Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevíte někdo jak je to s dědičným právem co se žen týče?
    • Magister_Peditum
      Musíš mít agnatic-cognatic nebo, když hraješ za nějakou španělskou zemi, absolute cognatic. Jinak jsou ženský vždy vyloučený z nástupnictví. Ale jestli se tohle nějak změnilo v tomhle DLC, nevím.
      • No právě to mě zajímá. V Republics DLC nemůžu hrát za obchodnici :/
  • Mam rád když hry projevují úctu k našim předkům a bohům.... Myslím, že křesťanská propaganda tolik neovlivňuje herní svět... Na štěstí většinou se vývojáři snaží být objektivní a dát průchodu tomu co nám bylo násilně odebráno... Jen mě mrzelo že v Civilizaci byl monoteismus jako pokrok od polyteismu, přitom to tak vůbec být nemusí a v případě křesťanství to taky tak dlouho ani nebylo.... Sláva pohanům :)
    • Namlouvat si můžeme co chceme, ale pokrok šel ruku v ruce s přijetím monoteismu. Jenom jednou to v historii takhle nebylo a to byl rozpad Římské říše a to mělo pramálo co dělat s křesťanstvím. To však neznamená, že to nerozjedu za slovany a nezaložím Veleslovanskou říši a pak bych možná mohla vyhnat muslimy z Ibérie.
      • A co doba temna? A ještě část středověku... Za doby pohanů bylo mnoho věcí mnohem vyspělejších... Až v renesanci (zase návrat k starověku) se to dalo do pořádku...
        • Doba temna to bylo možná tak ve vztahu k česky psané literatuře, ale to je tak všechno :) Nemluvě o tom, že za doby temna nešlo o přechod od polyteismu k monoteismu.

          Co bylo za doby pohanů vyspělejší, můžeš mi uvést nějaký příklad, protože mě nic teda nenapadá. Období renesance bylo inspirací antikou, nikoliv návratem k ní. Neupustilo se od monoteismu, ale šlo to s ním ruku v ruce. Renesance se objevila, kvůli tomu, že se objevili mecenáši, kteří měli velký nadbytek peněz.
          • Celá naše civilizace je založená na antice, ne na nějakém náboženství. Církev se tak maximálně snažila tu antiku potlačit. Právo, astronomie, fyzika, literatura, vše má základ v antice. Monoteistická církev byla jen brzda civilizace. Podívejte se směrem na východ, jak to vypadá, když má církev moc...
          • Za doby pohanů byla vyspělejší móda. *1* Například kalhoty kopírovali od Keltů všichni. Navíc se mi líbila zvyklost nejen před Franckých kmenů, kdy muž mohl zaskočit k cizí ženě se ohřát. :D
  • Magister_Peditum
    Bezva, pěkně to rozehraju za Velkomoravskou říši. Možná by ještě šlo Cyrila a Metoděje obětovat starým slovanským bohům, na Moravě zatím vegetí jen pár let. *1*
    • Rozsekáš je na kousky a pověsíš jejich orgány na stromy? Něco ve stylu germánských kmenů? Jinak hodně štěstí, budeš to mít těžké, ale jestli uspěješ, bude Velkomoravská říše fakt velká:).
    • Perune, máchni sekerou silou veškerou, chran nás a stůj při nás, v ten přetěžký čas, když bouře zaduní, slovanská písen zní...
  • Spoiler alert!
    • Magister_Peditum
      V předposledním díle byl hezký záběr na jámu plnou hadů... *2* *1*
    • Half-trolls
    • no ty vole tjn to zabil autor
      • ales.smutny
        Historie... ta nejde spoilerovat :) A neříkám kdy, jak, na co, v kolika...:)
        • Nekdo to treba nevi a diva se na serial jako na serial... znicit mu zazitek jen protoze udelal tu chybu a precetl si tvuj clanek.. no ok. Je to jak kdybych vam tu vyjmenoval kdo vsechno umre ve hre o truny a argumentoval tim ze je to 16 stara historie, ze jste to meli mit davno prectene.
          • ales.smutny
            A bacha, kdybys koukal na Utrpení Krista, tak Ježíš na konci umře :)

            Jinak, jak už jsem řekl, neřekl jsem kdy co a jak a pokud jsi myslel, že je Ragnar nesmrtelný, tak sorry, ale není :)) Umřel. Jako my všichni. Všichni jsou mrtví, Dave.
          • no je to tak to sem jako necekal ze se tu doctu tohle kdyz se chci jenom kouknout na clanek k dlc :D je to sice sranda ale je to tak kdyz nekomu reknes ze se robinson zachranil je to spoiler :D btw kdybych tu este precet ty truny tak uz si tu nikdy nic nectu :D :D
          • Magister_Peditum
            To by byl celkem dobrý argument. Za chvíli by se dalo za spoilerování prohlásit i to, že se prozradí, že Robinson Crusoe se z toho ostrova nakonec zachránil.
            • Kozy
              nééééééé :(
        • ale de kdyz mi nekdo rekne jak to dopadlo :D jasny neni to tak hrozny ale kdyz uz clovek vi ze ma pomstit neci smrt tak uz to cloveku docvakne :D
        • ROFL COPTER se nedá *2* *2* *2*
  • Inquisitor
    To vypadá zajímavě. To bude placený rozšíření?
    • Samo že placené. Copak jsi už viděl nějaký přídavek od Paradoxu zadarmo? *3*
      • No tuhle rozdávali EU3 chronicles zdarma, ale pravda, to není zrovna novinka *4*
  • Hail earl Ragnar!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit