Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • skvely clanocek a az mi slza nostalgie spadla pri citani, hned som si spomenul na skvely Vietcong, ktory mal podla mna skvelu AI (strielanie z ukrytu vyklonenim, prebehovanie od z jedneho krytu do druheho) a hlavne mam pocit, ze je to asi jedina hra kde som spozoroval strach efekt. Skratka ked bol nepriatel za prekazkou a bola ostrelovana tak pekne ostal cusat schovany a ani ho nenapadlo z tadial vystrcit co i len tu sisatu ciapku.
    • No, Vietcong je síce super hra a stále ju hrám, ale - AI nebolo zas až také dobré, keď si dáš Vietnam obtiažnosť tak ťa v misii "Most" kde letíš ako bočný strelec vrtulníka zabijú ešte v kabíne vo vzduchu a ani nestihneš pristáť, to je podobné ako v MP keď hráš s kamošmi COOP tak ťa VC dá aj cez 10 kríkov a jedno okno. Alebo keď si v budove, vystrelíš tak VC čo je vedľa v miestnosti ihneď začne strieľať na všetko čo je pred tebou, tzn, keď si 3 miestnosti od neho tak strieľa cez 3 steny rovno na tvoju pozíciu :)
    • nj. Vietcong mel na svou dobu solidni AI, ale ten pathfinding byl hrozny (IMHO)... Presto me nebavil (uz ani nevim proc).
  • Vynikající článek. Jeden z nej za poslední roky a to čtu 4-5 hodin týdně novinky z herní branže...
  • Joooo takovej FEAR Perseus Mandate stále hrajem a stále baví.
    • Podařilo se ti ho dohrát na nejtěžší optížnost bez zpomalení? Já vždy skončil u těch mamrdů žoldáku co se fázově posouvaj.
  • ve clanku by melo byt napsano, ze hodne her ma dementni ai zamerne. (hry nejsou realita, takze ani ai, zivoty, fyzika neni realne - hry maji bavit) Ted nemluvim o realistickych hrach jako arma, ale o vetsine beznych fps her. me by prece nebavilo vystrilet cely level v prvni mistnosti, kdyz by tam dobihali dalsi a dalsi npc... a taky priznam, ze me na relax vubec nevadi, ze se npc dokonale nekryje. jako nemusi to byt zrovna strelnice jako napr. Rage nebo serious sam, ale to AI co je ve hrach me zkratka vyhovuje (vcetne obcasnych skriptu, kdyz se to neprehani).
    • Četl si to vůbec, vždyť to v tom článku v podstatě všechno je.
      • Ja to prave cetl. Jde mi o to, ze dan cely clanek jakoby brecel, ze to tak je. Ze to neni vic realny. dej si repete.
  • Čo takto niekedy v budúcnosti napísať článok aj o Designu? *4*
  • Ivant - spravne, ve vietcongu blizko litajici kulky zvysovaly AI "fear factor" a pokud byl vyssi, tak nevystrkoval hlavu z coveru.
  • Jinak článek paráda už se těším na 3 díl...
  • Já teda střílečky prakticky nehraju, zabíjet cokoliv / kohokoliv mě nikdy nebavilo, takže moc zkušeností nemám, ale článek mi přijde zajímavý. Jen si říkam, že problém proč vývojaři nevěnují tolik úsilí / peněz tvorbě výtečné AI je možná ten, že dnes má každý doma vysokorychlostí internet a hraje proti živým hráčům, takže počítačem řízení bojovníci hrají druhé housle a nejsou důležití?
  • No zrovna dneska jsem v GTA: EfLC sledoval, jak se clovek, co jsem ho mel sledovat, asi 5x vyboural na motorce *2*
    • však to je dobré pokud se skutečně vyboural.. na silnicích to vypadá podobně pokud jede hovado, tak skončí špatně.. spíš mě tam mrzeli sledovačky typu, že tu honičku musíš absolvovat buď celou nebo do určitého místa, kde jdou teprv zabít, viz. motorkář, který jde zabít až v metru, předtím jsem do něj nasolil tři zásobníky a nic.. a je to tam víckrát
      • tjn. naskriptovane mise...co se da delat..proto treba nikdy nesahnu po SP CoDu
  • Co si pamatuju tak AI v SoF 2 byla taky velice dobrá .
    Např. chytře používala smoke .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit