Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • species

    sasek......

  • Já bych byl radši kdyby se vývojáři plně sostředili na vývoj her a ne na jejich marketing/prodej-e ten nechali specializovanejm firmam jako je steam, gog atd. neni nic debilnějšího než mít spuštěnejch a aktualizovanejch 50 launcherů a k tomu spravovat 50 herních účtů knihoven...🤮

    • Ono to tak funguje. Vývojář dělá hru, vydavatel marketing (například Deep Silver v případě Metro Exodus). To, co zmiňuješ je utopie. Valve (nebo kdokoli jiný) by to musel nabízet, že to udělá. A to se neděje (zcela logicky). Je to jako říkat, že by mlynář měl umlejt mouku a Albert by se měl postarat o dodání na regaly, marketing, obal... Steam je prostě obchod, pak je vydavatel (jako dodavatel) a je výrobce (vývojář). Zcela ideální stav. A Lidl (EGS) se teď rve s Albertem (Steam) :P a každý nabízi exkluzivní produkty.

    • tuco

      Ano to se pochopit dá, že mít vše na jedné platformě je z hlediska uživatele pohodlné (i když osobně mi nevadí používat platforem více). Otázka je, za jakou cenu? Tedy jestli je monopol pro zákazníka, v konečném důsledku a z dlouhodobého hlediska, skutečně výhodný.  

      • Samozřejmě že není. Kdo zkoušel v minulosti s Valve něco dohodnout (nějaké změny ve smlouvách atd.), Valve nebylo v drtivé většině případů moc ochotné dělat zmeny. To se teď vcelku zlepšilo. Takže já jsem jen proto, aby na trhu byla konkurence. A už jen čekám, že se dostaneme zase tím, že exkluzivita není konkurence (jakože opravdu to konkurence je).

        • A valve je jedniny? nebo co? klidne se muzou dohodnout gog a dasima distributorama s nizsi cenou njn, ale to ne to radsi udelame vyssi ceny ve svem obchode azakaznik ostrouha ANE ZE NE... pac jestli nakupuju primo od vyvojare proc stoji hra stejne jak od preprodejce???

          • Steam má takový vliv a je tak velký, že sice tu možnost volby je, ale dost vývojářu šlo automaticky jen na Steam. Například nevím, proč nedali Layers of Fear 2 na GOG (a neplánují to), když tam je první díl... Steam si nemusí exkluzivity platit, protože z jeho pozice se mnozí dělají exkluzivně pro Steam svévolně. To je asi v pořádku (mě jako hráči to nevyhovuje, právě třeba v případě Layers of Fear 2), ale to, že se to Epic snaží nabourat je pro mě taky úplně v pořádku. A pokud kupuješ přímo od vývojáře, je to samozřejmě nejlepší. Extra peníze mu zůstanou (pakliže tam někde není nějaký skrytý háček). Tuším, že třeba Valve chtělo nějaké peníze za hry na Source enginu z příspěvků na Kickstarteru a tak. Člověk si tak myslel, že přispívá jen vývojářům, ale pravděpodobně část peněz už z této kampaně šla Valve (a požadovaná suma tak byla asi o něco větší, než by byla, kdyby to Valve nedělalo). A pokud si myslel, že se EGS dohodne s GOG a dalšíma proti Steamu, tak nemyslim si, že takový kartel je reálný (a dle mého je nemorální a nejhorší možná věc hned vedle monopolu. )

            • Hodný EGS dělá to samé s Unreal enginem

              • Reakce na příspěvek:

                Osobně nevím, jestli si Epic bral z kickstarterových příspěvků peníze. Z mé strany jsem se k tomu každopádně dostal tím, že jsem reagoval na část o nákupu u vývojáře a chtěl sem tím poukázat, že ani tam nemusí být zaručeno, že si z toho někdo další nebere část peněz i přes to, že to je koupené přímo na stránkách výrobce. Smlouvy jako zákazník vůbec nevidíme, takže tohle se ani nedozvíme. Každopádně jsem neřekl, že je EGS hodný (a ani jsem neřekl, že je vyloženě zlý). Pro mě to je prostě byznis a já se k tomu postavil tak , že akceptuji jejich taktiku a nebudu to vyloženě bojkotovat. Jsou lidé, kteří to prostě bojkotují, někomu je to více-méně jedno (mě) a někdo Epic Store třeba miluje (asi jich moc nebude).

  • Kdyby nekoho zajimalo, na jakych funkcich ted Epic dela (je to mozna az smutne, kolik klicovych funkci teprve nedavno vydali), tak neco malo se da najit na jejich verejnem Trellu:

    https://trello.com/b/GXLc34hk/epic-games-store-roadmap

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit