Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak tohle je pro mne jako blesk z čistého nebe.

    Stará Praha, Golem, Rudolf II. Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby tam Golem třeba ani nevystupoval. Ta "vodovková" stylizace je taky nádhera. Jetšě kdyby se tak povedlo Vávrovo husitské RPG a západ by si všimnul, že existuje i jiné pojetí této doby, protože draků a podobných hovadin už mám plné zuby....
    • PLuto.petr
      Jj, období Rudolfa II. je v herní branži hodně "neprobádaná" oblast skrývající spoustu zajímavých možností, která by mohla zaujmout i zahraniční hráče. Také máme (už hodně let) rozpracovaný scénář k adventuře zaobírající se tímto obdobím...
    • Robotron3
      Jiné pojetí té doby? Copak fantasy je pojetí nějaké doby?
      • Velmi často je to specifické pojetí určité doby, často spíše mixu dob nebo určitého období pojatého alternativně, ale ano, vazby na historii jsou spíše pravidlem, než výjimkou.
        • Robotron3
          A jakou dobu pojímá Baldurs Gate? The Elder Scrolls? Neverwinter Nights? Wizardry? třeba?
          • GlaDOS
            Trisska: Což bohužel nejde, neboť neznáme tvoji adresu, a to ani virtuální. Ale obrázek je fajný.
          • Tikov
            Vrcholný až pozdní středověk? - plátová brnění, stále ještě preference sečných a bodných zbraní (i když se už tu a tam objevují zbraně palné), morové rány, obvyklé zřízení monarchie, cechy a různá jiná privilegovaná společenství. Nic z toho jsem nehrál nějak zvlášť (dohromady asi pár desítek hodin), ale když si odmyslím firebaly, tak to celkem sedí.
            • Trisska
              http://i.img-share.net/L8qo0KNb6i.jpg
            • Robotron3
              Tak už i troll.diskusni to se mnou vzdal, to sem na tom vážně špatně *15*
            • Trisska
              Diskuze s Robotrolem sem už taky vzdala, ale debatovat s kožní vyrážkou mi taky nepřinde zrovna lákavý! Můžete si podat ruce, pánové! *7*
            • Robotron3
              Bavit se s hlupákem je opravdu ode mě hloupost, to uznávám. Už se to nestane.
            • Ale já se debaty nevzdávám proto, že nemám jak odpovědět (navíc odpověď už jsi dostal), ale protože jak si teď sám zmínil, píšeš akorát blbosti...

              A samozřejmě na tvé zážitky s OnLive se velice těším :)
            • Robotron3
              Debaty vzdáváš, protože nemáš jak odpovědět, jen si vymyslíš nějakou hloupost, co jsem někde napsal, a navíc absolutně irelevantní s tématem.
            • Já už jakékoliv debaty s Robotronem dávno vzdal.

              Tuším že to začalo v době, kdy ještě na hrej.cz neustále tvrdil že až přijde tato generace konzolí, tak už je stejně nebude potřebovat, stejně tak i PC, ale spokojí se s OnLive.

              No, alespoň ušetří :)
            • Robotron3
              To že tam někoho sekají mečem a mají tam krále ještě neznamená, že to ztvárňuje nějakou historickou dobu. Podle mě takovéhle fantasy, ač samozřejmě středověkem inspirované, vůbec žádnou historickou dobu nereflektují.
  • Žádné strachy, hra se vyvíjí zároveň i pro PC!
    • Android bude? *4*
      • Prozatím to neplánujeme, Android je dost taková ošemetná platforma pro vývojáře. Hra se nemusí chovat na každém zařízení stejně a tak je třeba hodně testování a odlaďování.
  • MickeyMutant
    "...konečně někdo zapátral v neobvyklých vodách a vytáhl z nich neotřelý námět. Navíc náš, český!"

    Kdepak český. Xenofobní Čehuni a Germáni s biblí místo mozku měli dostávat právě od Golema na budku, kdyby do židovského gheta lezli s pochodněma a vidlema. Pro Židy byl Golem něco jako koncentrovaní blaničtí rytíři.
    • Je to zidovsky namet. Ani omylem cesky. Ba naopak, ten golem mel chranit zidy pred hordami primitivnich cechu a nemcu, kteri by nejradeji ghetto, kam zidy sami dali, vypalili do zakladu. *16*
      • tohle téma hezky nakousl Sapkowski ve své Husitské trilogii
    • Jo jo, vy Česi jste tehdy byli strašní pičusové *7*
  • MikeiXX
    Projektu ohromně fandím, protože doba kolem Rudolfa II. má neobyčejné kouzlo, spousty tajemství a právě Golema. :)
    V koutku duše bych si ale nejraději na toto téma zahrál čistou point-and-click adventuru. :)
  • Kr.Pa
    Tak středověká Praha a Golem už byl v Vampire: The Masquerade - Redemption
    • Ale tam nebyl tak snadno zaměnitelný s podobou kterou mu dal Jaroslav Horejc ve filmu ....
  • Že to bude na platformu iOS jste ze slušnosti mohli dát na první řádek, protože takhle jsem byl docela natěšen, ale po přečtení iOS jsem jen plesknul dlaní o čelo a rozhod se další zprávy o českém Golemu ignorovat.
    • Luke
      Nezoufej, bude to i pro PC. Jen ta informace zapadla v rámci komunikačního šumu. V článku to opravíme co nejrychleji.
  • To vypadá jako příjemné překvapení.No,uvidíme *3*
  • Divam se, ze golem nevypada jako z filmu Cisaruv pekar. Proc? Kvuli problemum s pravy? Zkouseli jste to nejak s tou zenskou (vnuckou architekta neco co) resit?
    • Nepletu-li se, tak zrovna Golem z filmu Císařův pekař je právěže dost vzdálený tomu jak byl v různých pověstech prezentován.

      http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Ales_golem.jpg

      např. šém byl prý pouze svitek, nikoliv "kulička".

      Ale třeba se pletu.
      • Tvl na tom obrázku vypadá ten golem jako Zeman :DD
  • Trisska
    Golem jako tajná zbraň v český adventuře? Proč ne, v pořádku, tohle beru...
    Ale toho americkýho golema s bojovejma kombama si strčte do špic! *7*
    • Proč? Já se na to naopak těším, a naivita autorů při ztvárnění Prahy nebo akční žánr mi teda vůbec nevadí.
      • Obavam se ze se tesis marne. Co sleduji jejich Kickstarter,tak to nevyberou ani nahodou.
        • janchor
          Už se ale nechali slyšet, že pojedou dál i bez Kickstarteru.
    • smajdal
      vole, to je zas zaprděnost...chce to aspoň 100 způsobů jak zdemolovat pražské orloj a rozmetat hafo těch starejch soch, věží a pár baráčků...otočka, kop, levačka, skok, prásk! Ale to je pro vás moc frň!, vy byste radši s bázní pomaloučku procházeli starou Prahou ala Dear Esther a na náměstí byste potkali jednoho oběšence...to bych byl já, který se kvůli nudě z tý hry raděj oběsil.
      • Trisska
        Však jo, přesně takový reakce sem čekala! Hráčská obec si žádá ničení, střílení a zabíjení... A pak už je jedno, jestli to odnese Golem nebo někdo jinej. Prostě některý lidi zkonzumujou cokoliv! *15*
      • MickeyMutant
        Jo, jo. Trochu pseudo gotický hudby se zobcovejma flétnama kvůli atmosféře, něco dynamicky se měnících filozofických textů přes půl obrazovky pro duchovní obohacení a hlavně by neměla chybět realistická rychlost chůze. A visíme tam dva.
  • jindra.veliky
    nůdá *6*
    • Inquisitor
      vole
    • když tě to nezajímá, tak to sem nepiš *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit