Přejít na výpis diskuzí

Anna Friel

OSOBNOST 31.12.2006 
150 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette

    Velkofilm Bathory (2008)

    Včera nám přišlo domů nové číslo katalogu Popron a na str.58 jsem našla jako novinku DVD Bathory za 399,-Kč, BD Bathory tam je za 799,-Kč. Abych nezapomněla, je to CZ a SK verze. *14* *14* *14*

    Tak kdož máte zájem, směle objednávejte! *4* *3* *4*
    • Re: Velkofilm Bathory (2008)

      *5* já jsem pirát! *5* *3*
  • lynette

    film Caravaggio - 2.díl

    Životopisný film (Itálie 2007), od 20.30 hod.,program ČT2, dne 13.1.2010 *3*

    Kdo se chce dívat, tak se koukejte, já shlédla už ten první díl, byla jsem zvědavá, jak tam zpracovali ten jeho charakter, celkem hezky natočené i když se mi jinak ten herec co hraje Caravaggia vůbec nelíbí.., holt není to náš Hans. *13* *5*
    • Re: film Caravaggio - 2.díl

      nu a hlavně tam nehrál s annou friel... *9*
  • kráska

    Je uplně fajná,roztomilá..líbila se miv GOOOLU!... *14*
    • lynette

      Re: kráska

      Já jí budu mít navždy zafixovanou jako čachtickou paní! *4*
      • Re: Re: kráska

        taky *3* *5*
  • lynette

    film Caravaggio /2007/

    Koho tohle téma zajímá,


    Dneska jsem našla v novém televizním programu, že dávají 6.1.2010 (jinak středa) na ČT2 od 20.30 hod. první díl životopisného filmu CARAVAGGIO o italském malíři Matheson v Bathory, zajatec Alžběty /Anna Friel/ a její pozdější milenec. Tak kdo chcete, jukněte, může to být zajímavé a poučné.
    • lynette

      Re: film Caravaggio /2007/

      Jejda oprava:

      Špatně okopírované *9*

      Takže znova:

      Dneska jsem našla v novém televizním programu, že dávají 6.1.2010 (jinak středa) na ČT2 od 20.30 hod. první díl životopisného filmu CARAVAGGIO o italském malíři Caravaggiovi, kterého hrál mimochodem Hans Matheson v Bathory po boku Anny Friel. Tak kdo chcete, jukněte, může to být zajímavé a poučné.
      • Re: Re: film Caravaggio /2007/

        nevadí *5* *3* co mi vadí je to, že tam nehrál hans s annou... *9* *16*
      • lynette

        Re: Re: film Caravaggio /2007/

        *5* *3* *4*
        • lynette

          Re: Re: Re: film Caravaggio /2007/

          *1* *1* *5*
  • Možná by to mohlo být zajímavé

    V úterý 10.11.09 dávají na ČT2 od 23.45 hod. pořad DVOJHLAS s manželi Jakubiskovými. Možná se tam zmíní o filmu Bathory, tak se dívejte. *3*
    • Re: Možná by to mohlo být zajímavé

      Včera jsem se přinutila ke sledování tv, i když jsem byla jak spací pytel. *1*Nu, o Bathory tam nebyla ani zmínka, protože jak jsem na konci pořadu zjistila, byl natočen v roce 2003. *1* Jsem si říkala hned, že tam Jakubiskovi vypadají nějak mladší.. *1* *1*
      • Re: Re: Možná by to mohlo být zajímavé

        a byli aspoň hezčí..? *1*
  • Bonusy - film Bathory

    http://hdmag.cz/film/bathory-blu-ra y
  • DVD, Blu-ray a luxusní dárková edice Bathory

    http://www.webnoviny.sk/soubiznis/c lanok/53607/Bathory-vychadza-na-DVD -Blu-ray-a-v-luxusnej-darcekovej-ed icii.html
  • Ze slovenského tisku k filmu Bathory

    http://www.webnoviny.sk/soubiznis/c lanok/53421/Bathory-vyjde-na-DVD-Bl u-ray-a-v-darcekovej-edicii.html

    Čtěte! *3* *14* *14*
  • Jakubiskova Bathory vyjde na DVD a Blu-ray disku

    Tak na to jsem opravdu mocky zvědavá... *1* *1*
    • Re: Jakubiskova Bathory vyjde na DVD a Blu-ray disku

      http://magazin.ceskenoviny.cz/zprav y/jakubiskova-bathory-vyjde-na-dvd- a-blu-ray-disku/402919
  • Článek - 2007

    Článek "A túlfűtött skót " (VASÁRNAP; 30.3. 2007);

    Herečka Demi Moore o spolupráci s Hansem během natáčení filmu HALF LIGHT (2006).....

    Poté, co natočila Demi Moore film "Half Light" byla dotazována na jejího hezkého skotského partnera Hanse Mathesona. Ona odpověděla na otázku ne třemi větami, ale třemi slovy:
    ,,Já jsem ohromená."

    Jeho herectví iksté role v tomto filmu mělo velký vliv na Demi - ne jen s jeho vzhledem, ale jeho věděním a znalostmi.



    Režisér Juraj Jakubisko a producentka Deana Horváthová o spolupráci s Hansem během natáčení filmu BATHORY (2008)....

    Režisér Jakubisko mohl něco žádat - to nebyl problém pro Hanse Mathesona, mohl hrát ihned.


    ,,Pracovat s ním bylo velmi snadné, protože je velmi talentovaný kluk. Tato role z něho zářila. Mám rád tento druh herců. Je o něco požádán, přemýšlí, hledá různá řešení, spolupracuje, má víru v to co dělá. Pátrá po jemných nuancích, něčem navíc, že i v momentech natáčení je schopen přidat něco nového k roli. Ale může být také hrubý, když je to potřeba. Na scéně inspiroval sám sebe vždy hudbou. Vždy poslouchal soundtrack předtím, než šel před kameru. Práce s ním je jako hrát na housle Stradivari. Vzájemné tóny z nich zní jasně. Ve filmu maluje a hraje hudbu, stejně jako v soukromém životě. Každý ho miloval v týmu. Má vděčnou povahu - je snadné ho obdivovat."
    • Re: Článek - 2007

      O natáčení milostných scén mezi Hansem a Annou Friel.........

      Alžběta Bathory se po smrti manžela setká s Caravaggiem v kostele a milují se spolu ve zpovědnici.
      Jakubisko k tomu říká:

      ,, My točili tuto scénu v gotickém kostele v Kutné Hoře. Hans hrál s naprostou zaníceností, ale tak moc, že jsem nakonec musel vzít zpět jeho vášně během procesu sestříhávání a spíše jsem musel ukázat tvář Anny Friel. Hrál tak dychtivě, že jsem si myslel, že nesmím ukázat publiku všechno - že musím přenechat některé momenty jejich vlastní představivosti."



      Producentk a filmu Deana Horváthová začala boj o Mathesona šest měsíců před počátkem natáčení. Jeho agentura měla jiné plány s mladým umělcem. Ale tvrdohlavá Horváthová se nedala. Bojovala do okamžiku než ho dostala. Nakonec také obsadila Annu Friel, která mu zavolala a řekla:
      ,, O nic se nestarej, v tomto filmu je tvoje místo!"

      A Matheson poslechl její slova.


      ,,Dostaly mě jeho fotky - říká neochvějně producentka - tam je něco v jeho očích čeho se nejste schopní zbavit. Je milý člověk. Dokonce muž, ale může v něm být dítě. Cítila jsem, že bude ideální pro roli, protože během zkoušek jsem v něm viděla dva extrémy - podobně jako v Caravaggiovi, ale v průběhu natáčení jsem byla překvapena. On je opravdu renesanční člověk ve filmu. Právě jako by vyšel z plátna tohoto věku."

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit