Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    A já se mylně domníval, že vývoj brzdí sami tvůrci+duo Microsoft a Sony se svými konzolemi (nintendo nepočítám, to je opožděné odzačátku) Ještě že je ten internet, aspoň je na co se vymluvit.
    • Jo Nintendo je opozdene uz od zacatku... treba klasický SMB ten byl na svou dobu opravdu opozdena hra.....
    • hmm keby nebolo Sony, Nintenda a už aj Microsoftu tak stále hráš na pc hry niekde v pivnici a všetci ta maju za nerda... díky konzolám sú hry momentálne tak populárne ako sú tak si tieto komenty odpusť a nabudúce použi hlavu. Ďakujem.

      PS: a ako je u teba zvykom, nie nenapíšem to po česky a nie nejdem na slovenské fórum
      • Veskoslav
        Proč mě nevadí, že píšeš slovensky, rok jsem se Slovenkou žil a slovensky umím číst a jsem naopak rád, že tu přispíváte, ne jak pár hlupáků.

        No nechci ti kazit iluze, ale právě díky pc mohl Microsoft vybudovat to a dát na vývoj konzolí to, co dal. A opravdu mi netvrď, že něco, co je 6 a více let staré nebrzí vývoj. To řekne jenom omezenec.
        • to som len dodal lebo minule som tiež niečo napisal a slušne si ma vyfakoval nech si idem pisat na Slovenské servery.... ale o inom je téma

          ja som o tom že to nebrzdí vývoj nepovedal ani slovo ale hovorim to že v hernom priemysle maju svoje miesto a spravili pre neho možno aj viac ako počitače ( vec názoru )
          • Možná ti to bude připadat, že jenom rejpu, ale už si někdy viděl něco programovat na konzolích? *5* A pravdou bohužel je, že konzole vývoj her brzdí... to že protlačily hry více mezi lidi je sice pravda, ale brzdí vývoj... podle mě jsou to dvě rozdílné věci
            • Konzole vyvoj her na pc nebrzdi, brzdi ho nedostatek penez. Protlacit hry vice mezi lidi znamena prinest vice penez. Hry pro konzole se vyviji a obcas jsou velmi dobre, tak jako tomu bylo vzdy. A ze na pc platforme neni dost penez a vetsina pc her jsou pouhe porty? Za to si prece pc platforma muze sama, nezvladla sve financovani a stala se z vetsi miry zavislou na konzolich.
          • Veskoslav
            Pro rozšířenost nejspíš ano, ale to si myslím u rvní generace konzolí. Když se raketově snížily ceny pc, bylo to už o něčem jiném. Ale když stála konzole 15 000 a srovnatelný pc 35 000, to pak byl problém. Ale to už dávno neplatí. Navíc u konzolí je problém ten, že je to uzavřená platforma, nemožnost si cokoliv měnit a kromě filmů a her je osobně podle mě pak k ničemu.
            • Tak ono je to jednoúčelové zariadenie ktoré si človek kupuje z nejakého dovodu, tak ako si kedysi ludia kúpili CD prehrávač, kazetak,video presne vedeli čo od toho očakávať a na ten účel si to kupuju. To že to vie prehrať hudbu, video to už je len třešnička na dortu.
    • To ses fakt mylne domnival.
      • Veskoslav
        A jéje Jejdaskovič, hlavní pokuřovatel konzolářů:) No čekal jsem tvůj blábol.
        • To je legracni, ze pisu blaboly, kdyz po tobe neco zopakuju :-).
  • walltar
    Piráti už vyšli z módy? *1*
    • PS3Hrac
      Konzole zdá se taky *1*
  • A čo konkrétne konzoly na hrách brzdia? Grafiku? Hrateľnosť?
    Čítam to všade.
    Zabrzedný je podľa mňa názor o brzdení samotnom.
    Spravte si rebríček. Čo hra potrebuje najviac? Čo Vy potrebujete od nej?
    Preč je už doba, kedy hráčom nezáležalo na grafike ale na HRE samotnej. A propos, kde by ste chceli, aby sa hry EŠTE posunuli? Toľké hry dominujú grafickou stránkou ale chýba im akákoľvek hĺbka, hnací pohon... sú suché. Príbehy sú preč. Atmosféra je preč.

    To ale nieje chyba konzol. Konzoly hry nebrzdia, len ich umožnujú hrať.
    Je to skor všeobecná snaha umožniť konkrétnu hru hrať všetkým, teda ju pekne osekať, sprístupniť ( v tomto ma prekvapil Dark Souls )...
    • to ony konzole jen posunuly pojem mainstream na novou úroveň
    • Přinejmenším v tom, že deadline je deadline a když má hra vyjít na všechny BO3 platformy, tak musí vývojáři huntit každý byte, aby byla hra plynulá na konzolích a tak. Což se netýká grafiky jako vzhledu, ale i animací, částic, které tu atmosféruz mají možnost rozvíjet. Samo že dřív měly hry atmosféru, ale není možné ji opakovat pořád dokola. Ale víc mě štve, že každému jde o realističnost než o tu atmosféru, která se jim nelíbí díky jiné, třeba "dětské" grafice. Takže s tím souhlas. Her s atm. je dnes ale dost, jen je zakrývají PR hry, které každý magazín většinou prezentuje. *9*
    • walltar
      Jo jo s tímhle souhlasím ... konzole brzdí maximálně technickou část her což mě jako člověku, který nemá na kontě neomezenou zásobu peněz nevadí. A hratelnost her brzdí sami zákazníci ... bohužel z hraní se udělala masová záležitos a jak se ví tak "Masa má vkus".

      Možná ještě ovládání her ovlivnil gamepad, ale pokud se udělá u hry pořádný port tak se ovládání dá celkem změnit.
    • Veskoslav
      Co bych si přál? Délku průměrného FPS minimálně 10 hodin v SP na easy, zrušení autohealingu, grafiku zlepšení (CoD je dukázem toho, jak to stagnuje), vylepšení AI (což musíš mít dostatečný výkon na výpočty atd.), větší variablilitu prostředí, zcela zničitelné prostředí odpovídajících zbraní atd.A myslím, že každý z nás by tady u svého oblíbeného žánru vyjmenoval, co by chtěl změnit.

      Konzole brzdí vývojovou část her, nikoliv herní:)

      A port Dark Soul na pc je jeden z nejhorších, co kdy byl:)
      • A ted odhadni naklady na tvorbu takove hry a odhadni, kolik pc hracu ji neukradne, ale koupi za plnou cenu, at vidis, jaky jsi utopista.
      • Nemyslel som port, to je totiž najvačší výsmech pécéčkárom v dejinách .)

        Myslím si, že teda aj v dobe toho tzv brzdenia sa stále dá nájsť veľa diamantov na hernej scéne. V podstate tak isto, ako tomu bolo vždy. 10hodín v FPS bol vždy štandard, samozrejme že by sa to dalo prekonať (z posledných napr v Borderlands - nehovorím teraz ale o AI alebo zničiteľnosti prostredia, len o dĺžke).

        Z autohealingu mám nočné mory aj ja, takysto aj z cover systemu.
        No jedná sa o vec technickú? .) Konzola by nezvládla lekárničky? .)
      • Obráť sa na vývojárov, tí robia hry, nie výrobcovia konzol. Prečo sa vývojári neorientujú len na PC trh, veď je to najrozšírenejšia herná platforma.
  • Jo tak internet *15* Už neví na co to mají svádět...
  • Jestlize pomaly internet vydavatelum brani opustit klasickou retailovou distribuci, tak jsem mu za to vdecny. Pochopi kazdy, az bude nucen kupovat novinky pouze na steamu za steamovou predrazenou cenu. Ja konkurenci v distribuci her vitam.
    • Startovacia cena na steame je umela, a je to cena ktoru si davaju distributori, ktory su tlaceni retailom. Je to pekne vidno na mensich portaloch , ktore predavaju Steam kluce a tam bez problemom ide steam verzia zohnat za nizsiu cenu ako v retaile uz pri starte.
    • Počkej Jejdasku a oni ty hry na konzole nejsou předražený oproti pc hrám. Steamový hry jsou ještě fajn protože tam se dočkáš aspoň nějaký výrazný slevy.
      • Konzolove hry jsou drazsi, ale u nich si platis i neco navic, neni to primo srovnatelne jako jedna a ta sama hra u ruznych distributoru.
    • Předraženou? Ona ta infrastruktura Steamu nic nestojí, hm? Nebo vývoj, vůbec spravování té databáze her a uživatelů. Zato pár BR/DVD placek, no jeje, to vyjde na celé jmění. A ten třístránkový installation guide! O krabici radši ani nemluvím, na to musí vybírat charitativní sbírky.
    • tak PC scena a prodeje PC her asi malokoho zajimaji... :D tady se mluvi urcite o konzolich, jejich moznosti digitalni distribuce, moznosti online hrani apod... protoze ty tvori mnohem vetsi zisky, nez warez PC scena :D
      • Fajn, tak si misto steamu dosad psn a je to uplne to same.
        • Veskoslav
          PSN je totiž tak zprasená služba, že horší neexistuje. Srovnávat to se Steamem je pomalu zločin;)
          • Je videt, ze jsi desny odbornik :-).
            • Uzivatele nebo Sony hateri? Ja jsem s PSN docela spokojen, rozhodne vic nez se Steamem, ktery ani neumi prochazet seznamy her tam a zpatky, cimz ve me vyvolava dojem, ze ma uzivatelske rozhrani z praveku. V tomhle smeru jsem opravdu nic horsiho nevidel a pritom je to ta nejzakladnejsi vec. Takze spolehat na to, co se pise na forech, je ponekud nemoudre, vis ze o tobe na forech pisou, ze jsi blb? :-)
            • Veskoslav
              Ne, stačí si přečíst to, co píšou uživatelé a fórech.
    • Veskoslav
      Steamova předražená cena? A v hlavě v pořádku? Asi ne.....
      • I kdyby to stálo na steamu stejně jak krabice, pořád je to jen licence bez krabice = předražené. Dokud nebudou stát klíče polovic co retail, tak to bude předražené. *4*
        • walltar
          Já sem osobně zase rád za digitální distribuci, i když je stejně drahá jak krabice ... já sem zrušil v PC mechaniku ... navíc skladovat doma hromady disků, abych je potom za 5let vyhazoval po krabicých na to taky nemám náladu.
          • exmaxx
            Jedine, co mi na digitalni distibuci vadi je nemoznost prodeje hry po dohrani. Cili nezbyva nez si pul roku rok pockat, nez cena klesne na rozumnou hranici.
            • walltar
              Jo to bude asi jediná nevýhoda i když já sem v životě hru neprodal ... vždycky se mě tak dlouho váleli někde ve skříni a zabírali místo až sem se je rozhodl vyhodit ... asi sem je měl prodat jak sem je dohrál. *1*
          • exmaxx
            Souhlas.
          • Nevím, moc se mi to nelíbí, pokud jde o dobré "větší" hry -.- Ale to už je názor každého.
            Stejně to dnes funguje pitomě, páč jsem si myslel, že vemu disk Torchlight 2, nainstaluji hru a jdu hrát - né, musím si to aktivovat na steamu a zapínat ho při každém spuštění *10*
            ALe tím neodsuzuji dig. distribuci. Jen chci říct je na tom všichni moc vydělávají.
            • To posledni co jsi zminil neni problem digitalni distribuce obecne, viz gog nebo gamersgate, ktere poskytuji cistou digitalni distribuci. To je problem steamu a jeho snahy ziskat kontrolu nad hraci. Proto si na nem musis aktivovat i retailovou hru, to uz nema nic spolecneho s digitalni distribuci, to je cista DRM. No a protoze Steam poskytuje mimo jine i slevy, tak mu to tupa masa hracu zere. Je smutne, ze tradicne otevrena PC platforma se tim stava uzavrenejsi, nez uzavrene konzolove platformy. Protoze treba na PS3 retailove singleplayerove hry nikde aktivovat nemusis a k jejich hrani vubec nepotrebujes internet.
        • Veskoslav
          Polovinu je nesmysl. Náklady na krabici a DVD nejsou polovina. Osobně si drahé hry kupuji krabicové ne z toho důvodu, že by to bylo levnější (většinou není), ale protože ty drahé hry chci mít v krabici. Ale pokud třeba kupuji něco půl či více po vydání, Steam se mi mnohonásobně vyplatí, obzvlášť v akcích.
          • Ty si opravdu myslis, ze hlavni naklady retailu se skryvaji v krabici a DVD?
          • ok, jo, tu polovinu jsem přestřelil, když si steam bere 30%. tak 3/4 ceny potom. I tak je to ale oj... kupujících.
      • To ses fakt tak blby? Co treba dishonored, na steamu za 50€, na heurece nejnizsi cena 841 Kc, na steamu tedy zhruba o 50 % drazsi.

        A to tu retail verzi jeste muzes prodat a vubec s ni svobodneji nakladat. Taze i po te co ji koupis ma stale nejakou hodnotu.
        • Veskoslav
          Víš jaké jsou podmínky pro Steam a proč jsou nové tituly dražší na Steamu? Vždycky jsou na Steamu hry jako novinky dražší a vždycky budou. Ale později nemá Steam konkurenci a brát nejnižší cenu na Heureka je docela na palici, protože osobně bych si v těch nejlevnějších nekoupil ani šroubek, natož hru za 900:)

          P.S: Zhruba znamená něco okolo, ale cena 1250 na Steamu odpovídá předražení o 33%, což zhruba není:) Ale průměrná cena D v obchodech se pohybuje od 950-1150:)
          • 841 × 1,5 = 1261, takze 50 %, ani pocitat neumis.

            Neresim jake podminky ma Steam, tvrdim, ze ma predrazene novinky. Jsem rad, ze jsi to pochopil.
            • Veskoslav
              Omlouvám se, nevím, co jsem dosazoval za čísla. Máš pravdu.

              Novinky jsou předražené, to vždycky byly na Steamu a nikdy se nevyplatila kupovat novinka na Steamu. Ale vymlouvat se na internet jako v případě tohoto pána je zcela alibistické.
      • Okay, takže tuhle diagnózu, na kterou jsem u tebe měl podezření už dávno, máme potvrzenou přímo od zdroje...
      • Příklad? Nové XCOM
        Steam - 49.99€
        Xzone - 799Kč
        • Veskoslav
          A víš, proč je to tak drahé na Steamu? Původní cena měla být 39,99:) Ale něco se zvrtlo. Steam k tomu dal i prohlášení:) Zkus jiný příklad toho, jak je Steam předražený. Kdy se podívám na Origin, který je permanentně předražený:)
          • Já bych jeden měl. Max Payne 3... steam 59,99 eur, Xzone 899,- Kč. Steam mam rád, ale je fakt, že novinky (a některé staré kusy taky) má docela drahy pro náš trh. U mě ale reputaci napravuje nehoráznými slevami.
          • Permanentně, moulo
          • Irelevantní.
  • Vyvoj her obecne je zabrzdeny a to po vsech strankach, at jde o hratelnost, pribeh nebo grafiku. Za poslednich 5 let neudelaly hry zadny pokrok, nejnadejneji to vypadalo v MMO, ale i tam se to posr..lo
  • Livingstone je vyčúraný idiot, který mluví o kvalitě her a přitom myslí na to, kolik by mohl vydělat, když by hry distribuoval čistě mimo obchodní síť - přímo. Krom toho, že by zas přišla spousta lidí o práci, by hry nebyly vůbec levnější, jak ukázal třeba Playstation Store a jejich 3 roky staré hry prodávané digitálně za 1700,-...

    Aneb všemi 10-ti za zachování médií, protože jen to je forma, jak si udržet vlastnictví hry, rozumné ceny atd.
  • Tak to by jste pane Livingstone neměl mít problém: "EU chce stomegabit pro každého. Za 9 miliard eur"
    http://connect.zive.cz/clanky/eu-chce-stomegabit-pro-kazdeho-za-9-miliard-eur/sc-320-a-165768

    Taky jsem pro...
  • Raz to su pirati, teraz internet, ktory brzdia hry. V poslednych 5 rokoch si nepametam ziadnu inovaciu v hernom priemysle, ci od Blizzardu, ci EA ani od dalsich. Problemom je, ze studia chrlia neustale kopie a nekonecne pokracovania.
    • Problem ma spis tvoje pamet :-).
      • Jmenuj 5 inovativních her z posledních 5 let. Zkus vynechat Portal a musí být aspon trochu známé. Nikdo není zvědavý na Ultra Underground Hipster Adventure.
        • A to zcela pomijim vznik novych trhu a platforem jako webove hry, hry na socialnich sitich nebo na mobilnich telefonech a tabletech s dotykovym ovladanim. Ostatne i konzole maji nove ovladace. Nemusi se ti to libit, ale i toto jsou inovace a vyvoj herniho prumyslu.
        • flOw, flower, journey, terraria, minecraft, tokyo jungle, red dead redemption, ftl, dwarf fortress, orc must die, magicka, frozen synapse, batman aa, eye pet, mgs peace walker, warhammer 40k squad command, patapon, demon’s suls, dragon’s dogma, mount & blade, heavy rain a spousta dalsich.
  • Přesně tak, internet! Jaképak konzole, já bych všechny ty internety zakázal

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit