Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Já to asi po hodině zabalil a šel zase dělat něco jinýho... Mě tam prostě chyběl nějaký gameplay. To bylo vždycky dolítnout do systému, zmáčknout tlačítko, dolítnout k planetě, zmáčknout tlačítko a pořád dokola. A vzhledem k tomu, že mě supercruise mechanika v Elite moc nesedí, tak to bylo o to horší.

    Kdyby ten průzkum měl nějaký gameplay, že by třeba loď měla skenery, které by člověk musel ovládat a sám osobě by ten proces zkoumání byl zajímavý, tak by jsem u toho asi vydržel mnohem dýl.

    Je to vlastně můj problém s mechanikama v Elite obecně... Mě až tak nezajímá výsledek, jako mě zajímá ten proces jak se k tomu výsledku dostanu. A právě Elite má tyhle procesy zjednodušené na minimum. Což je imho obrovská škoda.
  • walltar
    No Man's Sky ma vyjít příští rok... ED nebude řešit planety s atmosférou minimálně do roku 2017.
  • To je tak prehypovany, ze se to u me z druhe strany blizi k nezajmu...
  • najdlhsie som bol mimo obyvanej "bubliny" tiez nejake 4 mesiace, a nahodou to bola sranda.
  • sú aj v cz: https://www.youtube.com/watch?v=ynPDZLWMcZY
  • Trochu se obávám toho, že než vyjde NoMan, tak většinu tohohle bude mít Elite Dangerous. I když si nepamatuju jak v ED chtějí řešit faunu a floru.
  • A nejlepší je Šohaj Jožka: "I don't want to stop playing"... To má asi z knihy "Public Relations 101." *5*
  • Tato hra sází víc na kvantitu než kvalitu. Věřím, že mnoho explorerů zaujme, hra je asi předně cílená na ně. Proč ne, pokud jim to za to stojí a tato komunita jim přinese dost peněz. Jak tu již někteří zmínili, stále nevím, zda tam teda bude nějaký příběh, nebo alespoň mechanismy, pomocí kterých si hráč bude moct vlastní příběh vyprávět. Budu moct najímad posádku? Zvětšovat loď? Stavět základny? Budu mít vytvořit svou vlastní frakci, nebo budu jen poletovat po okolí. Bude se mě někdo snažit cíleně zastavit? Bude se mě moct pomoci nebo budu moct já někomu cíleně pomoci? Budu si moct upgradovat jen loď, nebo zde bude i weapon, armor etc... crafting? Je mi jasné, že explorery to natchne, ale co to nabídne ostatním hráčům?
  • to jsi docela optimista
  • Ja se na tu hru tesim. Predpokladam, ze na tech poanetach budu ziskavat suroviny a technologie potrebne k proniknutindo stredu galaxie. Raketoplan by moho byt predmetem komplexniho craftingu.
  • Ale jóo. Taky nějakej ten rank v exploringu mám. Hele záleží na momentálním rozpoložení mojí mysli. Má všeho a všech pokrk? Zavřu se v pokoji a odlítnu dopryč. Chvíly jen tak pingám neprozkoumané systémy, občas mě zaujme nějaká planeta a jdu se k ní podívat blíž, náhodou je dobře postavené slunce, tak si udělám pár fotek, vytičím si nový cíl v galaxii a skočim. Zatím jsem podnikl dvě takový výpravy, nejdelší byla asi týdenní. Výhoda je že uděláš pár skoků,natankuješ a vypneš to. Elite je hra, kterou hraju když chci a hra která defakto nemá konec. Pokud se člověk dokáže smířit s tím že tuhle hru prostě nedohraje a dokáže s tím k ní tak přistupovat, ulehčí mu to moc starostí.
  • Kallessin183
    Naprosto jsi to vystihl... Hry jako X2/3 jsem hrál s pocitem objevování první pár minut/možná hodin, ale pak se tu nebízela hromada věcí co dělat,které tu nevidím...
  • firebug
    Vypadá to jako megalomanský "walking simulátor", který asi bude okořeněný lehkými survivor prvky (občas doplnit zásoby, palivo, nebo se ubránit agresivní fauně). V první řadě podle mě půjde o radost z objevování a nečekal bych od toho nějaký komplexní příběh nebo revoluční herní mechaniky.

    Upřímně se taky bojím, že to člověka po pěti hodinách přestane bavit, ale vypadá to pořád dost zajímavě a třeba to nějak překvapí...
  • Kamarád chtěl zkusit nějaký ten exploring a vyprávěl mi, že četl článek o člověku, který se v Elite sebral a letěl čtvrt roku pryč od obydlené části galaxie. Nechápal jsem.
    Pak člověk narazí na celé skupiny těchto šílenců http://www.firstgreatexpedition.org/
    Nicméně to jen dokazuje že hlavně sandboxové hry dokáží nalákat hráče kteří si pak tvoří vlastní ... hmm prožitek.
    Jak říkám, sám to moc nechápu ale zřejmě se to děje :)
  • alladjex
    Před několika týdny jsem se nechal spláchnout vlnou skepse, kterou po počátečním wow efektu projevovali jak místní diskutéři, tak redakce ve Fight Clubu. Ale ta hra vypadá a hlavně působí krásně. Držím jim fakt palce, aby jim to vyšlo, hlavně celý ten koncept perzistentního generovaného obrovského vesmíru. Protože to by podle mě mohlo být dalším posunem her obecně.
  • walltar
    Oni se i lidi v Elite opravdu i věnují objevování? Tak to potom asi jo... já jsem právě ještě nepotkal nikoho, kdo by po půl hodině nešel dělat něco jiného. Většina se šla věnovat vesmírným tirákům.

    Ale možná jo, akorát potom to pro mě samotného nebude ani snad hra... Protože někam dolítnout, rozhlídnout se jak to tam vypadá a letět se podívat někam jinam mě ani nepřijde jako gameplay mechanika.
  • spusta hracov elite by s tymto nazorom nesuhlasila, vratane mna. uz samotny pocit z cisteho objavovania je uspokojivy, ak je spravne prevedene.
    na druhej strane musim uznat ze by bolo dobre vediet k comu sa bude dat odbehnut ak ma clovek zrovna rozpolozenie ist robit cokolvek ine, trebars lovenie hlav...
  • walltar
    No tak vesmírné simulátory většinou mají nějaké mise do kterých tě posílají. Jen celkem málo z nich má úplně otevřený vesmír, ale potom se zase snaží sázet na zajímavé herní mechaniky. A hry jako X3 kombinovaly obojí.

    Moje otázka spíš je, kde stojí No Man's Sky a z jakého důvodu jsou z toho lidi tak unesení? Co vlastně plánují hodiny a hodiny dělat?
  • o ničem jako všechny vesmírné simulátory
  • DekkerDave
    Ten hype mi tu hru už stačil znechutit. A to to ještě ani nevyšlo *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit