Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Z mého pohledu je opodstatněné hodnocení pouze to, které se přímo týká kvality titulu. Konec konců má hodnocení vyjadřovat přesně tuto skutečnost. *7* Ale pro některé by zřejmě více přecházelo v úvvahu hodnocení povahy vydavetele/vývojářů než titulu samotného. Což by mohlo být rovněž řešení. Byť pro mě by morální integrita vývojáře měřítkem nebyla, pro jiného by být mohla.
    • Zapomínáte na to, že v určitých případech nejde čistě ohodnotit "kvalitu titulu" bez zohlednění slibů od vývojáře.
      Stačí se jenom zamyslet nad různými DLC, Season Pass a Early Access. Ve spoustě případů vývojář něco nasliboval a vy zaplatíte přiměřenou částku peněz a v budoucnu očekáváte splnění slibů a odpovídající kvalitu...
      Když pak vývojář ale sliby nesplní, dodá jenom polovinu obsahu a za zbytek si musíte zase zaplatit, tak zohlednění v recenzi je oprávněné: "kvalita hry" prostě neodpovídá ceně.
      • Ano v jistém smyslu máš pravdu. Je ale opět třeba pamatovat na to, že si kupuješ produkt v určitém stavu a hodnotíš tedy stav. Ne to, co se jednou možná splní nebo nesplní. Co říkáš opět vede na hodnocení vývojářů a ne hry samotné. Hodnocení ve smyslu, tahle funkce mi tam chybí, zjednodušila by něco nebo vylepšila herní zážitek, a proto uděluju toto hodnocení mi příde naprosto relevatní.
        • "Hodnocení ve smyslu, tahle funkce mi tam chybí, zjednodušila by něco nebo vylepšila herní zážitek, a proto uděluju toto hodnocení"

          Jelikož Steam hodnotící systém velmi zjednodušil a udělal z něj binární systém (doporučuji X nedoporučuji), tak není tak snadné udělit "hodnocení".
          Klidně můžete dát hře 7/10 a přesto ji nedoporučit, a stejně tak můžete dát třeba "jenom" 6/10 a přesto doporučit.

          ----------------------------------------
          Já osobně preferuji systém, v kterém se zhodnotí plusy a mínusy a následně se ohodnotí poměr cena/zábava (např: "game is not worth 40$" nebo "for 10$ it is super epic game")

          To je právě dost často velký problém "oficiálních" recenzentů:
          jelikož dostali hru k zrecenzování zadarmo, tak hru hodnotí mnohem mírnějším okem než kterým by ji ohodnotili hráči, kteří za ni vyplázli 1600kč.
    • JakubT
      100% souhlas. Dávat produktu špatné hodnocení mi přijde hloupé, pokud se ve skutečnosti hodnotí tvůrci (a fakt nevidím argument některých diskutujícíh, že opozice vůči tomu je "proti hráčům" - co třeba hráči, co přijdou o fajn zážitek kvůli "potopené" hře, která je dobrá?). Ale zase beru argument, že se hráči jinak mají těžko jak vyjádřit (je otázka, jak moc se mají vyjadřovat nad rámec toho, že si hru prostě nekoupí - zakazovat/znemožňovat to i ostatním je spíš technika z SJW spektra) - takže hodnocení výrobců by nakonec bylo docela elegantní řešení.
  • Krok správným směrem. Lidé nejsou hloupí a kdo chce, podívá se velmi jednoduše na historii hodnocení. Netřeba pořád všechno přežvýkávat.
  • u tech grafu by mohlo bejt aspon datum udpatu ... dost by to pomohlo.
  • Tento postoj neni v redakci nicim ojedinely. Podobne nenavistni postoj vuci nam hracum maji I polacek, pechacek homola a ten dalsi jehoz jmeno sem zapomel (chodi v obleku a pise o warhammeru). Nevim, prijde mi to jako byt lekarem a nenavidet lidi...
    • Coffin.Corner
      Divil by ses, jak vysoké procento lékařů má psychologický profil psychopata *4*
    • To myslíš Aleše Smutného. Ten byl v minulém podcastu, kdy se tohle řešili, dost povýšený, to je fakt. Očividně neuznává to, co si nemyslí on sám. Klasický dikátor pravdy.

      Ostatní se mi zdáli v pohodě. Petr Poláček to bral dost střízlivě, si myslím.
  • MickeyMutant
    Poslední odstavec s apelem je opravdu trochu zbytečný. Smyslem review bombingu je přece právě poškodit tvůrce. Pokud by si tak hráči vylévali zlost třeba kvůli politickým názorům autora nebo kvůli věcem, které s danou hrou nesouvisí, bylo by to zcela jistě mimo mísu. Když se ale jedná o "trest" za chování, které se hry nějakým způsobem týká, není to zdaleka tak jednoznačné.
  • Mně to přijde jako vhodná forma protestu. Vždycky když jsem koukal na ty recenze u her co něco vyvedly tak je z toho jednoznačně poznat proč nafasuje negativní recenze.
  • Nehledě na to, že takové negativní hodnocení má pro mě váhu i když je dílo sebelepší. Alespoň zjistím, že ten kdo stojí za hrou dělal něco proti hráčům a nemám mu tak dávat moje peníze. Pro mě je morální hodnota víc než dílo, ne naopak. Tenhle pohled si většina neuvědomuje.

    Teď jsem si vzpomněl i na jeden díl Fight clubu, už je to nějaký pátek. Byla debata o tom, zda by se na určité dílo dívali stejným způsobem, i když by věděli, že tvůrce udělal něco špatnýho. Paradoxně byl nejmladší člen (nebudu přímo jmenovat, ale asi to divákům dojde) v debatě ten, komu by to pohled na dílo změnilo. Ale to je dnešní svět no. Taky mi to připomnělo nedávnou fotku z jedné stránky: anglického fotbalisty Andreho Graye, který má celá záda potetována historickými událostmi a lidmi, jenž bojovali za občanská práva.... ....a na sobě má trenky hugo boss. Názor at si udělá každý sám. *3*
    • no, tak s tím hugo bossem, si to slušně zazdil. předpokládám, že máš stejný pohled i na výrobky dnešní škody plzeň, když kdysi vyráběla dělostřelecký granáty pro wehrmacht
  • Lukaši tvuj styl psaní poznáme. Nejvetší SJW jsi tady skutečně ty.
    • MickeyMutant
      Lukáš by nenapsal "ve většině případech". Aspoň doufám.
  • Tenhle článek je tam pitomej že se i redaktor styděl uvést své pravé jméno..
  • Ja osobne sa hodnoteniam verejnosti vyhýbam. Čo sa má čo nejaký plebs vyjadrovať k veciam, ktorím vo väčšine prípadov nerozumie. Nechávam to na vlastnú skúsenosť, alebo odbornú obec.
    • Tá odborná obec ma podvodom donútila kúpiť odpad Empire total war. Hrubo nedokončené, zabugované, otrasné. Potom sa tá odborná obec bránila (keď ich hráči chceli lynčovať), že oni recenzovali aký má hra potenciál a nie v akom stave momentálne je. Tak stupídna výhovorka...
      • maros.goc
        to akí nímandi takto vysvetlili hodnotenie Empire Total War? :D :D :D
      • jejich recenze prostě nebyly zasazené do reálného rámce. toť vše, tys to jen nepochopil

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit