Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • teoreticky by měli udělat hru v plné kvalitě, zkopírovat ji, v nastavení hodit LOW, uložit to a dát na konzole *7*
  • -
  • Vzhledem k tomu jak se nám tu rozmáhají slovenští soukmenovci, mohl by jsi mi prosím přeložit slovo "bezočivosť"? Slovensky celkem rozumim, ale tohle vidim poprvý a nechce se mi googlit. Aty se naučíš při hledání českého výrazu aspoň trochu česky. :) Nic ve zlym.
    • Bezočivý je drzý :)
    • slepost???
  • Me příjde dost zvláštní tvrzení že konzole jsou pomalejší.. jen při použití selského rozumu, kdy procesor CELL v PS3 má 8 jader a dle popisu má výkon jak malá pracovní stanice Cray, mi prostě příjde zcestné tvrdit jak jsou pomalá, už toto je jasná známka toho, že PC PS3 dostihne tak za 3-5 let.. Tak si osobně myslím, že vývojáři jsou liní a nehodlají použít slovo optimalizace. !!
    • Amylee.Anderson
      Já mam třeba čtyřjádlo, ale grafiku naprosto NA PRD, takže třeba se Zaklínačem 2 si moc neužiju....
    • Vem si 8jadrovy bulldozer a rozdrtim tě s 2jadrovym core i3 *5*
    • Procesor ma PS3 dobrej, ale stejne tak uz zastaralou grafickou kratu a malo pameti. A abych tak rekl pouckou PC: "Pocitac je tak rychly, jako jeho nejpomalejsi cast..."
      Jo a to sem pe-es-trojkar, jen se snazim byt objektivni ;)
    • Inquisitor
      Já tomu teda úplně nerozumim, tak mě hned nekamenujte. Ale ps3 má asi celkově jinou stavbu HW a že by pc bylo 3-5 let pozadu mi teda přijde jako blbost. A hlavně na jaké frekvenci těch osm jader běží? Jest-li nemají dohromady, jako běžný dvojjádro :)
    • Hairy_Ass
      Procesor není všechno...
  • Trol.diskuzni
    To jako jde, abych se kvedláním dvou páček na všechny světové strany vžil do jakékoliv Role-play hry? *7*
    • RavenHolm
      Ano jde a můžeš mi ty na oplátku vysvětlit, proč někteří lidé se ze sebe za každou cenu snaží v diskuzích udělat blbečka?
      • Trol.diskuzni
        To nevím, já jsem rodem trol, druhem diskuzní *5*
    • Hairy_Ass
      Sice jsem PCčkář, ale hejbání myší a mačkáním kláves je jako lepší? A si představ, že se do RP dá bezvadně vžít i jen s tužkou a papírem v ruce a s házením kostek! *4*
      • Trol.diskuzni
        Já jsem PCčkář, mám i gamepad... Ale teda s myší a klávesnicí se cítím daleko víc "ve hře". Jinak proti klasickému role-play vůbec nic nemám. *4*
        • Tak to mi je te lito. Protoze gamepad je ve skutecnosti lepsi ovladac. Mimo jine do hrani zapojuje dalsi lidsky smysl, hmat, kteremu zpetnou vazbu poskytuji vybrace. A kdyz v dark souls nastqvim stit, zachytim ranu, az se vsechno zatrese, je to éarqdni zqzitek a vtqhne te to do hry daleko lepe, nez "mrtva" klavesnice s mysi. Ano, s gamepadem se hur miri, ale u rady her to vubec nevadi a naopak je vyhodnejsi mát dva analogy na ovladani, nehlede na to, ze i nektera tlacitkq jsou analogova (nerozlisuje se stisknuto/nestisknuto, ale i jak moc je stisknuto) a hry toho vyuzivaji. Navic gamepad je ergonomicky prizpusoben na hrani her, ty s nejvetsi pravdepodobnosti pouzivas ovladace ergonomicky prizpusobene kancelarske praci. A treba ovladat batmana na klavesnici je utrpeni vuci gamepadu, je to stejne blby jako hrat na gamepadu rychlou fps.
          • calwin
            je pravda ale že napríklad pri takom oblivione na konzole som chvílu preklínal gamepad... ale dopad na "vžitie" sa do deja to naozaj nemalo... akurát hrateľnosť tým trpela... no napríklad pri FPSkách nemám problém ... ten nastáva skôr v spomenutom oblivione ak sa človek chce vybrať cestou mága a tak...
    • calwin
      no si to predstav :)))... (že ano)
  • S tím se nedá jinak než souhlasit.
  • Damarus
    Ono ani tak nějak pc nemůže být nikdy za konzolema když všechny hry atd na konzole se dělají na počítačích
    • Konzolové hry vždy vznikaly a dodnes vznikají na příslušných devkitech. Samozřejmě, že syrová data se tam sypala i z PC/Mac/SGI atp., jenže ty v ten moment defakto sloužily jako kancelářské nástroje.
    • smejki
      to jako že na vytesání 100metrové sochy potřebuješ druhou 200metrovou?
      na PC potřebuješ udělat jen pár věcí - zkompilovat kód, vytvořit modely a textury.
      • miker17
        zajímavé a to jim jako ty programy pak běží na xboxu nebo v mobilech
        • smejki
          to neříkám. říkám jen, že implikace "na PC se to vyvíjí ergo musí být silnější" je levá. Nemusí. To že silnější jsou, je druhá věc, zcela nezávislá na tom, pro co se SW na nich vyvíjí.
  • Nechtěl bych hrát RPG jako Risen na gamapadu. To ovládání bude hodně chabé a omezené.
    • Nechtel bych hrat rpg jako dark souls nebo monster hunter na klavesnici. A ted jsem si koupil ve sleve na pc batmana aa a to ovladani je na klavesnici taky priserne ve srovnani s gamepadem. Klaveska s mysi je dobra na fps, ale ne univerzalne a rada jinych her se na gamepadu hraje lepe, treba akcni rpg, bojovky, sporty, strilecky typu dead nation a podobne.
    • No nechtěl bych hrát RPG jako Baldurs Gate , Wizardry nebo Realms of Arkania zrovna na gamepadu ..... ale Risen ? Hra ve které pobíháte s jedním panáčkem na kterého se koukáte zpoza jeho zad ?
      Myslím že novodobá RPG se konzoloidním nedokonalostem už hodně přizpůsobila - viz rozdíl mezi ovládáním Daggerfalu a Morrowindu/Oblivionu
      • A to si myslite, ze nebyt konzoli, tak by v roce 2012 vychazely hry se stejnym ovladanim jako Baldurs Gate, Wizardry a Realms of Arkania? Ono se tak na konzole svede uplne vsechno koukam. To ze se ovladani zjednodusuje je hlavne proto, ze hry chteji prilakat k sobe co nejsirsi publikum, ktere s jejich ovladanim treba jeste nema zadne zkusenosti.
        • No zrovna u RPG je vidět , že gamepad je ideálním klacíkem pro mainstream a i díky zjednodušení ovládání to jejich úroveň dost citelně deklasovalo .

          Jasně letecké simulátory taky můžeš ovládat ve věrné napodobenině kokpitu ve svém pokoji .... ale pro mainstream je přece výhodnější vyrobit leteckou arkádu (Ace Combat ,HawX) , co na tom že je to pak naprostý úlet a hra o ničem ? .... Díky bohu za to že u leteckých her sem tam dnes ještě dělají nastavitelné modely ovládání a chování celé hry .
  • "Nebo vám připadá rozumné, abychom vyrobili textury ve vysokém rozlišení, a pak je úmyslně rozmazali kvůli konzolovým verzím?" ptal se Oberlerchner v rozhovoru se Strategy Informerem......

    No přesně takhle se to snad dělá ne ? ( Pokud nenakupují už hotové textury, ale dělají je z vlastních podkladů tak snad mají hires jako základ ! ) Nebo snad pro PC rádi domalovávají detaily na textury pořízené v nízkém rozlišení ? Nepřiznává se tím náhodou že chtějí PC odrbat ?
    • Ty nak divne ctes, vzdyt prave priznavaji, ze PC nechteji odrbat *3*
      • Pokud to měla být od Oberlerchnera sarkastická odpověd´ , tak se to moc nepovedlo už díky tomu že přesně popsal jak se to dělá .
        • Proc jako? Napsal, ze PC verzi nechteji omezovat na ukor konzoli, co je na tom sakrastickeho? To je snad spravny ne?
          • Tak si ještě jednou přečtěte celý článek a ne jen první odstavec ...... tak nějak si v tomhle překladu sám protiřečí .
            • V kontextu PC her které nechtějí dvojitým portováním ošidit ....
            • "Někteří vývojáři říkají, že jejich hra bude mít na PC, 360 a PS3 stejnou kvalitu. To ale jenom znamená, že vezmou tu nejslabší platformu - Xbox 360 - a na PC a PS3 dají adekvátně mizerné textury," řekl Daniel Oberlerchner, který dohlíží na vývoj Risen 2 ......
              PRAVDA

              Tohle fantasy RPG bude mít MOŽNÁ po vzoru Hi-Res balíčku textur v Battlefieldu 3 více kvalitativních úrovní, přičemž na PC má hra samozřejmě vypadat o poznání lépe než jinde.
              PR KRASOZVAST

              VS
              Uměle zastírat technologickou propast, která mezi dvěma konzolemi a dnešními PC sestavami je (a v roce 2012 bude o to patrnější), podle autorů nemá smysl. "Nebo vám připadá rozumné, abychom vyrobili textury ve vysokém rozlišení, a pak je úmyslně rozmazali kvůli konzolovým verzím?" ptal se Oberlerchner v rozhovoru se Strategy Informerem.

              ?WTF Mně to tedy jako rozumné řešení připadá - pokud nemají konzole dost paměti aby zvládly vysoké rozlišení tak připravené textury deklasuji na úroveň konkrétního HW / konzole . Takže jak to myslel ?
            • Mas to nejake pomatene hele.Asi by sis to mel precist znova spis ty *3* .
            • Taky jsem precetl znovu, a na nic jsem neprisel *9*
            • Hairy_Ass
              Tak jsem si to (znovu) přečetl, a stejně jsem nepřišel na to, kde si má jako protiřečit. Mohl bys mi to osvětlit?
    • Hairy_Ass
      Právě naopak, ne?
  • ...mimochodom mi nejak celkovo unika podstata vyjadrenia tohto pana Oberlerchnera - ako keby bolo dnes modne prist s takymito objavnymi recami. Ak by to urobili ako uznaju za vhodne a zbytocne o tom nekvakali, stalo by sa nieco? Asi nic...mozno by bolo vhodnejsie zaoberat sa niecim podstatnejsim, napr. kvalitou hry...
    • ? To je nahodou velice trefna poznamka k zamysleni. Proc vubec ostatni firmy tohle delaji? Ze vytvari hru jak na PC tak na konzolich, v rozpracovane verzi maji vzdy textury ve vysokem rozliseni a pak i na PC hru prizpusobi konzolovim verzim, i kdyz by PC evidentne zvladlo vic? Jako treba Crysis 2 napr.? No, proc to tak delaji? To by me zajimalo. Ze nekdo primo rekne, ze je to pitomost takhle delat, je minimalne sympaticky.
      • Důvod je jednoduchý. Když bude PC verze o mnoho lepší, hráči budou upřednostňovat ji a konzolové verze si nebude nikdo kupovat. Což je docela problém, protože jak známo, většina PC hráčů si hry nekupuje, ale krade, takže se na tom vydělá výrazně méně, než z konzolových verzí. Teď nechci nikoho urážet, jen píšu ten pravý důvod.
        • trocha blbost vzhladom na to, ze by si vacsina k tomu musela zaplatit najprv upgrade, resp. nove PC, kedze ked sa na PC nehraju, nepotrebuje nijak nadupany HW (samozrejme pokial sa nevenuju aj inej cinnosti ako grafika, ci praca s videami a pod...)
        • Spades
          nechcu rypat, ale prolomit ochranu na x360 je tak 100x lehci jak na PC :D
          na PC mas na to celou skupinu a kazda hra se musi crackovat zvlast. na X360 c3va vyda flash a pak si hru rippne kazdej doma prakticky na kolene
          Ani multiplayer nemaji konzole blokovanej, takze muzes farat s palkou jak chces :D
        • To same si myslim taky, ale trochu sem se bal to rict :)
      • No je to jako pořídit výbornou fotku , upravit ji pro webové album (tj změnit rozlišení a prohnat JPEG rekompresí) .... a pak na velký plakát do galerie vystavit kopii z webu ....
        No není tajemstvím , že konverze se dělají dodatečně a hlavně kvůli financím . Takže kdo by za času "ekonomické krize" vynakládal další peníze na vytvoření dalších nových textur se správnými proporcemi , když dnes prodává především značka *3*
        No chrliči termínů v distribuci EA či Activisionu to mají těžké ....
        • Ale pri vyvoji se vzdycky pracuje s vetsimi texturami. Oni nemusi vynaklad zadne penize na dalsi textury.
          • Ale taky nevynakladaji zadnou snahu o to , aby se puvodni textury objevily v PC verzi .
            No jo externi studio a pristup k zdrojum puvodnich autoru ...
            • nic takoveho se nedeje, cele sis to vymyslel
            • Je to divny. Nerikam ze konspirace, ale divny to je. Ty duvody bych chtel znat...
            • ...no neviem, to mi uz trocha zavana nejakou konspiracnou teoriou, ze by ich k tomu nakoniec nutili Microsoft a Sony, aby nebolo vidiet rozdiely...to sa mi nejak nechce verit...inac by nemali dovod robit nieco take...
            • Ty to asi stale nechapes. Oni zamerne snizuji kvalitu textur na PC, aby to vypadalo stejne jako na konzolich. Oni pracuji s vyssim rozlisenim textur a nakonec na PC ty textury degraduji zbytecne na uroven konzoli. Tohle se nikdy nedelalo. Drive byly multiplatformni hry na PC oproti konzolim vzdy kvalitou vyse, tak jak to umoznoval tehdejsi PC hardware. Ale ted najednou PC verze zamerne snizuji kvalitu grafiky na uroven konzoli, i kdyz by to delat nemuseli (prakticky je to skoro prace navic!).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit