Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to použitelné i pro leváka? Držel bych kytaru obrácené. Je tu nějaký levák?
    • je to puzitelne skvele, muzes si nastavit pravo/levorukou verzi - prehodi to pak poradi prazcu reverzne, a vidis je podobne jak je drzis (nulty uplne napravo, zvysujici se cisla smerem doleva), muzes navic nastavit poradi strun budto "tabove" - nejtensi struna uplne nahore, nebo defaultne naopak.
    • Hra počítá i s levorukými hráči (při vytváření herního účtu si nastavuješ, zda jsi pravák a nebo levák - jak konkrétně se hra poupraví ale nevím, protože jsem to jako pravák nepotřeboval zkoušet)
    • Ani moc ne. Prodávají se ale levoruké kytary.
  • risa2000
    Zajímalo jestli je nějaká výhoda hrát to na PC oproti Xboxu. Jde mi hlavně o technickou stránku - latenci, kvalitu zvuku, a svižnost ovládání. Je mi jasné, že Xbox je stará šunka, a nejspíš by papírově na plné čáře prohrál, ale také jsem viděl třeba Rayman Legends, které jelo jak zpraku na PC i Xboxu.

    Není mi třeba jasné, jak to přesně funguje se zvukem na PC, jestli to hraje přes zvukovku, nebo to má nějaký přímý výstup rovnou do zesíku. U Xboxu jsem pochopil, že je doporučené pro zvukový výstup použít analog audio (což by pro mne neměl být problém), ale i tak mám určité pochybnosti, jestli to Xbox utáhne.

    Zvažuji, jestli jít do PC, nebo Xbox verze a budu rád, za různé postřehy.
    • na PC mám problémy,takže hru už nemohu hrát,nikdo mě neporadil a nevím co stím.Tuner ladění kytary nefunkuje! Při stažení Dlc s prvnáho dílu a zakoupení discu na převod písní.Hra šla jeden den dobře.Najednou se mě to začlo hádat.Hra funguje jen přes steam,takže i když smažu a znova nainstaluji ,pořád stejné chyby.Při připojení menu běhá jako když roluješ kolečkem myši nahoru a dolu,prostě nespustíš písničky.
    • Grafiku tu nikdo neřeší.
      Latence u PC je téměř nulová. Ve hře se nechá zapnout výhradní zvuk, co způsobí, že si hra rezervuje zvukouvou kartu pro sebe. Potom se tón ozve stejně, jako při brnknutí.
    • jnsCZ
      Trošku nechápu smysl otázky... co konkrétně by Xbox neměl stíhat? Je to sada několika textových menu a pak velmi jednoduché grafické rozhraní, ve kterém se zobrazuje tabulatura.

      Osobně je mi mnohem milejší Xbox verze, protože v obýváku u plátna se mi sedí líp než když jsem skřípnutý u stolu s počítačem. Ale všechny verze jsou v podstatě identické a díky optimalizaci oproti předchozímu dílu se to ovládá velmi příjemně.

      Na PC je zvuk řešený tak, že hra pouští výstup do zvukové karty - a tedy do repráků. Nejsem si vědom toho, že by se to dalo udělat ještě jinak. Zkrátka kytara - USB kabel - počítač - a výstup do repráků.

      Lag není způsobený konzolí, ale výstupním zařízením - tedy receiverem nebo televizí, protože dochází k procesingu audiovizuálních dat (upscaling, filtrování atd.), což sice u filmu nevadí, u hraní však už trochu ano.
      • risa2000
        Díky za odpověď. Měl bych ještě jeden dotaz ohledně Xbox verze. Je v ní podpora pro všechny jazyky (podobně jako v PC verzi), nebo má jen jeden jazyk, podle toho, kde ji koupím? Jde mi o to, když to koupím na německém, nebo francouzském Amazonu, tak jestli to bude jen němčině (resp. francouzštině), nebo to bude stejný "master" a jazyk se pak dá navolit ve hře?

        Na Steamu uvádí u PC verze, že těch jazyků by tam mělo být 6, ale u té XBox verze se mi to nepodařilo nikde zjistit a mám s tím už špatnou zkušenost. Stejně tak na Steamu píší, že tam je jak lokalizovaný text, tak audio, tak počítám, že se tam i někde mluví.
        • jnsCZ
          Na jazyky se schválně podívám doma - mám standardní X360 retail vydání, které je od začátku defaultně v angličtině. Nejsem si jistý, jestli se tam někde dá jazyk změnit. Všechny tutoriály jsou tam kompletně namluvené a není toho málo.

          Každopádně co jsem se koukal na německý Amazon, tak tam je výslovně uvedeno, že jazyk je němčina. Takže bych asi předpokládal, že to změnit nepůjde.
          • risa2000
            Kdyby ses mohl mrknout na ten jazyk, tak by mi to pomohlo. Ptal jsem se na francouzském Amazonu, ale moc chytří tam nebyli - jediné, co mi byli schopní říct, že se to dá _přepnout_ do francouzštiny (což mne až tak nezajímalo). Já si pamatuji z jiných her (např. Gears of War, Forza 4), že se jazyk měnil dynamicky podle toho, jaký byl nastavený na xboxu. Tedy nebyla na to vyloženě volba v menu, ale přenastavovalo se to automaticky.

            A co se týká ceny, nejsem momentálně v ČR, takže mi místní ceny moc nepomohou, ale na FR Amazonu to mají v bundlu za 170 EUR (Xbox verzi), když od toho odečtu samotnou hru s kabelem (80 EUR) tak mi zbude 90 EUR na kytaru. Nevím, jestli za to pořídím podobnou jako je Les Paul Junior, ale každopádně mi to přijde jako dobrá cena.
          • risa2000
            Kdybych kupoval jen hru, tak to koupím z UK a nějak to neřeším, ale uvažuji o bundlu s kytarou a u toho je pro mne podstatně výhodnější to koupit buď na německém nebo francouzském amazonu a bohužel na těch fotkách co tam mají to moc poznat nejde, protože mají všechny fotky z anglické verze.
            • jnsCZ
              On ten bundle ale není kdovíjak výhodný. Když se spočítá cena kytary - tzn. cena celého bundlu mínus cena hry s kabelem, tak z toho vyjde částa cca 3000 Kč. A Les Paul Special II u nás v Čechách stojí 3180.
  • Super, teď bude každé děcko machrovat, jak je geniální kytarista, když se naučil 3 powerchordy.
    • První Rocksmith je na světě už nějaké 2-3 roky a nikoho takového jsem ještě nepotkal..nebo respektive pochybuju, že se počet takových lidí zvýšil v souvislosti s Rocksmith, protože by to znamenalo, že se naučili pouze jeden jediný song (a nějaký z těch nejjednodušších) z těch několika desítek, které tam jsou k dispozici..a proč nevychodit za hru skoro 1500 a pak u ní strávit jen půl hodiny, že? Určitě je takových mnoho (ne) :)
      Spíš od vydání prvního Rocksmith naopak přibylo hráčů, kteří naopak umí výrazně více než jen 3 power akordy - a nevidím na tom nic špatného.

      Kytarového virtuóza z nikoho Rocksmith neudělá, ale naučí vás (pokud se mu budete opravdu věnovat) základy hry, několik nepoužívanějších technik a taky spoustu songů..no a když budete opravdu dobří a snaživí, tak zvládnete časem třeba i Satch Boogie, což je už opravdu něco pro hooodně "pokročilé" kytaristy :)
  • Četl jsem recenzi, ale stejně bych se vás ostatních, kdo si to pořídíte nebo to už máte, chtěl zeptat jestli se na tom absolutní nováček (pro všechny gamery - v překladu noob) může doopravdy naučit hrát na kytaru. Ptám se hlavně proto, že se mi to docela líbí. Ale přesto to nejsou žádné malé peníze.
    • Robotron3
      Vem si tu hru, k tomu si občas pusť nějakou kytarovou školu nebo lekce na youtube (doporučuju třeba Petra Henycha), je jich tam strašně moc a když máš talent a nebudeš to šidit, můžeš se sám naučit hrát skoro tak dobře, jako bys chodil k nějakýmu učiteli. A to si klidně dovolim říct, protože jsem 2 roky kytaru učil :)
      • Promiň, nesouhlasím. Spoustu věcí je možné se samozřejmě naučit, ale v pohledu k postavení ruky a možným nevratným zdravotním komplikacím (šlachy apod.) je lepší občas na sebe nechat kouknout někoho, kdo ví co dělá. :) To se týká všech hudebních nástrojů, nejen kytary.
    • Tak já si pořídil kytaru k prvnímu Rocksmithu někdy na začátku roku a jako totální začátečník sem se trošku naučil hrát, ale problém je v tom, že jako samouk si lehce přivykneš zlozvykům a ani o tom nebudeš vědět. Takže já koupi doporučuju, ale zároveň si nech vysvětlit základy od někoho zkušeného.
  • hehe, tak me napada, ze u tohodle by se hodila takova 70% sleva na steamu ;]
    • Mno, jen ten kabl ke kytare je tlustejsi jak UTP, to bys tim asi neprocucl.
  • Moc pěkná recenze, vypadá to báječně. Co mi zde ale trochu chybí, je informace, kam až sahá teorie, jestli to nekončí jen u pentatoniky a sedmičkových akordů, ale zda jsou tu i vysvětlena třeba arpeggia, modální přistup apod. Sice se to dá všechon najít na netu, ale když už kytarový trenažer, tak by to mělo být se vším všudy.

    Já byl k podobným "hrám" vždycky skeptický, ale po přečtení několika recenzí a doporučení i od skutečných lektorů přiznávám, že to určitě stojí za vyzkoušení, zvláště session mode.
    • Robotron3
      Naučit se hrát na kytaru a rozumět teorii hudby jsou podle mě dvě věci. To druhý bych do hry nedával, na to už jsou školy, kurzy, atd.
      • podivej se na Lucku Bilou kam to dotahla a nejaka teorie hudby ji je u zadele vzdyt ani neumi noty! *1* kdyz mas telent nepotrebujes to...
  • hm...koukam, ze tam je treba i Satriani...zahrat neco takoveho, to je jak porazit korejce v SC2 ?
  • hmm proč se rovnou neučit na normalni kytaru
    • A na co myslíš, že se v té hře hraje? Na smeták?
    • Třeba proto, že bych španělkou zbořil náš papírový panelák, ale tady si vemu sluchátka a drnkání elektriky nebude vpodstatě nikoho rušit ani když vemu kytaru do ruky o půlnoci? Třeba i proto, že tohle je mj. komplet studio s efektama v hodnotě desítek tisíc? Nebo proto, že po zvládnutí techniky hraní se dá jamovat (samozřejmě na jamování s živými hráči to asi mít nebude)?

      Těžko říct ;)

      Vžyť je to hra, tak to neber tak vážně :) Díky týhle hře se určitě najde dost lidí, koho kytara chytí a začně to brát seriozně. Nevidim jediněj důvod, proč nevyužít širokej potenciál bedny, co mi stojí doma a pokud občas nehraju nějakou hru nebo nerendruju, tak se fláká ;)

      Nezlob se, není to nic osobního, ale maličko mi připomínáš "pány fotografy" co fotí na film a "plivou" na všechny, kdo fotí na digitál a upravují fotky v kompu (zatímco oni ty fotky asi v temný komoře neupravují, lol).
  • Co nechápu, že je vpodstatě nemožno se dozvědět, s jako kytarou se hra v balíku "hra + RealTone kabel + kytara" prodává? I na stránkách UbiSoftu je pouze hodně vágní info "Epiphone guitar bundle". Při pohledu na web Epiphone jeden zjistí, že vyrábějí desítky modelů el. kytar. Možná to bude nějaká Les Paul, ale kruci která? Chápu, že za 4-5 tisíc za hru+kabel+kytaru nemůžu chtít, aby tam byla kytara za 15 tisíc :), ale info by se hodilo. A nemá ho ani český dodavatel a jsou hrozně překvapený, že jsou zavaleni stovkama dotazů denně na "konfiguraci" RS 2014. Bodejť, málokomu je jedno, za co svoje peníze utratí :)

    Tak kdyby někdo měl tohle info ze spolehlivýho zdroje, prosím sem s ním.
    • Když jsem to zjišťoval já, tuto informaci jsem našel do 5 minut. Ona jestli nebude chyba spíše mezi klávesnicí a židlí...
      • ja jsem objednal tuhle a ta jako junior verze nevypada...mela by to byt verze special les paul II, jedu na postu a pak dam vedet, co mi poslali...nejsem profik, tak mi to bude stacit. A jestli je to tahle uvadena kytarka, tak na zahranicnich forech pisou ze super pomer cena a vykon :-)tak uvidime
        http://www.music-city.cz/rocksmith-2014-pc-epiphone-les-paul-32032.html
        • Co jsem tak různě četl, tak by k R2014 opravdu měla být Epiphone Les Paul Special II a ne (dle mého) o trochu horší Les Paul Junior
          • asi zalezi na prodejci. ja jsem dostal opravdu tu Les paul special II, tak dneska to snad vsecko rozchodim :-) uz se tesim jak malej kluk :-)
      • Může být, ona čtvrtá noční směna v řadě není žádný med, kor když se něco řeší. Uniká mi pointa, sorry, nevím, cos tím chtěl říci nebo naznačit.

        Na webu UbiSoftu se ve specifikacích píše pouze "Epiphone guitar". V rámci pátrání po cenách a dostupnosti v českých eshopech jsem pár těchto prošel a samozřejmě kýženou informaci nenašel.
    • Epiphone The Les Paul Junior
      • Díky moc, zrovna to sem jdu napsat, jeden konkrétní eshop u nás už mi to taky objasnil :) Jen škoda, že to je nejspíš ta v černé barvě, jako je na obalu, mě by se líbila ta "mahagonová" s černými okraji, ale barva přeci nehraje! ;)

        Jinak prý to, že se u nás na trhu objevily dvě různé verze předchozí RS co se kytar týče (taky Epiphone LP Junior, orignál a pak nějaká docela prý "šitózní" kytara), tak to měl na svědomí nějakej vychytralej prodejce, co měl k prodeji jen hry a kabely a takhle dělal "balíčky". Česká vynalézavost nezná mezí, fakt.
        • A proč si k tomu nekoupíš tu co se Ti líbí víc? Nemusíš kupovat bundle...
  • Recenze nebyla špatná, ale čekal bych i zhodnocení hardwaru, tedy samotné kytary, která se prodává v bundlu.
    • jnsCZ
      Bohužel hardware jsem nemohl hodnotit, protože mám kytaru vlastní - DiMavery LP-520
    • Naprostý souhlas, obzvlášť, když u prvního RS byly (soudě dle ohlasů) diametrálně odlišné kytary co se kvality provedení týče.

      Co se týče latence "až stovky milisekund" - to podle mě úplně ztrácí smysl, veškerá interaktivita je ta tam. No, doufám že při použití analog. výstupu ze zvukovky se mě tohle nebude týkat :)

      Asi si udělám předčasné Vánoce ;)
      • jnsCZ
        Co se týče latence - u mě stačí na receiveru nastavit režim Pure Direct, který na zesíku vypne veškerý procesing zvuku a je to pak na 99 % použitelné. Při použití analogu je vše zcela bez problémů.
        • Zkusím si s tím o víkendu pohrát. Na hraní Rocksmith na TV s pořádným zvukem jsem se těšil nejvíce, takže se určitě jen tak nevzdám :)
      • Když jsem zkoušel první díl přes televizi a domácí kino, rozdíl tam byl obrovský a bylo to nehratelné. Sluchátka rovnou z PC naprosto v pořádku.

        2014 jsem přes televizi ještě neproháněl, chystám se na to až o víkendu. Sluchátka jsou ale opět ok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit