Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo, je to mazec. Ja dal vicemene jen tak inzerat na svoji 70tku, ze bych doplatil na 80/ti a co den, to se ozve minimalne jeden clovek.. Bohuzel nic porad neni skladem, takze nemuzu prodat... takovou situaci nepamatuju.
  • Každý by dnes chcel zarábať, ale pracovať sa nikomu nechce.
    • dneska vydelavaji stroje je jina doba hold sestimsmir
      • To ano, ale né ty co těží BTC. Ty totiž jen obírají naivní trolly jako třeba ve zdejší v diskuzích. Tak každé letadlo musí nabrat svěží vítr jinak by udělalo bum bác, ale to je těžké, někteří lidé skočí i z okna, když jim to jiný nabulíkuje :D *8*
        • Ty budes asi pilot ne?? *1* *1*
  • Já na svoji GTX 1080 čekám už 47 dní, tak snad se už brzy dočkám :D
    • Tak to mi je tě líto, to bych byl hodně nasranej, je to skvělá karta, ale bohužel kvůli novodobé absolutně nesmyslným trendům se jen tak nedočkáš a nebo pěkně zacvakáš.
  • Ono je to tak jednoduché, že jsem před měsícem začal taky. Chtěl jsem gtx 1080ti pro 4k, a tak si teď musí svojí cenu (20000) odmakat, což už z 25% za ten měsíc udělala. Jinak jsem postupně nakoupil další věci za dohromady 60000 a po odečtení ceny za elektřinu a různých poplatků to v tuto chvílí dává 16-17000/měsíc. Na nějakou stabilitu se ale nedá vůbec spolehnout. Výhoda také je, že se to dá při nejhorším prodat. Akorát jestli to praskne a budou prodávat všichni, tak se budou karty přibalovat i k rohlíkům.
    • A rozhodně s takovou sestavou nenatěžíš nic :D Spíš víc vybereš za transakce jen pro info :D
    • 1080gtx si v tezbě na sebe nemůže nikdy vydělat.
      V těžbě to má uplně trapnej vykon a mega spotřebu oproti specializovanejm ASIC cipum.

      Bude asi výhodnější si koupit do USB těžební chip o vykonu 25GH/s cca za 100euro. Nez používat gtx1080 s ubohým vykonem tezby 32MH/s.

      Aby to vůbec vydelávalo tak i tech ASIC chipu by bylo potřeba několik.
      • Hod sem link na ten asic, kterej umi 25 GH/s v Ethash, jestli nemyslis sha256 asic minery na bitcoin a to se ti ten 25GH/s nevyplati na elektrice, ted se uz jede v TH/s.
        • Ano myslím na sha256, nicméně ani u jiných kryptoměn to není žádná výhra.
          • Ja tezim eth na gf1070 kdyz pc nepotrebuju, mam z toho cca $100 mesicne cistyho po odecteni ceny elektriky, tezim cca od roku 2013, predtim na r290 a kdybych nic neprodal behem toho dlouhyho utlumu, tak bych mohl byt tak 0,5 mega v plusu
            • Jj kdyby kdyby *1*
    • Na bazosi se už par rigu valí a nikdo je nechce.
      • Ano, prodej celé sestavy za 2x vyšší cenu, než je hodnota komponent v obchodech. Jakou myšlenku měl tvůj příspěvek vyvrátit?
        • Chtel naznacit ze jsi iddiot kdyz neco takoveho delas. samozrejme pokud yvdelavas je to fajn, ale bohuzel na internet si muze kazdy napsat cokoliv. Muzes byt troll, lhar, cvok, takze je nejlepsi cesta mit te za iddiota. priste doporucuju takovehle veci vubec nezminovat, nikdo ti stejne moc neveri.
          • Netuším, o čem to blábolíte. Ty čísla, resp. návratnost, nejsou žádné tajemství, ostatně proto jsou všechny karty beznadějně vyprodané, když stačí 3-4 měsíce a máš všechno zpátky. A není v tom žádný specializovaný HW, který nemá jiné využití. Grafické karty se prodávají snadno i bez kryptoměn, pokud ji hodíš někam na ebay/aukro/bazar za rozumnou cenu. Největší riziko je tam akorát právě to zaplavení trhu kartami těžařů, pokud to zkolabuje v relativně krátkém období a člověk bude váhat s prodejem.
            • Zajímavé, tak si to uží dokud můžeš *1*
            • nebude mě stát ani floka, převod NiceHash -> coinbase -> gdax -> euro je možné provést bez poplatků, jelikož se zde reálně bitcoiny nepřemisťují mezi bitcoinovými peněženkami.
            • Jenom transakce tě bude stát dost peněz *14*
            • A to si vidělal v BTC? Už si to převedl na real peníze?
            • Neboj, jako OSVČ znám své povinnosti až moc dobře. *3*
            • Danogy fanboy: psal, ze tezi, ne ze prodava, danit musis v momente prodeje a ne vyroby, stejne jako mrkev danis, az ji prodas na trhu a ne kdyz ji vypestujes.
            • Asi tak, hw nemá problém si na sebe za 4-5 měsíců vydělat.
            • Dobry den panove urednici.
              Dnes jsem zjistil, a tedy musim nahlasit, ze clovek ktery si rika crabik vydelava na bitcoinech a nedani to.
              S pozdravem,
              XY
            • *2*
  • Při součsných cenáh HW jsem se místo kupování nového PC rozhodl pro konzoli jako hlavní platformu na hraní. Za ty prachy to je skvělý kup a stejně jsem si chtěl zahrát nějaké ty exkluzivity, takže tak.

    Je škoda, že ty virtuální prachy takhle zvýšily ceny HW. Nemyslím si, že kvůli současným cenám PC HW budu jediný, kdo nové PC nekupoval a nechal si na práci starý PC.
    • To mi ani nemluv, stavím PC, když nějaký známí potřebuje a je celkem těžké vysvětlovat, že nemohu nic složit protože není z čeho :D Tak raději doporučuji konzole a rovnou jsem si koupil PS4 pro s VR a je to naprostá špica. Konečně jsem vyhodil podělanej xbox. *1* *1* *1*
    • Jedinný nebudeš těch co neumí do pěti napočítat bude víc, ti ostatní si rychle zpočítají, že PC s GK střední třídy a vejš si na sebe vydělá samo během pouhých pár měsíců *1* *3*
      • Tak hlavně že umíš (z)počítat, ty jedin(n)ečný minercrafte.
        • Kdyz si to spocitate tak treba prave ETH ma v jakekoliv sestave navratnost 8-9 mesicu, s tim jak roste je to spise 6-7 nyni... je jedno kolik do toho nainvestujete, ale bude vam trvat porad stejne dluho nez se vam to vrati :D navic solidni RIG se da postavit za cca 120k coz neni tak hrozny ;)
          • jen skoda ze to ethereum uz na grafice dlouho tezit nepujde, ze :P
            • PoS se zacne testovat az v Q4 2018 a nez to nabehne bude to trvat jeste minimalne dalsich 6 mesicu... pak uz se to tezit dat nebude... ale muzes prejit na tezeni ETC... takze to zas tak moc neznamena. Navic do te doby si neco vytezis a budes mit moznost s tim obchodovat i ve chvili nez to bude PoS
            • Ja tedy asi ziju ve spatnem domeni ze Proof of Stake prave bude na grafikach neefektivni a ze to je pravdepodobne duvod proc se etherum ted tolik tezi na GK, protoze brzy to nepujde. A PoS prijde velmi brzy :) za par mesicu.
            • Ale to neni pravda nepujde teztit na 4gb grafikach...
          • za 120 ti postavim ty solidni rigy dva :D
        • Asi tak, jediný co natěžil tak pár minecraft kostiček *1* *1* *1*
  • Typicky bordel co pc platformu provazi v ruznych podobach od zacatku jeji existence.
    • Bordel to je jen když tomu nerozumíš...
  • Je to parada obvzlast ted v zime vypnute topeni pritom v pokojiku prijemne teplicko a moje 1060 se nezastavi je krasne ticha a tak jede vedne v noci kdyz nehraju tak tezi.... Ted mne napadlo da se Ethereum a dalsi tezit na PS4 nebo X-kramu?
    • Však elektrinu zapíati rodiče že. *1*
      • Tomu je to jedno, ten má podle sebe perpetum mobile doma :D
    • Ty budeš jednou milionář :)))))))
      • to asi ne ale moje nadupane herni PC mam uz zadarmo a na dalsi nove budu mit do tri mesicu *1*
        • O pár řádků výš si psal, že měsíčně vyděláš 100$, tak to na nový PC nebude ani za rok.
        • Ty nemáš ani na chleba natož na PC *1*
        • 1060 je horný dělo no :D
          • Oproti konzoli ROZHODNE *3*
            • Aha, že má menší výkon než PS Pro, ale to sis asi nevšiml že? Ty trolle nebo blbe :D
  • Netěžím a nespekuluju s měnami virtuálními, ani jinými. Možná o něco přicházím, ale spíš ne. *4*
    • to asi zalezi na prijmu ze zamestnani a pevnosti nervu...
      spekulaci lze 1000 euro promenit v dvojnasobek za tyden, stejne tak ale i o vsechno prijit, sam jsem z 1000 euro udelal za 3 dny 1500, a za dalsi try dny byl na 900 :) dnes na 1300 s tim raci koncim, za ty nervy to nestoji
      no a tezba na 4x GTX1080Ti vynasi 20 euro/den po odecteni elektriny, tezim skoro rok a jeste jsem sestavu za skoro 100.000 nezaplatil, ale za 2-3 mesice to bude, pak uz jen ciste zisky
    • Děkujeme za názor.
      • Není zač. Autor článku si o něj sám řekl.
    • Těžením asi o nic nepřicházíš, ale nespekulováním celkem jo :D Já jsem si takhle přivydělal za poslední rok 7 tisíc dolarů což mi nepřijde jako zanedbatelná suma
    • Thyrmael
      Určitě o nic nepřicházíš. Možná kdyby ses zapojil ještě v počátcích, ale už nejaký čas jsou jen vyhozené peníze za HW a energii. Je to jako v pohádce Byl jednou jeden král: "Nevíte prosím Vás, kde je to království, co lítaj ty pečený holupy přímo do pusy? ... Nic nenajdou. Co já jsem se toho nahledal. Všude se musí MAKAT .. "
  • Však AMD i Nvidia doplatí na to, že to podporují na normálních herních kartách a neudělají speciální sérii jen na těžení. Jednoho dne se totiž na bazarovém trhu začne objevovat neskutečné množství použitých karet za nízké ceny a lidi nebudou mít důvod kupovat nové. Něco takového se už jednou stalo AMD (Rx 2xx série karet). Prý to byl hlavní důvod proč vydali 3xx karty, které mají parametry úplně stejné.
    • Pokud nebudou těžební karty výrazně levnější, tak to nikdo kupovat nebude právě proto, že se to pak nedá prodat.
      • Nějak mi uniká smysl. Dnes ani snejmodernějšíM GPU už se těžit prakticky nedá (alespoň ne výdělečně). Dnes je potřeba na SHA-256 hash výpočet výkonější zařízení, který se speciálně k těžení vyrábí apoužívá.

        Na PC i s tou nejmodernější současnou grafickou kartou a nejrychlejším procesorem je denní úspěch vytěženého 0,00013 bitcoinu. Celý blok, za který je odměna nyní 12,5 bitcoinu už doma vytěžit nelze ani za měsíc 24/7 práce HW. V začátcích to šlo, ale teď už je to pasé. V číně jsou celé haly nadupaného těžebního HW, který doslova doluje a dělá algoritmy tedy pro ostatní ještě těžší a méně reálné na včasný výpočet.
        • Těží se ostatní kryptoměny. *3*
          • Takový elektriky... to je víc jak pěstírna...
          • V tuhle chvíli těžím přes NiceHash, kde v podstatě dáváš k dispozici svůj výpočetní výkon na těžbu různorodých kryptoměn (automaticky se přepíná na v ten moment nejvýdělečnější) a jsi za to placen v bitcoinech.

            Zde je jejich profitability kalkulátor:
            https://www.nicehash.com/profitability-calculator/

            Mám 1x gtx 1080ti, 2x gtx 1070, 1x gtx 1060 a 1x gtx 980, všechny přetaktované na maximum svých potenciálů a ten kalkulátor je u 1070 tak o 10% nadsazený, ostatní karty si vedou lépe.

            Každopádně to při aktuálních cenách dává kolem 650Kč/den, NiceHash si sebere 2% a elektřina je 120/den, následně je možnost si vše převést na coinbase zdarma, odtud na gdax zdarma a zde směnit za eura s nulovými poplatky, případně s 0,25% pro okamžitý prodej za aktuální cenu.
            • Zisky se převádí do NiceHash peněženky od 0.001 BTC (kolem 300Kč) jednou denně, takže si to každý den převádím nicehash wallet -> coinbase -> gdax a tam si počkám na alespoň trochu příznivou cenu bitcoinu.
          • Ano těží, ale stojí to i tak za prd :) Podle vypočtu na minergate při těžbě Ethereum na GPU 1060GTX je výdělek měsíčně v přepočtu 1200Kč, když započítám energie a to že PC defakto nelze používat, mám za to 200Kč měsíčně :D
          • Vím, ale největší konkurent Bitcoinu, který se sice těži o poznání líp nemá bohužel tak vysoký rate vůči dolaru a zas z toho nekouká žádný výdělek, pokus se člověk rozhodne "těžit" jen pomocí klasického, i když nadupaného PC.
        • To je dobry vtip :)
      • Tak na těžební verzi se toho dá ušetřit spoustu komponentů, které těžař nevyužije. Takže z principu je to většinou levnější.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit