Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Problem full hd a kvalitnejsich monitoru je ten, ze hry porad nemaji tolik polygonu a tak kvalitni textury, aby to v takovem rozliseni vypadalo dobre. Je to jako kdyz si pustite nejakou starsi hru, treba Fallout 2, ve full hd. Jde to, ale proste to porad vypada blbe. Osobne hraju hry jen na hd monitoru na medium a tam to proste vypada nejlip.
    Jina vec je, pokud na tom samozrejme chcete sledovat filmy.
    • "Problem full hd a kvalitnejsich monitoru je ten, ze hry porad nemaji tolik polygonu a tak kvalitni textury, aby to v takovem rozliseni vypadalo dobře."

      Star Citizen... od začátku počítají se 4K. Obličeje v SC mají až 4x víc poly, než současné AAA konzolové hry.
      • A to je samozřejmě u vesmírného simulátoru strašně důležité, protože když pilotuješ svůj koráb, hraješ to v takovém pohledu, že koukáš pilotovi do ksichtu. *1*
        • Až na to, že to není jen space sim, ale i FPS. Nakonec, napsal sem to blbě. Samozřejmě, že lepší polycount má hra obecně na modelech a prostředí, což je vidět už v alphě. Tohle byl jen výrok z videa, kde se řešila kvalita obličejů. Každopádně, dobře žes takhle zareagoval. Už jen to, že se s tím mažou, když to není moc vidět, je důkaz, jak je to graficky nabušený a bez kompromisů. *5*
        • Asi tak, jim ještě nedošlo, že už nejsme na počátku 2D tvorby. *13*
      • Mozna, ale hrat dnes rainbow 6 a vetsinu jinych her v 2550x1600 a nalhavat si ze ta hra diky tomu vypada lepe, jak jeden nejmenovany uzivatel, je na palici
        • Obraz je rozhodně jemnější. Viděl si vůbec někdy třeba WQHD v 27". Asi ne, jinak by si tohle netvrdil.
          • Co je to WQHD
            • Neboj bobku pokud chceš narvat něco do zadnice, tak to jsi ale na špatných stránkách, ty náš trošku oteplený bobku.
            • Stejne jsi blb a zaoblenej obraz si strc nekam
            • "Lékařskou terminologii" na games fóru. Dovol abych se zasmál. Nehledě na to že zadat odkaz na net trvá tak pár sekund než se ptát no a "Lékařskou terminologii" si vygooglím sám tu my sem dávat nemusíš i když pochybuju že ovládáš i něco jiného než svůj močový měchýř i když i s tím máš asi problémy. Nicméně tyto monitory si asi na stůl nevygooglíš co? Rodina se dívala se mnou protože je zajímal zaoblený obraz a jsou z toho nadšení to telka 65" v obýváku nemá, zvlášt když si pustím kino formát a pohodlně se usadím cca. 70cm od obrazovky tak kino hadr.
            • Jdi s tim dopici sasku na nejakou svga tiseru. Kdybych ja na tebe zacal vytahovat lekarskou terminologii tak se asi taky poseres. Btw nemate ani na televizi ze koukate na filmy na monitoru lol?
            • + tvoje dementní věta "Ja nejsem blb co jde kvuli par pixelum navic vyhazovat desetisice na hracicky. Zajimalo by mne co na to tvoje rodina. Ho aha ty zadnou nemas ok"

              Tak aspoň nemel že to není lepší, abys tu nepraskl závistí. Opraš si doma 386 a odpočiň si od toho SVGA (pro dementa jako ty je to 800x600 pixelů) rozlišení. Mám doma PG279Q a PG348Q a na oba dva jsem si vydělal sám. No a rodina je zdá se spokojená, kouká se na filmy a já na tom pracuji (to je to co neznáš, tak jen slintáš) a hraji :D , nic chtěl jsem napsat recenzi na PG279Q a PG348Q, ale už se mi ani nechce, radši jdu zapařit a třeba někdy jindy něco zase zhondotím, nebo se aspoň budu snažit, ale je tu sranda. *1*
          • A to se teď ani tak nebavím o texturách, protože to je relevantí můžes se na texturu 100x100 třeba s 150 dpi pixelu dívat ze vzdálenosti 5cm nebo taky 50m a pak se taková textura ani na to rozlišení nevejde. Jó když to budeš zkoumat zblízka, ale rozhodně je ten obraz lepší, to je jasný. A plést sem 2D grafiku z fallouta pokud jí neremastrujou do hd je ptákovina jinak by taková postava hrdiny byla velikosti rýže, aby se to zjemnilo. Srovnáváš nesrovnatelné, meleš bláboly a akorát vytáčíš lidi.
            • Ja nejsem blb co jde kvuli par pixelum navic vyhazovat desetisice na hracicky. Zajimalo by mne co na to tvoje rodina. Ho aha ty zadnou nemas ok
  • Asus je hodne nekvalitni znacka
    • 0011
      Na levné notebooky a levné monitory ano, co se týče herních grafik a základních desek (se vším jmenovaným mám osobní zkušenost) ty mě nikdy nezklamaly a nevěřím tomu, že monitor od asusu za 8+k bude šunt
      • no nevim jak dnes, ale v minulem desktopu (huh bratru 7 let zpet) jsem mel nejakou herni desku od asusu... co pul roku jsem reklamoval ze shorela kdyz jsem vyreklamoval treti vzal jsem Gigabyte a byl klid... je mozny ze to byl vadnej primo desing, jejich chybovost se pohybovala co jsem koukal pres 8% a to je sileny...
    • Jack1947
      Au(sš(us
  • Štve mě, že nedělají verzi bez repráčků.
  • Super, pěkné čtení, zajímavé info, díky Honzo. HW mi tu chyběl. Přesně takhle se mi to líbí. Jednoduše, jasně, od hráče pro hráče, praktické info. Pokud se budu chtít dozvědět víc, zajdu jinam. Za mě palec nahoru *4*
  • Omlouvam se vsem za svoje chovani. Bylo to nevhodne a detinske.
    • Už ses tu zas? Tak s čím překvapíš tentokrát. Budeš nám tvrdit, že ADSL má v podstatě lepší odezvu než optika?
  • Tak Bob nam konci...jeste aby skoncil LV a zacne to tu vypadat normalneji - mimochodem, hosku, ty musis mit bohateho fotrika, nebo se na ten hw skladate s bratrankama a pak si to pujcujete?
  • Já sem pořídil IPS monitor Dell 25" uhlopříčku a odezvu 6ms a naprostá spokojenost, TN už bych nechtěl a pokud člověk nehraje profesionálně, nemusí se IPS s horší odezvou bát.Ona taky ta odezva je udávána jen gray to gray a mnoho tn panelů má nakonec horší odezvu než IPS.
    • Dell U2515H je nejlepší možná volba u 16:9 monitoru, napříč požadavky na barvy, odezvu apod. Dobře jste zvolil.
    • Dobře pořídil sis obyč monitor a chceš nám vlastně říct ještě moudro na závěr. Srovnávat odezvu tn panelu s ips a říct že tn panel má nakonec horší odezvu? Nebo jako že když si někdo koupí Mercedes AMG a ty řekneš no ona ta moje 120 je určitým způsobem rychlejší :D Koupil sis neherní monitor, tak si ho uží a nepiš laskavě ty tvoje teorie přitažené za vlasy. Jo a počítej také input lag když chceš srovnávat odezvu. Pokud si slepý, tak se tvému názoru nedivím.
      • Zbytecne agresivni reakce. Ja mam taky IPS monitory hlavne skrz praci, hry si zahraju obcas, nepozoruji problem s odezvou a oproti TN se mi libi stabilni kvalita obrazu neovlivnena pohybem hlavy.
        Kazdy ma neco. Asi jsou lidi, kteri pouzivaji comp vyhradne k hrani. Myslim ale ze vetsina ho pouziva univerzalne a v takovem pripade je aspon podle mne volba IPS rozumnejsi.
        • Jo tak ať laskavě nepíše že tn je pomalejší než IPS. Ať si každý koupí co chce, ale nevnucuje lidem nesmysli. Já mám PG348Q a PG279Q a oboje jsou herní s pěknou odezvou a input lagem a oboje jsou to IPS (tn rád také nemám). Mám ho raději i přes ten GLOW a BackLight Bleed. *1*
  • Prosím o fotku !mobilem! IPS monitoru focenou ve tmě z uhlu pohledu a ze vzdálenosti normálního sledování. Na obrazovce musí být zobrazen jen uplne černý obrázek. Poté mohu říct jak je na tom monitor s bleedingem apod... spousta lidí to totiž nepozná a mě tyhle věci děsně zajímaj :D
    • Bleeding je myslim problem najmensi a na vacsine kvalitnejsich IPS tazko postrehnutelny aj v noci. IPS Glow je problem podstatnejsi a nezbavis sa ho ani na jednej obrazovke. Ak teda nemas v plane kupit nejake Eizo z rady profesional od 1200 eur hore.

      Osobne som mal Dell U2716D a na lavom roku presvital tak moc, ze to bolo pozorovatelne aj pocas bieleho dna. Vymenil som ho za druhy model, ktory na tom bol s podsvietenim lepsie, ale blbo zase dotykove tlacidlo vypinania. U oboch obrazoviek som po chvili nasiel 2-3 vyraznejsie svietiace mrtve body. Plasty ramu na moj vkus praskali az prilis moc a pri vypnutom stave si monitor celu noc vypiskoval, ako jeden, tak aj druhy Dell.

      Po dlhsej uvahe som nakoniec vratil aj druhy Dell a priplatil za Eizo EV2750, ktoreho celkova suma ma vysla na nie prilis priaznivych 770 eur. Podsvietenie je v poriadku a vseobecne o nieco lepsie, ako som videl na Dell. IPS Glow je pritomny stale, ale je odlisny.Nemeni farbu do bordova, ako to robil Dell, ale do jemnej bielej. Celkovo sa ukazuje aj v mensej forme a nezasahuje tak vyrazne do obrazu. Jas mam nastaveny na 73% a ani v noci s tym nemam problem pri hrani Arkham Knight. Trochu si clovek casom aj zvykne, ale rozhodne je tento jav IPS panelov menej drazdivy na Eizo, ako bol u mna na Dell.
      Co sa tyka kvality spracovanie, tak znacka Eizo je tym znama a mne sa to s tymto modelom potvrdilo. Nema konkurenciu. Plasty nevrzgaju, natacanie obrazovky do stran ide jednym prstom a dotykove "tlacidla" reaguju okamzite a spolahlivo. Hravam na nom dost casto aj akcne rychle hry a ziadny problem s odozvou nemam. Osobne som radsej volil kvalitny a verny obrazovy vystup a premiove spracovanie, ako nejake Hz navyse v elektronike, ktora po par rokoch sklame...

      ps: Obraz ma stale po nejakom roku svojou kvalitou prekvapuje kazdy den. Takisto citatelnost textu je tu prijemnejsia a jemnejsia, ako som videl na Dell U2716D. V oboch pripadoch islo o 27" IPS 2560x1440. Snad som nieco poradil svojimi poznatkami o "nedavnej" vymene obrazoviek.
      • A samozrejme je Eizo bez mrtvych pixelov, ale na to sa aj obzvlast zameriavaju, okrem ineho teda...
    • Tak přišel dnes nový PG348Q výměnou za ten s tím vadným pixelem a bože díky jóóóóóó Backlight Bleed a IPS Glow není téměř žádný z mého pozorovacího úhlu. Když to očóčím na 100% jas tak je vidět Glow i Bleed, ale to asi u každého monitoru, to je totiž vypalovač očí a použil bych ho jedině kdyby mi slunce svítilo do oblíčeje :D. Definitivně mám teď lepší kousek a oba byli ze September 2016. Takže je to prostě loterie, nepočítám ten mrtvý pixel. Takže paráda. *5* Snad žádnej pixel nepřibude *1* a Glow s Bleedem by se měli za měsíc dva provozem vylepšit i když už teď jsem spokojen.
      • No příteli já protočil pět monitorů než jsem si ten šestej nechal :D Od LG až po Dell
        • Jj mít doma solidní monitor to je běh na dlouhou trať. Jsem rád že ta výměna u mě dopadla dobře. Zmizel pixel a jako bonus lepší Glow i Bleed. Jsem spokojen, ať vám také slouží ať už jste vybral cokoliv. Hlavně když je člověk spokojený :)
    • Když u pc ležím tzn. cca 70cm od obrazovky (v noci jas 9%) a oči mám v jeho dolní polovině tak téměř žádný, jakmile změním polohu hlavy, tak tam je celkem Glow a navíc místy mírný BLB, ale nic tragického, navíc toto se po zaběhnutí vetšinou vylepší. Oba předchozí IPS se časem také zlepšily, ale tím ten Glow a BLB nechci omlouvat, prostě tam nějaký je.
      • Jj to co se hybe nebo zmizi po zmene uhlu je klasickej glow ten je holt +- všude. Pokud to ale zustava na svítit na stejnem mmiste je to BLB. Jas na 9% je ale dost monitoru pomáhající co se týče tohohle :)
        • Na noc 9% přes den 29% jasu a je to super. Už se těším na noc s tímhle novým kouskem, vypadá slibně. *14* *14* *14*
  • "Problem full hd a kvalitnejsich monitoru je ten, ze hry porad nemaji tolik polygonu a tak kvalitni textury, aby to v takovem rozliseni vypadalo dobře."

    "Star Citizen... od začátku počítají se 4K. Obličeje v SC mají až 4x víc poly, než současné AAA konzolové hry."

    Líbí se mi to argumentovaní hrou, která nikdy nevyjde, a když to v roce 2032 náhodou vyjde, tak to bude zastaralé, jak nevím co. Příště ti doporučuji argumentovat hrou, která už vyšla nebo vyjde v horizontu roku.
    • Dokončená hra = příběh, lore, mechaniky atd. = hratelnost, ale tady je řeč o grafice. Tu hru si můžeš zahrát a vizuál si otestovat už dneska, takže meleš naprosto mimo...
    • Nevím na co chceš argumenty. Nemusíš na nic čekat aby sis zahrál v lepší kvalitě. A hlavně argument detailnějších textur atd. Vsadím se že doma nemáš ani SVGA jinak by si nemlel takové bláboly. Běž ty své moudra šířit jinam, vůbec netušíš a připadá mi jako kdyby si na tom monitoru porovnával fallout 2 jako ten negramota Bob.
    • SQ42 vyjde v horizontu roku
      • To říkej trollovi se skleněnou koulí. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit