Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • BangMeInBangladesh
    Na PC se da hrát taky ve 4k, ale skoro není co.
    • Chcel si napisat 8K ze?
    • zahraj si Underrail, ten vypadá prý skvěle ve 4K.
  • ...a zamindrakovany hosik LV426 zase vali...nebo kali? U neho to clovek nepozna...
  • Zajímave sme docela zvedavej jak to bude nakonec. Jakož to majitele PS4 kterej jí má od uvedení by mě to zas tak nenastvalo, 3 roky jsou stale na hraně s cenovou výhodností oproti PC.

    Pro mě je problem u PC spíš nepohodlnost, nestálej výkon (nektere hry jedou lepe na AMD, nektere zas na NVIDII, nektere jedou na PC hrozně na obojím) Multak si na gamepadu+TV nezahraju atd atd...

    A nejvetší problém je asi Windows, ten prostě odmítám používat. Ještě že se zlepšuje podpora her na OSX, až budou AAA vychazet i na Mac tak si koupim 5K imac a bude klídek.

    Myslím že ta nová PS4 bude spíš naka "slim" se 4k přehravačem než 4k hraním. Aby konzole rozjela 4k to by muselo AMD chytstat nakej revoluční čip o kterem ví jen sony. Ani ted top PC 4K poradne nerozjedou. Pochybuju že se zo za pul roku změní tak razantně aby mohla bejt se 4k mala konzole za 10k
    • PC mám přes hdmi kabel připojenej s tv a k tomu xbox ovladač.
      Ale konzoli mám taky kvuli exkluzivitám ačkoliv k mýmu nas.rání jich dost v poslední době se spožděním vychází na pc.
      Ale jinak souhlasim občas je peklo rozjet některý hry .
    • na telce si samozdrejme zahrajes naprosto bez problemu i u PC. vse zalezi na delce kabelu :) ne toho co ti pada z huby kdyz mluvis, ale HDMI + USB.

      rict o windows, ze je to problem, muze akorat naprostej diletant.
      • Ano tahat přes celej pokoj kabeláž je dost pohodlné řešení, a co multak na gamepadu proti PCkařum? A co ovládání systímu gamepadem když budu chtí na gauči přepnout hru...

        Hraní na telce s gamepadem je prostě jiné a nedá se nahradit a stejně tak PC s myší a klavesnicí. Někdo hraje raději tak a někdo onak, dost lidí ma i oboje protže hraje rado boojí styl...
        • proč bys hrál na gamepadu mulťák proti PCčkářům, víš že existují i wireless klávesnice a myši? proč bys tahal kabely, když můžeš postavit notebook hned k televizi, nebo to zapnout vzduchem přes screen mirroring, no, je vidět že jsi odborník na slovo vzatý, prosím, pověz nám víc *4*
          • Boha, tak mu vyhovuje víc hraní na konzoli. Nechápu, že s tím máš problém, sám si můžeš hrát na čem chceš taky.
            • je mě dráží, když lidé píšou úplné nesmysly, proto sem na něj taky reagoval *7*
            • to jsi asi špatně pochopil, jestli teda vůbec, já nemám problém s ničím, Luks tu pořád nad něčim brečí, já hraju spokojeně na TV i na monitoru a mohu si to zapojit, jak mi zrovna vyhovuje, konzoli k PC monitoru nebo PC k televizi, žádný problém, pohodička *5*
    • tak tim ,,imacem,, jsi to zabil :)
      • Duvod?
        • treba proto, ze je to kram k nicemu, kterej nerozjede zadnou hru? podivej se, jaky davaji graficky cipy do vsech macu a kolik si za ne uctujou... integrovana core i5 grafika v hodnote 2500kc za 7000, no nekup to *1* *1* *1*
          • Viděl jsi parametry 5k imacu? ULN All in one s R9 390kou/395 a 5k monitorem za tu cenu je dost slušná zaležitost, vlastne tak slušná že cenově to momentálně trunfnout nelze vlastní sestavou.
            • Macka mam, a uz nikdy vic. Vsechno je takovy pomaly prace s oknama neuveritelnej voser, jediny co, tak ze tam maj poradnej terminal, ale to uz windows taky taky...

              Jak tady rikaj lidi, ze to je predrazeny, tak to je naprosta pravda.

              Grafici se vesmes vsichni vratili k windows.

              Spis to u nas pouzivaj developeri, a to prave kuli terminalu a ze to nevypada tak nedomr*le jako lilinuxovi distra...

              P.S. Na 3d grafiku mac nechces, a uz jen proto, ze ty aplikace na vyvoj 3d vtom jedou uplne blbe, nebo vubec...
            • Kdyz chces pridat ram tak musis ten panel odrezat nozem, nebo to uz posefili?
            • tak to dělo za těch 50k bych chtěl vidět... Zační samozřejmě s 5K monitorem

              http://www.zive.cz/bleskovky/rozliseni-4k-uz-nestaci-philips-predstavil-monitor-s-5k-a-levny-rozhodne-nebude/sc-4-a-181878/default.aspx

              Tady jeden je za 40K, takže na PC máš 10K *15*
            • ok, teď koukám, že ve verzi iMacu za 50k můžeš mít dokonce i procesor i7, wow, ale i tak, za 50k postavim z PC větší dělo
            • Luks: hm, ani ne hele, iMac na grafiku je šunt, zvlášť na 3D, 8GB RAM v základu je k smíchu, můžeš mít upgrade na 16, ale chtěl bys spíš 32 nebo 64 na pracovní stanici, procesor i5 je další joke, když chceš renderovat, chceš aspoň i7 a využiješ klidně desku s vícero procesory, další věc, co ti mac neumožní
            • u nas jsem nasel jen imac co ma v sobe mobilni verze R390tek, takze na nic, navic 5k monitor s rozlisenim na ktere bys potreboval tak mozna 2x 980ti...tomu rikas vyhodna koupe ? ja tomu rikam vyhazovani penez
            • Luks: Nevim, co to plácáš, ale už dávno neplatí, že mac je top mašinka na fotky, 3d atd. Nějak si zamrzl v době powerPC architektury imaca. To už dávno neplatí. Mac je nyní už jen předražené PC...
            • Jasně. Až na to, že imacy tu už dávno jsou a byly. Na imacách sem dělal grafiku na škole před 10+ lety, než se všechno nahradilo PC, protože zjistili, jak je imac předražený sh*t. Rozšiřovat se bude akorát velký kulový.
            • iMac se samozřejmě v Česku bude rozšiřovat pomaleji, ale už se rozšiřuje, třeba Mendelova univerzita má kompletně v počitáčové učebně jenom iMacy.
            • Grafikcé obory? Fotografové? 3D modelátoři? Těm všem se hodí mašina s TOp výkonem, 5k monitorem a stabilním a bezpečným systémem a za bezkonkurenční cenu...

              Ano je blbost mít takovej počítač na učetnictví ale na to je blbost mít i deskop za víc jak 8 tisíc...

              A jak jsem psal už v uvodu, na hraní to není dokud AAA hry nebudou dělané ve velkem na OSX. Ikdyž co sem koukal na testy tak Windows na tom HW vytahnout taky super výsledky. Ale koupit si mac a ject na tom windows muže jen id*ot co se chce předvádět že má na "jablko"
            • V kterem zamestani pouzivaji Imac? To je predrazeny nesmysl, ktery pouzivaji jenom troubove, kteri chteji byt za kazdou cenu odlisni a plati za to nesmyslne penize, nebo z nejakeho hloupeho duvodu nesnasi Win.
              K cemu ti bude 5k imac? Co si natom budes poustet? Hudbu? Nebo nejspis emulovat Win :-)
              Pokud odmitas windows, v kancelari jses nepouzitelnej, delas manualne, nebo jsi nezamestnanej.
  • Tak uz je +- jasny, PS4 bude mit nove GPU a to na urovni 380/380X co ma dnesni AMD Radeon.
    Jeho výkon by pak klidně mohl (měl) dosahovat více než 3000 GFLOPS. Pro srovnání, Radeon R9 380 s TONGA má 3476 GFLOPS. Pokud je tedy informace, že SONY použilo menší GPU než má a dosáhlo až 2x lepšího výkonu, je v podstatě použití nového 14nm POLARIS 11 jádra jediná možnost. Pokud by byl jeste navysen AMD procak, mohla by stat cca 15 000czk.
    Vymýšlí, jak to celé marketingově podat. Určitě totiž naštve část majitelů PS4, kteří si zrovna koupili novou konzoli a teď si budou muset koupit hned další, protože ta stará prostě nezvládne některé věci a funkce. Tudiz tak vymýšlí nějakou speciální nabídku pro stávající majitele PS4. Nutno ale dodat, že naštvaní konzolisti, kteří se roky smáli tomu, že PCčkáři musí často upgradovat (i když to není pravda), nemají moc na výběr

    *3* *3*
    • tak jestli to boostnou na 3tflops u gpu a xbone zustane u svych 1.3, to ho roznese i nintendo *1*
    • Tady jde o odpoved konkurenci,mrkvosoft to celi zacal,prevodem xbox her na w10.Jinak proc majtele stavajci ps4 by meli byt nstvani.oni dali za konzoli 15000.A vsecky hry budou kompatibilni a zari je jeste daleko,jeste chumeli.ja spis lituju pcckare,tam je to horsi,tam nova grafika vychazi co kazdy mesic,hehehe *1*
      • Litovat nemusis, sam vlastnim herni pc, da se to tak rict ac dnes neni nejvykonnejsi tak budes se tomu divit co me tam vse jede. Je to core i5 750 (to jsou ty prvni procaky z roku 2010), 16GB DDR3, Ati HD 5770 s 1GB VRAM. Cumel jsem ze me hraje napr na full detai Alien Isolation, Evil Within. Na ultra me nejde akorat treba Watch Dogs, tam uz jsem neco stahnout musel ale rozhodne to neni ze bych hral na nejaky low. Na to ze je to z roku 2010 PC tak slape dobre. Ted me staci to jen pretaktovat, tak aby to jelo 3,7Ghz na jadro a dokoupit grafiku pak napr AMD 390 a nebo pockat na novy typu Pascal. Dam mozna za to 8000czk ale budu mit zas dobu klid, jelikoz me to i v 1080p staci na to hrani. Je proto blbost kupovat dokola kartu, to muzou leda lidi co jen doma hrajou a nedelaj nic jinyho. Dnesni i starsi karta toho dost zvladne.

        Navic PC muzu vyuzit na daleko vic veci kolem. Mam tez rad gamepad, takze vlastnim i Xbox360 pro PC, paradne vse jede jsem cumel ze i u starych her. Nelze to srovnavat proste, konzole je fajn vec ja ji pamatuju z dob PS1, kdy clovek tam vrazil chip a hral pak paleny hry. Hrozne rad jsem dal penize za hru Resident Evil 2 stala tak 990czk. Problem je pak ten, ze to clovek ty hry nemohl prodat a je to jen jednoucelove zarizeni. Tim me kdysi poucila napr Sega 16bit, kde jsem mel hodne original her. Hra stala klidne 1500czk. Dnes uz bych to nedal a navic uz tolik nehraju.

        To jen aby nekdo nerekl, ze tu pise nekdo neco proti konzoly, ja prave byl konzolista. Dnes to vidim jen jako marketing, kram, aby lidi za to dali penize ale ta kvalita proti PC neni uz takova. Je to pro lidi co dnes tu hru leda sikovne sezenou v bazaru, nechtej to resit a chtej si neco zahrat na TV.
        Je blby pokud ta hra moc neklesa, dat za to i kolem litra je fakt moc, na to ze se jim to pak tam vali.
        Dal neni to spany mozna pro decka, pokud to je jen aby doma hralo.
        Dnes uz bych to proste nechtel, jelikoz byse to neuzilo a clovek taky chodi ven.
  • Bylo by to docela mozny, ze by sony uvolnila verzi konzole kvuli VR. Kdo by chtel VR, hral by to na nove, bez VR by to mohl hrat na stare. Proc ne.
    • A jako vlastnika PS4 me to popravde nijak netankuje...
  • kdyby i teoreticky 4,5 vyšla koncem roku 2016, tak porad ma konzole životní cyklus 3 roky, co neni na kus hw špatné. Ovšem jen pokud jste si ji koupili na začatku. kdo si ji koupil nedavno, bude mit jen kus zastaraleho hw, ktery se nebude dát ani upgradovat. To už je jen kruček k tomu kdy si trh uvedomí že koupit lehce modifikovatelne PC je lepší alternativa.
    • Cyklus 3 roky není špatný na mainstreamovou PC sestavu, ale u konzole je to tragické. Já očekávám další generaci v 2018-19, 5 let byla průměrná délka většiny předchozích generací a na 8-letou životnost X360 a PS3 můžou s konzolema, které byly zastaralé už v době vydání, úplně zapomenout.
    • gesto
      Ani ne nemáš pravdu ono když zůstane cenovka jako teď cca +- 10 tisíc tak není co řešit koupíš novou a máš klid, teď jde o to aby byla kompatibilita s hrami o nic jiného nejde. ono jak říkáš že pc můžeš upgradovat tak to taky není terno, třeba jenom kdybych teď chtěl lepší kartu než co mám tak musím položit 10 tisíc (což bude možná cena nové konzole) navíc do svého pc dám takovou kartu k 3 roky starému procesoru? ( ani by ji neutáhl ) takže to chce i nový procesor samozřejmě nová patice že ? takže nová deska ta bude mít ddr4 takže svoje ramky vyhodím... najednou zjistím že upgrade by mně stál 25 tisíc ale další problém je že tenhle starší pc nemá cenu rozebírat kvůli hdd,zdroji a bedně takže nakonec ne upgrade ale koupení nového pc :)))
      • ja ako PC hráč som naopak za stav v akom je súčasná verzia konzolí vďačný, vďaka tomu môžem v pohode hrať väčšinu AAA titulov aj na 4 roky starom notebooku. také niečo bolo v minulosti nemysliteľné, takže ďakujem sony a microsoftu, že mi šetria peniaze :D
        • hehe, mam to podobne muj MB ma uz 8-10 let a jen flashuju BIOS, za tu dobu jsem vymenil 1x CPU, 1x grafiku a koupil SSD a dodneška jedu naprosto v cajku, AAA tituly me stejne zadny neberou, takze hraju prevazne mulatky nebo coopy s kamosema a nic mi nechybi
        • davidBray
          hele, já mám tohle http://www.czc.cz/msi-gx720-cz/58396/produkt, úplně nový pecky si nezahraju, ale jelikož hraju online hru, která se jmenuje real life + real family, tak mě to netankuje .. a jak píšeš, jen díky konzolím ! :)
          • mel jsem podobnej, ale po 5 letech jsem sel na hry zas radsi do skrine, to tak krasne lita *5*
      • na grafický výkon konzolí rozhodne netreba grafickú kartu za 10 000.
  • Jak by řekl Joe, bude to zvládat 4K v 60fps s real-time ray-tracingem. *1* Chybí mi ten klučina...
  • Super! Těším se na The Last of Us Re-Remaster ve 4k. *3* *1*
    • Tesit se muzes,ale tady jde o 4k filmy ne hry.
      2x vyssi vykon grafiky znamena Full hd 60fps ne 4k ,to by musel byt uplne jiny vykon, 980Ti ve SLI zvladaji 4k a to stoji jako cca 4konzole dohromady *1* .
      • To mas nejake znacne pomotane, na zvyseni rozliseni z HD na UHD pri stejnem fps a detailech skutecne staci pouze priblizne dvojnasobny vykon. Staci se podivat na libovolny benchmark.
        • To se pletes 4k = 4x full hd NE jenom 2x.
          1920x1080 = 2 073 600
          3840 ×2160 = 8 294 400
          Mam 980Ti a kdyby stacil jen 2x vykon, tak by zvladala hry na 4k 60 fps bez problemu , ale na to jsou potreba 2x 980Ti , tak nemuze v zadnem pripade nova PS jen s 2x hrubem zvyseni vykonu zvladat 4k ,kdyz nynejsi ma problemy dat full hd 60fps.
          • ALe hry jako tetris ve 4k zvladne , god of war leda tak 4k 10-15fps *1*
  • Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu ...
    • Viď, o co jednodušší moct si sám na svém stroji vyměnit hardware, než kupovat každý rok komplet novou verzi, já být chudák, co si teď koupil PS4 a zjistil že budu muset hned kupovat další, připadal bych si skoro podvedený
  • A co na to Microsoft? Teď mají šanci jak si napravit reputaci. Nevím sice jak, ale něco by vymyslet měli. Vylepšení Xboxu updatem, nebo nějaké zařízení které jednoduše připojím ke konzoli a tím zvýším výkon...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit