Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maros.goc
    trocha prehypovaná recenzia nakoľko vôbec do číselného hodnotenia nezapočítava evidentné mínusy, ktoré Breath of the Wild má, ale tak budiž....
    • Hnisavec
      recenzia je subjektívny názor autora, nie súhrn objektívnych mínusov a plusov a na konci nejaká výsledná hodnota. Jááj počkať, ty si kvázirecenzent? *6* *7*
      • maros.goc
        akoze ja sa s tebou nechcem hadat, BotW je fakt vynikajuca hra, a konecne svieza Zelda, najdolezitejsia Zelda od Ocarina of Time, ale uz ma aj trocha stve ta nekritickost voci tej hre ...hra nie je dokonala no dostava dokonale znamky, trocha mi tu smrdi prehypovanost .....
      • maros.goc
        ty si tomu teda dal.....subjektivny nazor autora ano, suhrn objektivnych minusov a plusov ano, lenze tie dve kategorie sa maju vzajomne doplnat nie sa vylucovat ....to ako keby som hru vychvalil a dal hre 2/10, vychvalenie su objektivne fakty, 2/10 subjektivny nazor ....takto to predsa nefunguje
    • Framerate. A co tam máme dál? Nic? Aha. 10/10 úplně v pořádku.
      • maros.goc
        framerate, asi milionkrat pouzite tie iste rasy, tie iste prostredia, nezmyselne radikálna destrukcia zbrani, shriny su velmi jednoduche, hlavne dungeony su kratke, nedosahuju urovne tych najlepsich dungeonov v serii Zelda, vela hluchych pasazi pri prieskume sveta, absencia hudby, kde by to najviac potrebovala .....
  • Pokud někdo neviděl ten poslední trailer, tak doporučuju nasadit volume doprava a pustit si ho (je součástí recenze). Něco tak skvělého se jen tak nevidí a zaručuju, že to pohne i s nejzarytějším pcčkářem..
    • Já sem spíš na real gameplay. Trailery a grafika v cutscénách mě nechává chladným.
    • yenda1
      Nejlepší trailer co jsem kdy viděl.
  • yenda1
    Když jsem viděl trailer v lednu a v očích se mi blyštily slzy, a zdůrazňuju že mi něco spadlo do obou očí:), o hře roku a vůbec jedné generace jsem nepochyboval.

    Ale jsem neobjektivní. Ve sluchátkách poslouchám orchestrální koncík ze Zeldy k 25th výročí. Hrál jsem téměř každý díl serie. Většina z těch her je do učebnic herního designu(revoluční a geniální Z-targeting z Okaríny), takže BotW je něco u čeho mne chytá třesavka.

    Má cenu kupovat Switch kvůli jedné hře? Pro mne ano. Jedná se o hru, kterou by měl vyzkoušet každý. Letos je to jednoduché. O hře roku rozhodnuto téměř na celém světě. Díky Nintendo. *3*
    • Je to i na Wii U. Switch je pro mě díky konceptu něco, co nevyužiju a jsem zvědavej, jestli to lidi budou používat společensky, tak jak si to Nintendo představuje, nebo spíš asociálně doma na single u gauče a pak jako handheld cestou ve vlaku. Japonci jsou schopný s tim pořádat swyngers party, takže možný je všechno. Minimálně děti z toho budou asi zase nadšený jako byly z prvního Wii, pokud se na hry teda už jenom nedívají na youtube.

      Swyngers s i je zakázané slovo. Váže se k tomu nějaká insiderská historka, kterou nám redakce tají?
    • 0011
      Taky nelituju koupě nové konzole, Zelda za to opravdu stojí a to říkám jako člověk, který spoustu dílů hrál ale později a rozdhodně jsem si z ocariny na zadek nesednul a i Link between worlds, který jsem hrál relativně nedávno po vydání, mi nepřišel jako taková pecka, co se z toho dělá. Naopak BOTW je možná nejlepší hra, jakou jsem za těch necelých 32 let, co jsem na světě hrál a pokud mě tvůrci hry Miyamoto a Aonuma koncem nevytrolí, tak to budu po dohrání moct tvrdit s naprostou jistotou
  • Hnisavec
    Jednoznačne 10/10 a hra roka. Najťažšia, najkrajšia a najkomplexnejšia Zelda v histórii. Nie je to klasické RPG, nie sú tu skúsenosti, questov človek poráta na prstoch slepého pilčíka, mapa nemá žiadne ikonky, nie je tu žiadna šípka, NPCčka hovoria nutné minimum. Je to viac adventúra v krásnom otvorenom svete. Niekomu to príde prázdne, ja vravím, že to je viac reálne ako Skyrim. Tzv. všetko na jednej kope. Tu si človek potuluje lúkami, pred ním uteká líška, divý koník, časom natrafí na tábor gobov, dalej je riečka, rybník, útes, lesík s jablkami. Do toho krásna meditatívna hudba. V noci zo zeme nečakane vylieze kostlivec alebo zaútočí hejno netopierov. Gro hratelnosti je v tomto síce čarokrásnom, ale neľútostnom svete prežiť a objavovať. A rozmýšľať. Hneď po pár hodinách človeka zavedie quest do zasneženej oblasti. A tu Link po chvílky zomiera na podchladenie, takže buď si zapálite fakľu a musíte prejsť celé okľukou a vyhnúť sa boju i rieke, alebo si opečiete chili papričky a vydržíte pár minút zahriaty alebo upečiete tajomnému starcovi v noci u jeho chatrče obl.jedlo a dá vám oblek proti mrazu. Takáto neúprosná logika a viac možností vám dá hra celú dobu. Dungeony/shriny sú roztrúsené po celej krajine, z každého padne orb, za 4 si može Link upgrejdnút zdravie/staminu. Sú, ale plné pascí, logických rébusov, časovaných rébusov...v niektorých získa Link nové schopnosti ako napr. zmrazovanie vody, bombu atd. Všetko je ideálne vybalancované. Zelda nedá hráčovi nič zadarmo, radosť je z každého nájdeneho šípu, lepšej zbrane, obleku...veda je už len skrotenie koníka ako mounta. Napínavé je i len preplávanie obyčajne rieky, každý vstup do neznáma. Každý boj môže znamenať smrť, minímalne stratu vzácneho zdravia. Zelda ako žiadna iná hra dneška prináša číru hratelnosť a radosť z každého postupu. 100% *14* *14* Keby mal SoC a ICO geniálneho potomka bola by ním práve nová Zelda.
    • flash789
      nevim proc ale podobne nadsene komenty jsme cetl treba i u Majora Mask, a kdyz jsem to pak hral velmi rychle me to prestalo bavit. Ale tuhle zeldu nejak casem zkusim, treba me pak tady Hnisavec prijde duveryhodnejsi:)
      • Hnisavec
        mno tak od človeka čo mu príde Dark Souls 2 najlepšie v sérii mi prídu akékoľvek herné rady ako irelevantné.. *14* *5*
        • flash789
          Nj..a za nejlepsi rpg moderni doby povazuju Dragons Dogmu, coz taky plno lidi nechape...az do te doby nez jim reknu proc:) A DS me zas tak moc nezajima, uprimne mi to hry prijdou podobne jako vejce vejci..holt mojemu hernimu egu DS moc nestaci:)
          • preco je podla teba dragons dogma najlepsie moderne rpg to by ma fakt zaujimalo...
            rozmyslam že by som to predsalen zahral
  • ešte len marec a už vyšli 4 absolutne klenoty... Nioh,Horizon,Nier Automata,Zelda všetky odporúčam ale Zelda je ešte o ligu vyššie a bez debaty hra roku... neviem si predstavť čo by ju mohlo prekonať
    • flash789
      Horizon je nuda k posrani, graficke pozlatko, hra je siroka jak ocean a hluboka jak louze. Ostatni souhlas. Taky moc nechapu co s tim ma spolecne ze je brezen..
      • Jako sorry ale hrál si horizon nebo ses podíval na gameplay a řeknul sis že to je meh ?

        Protože ta hra je skvělá. Není dokonalá a pravděpodobně to není lepší jak třeba U4 ale je to rozhodně jedna z nejlepších her týhle generace.

        Za mě je to lepší jak W3 - a to díky combat systému kterej u W3 stál za h...

        Hlavní linka je to nejlepší co jsem za poslední pár let viděl a side questy mohou bejt sice tupý tipu přines mi 3 zdroje energie ale díky "backstory" zadavatele, případně přesahujícímu příběhu(v rámci lokace) to není nic špatnýho(podle mě +- W3 level)
      • baviť ťa to nemusi ale vytknuť tej hre nemôžes nič.. je to najlepšie vyzerajuci open world.. v porovnani so zeldou to nie je tak originalne a zabavne ale je to podstatne lepšie než konkurencia typu Far Cry,Witcher a podobne
        • flash789
          Tak byt lepsi nez Far Cry zas tolik prace neda:) Grafika souhlasim, zrejme nejlip vypadajici hra dneska..ale ta hratelnost je plytka a nudna az beda..
  • flash789
    Tak ja nevim, zelda me nikdy moc nebavila, ale tohle se tvari docela dobre. Jen ta detinskost, neni to ani anime je to proste takovej Zelda styl. panacek hopka, legracne macha mecikem a ze zabitych nepratel zbyde oblacek. Tak nevim, napred si dohraju Nier, pak Andromedu..a pak se uvidi..mozna to zkusim.
    • 0011
      Jako člověk co hrál mimo jiné ocarinu i majora's mask ti můžu říct, že tohle je úplně jiná hra a je to i jiná hra než jakýkoliv openworld jaký si kdy hrál za to se můžu zaručit, ale andromedu si zahraj určitě před Zeldou, protože potom ti příjde jako špatný vtip, naprosto věřím tomu, že mass effect bude dobrá hra, ale bude to inquisition ve vesmíru, kdežto novou zeldu nemáš k jakému openworldu přirovnat, protože podobná hra ještě nevyšla. A ne že bych chtěl pohrdat Nier, ale Nier may cry a podobné klony můžeš hrát jindy, ne když ti na Wii U vyšla nejlepší hra, co na tu konzoli kdy vyjde a to nejen proto, že to je poslední hra od Nintenda co tam kdy výjde *1*
      • flash789
        Nier ma s DMC spolecne akorat to ze jsou to japonske hry.
        Ale ja se nebranim, ja si to zahraju, netvrdim ze me to nelaka. Akorat to proste odlozim, treba si pak reknu ze sem byl blbec. Ale neduveruju tomu natolik ze bych to musel mit hned. A vetsinou me moje tuseni nezklame.
        • 0011
          jak myslíš, ale nemá to nejvíc ultimátních hodnocení na světě jen tak pro nic zanic, ale než dohraješ Nier a Andromedu, tak už možná budou bazarovky Zeldy na Wii U *4*
          • flash789
            Ja beru v potaz ze vzdycky kdyz vyjde nova Zelda tak se to s hodnocenima trosku prehani, je to takovy svetovy kolorit..vysla nova Zelda..10,10,10,10,10..a stokrat deset...to uz znam..hraju 25 let:)
            • flash789
              Hmm..tak proc to ma od hracu ,,jen,, 7.6 ? A to na obou konzolich? Nier ma od hracu 9, proste vsechno nasvedcuje tomu ze delam dobre. samo ty hodnoceni jsou zkreslena a neprikladam jim nijak zasadni vyznam..ale urcite o necem vypovidaji.
            • 0011
              Tentokrát je to zaslouženě a jedou podle jiného receptu. Miluju první Xenoblade, ale nesahá tomuhle ani po kotníky, taky hraju dlouho, ale ani lands of lore ve mě nevzbuzovala takový pocity jako nová Zelda. Jsou z toho nadšený i lidi, pro které je tohle první Zelda, dokonce jsou mezi nimi i někteří recenzenti velkých zahraničních webů, je dobře když to recenzuje někdo nezatížený nostalgií
  • 0011
    Wow, tak rychle jsem recenzi nečekal, to si autor hru moc neužil ne? Mě zítra končí týdenní dovolená, během které jsem akorát pařil Zeldu a spal a jsem tak v polovině, mapu mám objevenou celou, nemám všechen gear a mám první dva dungeony *3* za sebou. Očekávám že po dovče tam ještě minimálně dva týdny strávím. Vzhledem k tomu, že je to jak je napsané v recenzi - kompletně ručně vytvořené, tak se ani nejde netoulat a mapa je udělaná naprosto skvěle, vrstevnice a skupiny dřevin včechno je nějak pojmenované, takže když člověk dostane instrukce k úkolu tak je radost to objevovat a ne jen jít tupě za ikonkou, což ovšem díky sheika slate pořád jde, akorát si jí musíte umístit sami a musíte luštit kam. Je to první hra po 20 letech (kromě adventur) kde si vedu vlastní papírový deníček *1*. Btw super recenze, přečtena jedním dechem, díky za vynechání spoilerů, spoustě zahraničních webů bych za některé byť minoritní vizuální spoilery poslal poštou dubious food, modří vědí *15*
  • Bredy11
    Nahodou, filmečky s trvale mlčícím Linkem jsou pěkně zvládnuté, protože, jak jsem naznal, je to záměr. Link představuje hráče, postavy hovoří k němu a filmeček často končí otázkou, na kterou má Link, tedy hráč odpovědět Link-hráč si odpoví sám, nebo se zamyslí. Ve spoustě scének přitom hovoří sama Zelda a Linkovo mlčení je v takovém případě víc jak logické :). Navíc, hrdina by nikdy neměl příliž mluvit. V očích postav je Link záhadným jedincem, stejně jako hráč, kterého představuje a jehož příkazy musí poslouchat.
    • flash789
      Nic proti, ale delas jako by to bylo ve hre poprve:)
  • Femto
    Recenze je tu včas, je dobře napsaná, má adekvátní hodnocení. Chválím *3*

    Jak já nemám rád otevřené světy, tak nová Zelda je pecka.
  • KamilZm
    Moc pěkná recenze, mám rád dlouhé a podrobné texty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit