Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Protože v naší konzumní společnosti potřebují prodávat a prodávat. Co by dělali, kdyby lidé koupili TV a ta jim vydržela 10 a více let? Proto tu máme 4K a proto už se začíná objevovat 8K. Vždy se najde dost joudů, pro které je "čím víc pruhů, tím víc Adidas".

    P.S. Sám mám konzoli připojenou "jen" k full HD TV  a na PC mám také "jen" full HD monitor. A jsem spokojený :-)

  • Na konzole to, bohužel, cpou, protože dnes už téměř neseženete TV v jiném, než 4K rozlišení. Sám mám PS4 připojenou ke "staré" (kupovaná v lednu 2015) TV ve full HD a jsem spokojený. Co bych uvítal, je HDR, to si myslím má mnohem větší smysl, než celé 4K. Čímž se dostáváme opět na začátek, protože HDR TV jsou jedině ve 4K :-(

  • KIMCID

    no za rok uvidíme

  • Derp_1337

    Proč přecházet na novou verzi Win, když to není potřeba?? Jenom protože Microsoftu se to tak více hodí?? Automobilkám by se taky více hodilo, kdyby sis koupil nové auto a to staré vyhodil, i když funguje bez problémů. LOL


    Většinu kancelářských appek, které využívám, stále fungují pod Win7, tak nevidím důvod proč přecházet. A co se týče her, tak na ně už nemám tolik času, jak to bylo v minulosti. A když si najdu čas na hry, tak něco jde stále spustit pod Win7 a ty co nejdou, většinou spustím na PS4, takže no stress.

    Možná jednou přejdu na novější OS, ale ne hned.

  • Derp_1337

    Nemyslím si, že vývojáři her jsou ochotni čekat s vydáním hry na launch PS5, pokud mají v plánu vydat hru i na PS4. Každé zdržení prostě stojí prachy a pro ně bude ekonomicky mnohem výhodnější vydat hru nejdříve na PS4 a následně ji vydat podruhé na PS5 jako launch titul.

  • Jack1947

    No JASně že je.

  • Jack1947

    To napsal někdo kdo nikdy žádný film ve 4K neviděl.

  • Jack1947

    Bych přidal jedna 2080Ti je málo.

  • dworkin

    Příští Vánoce jsou blbá zpráva, protože může dojít k posunu vydání her, které chceme co nejdřív: Last of Us 2 a Horizon Zero Dawn 2. Zejména u Horizonu by mi čekání na launch PS 5 dost vadilo, protože ho chci hrát hned a včera bylo pozdě! :D

  • Presne. Bohuzel lidi nejak nechapou ze konzole neni pc, kde je miliarda konfiguraci. Na konzoli to proste vyvojar udela tak aby to na te jedine konfiguraci jelo. Samozrejme na ukor osekani detailu nebo neceho jineho. 

  • Carnage666

    Osobně jsem nikdy neměl problém s Win10, nadával jsem na to ale nakonec mnohem lepší jako sedmičky.

  • Protože když ti v těch 4k zrní ta Růžovka kdykoliv kolem antény na vesnici projede autobus, tak je to teprve ta pravá podívaná :-D

  • televize jsou kapitola sama pro sebe, k cemu je tam 4k rozliseni, kdyz vetsina lidi ani konzoli nema

  • 0011
    Mám problém s některými starými hrami na steamu a už jsem jich pár refundoval, naposled Majesty, ale nezkoušel jsem gog verzi. Systém to jinak není špatný ale osobně jsem měl nejradši osmičky.
  • A jaký je zásadní problém Windows 10 oproti Windows 7, mohu-li se zeptat ?

  • Úhlopříčky televizorů (pro které jsou konzole primárně určeny) jdou nahoru a v 1080p na nich hry nevypadají moc dobře, takže 4K je nutnost, plácání o mainstreamu je zbytečné.

  • O tom v jakém pojede hra rozlišení a framerate rozhodují v první řadě vývojáři a ne HW.

    Neexistuje (a dlouho nebude existovat) HW, který by dokázal rozjet v 4k+60fps cokoliv. To je nesmysl. Každý HW má nějak omezený výkon. A 4k+60fps znamená vykersil 8x víc pixelů za vteřinu než při fullHD+30fps. Takže když snížíš rozlišení máš na vykreslení 8x tolik času, který můžeš využít na něco jiného (detaily modelů, větší dohled, grafické efekty, post processing, apod.)

    Po HW stránce dnes zvládá 4k+60fps skoro jakýkoliv HW. (včetně současných konzolí). Je pak na vývojáři zda využije výkon na rozlišení a nebo na detaily. A to bude platit i dál.

  • Cvicme_v_rytme

    Tohle je krásně vidět u filmů, co vychází ve formátu "4K Ultra HD". Naprostá zbytečnost, hlavně se umět odlišit.

  • Duchino

    Taky bych rád, aby se vývojáři AAA her zaměřili na jiné aspekty, než je rozlišení. Jenže kvantita vládne mainstreamem - všude jsou vidět nálepky 4k, rozloha mapy, počty questů apod., takže mi obrat moc nepřipadá pravděpodobný - neinformovaný konzument (tedy ten, který manažery zajímá víc) na to prostě slyší.

  • TheGGG

    však taky Gabe dělá dobře.... já si pojedu win 7, dokud to pujde...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit