Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle je paradni gamesa. Ne jako ta Vavrova zrudnost. Paradne hratelny uz v bete, zadny bugy na kazdym rohu. Ma to napad a ten je prakticky perfektne zrealizovanej.

    Jediny drobny minus, ze to nema aspon malej multak, protoze vetsi ponorka by poskytovala paradni prostor pro kooperaci 2-4 lidi. A zakladna by taky byla veselejsi. Stazeno, otestovano, koupeno (za cca 10Ecek).

    Mimochodem, tomuhle se rika EA, protoze komunikace s hracema byla perfektni, hra byla na zaklade pripominek realne a viditelne upravovana, aktualizace vychazely pravidelne a obsahovaly to, co tvurci slibili.
    • Jaká Vávrova zrůdnost puberťáku ? Tak sis kopl no , ale jinak ta tvá poznámka nemá žádný smysl , protože to je úplně jiná hra :) Tak se rychle vrať do kuchyně mamka ti dělá koláč, budeš ho mít ještě teplý :P
    • Ty ses d3ment az to hezky neni. Myslim ze ani nemas praci, kdo by zamestnal takovyho ocasa
      • Cospak curacku, slapnul sem ti na bebi?
  • Můžu doporučit. Né že by to mělo někoho z vás přesvědčovat to koupit.

    Z mého pohledu, jsem po něčem takovém dlouho toužil. Svět je ručně dělanej a je ho kus, včetně části interiéru vašeho bývalého plavidla. Co mě hodně zklamalo, je absence coopu. Od záchraného podu se dvěma sedačkami až po kontrukci kyklopa jsem věřil, že hra, surival na zatopené planetě s velice zvláštní faunou a žádnými dalšími přeživšími, mohu shromaždovav, budovat a prozkoumávat s kolegou a pozval jsem vesele kamaráda který to koupil. No nic, hra dobrá pro oba, příběhově jsem nedohrál, ani neposbíral všechno vylepšení na rozmanitá vozítka, ale po hernich mechanikách to byla radost porzkoumávat techniky přežití v rámci toho co mi hra nabízela za napovědy bez použití googlu.

    Sladká tečka na konec je, že tvůrci byli docela kreativní. Asi všechny biomy si nějakým způsobem samy žijí a regulují se. Taky to je sem tam docela creepy....
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/902267248830904637/7C808507ABE388C97B3162CAF840BF6E086F534A/
  • To je hra té firmy, která vyhodila komunitou velmi oceňovaného zvukaře kvůli politickým názorům?
    • No jo, takhle to teď v US chodí... Míchají osobní život s pracovním tak moc, že už ten rozdíl není téměř viditelný. Nejsi doma multi-kulti? Pryč s tebou.
      Nelámal bych nad studiem proto hůl, žijou tam kde žijou a pravděpodobně to udělat kvůli pověsti museli, i kdyby s ním všichni souhlasili.
      Zkrátka "vyspělá" západní země, no.
      • Co vím, tak samotná hlava toho studia je celkem angažovaný SJW. Nevím o tom, že by toho zvukaře ta firma vyhodila pod tlakem veřejného mínění. Spíše pod tlakem ideologického přesvědčení zakladatele studia prosazujícím "diversity" až za hrob. Ale možná mi nějaké info uteklo.
    • Thyrmael
      Děkuji za upozornění. Téměř jsem to koupil.
      Za takové jednání ode mě peníze neuvidí.
    • jamar28
      Ano. Za politické názory a za vtipy (třeba klasika s tím, že se identifikuje jako útočná helikoptéra).
  • Subnauticu jedine v HC modu.
  • Zkoušel to někdo s headsetem?
    • Jo zkoušel ale jenom v early accessu. Bylo to super, ale mělo to dva nedostatky.
      První byl ten, že inventář/tablet byl moc blízko k očím a tedy nepoužitelný, ale tohle snad opravili před releasem.

      Druhý byl v tom, že doporučený způsob hraní s headsetem je ovladač místo myš/klávesnice. A na to jsem si nezvyknul.
      • Díky za informaci. Myslíš jako gamepad a nebo ty VR udělátory? Mě přijde že na ně je to jako dělaný.
        • Gamepad
          • Safra. To je škoda.
            Co nějaké tipy na VR počin?
            Co jsem zkoušel, tak gamesy tak nějak nic moc.
            Talos Principle dobrý, Serious Sam lepší. Everspace dobrý, ale náročný na oči.
            GORN pecka u který se vždycky zapotím a beru to jako rozcvičku. Fallout nic moc.
            Přijde mě že nejlepší zábava je prolézání free obsahu.
            Google Earth je naprostá bomba a fajn je i slodování zápasů v DotA.
            • kurnik, se mi pomotala Arizona sunshine a Tequila sunrise *1*
            • já si hodně užil Superhot VR, Arizona Sunrise (se zapnutým locomotion) a Robo Recall (s teleportací i modem na locomotion) ....ostatní hry postupně zkouším ale tyhle jak jsem jednou pustil tak jsem je musel dohrát než jsem zkusil zas něco jinýho *4*
            • Není zač. Akorát bacha na prostor. Jinak to bude jak s tou holčinou u toho posledního videa na steamu.
              Jsem si myslel, že místa mám dost a tam začínáš a končíš boj pozvednutím zbraní - hned jsem hnáty nacpal do lustru.
            • Já naopak díky za tip na GORNa :)
            • ED jsem zkoušel, ale kvůli malé úhlové velikosti vesmírných objektů to není zas tak dobrý.
              A pak mně přišlo ovládání trochu na prd, bo to hraji s myší a klávesnicí a když mě to napíše abych stiskem "j" vypadl z cruisu tak s headsetem na palici nevím kde je :)
              Vizuálně mě přijde lepší ten Everspace - tam jsou to v podstatě takový ostrůvky s objektama a hezky se na to dívá. Plusem je také arkádové ovládání - jak pro koho teda.
            • Nejlepsi zazitek co jsem s VR mel tu cest zkusit je Elite Dangerous. Jedna z prvnich a doposud nejlepsi VR her . Slysel jsem taky ze novej IL2 je s VR zazitek ale tam se bojim bude slabsi rozliseni hrat hodne velkou roli nemel jsem ale moznost to vyzkouset.
        • ty VR ovladače to právě bohužel nepodporuje
  • Už v EA to byla zábava. Projel jsem si celou hru až do konce. Největší problém je PRAWN, který je prostě skvělý a není potřeba nic jiného, když se k němu člověk dostane, aby došel do konce.Vyhovuje mi i délka hry 20-30 hodinek na dokončení je fajn.Díky EA jsem někde kolem 100 hodin a vážně mi Subnautica sedla. Možná mohlo být více potvor, jako je REAPER, ktereho když jsem viděl, tak jsem se mu klidil z cesty. Ostatní leviathani byli spíš srandovní, teda dráček určitě. *1*
  • Noo, po skvelom uvode a cca desiatich hodinach prisiel utlm. Postavil som kyklopa, zakladnu a presmejdil aliensku stavbu. Radio je ticho a mne sa nechce nahanat nove materialy a plany.
    Hra je super, ale ja taketo survival crafting veci nedokazem hrat dlhsie ako par dni. Kto to ma rad, tak ten sa bude paradne zabavat.
  • rohlos
    Já sem do diskuzí nijak extra moc nepřispívám, ale když mě něco nadchne, nebo nas...štve, tak napíšu. V tomhle případě jde o to první. Musím s touhle dobře napsanou recenzí souhlasit a trošku zareagovat na diskuzi pod ní. Mnohdy se nestává, že mě chytnou i osmičkový tituly, ale tohle jsem smažil už v early accesu jak divej a to ne proto, žebych neměl co, ale že jsem se od toho nemohl odlepit. Hratelnost, prostředí, zvuky, hudba a originálně stvárněný podmořský svět je natolik uchvacující, že jsem dneska pařil do třech do rána a to jsem musel vstávat v půl šestý do práce a večer jdu ještě na pijatyku, ale nešlo se odtrhnout. Prostě nešlo.
    Hra má přesně ten efekt, kvůli kterýmu je snad lepší si vzít dovolenou. Je to ten systém: Ještě vykraftím a postavím tohle a jdu spát... No, nejde to.. bohužel. *13*
    Člověk to prostě musí hrnout a hrnout dál a to se mě u moc her nestalo.
    Abych uklidnil lidi, kteří se bojí hlubin, nemusíte. Já z nich taky nemám nijak přijemnej pocit, ale tady mě to do těch hlubin láká a když slyším podvodní nízkofrkvenční dunění, vím že se z mlhava vynoří plující korálový útes v podobě největšího rejnoko-trilobito-čehosi, mám husinu a nemůžu se na to vynadívat. Je to ale příjemný ouzko, co cejtím. *3*
    No a postavení si outpostu dle vlastní potřeby a architektonickýho citu považuju za dokonalej bonus.
    Můj verdikt by byl, to jednoduše doporučit asi úplně všem. *3*
  • Proc tam mate odkaz na Forgotten Anne trailer?? neni tam chybka?? *3*
  • Hru jsem si koupil už v předběžným přístupu - je pěkná, hezky se hraje, ale pro mě osobně víceméně pohořela. Celá hra je totiž o sbírání surovin, hledání plánků a vyhejbání se mořskejm potvorám. A sem tam střípek příběhu. Od svého záchraného modulu se tak vzdalujete po kružnicích čím dál tím dál a hloub a sbíráte stále cennější a cennější suroviny a plánky, a obtěžují vás u toho stále nepříjemější a nepříjemnější podmořské obludy. Bossfight nehrozí, jen zběsilé úprky a notné dávky frustrace.

    Je to takový ten průzkumný survival pro milovníky vody .) A byť s otevřeným světem, tak linearitou přímo čpí. Aby jste se dostali do cíle, stejně musíte postupovat plánek po plánku. Jakmile si odemknete tuhle ponorku a tenhle modul, můžete hloub a tam najdete další věci, které vám umožní jít dál a tak dále.
    Tím hru rozhodně nezatracuju, jen to chce specifické hráče, mě to po chvilce dost nudilo - ať už gameplay, nebo možná prostředí (podvědomně), těžko říct. Fajn bylo stavění základny, respektive to vypadá dobře :)
    • Taronyu
      Mám v tom cez 60 hodín a frustrácia sa nedostavila nikdy. Ono si treba študovať bestiár a podľa toho sa v tom svete chovať. Keď si to tam budem brázdiť ponorkou na plný pohon vysvietený ako vianočný stromček, tak samozrejme, že budem priťahovať nechcenú pozornosť. Čo sa týka zbierania surovín, je to tam vymyslené podľa mňa optimálne, pretože ako vzrastajú potreby na suroviny, pribúdajú aj efektívnejšie spôsoby ako ich získavať. Zo začiatku ich veľa netreba, takže žiadne otravné farmenie ako v No Man Sky nehrozí, neskôr pribudne skenovacia miestnosť, no a potom je tam Prawn, s ktorým je možné ťažiť veľké ložiská. Behom hodiny som s ním naťažil veci potrebné na stredne veľkú základňu. Plus suroviny, pre ktoré by inak človek chodil do obrovských diaľok sa dajú pestovať na základni. U mňa bola celá hra skôr o tom objavovaní a to zbieranie len tak popritom.
      • V podstatě s tebou souhlasím :) Jak jsem říkal, je to o hráči. Pokud má někdo rád souboje, či někam naběhnout a zabojovat si, asi ho fakt nebude bavit neustále někomu unikat, používat návnady a při pokusu upižlat toho mečouna (či žralok) na začátku odejde s prázdnou, neboť je nějak nesmrtelnej :-D Třeba farmení mi nevadí, najít lesík a natěžit dřevo, či najít lom a natěžit kámen... ale hledat malé kousky po mořském dně, plavat z místa na místo - opět hráč od hráče. Hra opravdu láká hlavně objevováním a prozkoumáváním ale pak tedy vyzní survival prvky jako něco navíc, co při tom procesu objevování prostě akorát překáží.

        Teď jsem si vzpoměl ještě na jednu věc : aby si člověk musel hlídat kyslík, a kdy se vynořit a přidali tam tenhle aspekt hry - tak to vymysleli tak, že si prostě nemůžeš v tom nadupaném scifi světě vyrobit dýchací přístroj... respektive můžeš, ale vzduch ti vydrží asi 130 vteřin při té nejlepěší kyslíkové láhvi? To snad vydrží i trénovaní potápěči bez jakékoli techniky... jo, ponorku si udělej, robotickej oblek, ale normální bombu s kyslíkem, to ne... :-D

        Nechci rejpat, jen pro shrnutí... je to prostě hra pro ty trpělivější hráče, ačkoli se tváří akčněji než doopravdy je.
        • Hledání surovin už v plné hře není takové peklo, poněvadž člověk dost brzy může postavit scanner room a s tím je to snadné. Co se kyslíku týče, tak je třeba modification station, kde jsou mimo jiné i dálší druhy kyslíkových lahví a ostatní věci, takže člověk může plavat opravdu hodně dlouho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit