspiel" (2002). Mužu vždy prostě posluchačsky neustále zas a znovu a najdu tam posluchačsky upně snad vše. MARTIN DYNTAR.

  • MartinDyntar

    Nejen znamenitý a vyjímečný je zpěvák Campino s nezaměnitelnou intonací hlasu a s perfektním akcentem hlasu pro typicky svuj (od)vyprávěný zpěv a s natolik hypnoticky durazným frázováním ve zpěvu (skutečně až neskutečně charizmatický hlas Campina), ale i nesmírně dobrý textař a upřímný člověk i dobrý herec!! Více takových pomalejších hluboce melancholických (punk?) lyricky rockových balad netypických už pro punk rock už na hraně hard rocku (žánrově někam druhými lidmi zaškatulkovat hudební tvorbu DIE TOTEN HOSEN je skutečně dnes marné a uplně zbytečné, prostě to nemá už ani pro mě samého smysl- jejich hudba jde dnes totiž napříč generacemi) jako jsou právě písně "Alles Wird Voruburgehen", "Urlaubsgrusse", "Halt Mich!", "Alles ist Eins", "Nur zu Besuch", "Tauschen Gegen Dich", "Auflosen" po "Kamikaze", "Schwere (-Los)" a další... a více... a některý by dokonce svým textem mohli v rockové hudbě i zlidovět jako třeba písen "Alles Aus Liebe" tisíckrát DIE TOTEN HOSEN odehrávaná a tisíckrát nepřestane vzbuzovat silné, intenzivní a hluboké emoce a dojímat až k slzám. Nejlepší léta DIE TOTEN HOSEN kdy už byli na tvurčím vrcholu je jistě a rozhodně, bezesporu právě jejich období od roku 1993 od přelomového alba "Kauf Mich!" po rok 2012 po album "Ballast der Republik". Zde nelze totiž už jen nekriticky obdivovat, ale jde spíše o to spojit nejlíp jak jen to jde osobní kritiku s jejich oceněním a s uznáním!! O to jediné se ted snažím!! Nesouhlasím osobně nijak příliš s uspěchem jejich alba "Launer der Natur" a "Mersey Beat" - pro mě to je dobrý pruměr a trochu už i marketing této skupiny, ale osobně mě to už nepřináší v rockové hudbě nic nového a vyjímečného. Asi nejsem správný punk rocker, když kladu na jejich posluchače zase až tak vysoké nároky na kvalitu jejich alb, která je pro každého fanouška DIE TOTEN HOSEN zkrátka pravděpodobně asi jiná. Už jen protože ani alba z 80. let od DIE TOTEN HOSEN prostě nějak zvláště nemusím. Ale uznávám tohle jejich nejlepší období od 1993 po rok 2012, a i když jsem toho názoru že svá nejlepší léta mají spíše už za sebou, stále v sobě mají ten potenciál mě novým albem osobně překvapit a oslovit!! Tu možnost nevylučuji. Jen bych do budoucna uvítal více už takových akusticky jejich odehraných koncertu jako právě ten z roku 2005 z Vídně pro MTV Unplugged - jedno z vubec z nejlepších koncertních vystoupení DIE TOTEN HOSEN s nepřekonatelnou a s fenomenální akustikou divadelního sálu, nejlépe zachycený koncertní zvuk DIE TOTEN HOSEN na DVD!!! právě vedle koncertu z LTU arény v Dusseldorfu pod názvem "Heimspiel" víceméně ze stejného koncertního období. Takže tolik závěrem.

  • MartinDyntar

    Poslouchám Die Toten Hosen už více jak 20 let a přesto ještě stále neumím pořádně německy, jen pasivně už něco málo přeložím, někdy od roku 2002 po zakoupení CD orig. alba "Auswartsspiel", vyrazil jsem téhdy z malé vesnice (dnes městys) z Doudleb nad Orlicí, kde jsem vyrustal, kvuli tomu až do Prahy, abych ho sehnal náhodou a nečekaně. Miluji rockovou hudbu a rocková hudba mi změnila život. Vyrustal jsem s láskou k německému jazyku na tvrdém německém industriálním metalu Rammstein, ale nikdy to nebylo to pravý, Die Toten Hosen jsou mnohem lepší. U Rammstein je to hodně typicky o metalu, ale také hodně o silné nenávisti, o pohrdání lidmy a životem, o sado-masochismu, a hlavně o sado-masochismu! Téhdy jsem poslouchal hudbu Rammstein, které jsem ještě nerozuměl, texty písní jsem si do češtiny vubec nepřekládal a nechápal jsem vubec o čem jsou texty písní, líbyl se mě jen německý jazyk více než hudba, více než metal, nic více! Die Toten Hosen jsou pro mě dnes hodně o lásce a přátelství, o osobní svobodě, o solidaritě a nezávislosti, a také už především o pacifismu... ...o tom metal nikdy nebude, punkrock je pro mě více než metal, metal jako hudba je dnes pro mě skutečně až moc negativní, hodně jsem jen díky Punku a díky Die Toten Hosen nakonec i konečně i změnil názor na hip-hop, je to pro mě "jiná generace" (mladší generace), ale měl bych nakonec osobně hip-hop mnohem raději než metal, protože dokáže být spřízněná i s Punkem a s punkrockem, ale za to metal sám o sobě bohužel už nikdy a zřejmě už nikdy vubec.

  • MartinDyntar

    Text písně "Nur Zu Besuch", skvělá už nezaměnitelná intonace němčiny u Campina, jsem na tom uplně stejně co on, cítím se jinými slovy uplně stejně stejně jako on, natolik sám osaměle sám se sebou i pak v přítomnosti druhých lidí, znám ten osobně silný pocit velkého žalu a stesku kdy procházím opuštěnými tichými ulicemi bez druhých lidí, které ovšem opuštěné lidmi už vubec nejsou, ale sám to někdy stejně tak častěji vnímám a intenzivně hluboce depresivně prožívám, nakolik je takový pocit upřímný a nepříjemný i nesnesitelný pro každého z nás.. žal ze ztráty druhých lidí a krásná upřímná slova o naději, o dialogu s druhým, který už tu pro nás není, i vnítřní dialog se sebou, který samozřejmě vyeskaluje do rozhodujícího konfliktu se sebou samím nejen v klipu k této písni, ale celkově... je vynikající klip právě k této písni, ale pro mě vubec vizuálně už tím nejlepším videoklipem je k písni "Altes Fieber" a "Kamikaze", "Kamikaze" je velice krásná písen, klip právě k této písni myslím už řekne o textu této písně právě uplně vše to podstatné, to nejduležitější o čem text právě této písně už naopak je.. (Lubo asi to tu po mě čteš, je to věnováno i právě tobě..) MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    Rád bych blíže rozebral dobrý text písně Die Toten Hosen, německy příliš nerozumím, jsem odkázán na oficiální stránky Die Toten Hosen, kde dohledám snáze pak české překlady textu písní Die Toten Hosen a pak teprve mužu psát o svých pocitech z textu písní Die Toten Hosen, ale jsem plný nenávisti kvuli schizofrenii a promítalo se to do nesmyslných a rozporuplných komentářu na osobnostech, nevracím se k nim a snažím se jít dál a zapomenout jednou pro vždy na tyto mé komentáře, které připomenou hodně neviděné a prožité duševní bolesti, osobní zmatenost i malichernost, unáhlenost atd... špatně se na psaní totiž soustředím, hodně také zapomínám a mám dezorganizované myšlení a skutečně blbý hloupí impulzivní komentář je snáz hned pak na osobnostech, jak těžké je se zbytečně neopakovat a psát detailně promyšleně do hloubky, věty psát logicky uspořádaně, budu se snažit rozebrat psaním své pocity i nadále, ale tak abych se v tom neztratil. Jinými slovy nerad bych byl souzený podle nesmyslných komentářu a asi budu, protože nejsou na osobnostech tyto urážlivé, malicherné, rozporuplné a jinak nesmyslné komentáře dosud smazány. Bohužel, nikdo se v nich stejně nevyzná a ztratí se v nich. Bohužel. Nevím kdo spravuje tyto stránky diskuzního fora, ale je to prosba. Takový nevhodný komentáře by měli být smazány!

  • MartinDyntar

    Co mě osobně vždy intenzivně rozpláče je právě samotný hluboce upřímný text nejlepší písně Die Toten Hosen "Was Zahlt" z toho už pro mě vubec nejlepšího alba "Auswartsspiel" (2002) o své oddanosti, věrnosti a své obětavosti pro druhého (partnera) až do své vlastní smrti a druhý nejlepší (stejně vyjímečný) text písně Die Toten Hosen, který mě stejně tak opět vždy svou hlubokou upřímností a pravdivostí rozpláče je právě "Deutsch In Willkomen" z také druhého už po "Auswartsspiel" (opět) nejlepšího alba "Kauf Mich!" (1993) o našem zlu a naši nenávisti už z našeho osobního pokrytectví, právě z našich osobních předsudku, které nám brání v komunikaci s druhými lidmi, to je velký problém, který přesahuje samotné hranice xenofobie a antisemitismu i rasismu právě k otázce osobní zodpovědnosti za tyto problémy (s druhými lidmi) právě v komunikaci, k otázce viny, rozhřešení viny i celkově je otázkou hodnoty našeho svědomí! Nenajdete lepší text a lepší písně od Die Toten Hosen než jsou právě už 2 písně "Was Zahlt" (2002) a "Deutsch In Willkomen" (1993), v nich je pro posluchače a každého příznivce Die Toten Hosen myslím uplně vše podstatné co se snaží říct tolik svou hudební tvorbou zejména už v rozmezí právě let 1993 až 2012!, kdy byli Die Toten Hosen na absolutním hudebním vrcholu kdysi s albem "Kauf Mich!" (1993) a "Auswartsspiel" (2002). Možná přes ty slzy už ani nevidím, jak jsou tyto 2 písně svou upřímností přesvědčivé, mají věrohodný naprosto autentický text písně, ve kterém mužete stále tolik ještě hledat svoji bolest, svuj stesk a žal, svoje nadšení a svou radost, a své slzy i to jak moc dokážete se osobně dojmout právě k slzám.. MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    V 90. letech byli na vrcholu. Album "Kauf Mich!" (1993) s nesmrtelným hitem "Alles Aus Liebe" a  album "Opium Furs Volk" (1996) třeba s písní "Bonnie und Clide" a pak další vrchol s albem "Auswartsspiel" (2002). To už nikdy nebude. Takový uspěch už nikdy mit nebudou. Snad i proto je na místě říct dobré staré časy! Takové časy už nepřijdou. Přesto rád se stále vracím k těmto jejich 3 právě hudebním album. Nikdy mě neomrzí.

  • MartinDyntar

    "Tage Wie Diese", "Unter den Wolken", "Kamikaze", dobré písně, krásný text, to vyjímečné na téhle hudbě je euforie a silný až fyzický prožitek emocí (to vždy patří k rockové hudbě), kdy jste k slzám dojati radostí téhdy když jste štěstím bez sebe stejně jako když už pláčete občas lítostí, tahle hudba vám vždy připomene že mezi tím je velice tenká hranice. Srdečně miluji písně a texty písní Die Toten Hosen navždy!!! Není už lepší rockové hudby, naopak tak jsem si rockovou hudbu vždy představoval.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit