Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zkusil jsem, hezké, ale nechci, komu se líbí, jen do toho ;)
  • Jaky by si chtel ligy prosimte? Resp myslis ze obdobny system v matchmakingu u Doty 2 nefunguje? Opravdu si myslis ze kdyz zacnes hrat jako novacek, ze muzes dostat jako spoluhrace/protihrace profiky z nejlepsich tymu.

    Matchmaking vybira hrace podle mnoha kriterii. Od vyberu "language preference" pres zkusenostni uroven po optimalni pingy na server a vyber samotnych serveru, resp jejich lokalit.

    Na rozdil od Blizzardu, kde pokud se nepletu rozhoduje o tvem zarazeni do ligy ciste win/loss system u hracu s podobnym ratingem, Valve ma MNOHEM slozitejsi praci pri vybirani hracu s obdobnym skillem. Jak si sam napsal, muzes byt sebelepsi master, ale pokud nekdo z vaseho tymu nafeedi silnyho carry hrdinu, pak neudelate ani prd. Zaroven kazdej hrac ma jinou roli. Supporti napr casto konci hru s relativne levnyma itemama, obcas treba i jen jednim a presto to muze byt skvele zahrany support. V dote rozhoduje o tvem skillu silena spousta veci a merit je lze jen velmi tezko. I tak se oto ale Valve pokousi a proto taky dostavas vicemene stejne zkusene hrace. Obcas to proste skonci fiaskem, za coz muze vetsinou serie spatnych rozhodnuti vaseho tymu. Casto staci spatne napickovat hrdiny a pokud druhy tym neudela nejaky zasadni chyby, tak vyhrat ani nemuzete.
    • LoL ma system prevzaty ze SC2 (5 lig po 5ti divizich), s tim ze pri postupu ob divizi/ligu hrajes BO3/BO5, a funguje to. Mas tak prehled o tom, jak se skillove pohybujes a kdyz zatryhardis, je to hnedka videt (poskocis o par divizi nahoru). V tomto smeru ma Dota fakt co dohanet.
      • Veskoslav
        Nechci ti kazit naladu, ale v Sc II je celkove 7 lig. Bronze, Silver, Gold, Platina, Diamond, Master a Grandmaster.
        • To je jedno, jde o to, že ten princip je obdobný. Akorát zapomněl na Challenger, což je obdoba Grandmasteru.
          Osobně mi tento styl lig a postupu v nich vyhovuje, ale na druhou stranu, když jsem hrál dotu 2 tak mi to nijak nevadilo, že to tam není.
    • Nechapem prečo porovnaš starcraft a dotu.
      • Vysvetlim ti to ja. Matchmaking. Jasne ?
    • Jediny, co tomu chybi je nakej azbuka filter, aby ti to ty rusky nymandy nehazelo do teamu...
      • No on tam je, vpodobe toho vyberu language preference, kterej si kazdej muze sam zvolit a ja osobne tam treba mam pouze English. Jenze kdyz stupidni Rusak zaskrtne taky English preference a pak stejne vali v chatu azbukou, tak to je pak tezky no...
  • leon87
    Jo začátek v Dotě neni žadný med.
    http://i.imgur.com/kqNLR5j.jpg
    http://i.imgur.com/U0elWrR.gif
    http://i.imgur.com/XIGRj3B.png
    http://i.imgur.com/S5jSCDO.png
    http://i.imgur.com/w5vxaeb.jpg
    Ale jakmile se dostanete do lepšího matchmakingu ( tak 100 hodin když dobře hrajete) Tak začíná ta pravá řežba.
  • Zajimalo by me, jestli se tu objevi podobny clanek, ale z LoLka.
    • Protože LoL je oproti dotě blbost....::IMO::..
    • proč by si měl dávat facku, je to relevantní dotaz, mimochodem právě teď se hraje vrcholnej turnaj celýho roku a tady ani ň.
      • Veskoslav
        Když se hrál turnaj v Dotě 2 o neskutečný prize 2,8 mega, tak ani čárka. Sice v LoL je vrchol, ale co se týče dotací, prezentací a počtem lidí, je daleko za LoL. Zatím nejvyšší počet lidí na Streamu je 650 000, DOta 2 1 000 000 lidí;) TO jenom tak na okraj.
        • eroror
          zmínka byla :)
          http://games.tiscali.cz/tema/svedsky-tym-alliance-vyhral-1-4-milionu-dolaru-v-turnaji-dota-2-63692
        • Jen tak na okraj, pred rokem na S2 World Championship turnaji melo LoL rekord 1.1 mil. lidi najednou. A to porovnavame S2 a TI3, finale S3 pravdepodobne opet prekona rekordy.


          http://lol.gamepedia.com/Season_2_World_Championship
          • Kr.Pa
            prosimte, Veskoslav sem haze "fakta" bez jakychkoliv dukazu nebo zdroju ...

            http://www.gamespot.com/news/league-of-legends-season-2-championships-most-watched-esports-event-of-all-time-6398663
      • vrcholnej turnaj se právě teď hraje i v quakovi 3 ty hňupe... dota si zasloužila představení a nějakou osobní zkušenost a tyto články se zde již objevily plus jeden i v levelu od A.Smutného. Proto myslím, že už to prostě stačí, a že je spousta dalších her, které by stály za zmínku.. nerad bych aby Games podlehly nátlakům 15ti letým idiotkům, stejně tak už nový GTA bych nechal být, prostě odtud potud, je tu moře her které je potřeba představit nebo zrecenzovat..
        • Proč mě urážíš a chováš se jako buran? Jenom jsem do diskuze vložil svůj názor, což ostatně děláš i ty, i když jako jouda.

          Quake 3 byla supr hra, ale WC 2013 je přecejenom trošku sledovanější a i prize money je asi větší ( v LoL je to mega dolarů).

          A ne, podle posledních IQ testů nejsem idiot, dokonce ani idiotek. A 15 let jsem překročil už dost let zpátky, logika, že kdo hraje LoL je 15letej harant s IQ diskutéra jako ty je laciná, chybná, levná a nepravdivá. I když to občas v Bronze V vypadá jako v jedličkárně.
          • Vidíš někde v podtitulku loga Games "web o online hrách" pomlčka "informujeme o aktuálních turnajích online her" ?? Proto ti říkám idiote, protože je tu spousta jiných her, které nestrhla móda pod svoje křídla. Jinak ta tvoje sračička za pár měsíců padne, tak si pomalu hledej nové hobby.. jsme si vzpomněl když jsem jako děcko sledoval seriály želvy ninja a power rangers, tak možná zkus tohle, třeba tě to na pár měsíců zabaví než vyjde nová onlajnovka pro přerostlé děti ;)
            • Zrovna tak nemam zajem tu cist o LoL. Na to jsou jiny weby.
            • rototo: wow.. tebe asi ve škole mlátili co? *9*
            • ah, proč se snažit diskutovat na games, je to tu jak na novinkách. Můj příspěvek byl skrytý návod redakci, protože si myslím, že alespoň bleskovka by tu být mohla (aspoň po finále).

              Měj se moc hezky, ať se ti daří, když budeš hodný, přinesu ti do pasťáku o Vánocích dáreček.
      • eroror
        ročně se hraje spousta turnajů a nepadne o nich ani slovo, to jsi na špatným webu ale tohle je spíš o vkusu redaktora.. padla mu dota do oka, tak se o ní chce pobavit, není to nic častýho jen občas chce zdělit svůj názor
    • Běž do koupelny a dej si facku.. udělá ti to dobře, uvidíš
      • Proc by melo? Jsou to dva nejvetsi rivalove v danem zanru.
        • rozdíl bude to že Dota 2 je vlastně nová hra, jasně byla 2 roky v betě do který se mohl dostat každý kdo chtěl, ale teprve nedávno měla oficial release

          jde prostě o články o nové hře
  • Jack1947
    MMO nemusim, a o MOBA jsem ani nezavadil (nastesti) , ja proste nerad chaos a jeste abych v nem travil svuj cenny cas. *15*
    • MOBA není o chaosu, ale o přesném řádu. :) Na druhou stranu tento žánr vyžaduje Velkou dávku času na osvojení všech prvků.
      • Jack1947
        Pro mne radsi, nejaka FPS na par hodin ci neco Offline, nez se dlouze necim prokousavat a nakonec zjistit ze mi to ani zato nestoji. *3*
        • A v tom je krása dnešního výběru her :) Pro každého se něco najde :)
          • Jack1947
            Jj, proste super.
  • běžte už s tou dotou do prd3le, v levelu megačlánek a na games další dva podobný? kdybyste raději alespoň z 20% pokryli současnou indie scénu, která čím dál tím víc šlape na paty tříáčkové produkci... borci z Ubisoftu už si začínají najímat indie vývojáře na konzultace pro svoje megahry, to by možná mohlo rozsvítit herním novinářům světlo, že to celé někam spěje.. kdysi tu někdo psal pravidelné shrnutí indie titulů které vychází nebo jsou ve výrobě, na to jste taky vykašlali že? A Grygar pořád ve Fightclubu plká jak miluje artový hry a objevil se od něj nějaký článek v poslední době na Games nebo v Levelu? Leda howno.. slova a činy, slova a činy.....
    • Veskoslav
      Nelíbí, tak nečtu.....Můžeš založit web a psát o tom..Nikdo ti absolutně nebrání. A co si budeme nalhávat, počtem hráčů se všechny Indie hry vejdou do Doty 2;) Doufám, že jsi fňukal i tehdy, když bylo 2500000 článků o AC III;)
      • Kr.Pa
        hmm, a co 12M prodaných minecraftu? nebo to uz neni indie ??
    • má pravdu, propagace dota2, když tu jsou i jiný hry, ale o těch se tu člověk nedočte
      • clanky o indie hrach jsou zajimave asi jako dedovi papuce..
      • To je propagace :D 2 články :D Jedna z nejhranější PC her a oni si dovolej o ní něco napsat :D. Na trhu je tisíce her a obávám se, že žádný web nezahrne vše :)
        • asi by mali do redakcie posielat listy ze co o com presne si mozu dovolit pisat a o com nie :D aby to nahodou neurazilo niekoho kto to nema rad
        • tak jak dlouho je to lolko,heroes of newerth a možná ještě další hry a zrovna se tu píše jen o dotě. a třeba pro mnoho lidí není tak zábavná
          • A co kdyz je to prave proto. Dota 2 pred nedavnem oficialne vysla a herni weby vetsinou pisou co noveho se na scene deje a pokud ji hrali, tak proc o tom nenapsat.
          • DOTA 2 je jenom StandAlone verze původní Doty, která tento žánr pořádně nastartovala :). Pokud bude zájem, tak věřím, že může vzniknout něco zaměřené na LOL, HoN, Smite, Dawngate, Infinite Crisis,... a mnoho dalších :)
  • rancor1223
    MOBA hry jsou zlo. Mám na Steamu asi 10 her co bych si rád zahrál s kamarády. Samotného mě to už nebaví. Torchlight 2, Borderlands 2, Payday 2,... Ovšem nikdo z nich hrát nechce, všichni hrajou jen Dotu a LoL. Zlo je to *16*
    • S tímhle (hloupým) přístupem jsou tedy všechny hry zlo, neboť odrazují mé kamarády od toho si zahrát fotbal a potom jít na pivo.
    • dethro
      Já si s tebou klidně Torchlight 2 zahraju, taky nikoho nemám :D.
    • michaliuz18
      lebo je to hra pre zavislakov co sa najlepsie hraje s kamosmi, jak csko tak dota a podaktory aj ine, co ich po trapnom borderlands, to omrzi rychlo, payday 2 ani nehovorim, najlepsie su tieto repetivne hry jak dota,wowko,a csko :D teda pre mna len cs ,dota sa mi nepacila a wowko je pre totalne deti
      ak mas ale bf 3 tak mozme skusit aj to ... no mna aj to omrzelo docela, neni nad csko s dobrym tymom a priatelmi :)
    • Kr.Pa
      Mozná bude problém ten, že MOBA hry jsou zdarma ... a rozhodně mají větší úroveň než bezhlavé malátičky/střílečky, co jsi napsal ...
      • filias
        Důvod je jediný. Jsou zdarma.
        • Kr.Pa
          říká jen člověk bez osvěty nebo hater
          • rancor1223
            To ty tady zcela neoprávněně nadáváš do tupých mlátiček Torchlightu a Borderlands. Nemáš nárok kohokoli nazývat haterem.
        • MP hry vo vseobecnosti su zlo *3* ked vazmem do uvahy kolko casu som nechal na battlefielde
        • ale vynáší více než většina placených her :)
          • Jack1947
            Marketing, Management, Big money. *15*
    • jsou to takove nenarocne hry pro masu, co nemaji skill,i trpelivost ani rozum hrat normalni hru
      • TireFuri
        Nechci tady znít jako nějakej ochránce Dota style her (Ne neni to MOBA!) ale to co píšeš nedává vůbec smysl a hádám že jsi to ani nikdy nehrál...
      • Dota 2 si bez skillu moc nezahraješ, tak tady neplácej kraviny prosimtě..
        • Hmm..sklil je něco k cemu zrovna moc inteligence nepotrebujes..je to něco jako když ucis psa aportovat..nakonec mu to jde super..i když je vzasade uplne blbej..
      • Kr.Pa
        Trpelivost nebo cas? Jedna hra v MOBE trva v rozmezi 30 - 60 min.
        • jasne, je to takova rychlovka...spousta lidi to hraje stylem..hodim jednu dve hry a jdu loupat brambory..udelat si cas na nejakou hru hodine nebo dve denne to je presne to hodne lidi hleda..a tahle hra je na to idealni.
  • Priznam sa dotu 2 ani 1 som nejak moc nehral ale tvrdit ze Diablo zvlast jednotka by bledla zavistou pred variabilnostou je dost silne slovo, ked samotna dota sa odohrava stale na jednej mape a menia sa iba postavy a vlastne samotna strategia je v roznom pouzivani roznych schopnosti jenotlivych charakterov. To uz mi pride viariabilnejsi aj SC2 s kopec mapami.
    Co sa tyka lig tak si snad robite srandu ze su v SC2 vyvazene. Ostatne asi v ziadnej hre sa to neda spravit na 100%. V SC2 mam pocit ze kazdu sezonu je kazda liga ina. Bronzova je skoro vzdy easy, strieborna, uff niekedy zahul, zlata vecsinou pohoda, platinova niekedy peklo a zasa diamantova pohoda. Ono totiz asi dost zalezi na freelooseroch kedy sa ake mnozstov presuva medzi ligami. Vela krat sa stane ze v zlatej lige je to pianko a naopak v striebornej je to peklo lebo si hraci z vyssich lig davaju pianko prave v brnzovej.
    • JAJ! konečně pořádnej názor!! Poté co sem hrál asi tři roky dotu originál na W3 enginu sem z tohoto žánru dost vyčpělej....po nějakých XXX hodinách si totiž většina najde svoji postavu,a svoji taktiku, a začne to být jen stereotipní honba za tím neudělat něco špatně ale udělat to tak jak se mě to už xkrát povedlo, ta variabilita je tam prostě na první pohled obrovská ale už na pohled druhý je to dost otrava - když si chci dát nějakou moba hru tak rozhodně volím Star Battle na SC2 protože mě tam neskutečně vyhovuje equip, aneb nejhorší věc na dotě! V Star Battle má každá loď svoje jedinečné zbraně, vybavení a vlastnosti a nejde si tak nakupovat jen nejsilnější itemy na atack speed což mnohem více vyrovnává hru a umocňuje zábavu! Navíc tam neníé žádné trapné stealování a creapování je tam rozumné což také považuji v dotě za obrovské mínus!!!
  • sugyn
    Minuta cekani na zapas je strasna doba? Mel jste to zkusit od bety kdy cekaci doba byla klidne i 25minut. A hardcore nerd z ruska pokud to neni ironie tak dobrych ruskych hracu je pomerne malo, vetsinou se zjevuje to co v prvni minute umre pak to blamuje vsechny okolo podivnym mixem slozeny z anglictiny a rustiny a ke vsemu vezme to neco idiotskyho pudge nebo kunku a jde na mid. Nekoupi to couriera, wardy, nikdy to nehraje supporta a uz vubec nikdy ti to neda salvu. Souhlasim matchmaking je treba zmenit. Unavuje me hrat s nekym kdo ma odehrano 30h a ja mam 500.
    • Veskoslav
      Akorát, že Pudge i Kunka jde mid většinou;) To jenom tak na okraj. Stačí se podívat na herní scénu. Není to nic neobvyklého. S tou druhou částí souhlasím, spousta lidí si nevudědomuje, že když už leze na střed, tak kupuje courier minimálně základní, je zároveň support pro pro obě lajny a dokupuje wardy. A ohledně propojení. Ty jsi taky měl 30 a někdo 500 a taky mohl frflat. Navíc mnohdy počet hodin nerozhoduje o kvalitě daného hráče:)


      Daleko více mě spíše štve, že lidé jsou natolik líní, že nejsou schopni si dát hloupé zkratky na upozornění na chybějící hráče na lane a pak se divíš, když najednou jsou dva vepředu, dva vzadu a ty a tvoje spojka si můžete dát v poklidu pivo, protože prakticky nic nezmůžete a při troše štěstí aspoň jeden unikne.
      • sugyn
        Ne prave ze je to obvykly ze tyhle dva jdou vzdy na mid. Treba je strasne dobry na safe line pudge + earthshaker/venge spirit, nebo kunka parovana s warlockem. A taky malo kdo z nich s tim umi normalne hrat, vetsina pudgu proste ceka za lesem az budou mit dobrou sanci na hook. Dobrej pudge pouziva vsechno co ma (hodne zapomina ze muzou zabit jen rotem a ultou), dobrej pudge dokaze hookem tebe zachranit z nejake blbe situace. To stejny warlock, uz jen to ze vetsina lidi jede pitomej build bonds+heal a pak nema manu na opravdu dulezite situace kdy jejich heal/ulta zvrati celej teamfight.

        Moc nerozumim proc bych na midu mel kupovat couriera, to dela support. Sice support na midu sem tam se objevi ale vetsinou jsou tam carry/nuker a carry nemuze plytvat na couriera ci wardy.

        Matchmaking, prave proto. Kdyz ja mel tech 30 tak jsem tu hru kadil uplne stejne a uplne stejne to muselo ostatni bavit, tak proc to neudelat jinak.

        Missing je obecny problem na to se celkem casto prohrava.
        • Veskoslav
          A na co tedy jedes Warlocka? A safe line je mnohdy naprosto zbytecna. Ihned poznáš, kdo neumí Pudge nebo Kunku. Cpou se na lajnu. Middar nebo jungler kupuji minimalne zakladniho kuryra. Jsou to nejrychleji vydelavajici postavy. Ne vzdy má support 150+220. Zalezi na tom, jak umi clovek hrat.
          • sugyn
            Maxuju heal + staty + ulta, kdyz to nemuzu davat do statu tak az potom bonds.
            Proc jako pudge na lajne nebo kunka znamena automaticky noob? Kunku muzes udelat jako supporta treba, navic je to pusher. A pudge parovany s nekym dobrym je paradni prasarna na lajne.By the way i outworld je na lajne paradni.

            Co se tyce couriera, nahore jsi napsal ze jsi to vztahnul obecne protoze jsi nemel stesti na dobry supporty. Tecka. Nikdo ti treba za lycana nepobezi hned kupovat nebo "up"couriera, tam jsou dulezitejsi veci.
            • Warlockovi jsou staty naprosto k nicemu, mnohem lepsi volba je maxovat bonds, ale nehazet je jak bezmozek...
        • A jakej se prosimte jede jinej build za warlocka nez bonds+heal ?
          • taky si nemyslim že slow je u warlocka tak zásadní do začátku, s manou zamává jen když hází dva golemy přes refresher orb
      • spousta lidí si nevudědomuje, že když už leze na střed, tak kupuje courier minimálně základní, je zároveň support pro pro obě lajny a dokupuje wardy.

        Dobra hovadina aby midar kupoval couriera+wardy
        • trolo
          mid by rozhodne kupovat kuriera nemal. na to su supporti. jeden kupi wardy a kuriera a druhy kupuje sentry a smoke na deward pull pre carry ak by ho blokol offlaner a smoke na ganky.

          rus na mide akurat len feedi, nikdy neganke a ked pride tak ma lvl 5 a 0/10. potom pride enemy midar s lvl 12 a orchidkou alebo neviem cim a gg.
        • Veskoslav
          Jako midar samozrejme newardujes lajny, ale mas na starost owardowani spawneru schopnosti. Zaroven tim i pomahas lajnam proti nepratelskemu miderovi. Omlouvám se za nepresne vyjadreni.
          • na mide je zvycajne nuker ktory musi cim skor dostat lvl6 aby mal ult a potom moze ist na gank bud bot alebo top. Support ma nastarosti wardovanie. Mid s tym nema nic spolocne ani s courierom to vsetko patri pod support. Short lane mas svoju hard carry a long lane podla toho co uznas za vhodne.
            • Veskoslav
              Jako máš pravdu, ale já jsem si bohužel zvyknul či musel zvyknout, že pakliže hraji sám s cizími lidmi, tak bohužel si ty wardy+kurýra kupuji většinou sám, když jdu střed. Ale je pravda, že poslední dobou mám na spoluhráče docela štěstí a support je fakt support a docela dost dobře se pak hraje. Já spíše psal z vlastní zkušenosti, co jsem dělal. Takže jsem to opět napsal blbě a vztahoval to všeobecně. Pardon:)
    • Inquisitor
      A teď česky :)
      • Překlad: Minuta čekáni na zápas je strašná doba? Měli jste to zkusit od nefinální verze, kdy čekací doba byla klidně i 25 minut. A zkušený hráč úzce zaměřený na hru z Ruska? Pokud to není ironie, tak dobrých ruských hráčů je poměrně málo. Většinou se objevují tací, co v první minutě umřou, pak zesměšní či zkritizují všechny ostatní hráče okolo podivným mixem složeným z angličtiny a ruštiny. Ke všemu si tito duševně zaostalí jedinci vezmou povětšinou Pudgeho nebo Kunku (herní postavičky) a jdou tábořit pouze na středovou pozici. Taktéž prakticky nekupují nosiče předmětů, hlídače, nikdy nehrají tak, aby podporovali ostatní hráče a už vůbec nikdy nedají léčivou bylinku (známou ve hře jako "salve"). Souhlasím, hodnotící porovnání hráčů je třeba změnit. Unavuje mě hrát s někým, kdo má odehráno 30 hodin a já mám 500.
        *1*
        • sugyn
          You sir, deserve my like.
          Preklad: Vy pane, zaslouzite muj obdiv.

          P.S. Nemam diakritiku na klavesnici.
  • Zlate SMITE. Matchmaking max 3 minuty, zapasy pekne odsejpaji, s urvanyma debilama se setkavam fakt hodne vyjmecne, a to se vetsinou omezuje jen na rypnuti o vasem skillu. A ty srandovni animace bohu po prohranem zapase zmirni nasranost:-) Kdo nezkusil, tomu vrele doporucuju.
    • smite sa mi paci ale cakam kym otvoria vsetkych bohov
      • Bohuzel, to je myslim za prachy. Jinak si je odemykas za favor, pripadne vezmes zavdek random rotaci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit