Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vynikajúca hra, ktorá ma baví čím ďalej tým viac ale 10ku by som tomu nedal kvôli AI companionov, trochu otravnému UI. Inak krása čo sa týka ozvučenia, grafiky aj príbehu. Mám odohratých zatiaľ 21 hodín a nepreskúmal som ani 10% mapy a s príbehom napredujem len veľmi pomaly, ale užívam si to ako sa to dá *14* *14*
  • Pravidla scény vám asi nic neříkají? Džejdýhoho grupa byla první!
    • Recenze na Eurogameru je nuked!
  • Inquisitor
    Většinou s desítkovím hodnocením nesouhlasím, ale tady není nad čím přemýšlet. Už opravdu dlouho mě žádná hra tak nedostala. Bravo.
    • Tak tak, bývám taky hodně skeptický co se týče desítek, ale tady opravdu nejde jinak :)
      • Moji lidé. Ať je Váš meč ostrý a jazyk ještě ostřejší!!
  • Po vyskusani na neostro, som sa rozhodol nekupovat hned, ale pockat az na GOTY. Po roku updatov, ovladacov, DLCok a modov to moze byt jedine lepsie :) Dufam ze GOTY New Vegas bude v dohladnej dobe, inac to cakanie nemusim zvladnut :(
    • necakaj, hraj! *3* *4*
  • A k recenzi: Podle mě je až příliš nekritická. Skyrim je výborná hra, která mě fakt chytla a pustí mě až za hodně dlouho, ale na absolutní hodnocení prostě nemá. Proč? 1. Nekvalitní textury. 2. Chyby v animacích. 3. Menší nedodělky. 10/10 by se mělo dávat jen opravdu vybroušeným hrám - skyrimu tak za pár měsíců třeba.

    To jen tak mimochodem. *3*

    Ale já vím, buďme rádi za tohle, když nám tvůrci her často podstrkují úplné nehratelné smetí - skyrim se dá aspoň bez větších problémů hrát od začátku a ještě jsem nenarazil na bug, který by mi zabránil pokračovat dále (jak je zcela běžné v jiných podobných hrách). Ale 10/10 je fakt moc.
    • Miroo_CZ
      Já souhlasím tohle je prostě 9 jak z učebnice, ale na 10 to není..!
    • dokonala hra nikdy nebyla a nikdy nebude. kdyz si nezaslouzi 10ku skyrim tak uz nic
      • Half life 2 byla jasně desítková hra například
      • witcher 2
      • však skyrim je dokonalosti nejblíže... kdyby takové hodnocení měla dostat jediná hra, dal bych tu desítku skyrimu.

        ale nechci se tu dohadovat o povaze dokonalosti *1*
  • 10/10 to proste nemuze dostat uz jen z toho jak je to zabugovane a v nekterych vecech trapne, proste 10/10 je dokonala bezchybna hra, coz Skyrim neni ani nahodou, by to mel recenzovat nekdo vice soudnejsi
    • Sorry, ale si kkt. Takéto príspevky sa objavujú všade, kde nejaká hra dostala absolútne hodnotenie.

      Inteligentný človek si však uvedomí niekoľko vecí.

      Za prvé, hodnotenie je tu len po celých číslach, takže pokiaľ by recenzent chcel dať napr. 9,5/10, mal by dať 10/10, tzn. 10/10 zďaleka nemusí byť dokonalá hra.

      Za druhé, vytvoriť "dokonalú" hru nie je v praxi možné, zvlášť, keď sa jedná o tak komplexný žáner, ako je RPG.

      A konečne za tretie, nikto ti nebráni napísať vlastnú úžívateľskú recenziu, kde si tú hru môžeš zdrbať, ako len chceš. Imho ale tvoje bludy nikto čítať nebude *2*
      • tvá reakce se mi nelíbí - hrubá a bez většího doteku intelektu. Uvědom si jednu věc a to, že pokud má mít hra absolutní hodnocení, musí se vyvarovat některých základních chyb. Takovou chybou jsou třeba i špatné textury - moc dobře vím, že udělat textury není obtížné, takže nechápu, proč takhle ujeli. Snad kvůli konzolím. Nevím. Kdyby skyrim měl textury na úrovni dnešních her, snad by si i tu destíku zasloužil. Další nedodělky totiž považju spíše za drobností. Každopádně jsem už dlouho nehrál hru, která by byla tak blízko k absolutnímu hodnocení. To musím přiznat.
      • Kua, hneď ma dvaja predbehli *1*
    • Mechwarrior_bw
      - čo to je dokonale bezchybná hra ? niečo take z princípu neexistuje a nemôže existovať.
      - bugy sa budú časom odstraňovať a hra vyladovať modmy.
      - a to že dostal 10 neznamená presne 10z10 ale kludne 9,6 z 10.
    • dokonalá bezchybná hra neexistuje a nikdy existovat nebude. V rámci komporomisů je tato hra 10/10 už jen pro svojí rozsáhlost a propracovanost. PS: všichni brečej u zabugovanosti a já jsem po cca. 50 hodinách hraní na ani jeden významný nepřišel
  • Ryba9
    letos třetí zasloužená desítka :-) 2011 se zapíše do dějin
    • tak schvalne ktery :), za me jen portal 2 a skyrim (deus ex 9.5 :))
      • uncharted 3 ve 3D !!!!
      • Přesně o těch je řeč *4*
  • Ahoj, na jaké detaily mi to pojede na tomhle pc? Win Xp, ATI Radeon Hd 3800, RAM 2GB, Amd Phenom Triple-core Processor 2,1 GHz.
    • Určitě když jsem to rozchodil na svém dvoujádru a stařičké gt8800... *3*
    • Inquisitor
      Minimálně na střední určitě. Tahle hra je dost nenáročná.
    • No grafika asi bude hodně kulhat ale nevim počkej si na nějakého zdejšího PC "profíka".
  • Mé první dojmy (po cca 15 hodinách hraní)
    Úvodem
    Jsem nadšenec do série The Elder Scrolls a hraju jí už opravdu dlouho. Nejvíce se mi líbil Morrowind (9/10), Oblivion byl horší, ale rovněž dost dobrý (7/10, s modifikacemi 9/10).
    Dejte si pozor na první dojem ze skyrimu - díky některým nedostatkům může být dost špatný, ale po pár hodinách se prostě musíte zamilovat do této výborné hry.
    NEGATIVA
    1. Invetář je prostě konzolový port a nic více. Nicméně se dá na něj hrozně rychle zvyknout. Tím neříkám, že se mi začíná líbit, ale díky tomu navyknutí se v něm nemusím dlouho hrabat.2. Většina textur je fakt hnůj. Třeba sníh na některých místech vypadá dost uměle. Atmosféra skyrimu to ale přebije.3. Občas nefunguje animace postav; není to ale nějak časté. Až ale uvidíte postavu s křečí v krku, nedivte se. 4. Mapa se mi moc nelíbí, ale platí to co u inventáře - strašně rychle se zaryje pod kůži a člověk se tím nemusí trápit, že je mapa v cool 3D atd. 5. Ovládání prostě někdy nefunguje - hlavně navigace v menu je nicmoc. 6. Řada menších nedodělků. 7. Instalace a typ ochrany (steam) 8. Jízda na koni horší než v Oblivionu (+ chybí poholed z první osoby).
    POZITIVA
    1. Atmosféra - taková atmosféra tu byla naposledy v Morrowindu. Prostě dokonalé. 2. Světla a stíny, efekty - zatímco jsou textury hnojem, světla atd. jsou na velmi dobré úrovni a to natolik, že to snad i přebije špatný dojem z textur. 3. Svět - prostě živý, moc pěkná příroda udělaná daleko lépe jak v oblivionu, řeky plné ryb, ve městech dost NPC včetně dětí (za odvahu bethesdy dát do hry děti dávám obrovské PLUS). Pro modifikace přidávající nové domy to je svět úplně dokonalý. Už vidím svůj hrad na jedné ze skal, jak se majestátně tyčí nad krajinou. 4. Dungeony - popravdě, neviděl jsem lépe udělané dungeony. Prostě dokonalé. I puzzle jsou moc vydařené. 5. Hudba - co dodat. Jedno velké plus: je tam jedna skladba z Morrowindu a to zrovna jedna z nejlepších. 6. Hratelnost - nemůžu si pomoct, ale působí to na mě tak nějak tradičně - po pár hodinách jsem musel konstatovat: Jo tohle je THE ELDER SCROLLS. Je to sice dost akční, ale mně to nevadí. Úkoly mě baví a mám pocit, že dělám fakt něco důležitého, že jsem součástí světa. :lol: 7. Ovládání někdy nefunguje - negativum, ale co funguje, je velice intuitivní a člověk během chvilky umí přepínat sety zbraní a bojovat smysluplně. 8. Obtížnost hry - podlě mě nastavena velmi dobře. Žádným úkolem neprocházím příliš jednoduše a už jsem i několikrát padl. Hraju jen na úroveň adept. Jen se mi zdá, že jsou příliš silní summoni. 9. Řada drobností: - např. crafting. Ten je udělaný celkem pěkně. Považuju ho za drobnost, neboť v SP hrách nemusím mít vše uber super, ale stačí takové věci, abych byl spokojen (na grindování equipu jsou tu MMORPG). - možnost přidat si označení na mapě. Velmi dobrá pomůcka. - chování některých zvířat. Někdy je sice podivné, ale jindy umí překvapit. Např. jsem potkal lišku, která si mě velmi váhavě očíhla a pak šup pryč. - učení se kouzel z knížek a sbírání knížek po celém světě. - systém perků a menu pro investování bodů do perků (jediné menu ve hře, které se mi opravdu moc líbí - prakticky dokonalý nápad). - všudypřítomné odkazy na historii a lore světa (kdo zná historii a lore světa, musí si pobyt ve Skyrimu užívat, neboť je dobře udělaný a logicky navazuje na předchozí díly).

    ZÁVĚR: 8/10 (velmi nadprůměrná ale nikoli dokonalá hra, jasný adept na GOTY, po doladění kandidát na absolutní hodnocení, velmi důstojný pokračovatel série TES)
    • Tos psal dyl ten komentar, nez jsi hral, ne? : D

      Asi bych mel ocenit tvou namahu, ale spis mi to prijde jen smesny, psat na takovouhle hru takovou zed po patnacti minutach. A to prosim vcetne zaveru a hodnoceni : D

      Nic ve zlym - jen me to pobavilo. Ve zlym bych mozna psal, kdybych si to vubec precetl ; )
      • jen jsem to zkopíroval z fora na TES, kde jsem psal tento komentář a kde to psalo dost hráčů, kteří se ještě rozmýšelil, jestli to fakt koupit. *3*
        • Jasne - vsak ja to blbe precet, a hned divoce scrolloval dolu.
          Degenerace holt nejni zadnej med...
          • prostě si to rychle prolít, aby si mohl dát rychlý questík do skyrimu... to beru. *1* *3*

            beztak to většina lidí ani nepřečte a všimne si jen toho, že jsem dal nižší hodnocení jak 10 a budou mě označovat různými slůvky, kterými já nazývám naše politiky
      • Ja jsem fakt uplne tupej - sorry. Patnact HODIN - uz to vidim : D
  • Leonidasss
    Hra je to opravdu skvělá, ale co mi na ní nejvíc štve je levelovací systém. Prostě ten se mi líbí mnohem víc v Gothicu - tedy XP za questy i za zabíjení. Ve Skyrimu se leveluje jen levelováním dovedností. Nejlepší by podle mě bylo to zkombinovat.
    A navíc level scaling ve hře pořád přetrvává, i když už není tak vidět jako v Oblivionu.
    • Celá série měla tento systém vývoje postavy (skrze dovedností). Kdyby to Bethesda chtěla pozměnit (třeba na EXP systém), pevně věřím, že by fanouškovská komunita prskala, a já s ní :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit