Přejít na výpis diskuzí

Vrána

FILM 4.3.2007 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ago112

    brrr

    tam na konci ho opravdu zastřelil bylo to ENIGMĚ
  • MartinDyntar

    Akční drama se mě nelíbí, pracuje s nadsázkou a heroizuje násilí jako takové, přesto se pokusím o jeho psychologický rozbor, protože mě více než film oslovil scénář k filmu, námět k filmu a samotný příběh filmu což se o hereckých výkonech vůbec říct nedá. Stejně jako podmanivá kamera a vizuální ztvárnění filmu je dokonalé. Toho nedosahuje ani svými filmy David Fincher. Takže...: ,,Brandon Lee (Eric Draven) ve filmovém snímku Alexe Proyase "The Crow", coby bývalá rocková hvězda, se shodou nevysvětlitelných okolností mstí anarchistickým narkomanum za chladnokrevnou vraždu své snoubenky Shelly Webster, které se dopustili, jak už bylo zmíněno, chladnokrevně bez jakkéhokoliv pocitu mravní viny, s jejíž smrtí ztratil smysl života, důvod žít - je apatický. Otřesné vzpomínky na její znásilnění a na její smrt (umírání) se u něho snoubí s těmi nejkrásnějšími chvílemi svého prožitého života. Mstí se zcela oprávněně jen tehdy, protože právě sám u viniku smrti své snoubenky již nenachází žádný jejich prožitek mravní viny, o to více ho jeho vzpomínky neustále přepadají, duševně trýzní (s posttraumatickou stresovou poruchou) a podněcují pak k tomu, aby se za jejich chladnokrevnou vraždu pomstil již ze své osobní apatie (ze ztráty smyslu života) z umrtí své snoubenky, a aby byl nakonec tak teprve schopný vyrovnat se tak nakonec u sebe se svým pocitem vlastní viny za tuto situaci, které nejspíše nemohl už sám nijak zabránit...." To vnáší jiný uhel pohledu na film plný násilí pracující zejména s akční nadsázkou. Opět je třeba umět skloubit jednoznačnou kritiku s oceněním tohoto filmu. A na tohle mé zhodnocení filmu jsem skutečně hrdý, protože... (zdroj: Martin Dyntar)

  • tak oni chtějí natočit Remake.At už Erica Dravena obsadí kdokoliv na Brandona Lee bude kratkej

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit