Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky za pěkný článek. Je pravdou, že zmíněné hry vtáhly a člověk ten příběh prožíval. Jen zamrzí dnešní trendy - viz. nedávná "novinka" SW:Battlefront - nestihli jsme (přitom ten potenciál!). Nebo nebudu jmenovat studio, které tvrdilo, že u stříleček není o SP mezi hráči zájem.. tak trochu mají pravdu, o ty mizerné bez příběhu a invence fakt zájem není. Díky tedy za vzpomínku na MoH.
  • No Origin mi nabidnul zadar MoH: Pacific Assault, tak jsem si rikal, tak zkusim a zavzpominam. Ale je to nejaky dil, ktery si tedy nevybavuju a je to pekny opruz i proti nejhorsimu CoD. Jsou tam super napady, ale to zpracovani hrozne, priserny koridor, podivne hitboxy a dalsi a dalsi chyby, ktere t hru srazi uplne do kolen. No na dnesni dobu neco katastrofickeho. Doporucuju vsem dnesnim haterum, to vam zavre tlamy. *3*
    • MoH: AA je starsi, ale to byl opravdu skvost.
      • Jack1947
        Hlavně+ to bylo HC , COD1 + UO se to mu ještě celkem blížilo, pak už to šlo z kopce.
        • Jj cod ua to byl vrchol té doby škoda že o něj nebyl zas až takový zájem jaký by si zasloužil
          • Jack1947
            COD měl bejt nepřímej nástupce mOH. První díl +datadisk a s přihmouřenýma iočima i dvojka se tomu odkazu celkem blížily.
            • Jack1947
              Aha, já blbě kecám a rozumím tomu prd co - tak si to někde najdi mělo to jít ve šlépějích jenže ty si srandicla takže tšěžko tě lze brát vážně.. navíc anonym noo *7*
            • Jack1947
              Vycházelo to z toho abez mOh by nebylo COD tak co myslíš. Byly no protože si byl beztak sám vždycky pěšák na bojišti.
              • Reakce na příspěvek:

                Až budeš rozumět hrám, tak se budeme bavit. Jen blbě furt kecáš.
            • Ty jseš nepřímej nástupce kašpárku. Právě, že CoD chtělo dělat věci jinak než MoH nebo si myslíš že ty PR hlášky typu "nebojuješ sám ve velkých bitvách" byly jen tak naoko?
  • maros.goc
    Tak toto bol prekrásny článok. :) :) Ďakujem :)
  • Jack1947
    No vidíte a já hrál až první MOH:Frontline demo na PS2 ale furt dokola no a potom jsem měl Rising sun a tam ta památná bitva o Pearl harbor taky nebyla zlá( až jsem koukal jak dechberoucí to na tru dobu bylo), vím Frontline byl lepší ale Rising sun nebyl špatný taky, třeba, jízda na slonech neměla chybu a Velrod stealth mise byli taky supr. No a ted díkY Originu si zkusím Pacific Assault. Který taky není špatný. Proč se toho Špílberg vzdal je mi doted záhadou...
  • Ještě tedy dovětek: dovoluji si navázat na tento příspěvek a připomenout poetické "no activity in menu" intro, které si v podstatě samo dělalo legraci ze hry - jmenovalo se "Lekce konverzace pro amerického vojáka" aneb fráze, kterým musí tajný agent rozumět, když budou vyřčena:
    https://www.youtube.com/watch?v=e28KhpWkwbM
    Probrané lekce:
    1) Vaše doklady, prosím. 2) Promiňte, ale zapomněl jste si tu granát (právě ona zmiňovaná scéna, kde super inteligentní voják dokáže hodit nazpět granát jemu vržený pod nohy). 3) Ten američan má psí keksíky v kapse (při čemž je scéna, kde vám vlčák dělá z prde*e trhací kalendář *15* ). 4) Zachraňte si život, ten chlap má bazuku! .. a tak prostě. Něco podobného, stejně vtipného existovalo i v pokračování Underground: https://www.youtube.com/watch?v=NdM1WPzmpzA. Zde se jednalo o "Průvodce zamilovaných po Francii".
  • Ihre Papiere, bitte! MOH je pro mě legendární hra, která přišla s mnoha skvělými nápady, jako když jsem po náckovi hodil granát a on ho bez ostychu hodil po mě nazpět *1*
  • Jooo, asi člověk za ty roky nepoznal tolik ikonickou bitvu, jako v MOH:AA, právě zmiňovanou Omahu.
    Já když to na mě vyprdlo poprvé, tak jsem doopravdy myslel, že tam jsem... a snažil, jsem se přežít.
    Teď s odstupem času, už to je ploché a už člověk nato nahlíží jinak, ale atmosféru to má stále a pokaždé když se rozhvízdají píšťalky, tak ta husí kůže tam prostě je.

    Jak píšete - za zrodem MOHAA a de facto i COD, stál Steven Spielberg, že založil studio (které pak přešlo z EA dělat zmiňovaný COD titul.
    Já bych byl za takové herno-filmové zkušenosti více rád, třeba naposledy když z filmu přišel Del Toro dělat P.T a jak to mohlo dopadnout skvěle :(
  • Zrovna nedávno jsem si říkal, jak je aktuálně 2 světová v žánru FPS opomíjená. Třeba zrovna ono vylodění v Normandii při dnešních technologiích by mohlo být neskutečně sugestivní (si vemte jak dodnes dobře vypadá ta verze z MoH Frontline).

    Jinak první dva díly ještě pro stařičkou PSOne jsou srdcovky s parádní atmosférou a do té doby neuvěřitelným pocitem, že jste opravdu osamocení za nepřátelskou linií + vynikající videosekvence doplněné archivními záběry neúspěšných pokusů o start raket V2 apod.

    Až je člověku smutno z toho kam to tahle série dopracovala :(
    • Jenže podle dnešních standardů bys na rádoby otevřené mapě běžel za šipkou, autoheal by tě zachránil z každé těžší situace a za každou blbost co bys ve hře udělal bys dostal další achievement (hodils granát, vystřelils z pušky, přebils zásobník, trefils nepřítele apod.).
      • Jack1947
        Ty jo no jo a vlastně jsem málem zapoměl že tam nebyl Autoheal ten začal až ve COD2. CHudáci fdnešní hráči nebýt her jako WOLF:NWO,OB a DOOM IV by nevěděli o tom že se museli dřív starat krom nábojů i o zdraví.
    • Jack1947
      Nikam to nedopracovala, skončila u moderní srajdy a tam to prozatím zapíchla.
      • Evidentně si tu moji větu vůbec nepochopil :D
        • Jack1947
          Jen jsem reagoval sobě vlastním způsobem *3*
          • Ano, jako tupá pyča.
  • ChyrenCZ
    To byl neskutečný nářez..namačkaný v tý vyloďovací plechovce, dveře se otevřou a sejmou před tebou několik maníků, skok do vody, která je po ramena..každý protitankový zátaras je jako boží požehnání, když to Skopčáci kropí všude okolo olovem. Z tohodle byla mokrá i tehdejší přítelkyně. ♥
    • Jack1947
      Ještě předtím nezapomen jeden hodil šavli do vody. Pro jistotu *11*
  • Přátelé,
    toto je pro mne natolik citlivá záležitost, že se předem omlouvám za sentiment. Prvně chci velmi poděkovat redaktorovi a vůbec člověku, který dostal nápad tento článek napsat. DĚKUJI!

    Jestli bych něco nečekal tak to, že si o vzniku tohoto "DÍLA" přečtu v roce 2016. Mnoho zajímavých informací. Pro mne fantaztické čtení. Osobně jsem vůbec netušil míru zainteresovanosti pana Spielberga. Pamatuji si, že jsem žil v přesvědčení že "pomáhal při vývoji" v Allied Assault pro PC, což korespondovalo s tím, že pro tehdejší hardware již reálné vylodění v Normandii až příliš připomínalo film. Ale to, že studio založil a že se podílel na vývoji obou poetických dílů pro PS jsem netušil. Jen pro připomenutí (pro nepamětníky) díly se jmenovali "Medal of Honor" za vojáka ve známách historických OSS akcích a dále více ve stylu lokálního francouzkého odboje za hrdinku Manon Batiste díl "Medal of Honor Underground". Je vtipné, že to proč mi to přišlo výrazně jiné a pro mne zajímavé - sice být sám v duchu OSS agenta napříč Evropou, pomalost akce, ponurost scény atp. bylo způsobeno právě limitací hardwaru. Zde bych použíl slova klasika: Díky bohu! Pamatuji si, že jsem doslova hltal černobílá historická videa, která předcházela epizodám, ačkoliv jsem tenkrát nerozumněl jedinému slovu. Možná i právě hlas, neskutečný hlas pana Morgana Shepparda mi dodnes způsobuje husí kůži při shlédnutí kteréhokoliv z úvodních videí, například tohoto: https://www.youtube.com/watch?v=71mJLHwrpQo.

    Jak jde čas, člověk si uvědomuje, že láska ke starým hrám je způsobena tím, že mladý člověk má nekonečnou fantazii. Proto si dokáže vypěstovat lásku i k tak na dnešní poměry nadokonalým hrám, jako byla právě tato. Pro mne je hra Medal of Honor pro PS velká vzpomínka na moje herní začátky, krásná a na tolik silná vzpomínka, že pokaždé když někde zahraje jakýkoliv úrývek z pompézního soundtracku, uroním slzu. A právě za toto jsem rád, i když se mi někdo může smát. Navždy je tato hra zapsána do mozku jako něco velkého a silného. Mějme v úctě staré hry a neopovrhujme jimi jen proto, že jsou staré. Nezapomínejte na jejich kvality, které jsou věčné a nepopiratelné! Závěrem video, které si pouštím pokaždé, když se chci vrátit do roku 1999: https://www.youtube.com/watch?v=nHAQ5IrQZmk.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit