Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kovar.jakub
    1) Ano, takže jako typický tycoon. Jestli stavím jenom železnice, nebo i cesty, je mně jedno.
    2) Rozvoj měst popisuji.
    3) Jeden vstup a jeden výstup? Zbraňový průmysl je někde jinde (z uhlí vyráběná chemie, + z dřeva nařezané prkna + natěžené železo = zbraň), stejně tak třeba destilérka není úplně jednoduchá. Hlavní problém ale vidím v tom dát dohromady pro všechna odvětví všechna odbytiště.
    4) Vyhýbky jsou dobře, špatné je stavění tratí, které třeba neumožňuje ono zmiňované křížení více kolejí najednou - proto se kolem staví takové pekelnosti. A to ostatně píšu.
    5) O zběsilém tempu píšu, i když je dáno spíše objectivy.
    6) AI má jednodušší nastavení, nicméně to ničemu až tak nevadí, vždy mě spíše zaneprázdňovaly úkoly - proto jsem tomu jejímu nastavení nevěnoval velkou pozornost.
    7) 50 lokomotiv je myšleno počtem, ne typově.
    8) Za tip ohledně demolování děkuji, já si stavěl "odbočky" a boural to k nim, na zarážku jsem nepřišel.

    Já myslím, že se celkem shodneme.
  • uff, chcel som niektore veci napisat, ale vystihol si vsetko co nebolo v recenzii dokonalo. autor recenzie by mal tvoj prispevok pripojit k clanku. :)
  • Ach jo, proč se recenze na strategie vždycky tak odfláknou? Abych uvedl pár věcí na pravou míru, tak "typický tycoon" o kterém se zmiňuje recenzent není v tomto případě transport, ale railroad. Je to víceméně remaster něčeho mezi railroad tycoonu 2 a sid meier's railroads s lepší grafikou. Se všemi + a - daných titulů. To co je uděléno docela dobře je rozvoj měst. Ta začínají s továrnou a určitou poptávkou surovin, pokud ji pokryjete alespoň z 60% město začne růst a chtít další suroviny a zároveň poskytne další sloty na továrny, ve kterých se pak vyrábí pokročilejší zboží pro rozvinutější města, ale žádné komplikované řetězce o x surovinách nečekejte. Je to jen 1 vstup a 1 výstup. To co je špatně, jsou výhybky, Hra absolutně nezvládá nic složitějšího (na OTTD zapomeňte) než Y která se navíc nesmí křížit s jinou tratí, takže rozvětvit 2 kolejnou trať nelze, nebo alespoň ne jednodušše. Problém je, že můžete mít max. 2 nádraží na město a ty se brzo zasekají vlaky, protože nelze efektivně stavět tratě. Návěstidla jsou alespoň inteligentní a fungují jako cestová z OTTD, ale stejně je to na nic, když nelze trať pořádně rozvětvit. Temp hry je dost zběsilé a v kampani a scénařích jede Ai jako šílená, navíc cheatuje a naplaní na ni stejné mechaniky. Lze hrát zjednodušenou hru (vlaky se na jedné koleji projedou) nebo "realistickou" (kde kolize není možná a vlak čeká na volnou trasu). Nicméně Ai realistické nastavení neumí a tak i v tomto nastavení jen u ní se mohou vlaky projet navzájem. Těch cca 50 lokomotiv je zavádějících protože kromě mapy si vybíráte i epochu (cca 20 rozpětí), které nelze opustit. Po skončení sice můžete dál stavět, ale nové mašiny z další epochy už na té mapě neodemknete. To platí i pro sandbox. Ve hře jsou jen parní lokomotivy - tzn. poslední epocha končí v první polovině 20. stol. Jinak to přestavování něčeho již postaveného je skutečně porod, jen bych doplnil, že se shiftem se dají dělat "zarážky" a tak si při demolici nemusíte zbourat celý segment tratě jak je chybně uvedeno v recenzi, ale pauza na oběd byla asi moc krátká...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit