Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • filias
    Software si nekupuješ - jen licenci na jeho užívání. (obdobně jako výše zmíněné přepravní služby, kde si kupuješ službu přepravy z Prahy do Brna).
    Ale fyzické věci tvé jsou - monitor, auto, dům, harddisk.
  • Nj. licenční podmínky ale teď vpodstatě vypadaj tak, že prodejce neprodává hardware ale jen licenci na omezené využívání hardwaru, kterej vám daruje jaksi navíc. Je to svinstvo, ale oni si ty svoje právnický cestičky dobře vyšlapali... doufám, že se to konečně začne nějak výrazně omezovat.
  • Nj. to je vono - voni tu EULU nakonec používaj v podstatě k tomu, že neprodávaj hardware, ale jen licenci na určité omezené využívání hardwaru, kterej fyzicky dostanete jen jako přídavek. Je to zvrácený, chtělo by to už aby se proti tomuhle udělal nějakej ráznej kork.
  • Firmware není SW?
  • "Koupí" sw se nestáváš jeho majitelem, máš pouze právo sw užívat. Koupí konzole ano. Konzole není žádná kombinace hw a sw.
  • Když si koupím banán, mám právo ho strkat kam chci a nikdo mi do toho nebude kecat *1*
  • To si ale nekupuješ cely autobus ale jen přepravní službu. Jako vlastník autobusu si ale mužu určit libovolny přepravní řád, nikdo mě nebude nutit jezdit podle řádu třeba ČD.
  • Právo by mělo následovat logiku. A selská logika říká, že když si něco koupíte, tak je to vaše. A když je něco vaše, tak vám nikdo nemá kecat do toho co s tím děláte. A teprve, když s tím poškozujete cizí práva, tak máte být žalováni za to poškozování.

    Příklad: Když si koupím tupý nůž, je to můj majetek a můžu si s ním dělat co chci. Například ho nabrousit. A teprve, když jím někoho podříznu, tak jsem spáchal zločin. Ne zločin nabroušení nože, ale zločin vraždy.

    To, co tu korporátní právníci těma EULAma vymýšlejí je jen omezovaní majetkových a vlastnických práv, což je principiálně špatně.
  • Napiš vhodnější.
  • nekupuj priste apple...proste apple vyda shitovni verzi iOS a misto toho, aby milion lidi nasrane busilo na jejich dvere, posilalo reklamace at to okamzite opravi, tak si to vsichni ,,opravi,, sami a priste to dopadne stejne
  • spatne prirovnani
  • To je jednoduché, proč to nedělat, jako to dělá (nebo dělala) Sony? Že jailbreakované stroje prostě nepustí na svoje servery... to snad řeší vše, ne?
  • Parazitické...
    Prodávat kolo s jedním pedálem za cenu kola se dvěma je prasárna. Pochopitelně, je to moderní model obchodu, ale pořád je to prasárna. To si v rámci lidské psychiky už samo o sobě říká o onen "parazitický" přístup. Každopádně, abych byl hnán k zodpovědnosti za to, že jsem si přidal druhý pedál sám, až po zaplacení výrobci? To už nemá nic společného ani s morálkou, ale spíše s vymýšlením mafiánských pravidel.
  • de jen o jednu vec zakazovat lidem aby nevymejsleli svoje programy protoze vedi ty firmy ze my lidi to dame na net zadaco a oni natom rejzujou prachy jednoduche jak facka
  • asi to nieje dobre prirovnanie, pouzitie nejakej sluzby a tovaru, ostanme v rovine tovarov
  • Člověk se nesmí rejpat ve FIRMWAREu a HW, ale to neznamená, že by tam neměl dát svůj "vlastní" firmware, protože se vlastně nerejpe ani v jednom :)
  • Jo spíš mám na mysli HW. Ikdyž na druhou stranu jail souvisí s SW takže je to trochu blbost :/
  • Ne vsechno co si koupis je tvoje. Treba software ktery "si kupujes" neni tvuj. A konzole je kombinace hardware a software.
  • Fajn, pockej si na slevu, nikdo ti nebrani. Kazde zbozi ma nejake vlastnosti a cenu a ty se rozhodujes, jestli ti za tu cenu stoji nebo ne. Takze kdyz si kupujes mobil, tak vis jake ma vlastnosti a omezeni a bud ti za tu cenu stoji nebo nikoli. Zrovna konzole jsou dotovane vyrobcem hardware, ktery si urcuje k jakemu ucelu maji byt, a profituje pak ze software, ktery se na ne prodava. Tohle je proste legitimni obchodni model a imho opravneny narok vyrobce. Komu se to nelibi, necht jde ke konkurenci. Zjisti, ze muze jit k nintendu, ktere ma extremne slaby, ale nedotovany hardware a nebo nikam, protoze prodavat konzoli za plnou cenu je obchodne neunosne. Ty konzole tady mohou byt jen diky svemu specifickemu obchodnimu modelu a ten je potom jako takovy nutno respektoat. Chapu ze je lakave koupit dotovany hardware a pak si ho hacknout a vyrobci uz nedat ani korunu, ale neni to spravne, je to necestne, je to paraziticke.
  • Spades
    Navíc mám iPhone 3G, kterej má poslední verzi iOS 4.2.1 ale je zasraně pomalej, ale apple nenapadlo dovolit nám downgrade zpět na 3.1.3, takže musím jailbrakovat...
    Samozřejmě, že whited00r udělali 3.1.3, která má funkce z 4.2.1 a jede stejně rychle jako oficiální 3.1.3, tak co na to chceš říct...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit