Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • krunoslav
    aby tu nebylo zbytečně moc znechucených komentářů, napíšu taky něco já:) včera večer sem se do ní pustil asi tak na 3-4 hodiny..hru sem objednával přes steam už asi před 2 měsícema, takže mám legální a updatovanou kopii s funkčním multiplayerem..a to je podle me právě chyba těch stěžovatelů..hra stažená nelegálně není vůbec plnohodnotná..nevím jak moc je pirátská verze patchovaná, ale i tak..vlastním celkem moderní počítač, takže mi hra běhá hezky a bez trhání, jezidm na volantu G27..tak a teď ke hře samotné..po zapnutí si všimnete trochu nepříjemného ovládání menu..to je hlavně tím, že je to hra spíše pro gamepad, než pro myš a klávesnici, proto jsem hned zabrousil do menu s ovládáním a nechal si všechno automaticky namapovat na volant a hle..ono to fungovalo..takže nyní se pohybuju v menu pomocí tlačítek a vše je mnohem rychlejší a čistší..po začátku si můžete vybrat ze tří aut..já zvolil mustanga, protože se mi líbil vizuálně nejvíce a taky proto že má celkem příjemně jen tři rychlosti + zpátečka, takže do začátku sem nemusel moc řadit..zvládl sem první autoškolu prakticky bez opakování, neni těžká..akorát v závodech se s autem moc dobře nejezdilo..zbytečně smykovalo a proto sem nakonec zvážil koupi ještě toho krásně hranatého lotuse a hned se jezdilo příjemněji..k jízdnímu modelu..ano, není to simulace, ale zas tak příšerná arkáda taky ne (alespoň teda to tak nevypadá z pohledu řidiče). za projíždění těsně kolem aut dostáváte penízky a dá se tak vydělat i několik tisíc..jednou sem projel kolem protijedoucího dodge nějakého jiného hráče a docela me pobavila naše výsledná rychlost..už se nemůžu dočkat až se proti sobě naplno rozjedou dvě zondy:) hra nabízí celkem dost customizace, ačkoliv ne vždy úplně elegantně řešené..například nanášení stickerů je celkem horor, pokud si chcete udělat třeba rychlé pruhy přes celé auto..já sem se na to nakonec vykašlal..co me pobavilo byla návštěva plastické estetické kliniky, kdy po úpravě má hrdinka vyšla a měla na hlavě obvazy, takže vypadala jako mumie..doufám, že si to brzo sundá:) vyzkoušel sem také druhou autoškolu v suv..nebyla už tak jednoduchá, ale většinou napodruhé, maximálně napotřetí jsem úkol zvládl..časové limity jsou občas těsné, ale nutí vás to alespoň se opravdu naučit řídit..a nakonec lidé co mají pocit, že ovládání je divné, tak si párkrát zajedou 20 km tam, 40 tam a už jim to ani nepřijde..jediné co me moc nepotěšilo byla hudba..jistěže se mi nemusí přímo trefit do vkusu, ale mohl by být přehrávač dotažen tak, že by zvládl bez problému zvládal přehrávat vlastní playlisty..sice sem návod našel, ale nějak se mi to nepovedlo..ještě bych se zmínil o počasí..moc se mi líbí střídání dne a noci, slejváky taky, ale největší radost sem měl, když přestalo pršet, začalo svítit sluníčko a na vozovce se utvořily louže..ta atmosféra me opravdu vtáhla..pustil sem si rádio, otevřel okýnka a projel si pár silniček..myslím, že tahle hra není ani tak o závodění..rozhodně ho nevidím jako hlavní náplň hry..spíš si jí užijí lidi, co mají volant (gamepad) a rádi se jen tak projíždí a vychutnávají si ta krásná auta, scházejí se a vůbec využívají všechny možnosti hry..snad to pomůže některým, které odradili od koupě páni piráti *3*
    • jak pises ty taky ji mam prez steam celkem stebou souhlasim jen azn a tu skolu svu ta me zase prisla lehci jak ta normalni :) jinak radio je opravdu bida :)mozna tak 5 pisnicek co sem slysel bylo dobrych :) jeste k tem suv absulutne nuda :) nevim no ale ty zavody me moc neberou to je uz lepsi jezdit jen na apsfaltu..jinak prvni TDU bylo takovy dospelejsi ale tohle je spis pojetim pro mladsi hrace hlavne co se tyce upravy toho vaseho avatara, jinak zatim nemam volant mel by prijit do tydne tak to hraju na klavesnici na ni se to da hrat lip jak jednicka
      • krunoslav
        já měl u svu většinou spíš ten problém, že sem nedopatřením drcnul do těch barelů..asi sem jel moc rychle..ale teda nevim jak bych některý věci dal bez volantu..no radši to nebudu zkoušet:D
    • Díky za podrobnější info. BTW ty obvazy na hlavě mě pobavily :D:D:D:D:DD:
      • krunoslav
        ještě me napadlo proč vlastně tam není třeba modelování poprsí a zadečku? i když ono stejně všichni asi hrajou za chlapa:D
    • *1* Taky jsem dospel k zaveru ze hra neni o zavodeni. *1*
      To by meli ale asi zmenit nazev ne? Treba "Highlife Unlimited" nebo "Dance Party Unlimited" a nebo rovnou na "The Sims on the wheels".
      Vidis to a ja blbec jsem cekal ze hra je hlavne o zavodech a ta vata kolem je jenom na spestreni. A vono je to naopak. Zavody jsou jenom vatou a spestrenim pro simulaci zivota frikulinsky spolecnosti na Ibize. *7*
      • krunoslav
        ale tak stejně většinu času trávíš v autě..teda pokud do těch prodejen a tak jezdíš a nenecháš se tam jen přenést klikem..zrovna dneska se chystám si zahrát nějaký z uživatelských závodů..je fajn, že se dá s lidma soupeřit za peníze o první místo
  • Vtipně napsáno :) Chápu že některým lidem jizdní model nemusí voňět, já jsem strávil v TDU 1 cca 170 h a to převážně v mutliplayeru a považuju TDU1 za přelomovou záležitost.
    A to že nechytíte pad/volant doruky a hned dělá každé auto přesně to co chcete je pro mě obrovským plusem než naopak.
    V TDU každé auto musíte poznat, jedno je poddajné, druhé zase vůbec. Vždy se ale musíte podřídit vy :P Navíc žádné NOS, žádné turba a další ptákoviny. Tísice KM volnýho pohybu bez loadingu... Projížďky po ostrovech s kamarády považuju za top multiplayer zážitek ve světe arkádových závodních her..
    Tohle je arkáda přesně podle mýho gusta a nemůžu se dočkat na západ slunce někde na vyhlídce s kamárády, kteří taky potřebujou řev V8 k životu :)

    *for haters: žádnou hru nepomlouvám, do hničeho nikoho se netrefuju (tak dejte pokoj :D)
    • Vis vono by to melo logiku co pises kdyby... Ja mam rad vyzvy a RBR parim dosud moc rad. Jenomze prizpusobovat se jizdnimu modelu kery v principu ignoruje prirozeny pocit z jizdy je divny. Ja mam z toho pocit jakoby meli auta TDU natvrdo zaply vsemozny vychytavky jako ABS kere za kazdou cenu drzi vuz na silnici a pak az situace prekroci hranici kerou jsou schopny zvladnout se stane vuz neovladatelny. A to je spatny. Zavodeni je o tom ze ridic ma auto pod kontrolou i ve vyraznym smyku kery umi zvladnout. To je vyzva. Ja nepovazuji za vyzvu zvladnuti virtualnich klacku hazenych vyvojari pod nohy jako dusledek jejich neumetelstvi. Simulacni mod mi totiz spise pripada jako umele zhorseni jizdnich vlastnosti nez blizsi posun k realne fyzice.
      • http://www.xfire.com/video/2fad1/ - TDU 1 - Ferrari enzo (arkadovy model), Volant, manual, manualni spojka.

        Zcela pod kontrolou :) (videi je tam vic)

        Nepříjde to ale v první hodině hry. Navíc 50% úspěchu je to že musíž znát ty cesty, tratě...
        Vidím to možná z jinýho pohledu, v té době jsem byl členem mezinárodního online racing tymu a brali jsme to dost vážně i se spoustou hodin tréninku..Je ale fakt že postupem času z každé klásy vyšlo jedno, max 2 nejlepší auta který se v MP používali téměř výhradně..
        Bavilo mě ale sednout snad kromě Saleen S7 do všeho a bavil jsem se :) Třeba Farboud Supercharged prohrábl i při 250 km/h když jsi předřazoval na 6tku :D A opravdu ses musel hodně snažit udržet některý auta na cestě, třeba jsem divnej ale já to beru jao výzvu :)
        • Hmm. To video je na temer rovne trati. A kdyby byl pohled zvenku bylo by krasne videt jak se to auto chova neprirozene.
          Ja myslel technicky pasaze. TDU1 jsem normalne dohral okruh kolem ostrova jsem vyhral vicekrat. Takze podle tvoji logiky jsem tu kontrolu nad autem mel. Problem byl v tom ze jsem ani pocas jizdy ani po projezdu cilem necitil pocit z dobre jizdy. Proste jsem absolvoval zavod abych se posunul dale. To je cely.
          • Jj, chápu. V tom případě bych po TDU asi nesahal.

            Nicméně opravdu to respektuju, třeba z NFS dostávám epileptický záchvaty už po 5 minutách a je jedno jestli hraju posledni dil, predposledni, predpred :D Takže tomu rozumím.

            Mě ta hra prostě sedla už v prvopočátku.
        • omg ten pravopis :D (ostuda)
    • A skutečně ty V8 řvou? V bětě spousta aut zněla jako kuchyňskej robot, změnili to? Stejně tak jízdní model. Že se člověk musí učit je pozitivní, to souhlasím. Otázka je, jestli se musím učit, protože je znát pár stovek koní pod kapotou, nebo proto, že auta divně plavou a člověk nemůže ze začátku vědět, s čím na něj zrovna v zatáčce bafnou. V bětě to vypadalo spíš na druhou jmenovanou možnost. A prosím, jednu velice důležitou otázku. Naprosto klíčová věc - doprava. Vykresluje se protisměr na nějakou rozumnou vzdálenost, nebo je to stále - vidím kilometr dopředu, 100m baf jsem tu, žlutej taxík? Zrychlují auta s vámi (autobusy jezdící 130 po městě)? Stále brzdí ze stovky na 5 metrech?

      Ta doprava byla v betě ukrutná, neodpustilelná a strašná. Spousty krabic na silnici s jediným účelem - naštvat vás. Je to prosím lepší? To bude u mě rozhodovat, jestli vzít nebo nebrat. Díky *4*
      • Popravdě, nevím. Svůj našláplej komp jsem vyměnil za NTB na kterým jsem betu sotva rozjel alespoň na omak... Takže dohlednost... netuším. Zvuky aut taky..

        Ale vypíchnul jsi to věcně.. Jde o to že na PC verzi bylo v průběhu času spoustu custom engine soundů k jednotlivým autům a dali se do hry dostat opravdu autentické a řvoucí motory... Třeba u engine soundu pro Lamborghini Gallardo sem mel husi kuzi. Mas ale pravdu nebyly to puvodni zvuky ze hry, ktere asi nebudou na urovni jiných her. Další nedokonalost, která ale pro mě nic neznamená, nehodnotím hru podle jednotlivých aspektů ale jako celek (pořád v rámci arkády) a z tohodle pohledu mi TDU přijde bez konkurence.

        Co se AI týče těžko říct, v jedničče mi nevadila a pokud to ve dvojce nijak radikálně neměnili pak nemám problém. Počkej si na plnou, mrkni na recenzi, zkus si to u kamaráda a uvidíš.

        Já už jen čekám na kash :)
        • Aha, škoda. Třeba někdo jinej kdo hraje poradí? Stejně bych do toho nešel hned ze začátku. Už teď vím, že se mi ta hra bude v dost věcech protivit, ale večerní projížďky po Ibize si asi odpustit nedokážu, takže počkám na rozumnou cenovku. Jestli ale i ta doprava ztroskotá, tak otáčím o 180° a díky nechci. To by mě připravilo o to poslední, na co se těším.
        • *budu mít Xbox verzi. Takže asi nepjde nasypat vlastní muzika a vytvořit si vlastní rádio stanice, nepůjdou tam nacpat lepší zvuky aut ale co už...
  • mne pride jazdny model lepsi ako v jednotke. asistenciu mam na sport a hram bez volantu na xku. kazde auto sa inak chova( FWD,RWD,AWD) a z jedinym autom co ked dostanem smyk a obcas nedokazem vyrovnat tak to je stary mustang fastback. po case sa na ovladanie da zvyknut. z hrou som spokojny ako to bolo u tdu1. uz cakam len na origoš a vyskusat online. peace
    • ucho
      fajn, když jsem poprvé sedl u TDU1, přišlo mi ovládání divné, celý ten jízdní model. po asi 4 hodinách mi přišel ale naprosto v pořádku a vyhovující (ano, až přibližně po 4 hodinách hraní koupené TDU1 jsem změnil názor na kvality hry z rozporuplného počátku). tak jsem zvědav, jak to bude u dvojky a jak to ovládání vleze pod kůži. (arkáda mi nevadí, chci od toho hru, ne simulaci reality :) )
      • Já jsem na TDU 2 už něco odehrál možná víc, než ten moula co psal ten článek. A bude to přesně tak jak očekáváš. Napřed to bude seznamování se s tím jízdním modelem, kterej ti nejdřív příjde fakt divnej, ale po pár hodinách si zvykneš a budeš si pěkně zatáčky projiždět smykem naprosto v pohodě. Volant chce docela dlouho nastavovat a ladit tak aby ti to vyhovovalo, ale nakonec budeš spokojenej.
      • KIMCID
        U dvojky je to podobné.Musí se té hře dát šance a pak to začne bavit.
  • Ahoj lidi zahrál jsem si pc verzi a musím říct že naštvaně říkám fuuuuj *10*
    Hra co by vypadá po grafice dobře ale co se týka jizdních vlastností tak to je jedna valká bačkora .
    Ano auto se na silnici opravdu tak chová pokud nejedete volnou jizdou rovně tak si auto dělá co chce a vubec neposlouchá ( ovládání katastrofa ) je vidět že vyvojáři od prvního dílu jsou jen hloupé loutky a vubec se nesnaží udělat kvalitní jizdní zážitek ( jako má např Grid starší řady Nfs Pro streat atd ... )
    Hra mi připadá jako jednička - propadák kdy si ji raději každý stáhne z internetu zjistí že hratelnost není žádná odinstaluje a šlus .
    Co se týka konečného vyádření : Hra je zajímavá ale řízení bourá celej jízdí model a zážitek celkově díky tomu je hra nehratelné a rychle opravu moc rychle naštve což je škoda protože hra má dost velký potenciál .
    brianmike2
    • Vidno ze si jeden z tych debiiilkov ktory vyskusali cracklu verziu na 5 minut...
      Tato hra nie je zjavne urcena pre teba chod si hrat hot pursuit alebo ostatne sunty.
      A chcel by som vediet kto pise taketo prispevky?Kolko mas rokov? 12?A jazdil si uz na nejakom aute ?Co ty prosim ta vies ako sa ma auto chovat a kde...Realitu alebo dobry fyzikalni model hladaj v simulatoroch alebo na trati.Tato hra je arcade racing pre tych co chsu mat krasne auta a paradni zapad slnka pred ocami...tato hra je o feelingu ak ta to nechytilo tak chod inde a nekritizuj.
      Kamos co nehra racing gamesi si to dnes kupil a uplne ho to dostalo...driftuje,offroaduje a vsetko v pohode.A to hra na klavesnici...
  • Hroznej článek super hra
    • Miluju tyhle příspěvky...ještě to nespatřilo světlo světa ale už je to super hra
      • tak ono na warezu už je několik dní xbox i pc verze...
  • Musím povedať, že som si chcel hru kúpiť, kedže TDU1 som miloval, po negatívnych reakciách som si hru predsa len vyskúšal nelegálnou cestou a od kúpy som už 100 percentne upustil.
    TDU2 je najväčšie sklamanie roka, ovládanie je neskutočne zlé, presné riadenie volantom, ktoré som na TDU tak veľmi miloval je preč, pod dvoch hodinách nastavovania volantu a citlivosti ovládania som sa dostal na akú, takú hrateľnú úroveň, ale stále je to oproti TDU1 obrovská bieda. Nepomáha ani vypnúť všetky asistencie.
    Musím seriozne povedať, že grafika na 5 ročnej TDU1 sa mi páčila oveľa viac, táto je veľmi pastelová, farebne prehnane sýta, textúry sú strašne a čo je najhoršie je to neskutočne neoptimalizované...
    Čo sa týka príbehu je podľa mňa zbytočný, skôr sa to podobá na Sims ako na racingovku, AI protivníkov je rovnako hrozná ako v TDU1, závody sú jednoduché a peniaze máte zarobené hneď.
    Potom je tu kopec menších, kozmetických chýb ako napríklad, že pri naštartovanom motora je vypnutý palubný počítač, indikátory smeroviek nefungujú, pred každým závodom vás čakajú neuveriteľne nudné a dlhé animácie a totálne zbytočné odpočítavanie z exteriéru, čo znamená, že nemôžete motor vytočiť do optimálnych otáčok na rozjazd atd.
    Je tam taktiež kopec arkádových prvkov, ako napríklad otrasné, infantilné nálepky na autách, ktoré sa hodia možno tak do NFS, ale nie tu atd...
    Pri TDU1 som strávil stovky hodín, na TDU2 som už stratil nervy a čakám na potrebný megapach, potom znovu porozmýšľam o kúpe...
    • 400MB patch vysel uz v den vydani v americe
  • Že tam jsou arkádové prvky??No a??Ukažte Test drive který by nebyl arkáda.Test drive byla snad první hra která zavedla arkádové závody tak jak je známe dnes a nevidím důvod proč by se to mělo měnit na simulaci když to fungovalo od 90 let.Nikdy nešlo o simulátory to fakt ne..A tohle v tom pokračuje protože na simulátor tu bude NFS Shift 2..
    • "Na simulátor tu bude NFS Shift 2" :D:D:D:D:D ... You made my day ;)

      ...btw. TDU1 bolo niečo medzi sim a arkádou, ovládalo sa to jednoducho lepšie, pocit z jazdy bol oveľa reálnejší, tie infantilné arkádové prvky tam jednoducho neboli...

      TDU2 je už čistokrvná arkáda so všetkým čo k tomu patrí, čo ma veľmi mrzí, pretože štýl jedničky sa mi jednoducho páčil viac.
      • Ale je to tak,NFS shift 2 se řadí mezi simulátory,vlastně by mělo být ještě dál než jednička pokud vím v některých věcech,ale TEST DRIVE byly vždy arkády,jen v tom TDU byla i špetka simulace (jen miniaturní co by se za nehet vešlo) ..To je stejný jako když lidé vytýkali NFS Hot Pursuit (té z 2010) že je to arkáda až běs,přitom NFS byly vždy arkády a jediný díl který měl trochu simulace bylo porsche ale jinak NFS byly také vždy arkády.Tohle je stejný,v TDU zkusili přidat trochu simulace,neosvědčilo se to (podle prodejů) a tak tvůrci zkouší udělat nějaké změny,toto je dost možná jedna z nich..To k tomu holt patří,ale pokud je to tak hrozné jsem si jist že by si na to lidé v betě stěžovali a lidé z EDEN studios by to změnili
        • Z oficiálnych for a ankiet na webe TDU pri otázke či chcú hráči simuláciu, alebo arkádu jednoznačne vyhrala sim, poprípade kombinácia sim a arkády. A povedzme si narovinu, koľko kvalitných cestných simulácií je na trhu? Hra kde sa môžeš len tak preháňať po krajine a auto sa chová naozaj ako auto? Ja nepoznám ani jedne takýto titul.

          K tomu betatestu, nie, EDEN studios to aj napriek sťažnostiam ľudí naozaj zmeniť nechceli, čítal som kopec reakcií od ľudí, ktorí poukazovali v bete na jasné problémy a EDEN im odpísal, že to nieje chyba, ale, že to tak má byť, ich rekacie boli jednoducho ako keby nechceli vidieť chyby na svojej hre a to je veľmi, veľmi smutné...
  • co je to ten frikulin? evidentne oblibeny slovo recenzenta.. a znacne me sere.. :)
    • ucho
      free, cool a in, zkráceně frikulín
  • Mám za sebou 4 hodiny jezdění. Jízdní model mě zpočátku dost vylekal, ale stačí se tomu přizpůsobit (jezdím na hardcore) a je to pohodička. V sobotu večer jsem měl u sebe kamarády. Popíjeli sme a kolem půlnoci, že si zajezdíme TDU2. Jeden z kluků to vzal do ruky (opět na hardcore a na gamepadu nikdy nehrál) a jezdil hned bez problémů. Žádný škubání volantem, prostě pěkná plynulá jízda. Koukal jsem. No jinak mně se na TDU2 líbí věrohodný svět, kterej dokáže polapit svou atmoškou a pěkným tvárněním;) To je asi tak vše.
    • Asi jsem z jinyho sveta ale ja si myslim ze takovato hra by mela byt primarne delana pro hrani s volantem. A pak pridat moznost zapnuti pomocniku kery to umozni hrat na gamepadu i pro slabsi jedince. To ma logiku. Jenomze TDU byla evidentne delana primarne pro gamepad a majitelum volantu je z toho smutno.
      • Ja jsem tDU hral vzdy jen na volantu, chcilku na padu sice taky ale nikdy nebyl problem.

        BTW nikdo ti nebude hru delat primarne pro volant, jeste navic kdyz jde o arkadu. Kdyz drtiva vetsina koncovych uzovatelu bude drzet v ruce pad.

        Doufam ze nebudu mit se svym volantem problem ve dvojce... :D:D :/
    • Díky za tenhle koment :) PC nebo konzole?:)
  • HRA je super! Zatím jsem jen testoval grafiku. Dnes opráším G25 volant. V rozlišení 1920x1080 s very high detaily a 8xAA to vypadá překrásně. Zvuky jsou taky povedené. Kraviny kolem plastiky atd, bych klidně oželel, nepotřebuji někde chodit, hru hraji kvůli poježdění na ostrově. Mě zkrátka tato série baví svojí otevřeností. Jestli chce někdo opravdu závodit tak ať hraje GTRka nebo LFS.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit