Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ze hru dohralo "uctyhodnych" 50% neni az tak prekvapive uvazime-li jeji delku...
  • Paulcz
    Náklady na vývoj mi přijdou šílený, co na tom stálo téměř 19 milionů Kč ?
    • Když se sečte koupě pc, vývojářských nástrojů, pronájem kanceláří, platy pro zaměstnance, obědy, tak mi vychází, že nejvíc se utratilo na koupi Mercedesů a Ferrari pro každého člena týmu + vánoční odměny :D
      • V USA napríklad je úplne bežný ročný plat programátora 100.000$
    • Počítám že u takovéhle firmy jsou to jen platy, nájem a nějaké provozní drobnosti. A když to tak počítám, tak maj docela velký platy....
      • No oni ty "drobnosti" muzou bejt taky hromada licenci na soft za nekrestanske (nebo nezidovske, nebudhisticke a samosebou nemuslimske... at nikoho neurazime :) penize...
        • Paulcz
          Licence jsou levné. Unity 30 000, Photoshop 20 000 apod. To by se vešlo do nějakých 500 000 Kč i s hardware :)
  • "Překvapuje vás taková dominance Applu? Inu, vysvětlení je jednoduché - Monument Valley se chytla především v Americe, kde je Apple chtě nechtě populárnější než v jiných zemích."

    To není tak úplně pravda. iOS má v USA zhruba poloviční podíl. Je to zapříčiněno spíše špatnou morálkou uživatelů Androidu. Kradou jako straky.
    • Tak to je logické, divil bych se kdyby si někdo dovolil za přístroj přeplatit 100% ceny jen za obrázek s jabkem, a přitom by neměl na nákup aplikací.
  • Těch 300 tisíc kusů prodaných na Play je dosti tristní, zvláště když porovnáte share Androidu a iOS.
  • - nevíš kolik vydělají, ani kolik reálně utrží. Existuje spousta nákladů, které ti ta infografika neřekne.
    - kdo a kde brečí? Vůbec nezáleží na tom co vyprodukovali a kolik za to chtějí. Pro krádež je to pořád stejně chabý argument.
    - pro iOS platformu vyvíjí naprostá většina vývojářů primárně a až po té portují jinam. Fakt. 500/5000000 titulů je zcela mimo.
  • XorxoxTalarius
    At pocitam jak pocitam, tak se nemohu dopocitat, jelikoz ta cena za puvodni hru mi prijde obri, jak je ta hra dlouha? Aspon 20 hodin gameplaye?
    • Za 3 hodky dohrano a "datadisk" uz jsem nekupoval, pac obtiznosti je to na urovni materske skolky. Nicmene pokud ten koncept trosku rozvedou a udelaji fakt narocnou hru, ode me penize urcite uvidi znova, protoze jinak je to poctiva hra a zadna dojicka na prachy, jako drtiva vetsina her pro android/ios.
  • Co zaujalo je ten podiel Ciny na predajoch.
  • Překvapuje vás taková dominance Applu? Inu, vysvětlení je jednoduché....zakaznici applu nemozu piratit, narozdiel od sockoplatformy
    • na applu jde piratit uplne stejne jako na androidu, jenze apple ve vetsine pripadu vlastnej idioti ktery to proste nezvladnou a "slide to unlock" je vrchol jejich IT skillu
      • jan.fojtik
        Zajimavé, tak náš IT v práci co má pod ssebou 200 firemních PC, firemní servry, a 80 anroidich phounů je asi pěkná lama, když má iPhone, rozumím tomu dobře? *2* *1*
        • chapu, ze se v ty "vetsine" pripadu hned vidis, ale je opravdu rozdil mezi "vetsinou" a "vzdy"
        • jo
      • mx0r
        Mudrlanti, ako ty, su moji oblubenci. Ano, ten nepomer je urcite kvoli nepomeru medzi piratcenim napriec platformami. Totiz, ono to nie je uplne o tom, kto vie spravit "slide to unlock"... su ludia (me included), ktori pre iOS programuju a teda, nerobi mi problem jailbreaknut si iPhone/iPad... avsak preco by som to mal robit? A taktiez, uz samotny fakt, ze to musis robit je odradzujuci prvok. Zaroven, predsalen iOS zariadenia su drahsie, takze cielova skupina je ina a teda ma mensi problem (skor filozoficky, kedze realna cena hier/programov je vacsinou mala) kupit si aplikaciu. Narozdiel od Android platformy, kde ceny za zariadenia su vo vacsine pripadov nizke (az nulove kvoli dotaciam) a teda aj cielovka je odlisna...

        Na internete najdes mnoho clankov od devs, ktori sa stazuju na pomer medzi stiahnutiami a kupou a tento je na Androidoch vyrazne odlisny. Narychlo vygoogleny jeden clanok (http://www.cultofandroid.com/27547/android-piracy-outnumbers-ios-piracy-by-141-driving-devs-to-freemium-only-model/) hovori o pomere 14:1... Lutujem, ze devs Monument Valley neukazali stats instalacii / zakupeni podla platforiem.

        Toto vsetko povedane, pre mna je kazdy, kto piratci veci na mobilne zariadenia vlastne odpad. Pri tych sumach, co za to devs chcu je to trapne. Okrem toho, piratcenie a tlak na ceny sposobil vlnu freemium apps... takze mozem len gratulovat.
    • XorxoxTalarius
      A na tomhle jsi byl kde? To je jeste blbejsi argument nez "na konzoli nejsou pirati"
  • A plat vyvojářu kolik ? Treba ty vetsi studia tak lidi maj udajne 100k mesicne, ze za min by nedelali..
    • XorxoxTalarius
      A pocitas to jako plat u nas, nebo v zahranici?
    • v europe 45K na rok, v us 70k - 100K podla pozicie - zdroj gamasutra
      • XorxoxTalarius
        A to mas za mesic, za rok? V jake mene?
        • mas tam odpovede na vsetky tvoje otazky
  • vydelaji pomalu 4x tolik, co je stal vyvoj a stejne brecej, ze se to pirati? neskutecny...obcas ten kdo chce stale vic, nema nic

    a ze se prodej na ios a android o tolik lisi? necekane, kdyz na apple storu je tak 500 dobrejch her,kdezto na android storu asi tak 5 000 000...
    • Což takhle zapojit mozek? Kdo jim zaručí že vydělá i další hra? Když ne tak to musej z něčeho dotovat. Ale co čekat od člověka kterej nezvládne ani slide to unlock.
      • NIKDO a kdo zaruci mne ze moje podnikani mi pristi rok vydela a nezkrachuju? taky nikdo! Imho muzou udelat dalsi 4 hry, ktery se neprodaj ani jeden ks a porat to maji z ceho dotovat...
    • ty si dobry magor. ked dostnes v praci na konci mesiaca v praci patinu z platu tak budes hovorit rovnako ? lebo je to to iste
      • co to MELES oni dostali za svoji praci 4x zaplaceno! TO JE TO ISTE!!! a to by se mi fakt libilo... evidentne si pletes pojmy s dojmy oni proste vic neprodali to je jako truhlar kdyby rek ze kazdej kdo se posadi na jim vytvorenou zidli mu da korunu..zidle by dal na ruzna mista s kasickou a vydelal by 4x vic nez kolik ho stal jeho plat a material...a misto aby se ztoho radoval delal by chudacka a brecel ze moh vydelat 5x vic pac nektery lidi si sedli a do kasicky korunu nevhodili...
    • Jenže na andriodu v top hrach jsou hlavne Pay to win a jejich, jak naprdíno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit