Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já nikdy nepochopím jak může PewDiePie být nejsledovanější let's player...vždyť jen vejská a dělá pazvuky nic víc. Ani to není vtipný. Zlatý Let's Play kanál od Rooster Teeth tam se aspoň člověk zasměje... *7*
  • Odulin
    Jj tenhle "local coop", kdy každý měl nějakou fci u nás také letěl. :)
  • Na ruku se tim to dělat nebude. Vývojáři a distributoři žijí z lidí co ty hry koupí a hrají. Ne z lidí, kteří koukají, jak to hraje někdo jiný. Naopak nedávno šly internetem články se stížnostmi, jak youtubeři mají negativní vliv na prodeje, protože hlavně u některých typů her (krátké a lineární) na to lidi kouknout na youtube a nekoupí.
    Takže představa, že nějaká firma tohle ještě aktivně podporuje je myslím hodně nereálná.
  • kubi-wan
    Já bych viděl rozdíl v tom, že člověk s tim druhym může v reálu interagovat... když si vzpomenu, kolik srandy jsme si užili s kámošema ve čtyřech u kompu toho jednoho privilegovanýho, jehož rodina si ho mohla dovolit. U her jsme se střídali, nebo jsme je hráli dohromady - takže například u Duka 3D jeden chodil, druhej střílel, třetí otvíral dveře (to nikdy nikdo nechtěl dělat)... a čtvrtej čuměl a kecal do toho, jak to máme hrát. A ta pravá zábava vycházela mnohem víc z našeho hašteření u kompu, než ze samotný hry. A i když jsme jen čuměli, jak jeden hraje, bavili jsme se spolu královsky.
    Dokáže tohle váš PewDiePie?
  • Tilwaen
    S tím level scalingem to máš těžké. Když ve hře je, tak to spoustě lidí přijde moc snadné a pitomé; pokud tam není, tak lidi nadávají na backtracking, protože se na jedno místo musí párkrát vrátit, aby tam vše vymlátili. To si nevybereš.

    A nevím, kdo ta kouzla ubil, ale musel to být pořádný silák.
  • a kdyby jset tebkraát měli 5x PSX taky by vsichni cumeli na jednoho nebo by kazdej hral? *3*
  • ten rozdilje takovy jako kdyz stojis ve fronte na cokoliv, ale nikdy na tebe rada neprijde... mne to prijde prasteny stat v takovy fronte *3* misto cumeni na nekoho jak hraje si tu hru radsi zahraju! Popravde jsem dost nechapal, kdyz mi doslo, ze ty videa tam nedavaji jen jako navody pro ty co se ve hre nekde "zaseknou", ale HLAVNE pro ty co misto, aby si sami hrali cumej jak nekdo cizi hraje *8* *8* *8*
  • elwiscomeback
    Vždycky si je možné najít letsplayera, který opravdu ví o čem mluví - viz například Scott Manley pro KSP.

    Z mých odběrů bych ještě doporučil Ahoy a Game Makers Toolkit
  • Vidlec
    Já osobně koukám jen na přenosy turnajů z Cska a Doty. U takovýchto e-sport her to chápu, že je autoři už dělají s ohledem na diváky. Ale singleplayer hru? Podle mě blbost.
  • flash789
    Ne to nemá smysl, s tim ze v TES hrach je strasne spatny level scalling nic neudelas. To je uz v lidech tak zakorenene ze i když to je z velke casti uplny nesmysl lidi tomu veri i když hru hraji 200 hodin.
    Jedina hra kde to tak bylo a bylo to skutecne prehnane byl Oblivion, ale pouze u vybaveni. většina potvor se obměňovala za silnejsi verzi s postupem hrace, coz není zas tak velky problém. To ze v Oblivionu leveluje treba krysa spolu s hracem je samozrejme uplny nesmyl. U Skyrimu to je tak jak pises, většina nepratel tam ma pevne dany level a dobre vybaveni se dalo najit klidne na levelu 1. Ostatne vybaveni ve Skyrimu spis zavisi na kovarstvi a enchantingu.
  • Magister_Peditum
    Něco jinýho je sledovat krátká lets play videa i s edukativní, popřípadě humornou stránkou, a něco jinýho je sledovat komplet walkthrough video s tím, že na tebe celou dobu čučí ksicht, nějakýho afektovanýho magora, jehož zvukový projev se omezuje jen na "wow, ok a OMG!" A těch je bohužel naprostá většina.
  • Magister_Peditum
    Captain Obvious? *15*
  • Mě se třeba tady ta éra youtuberů taky nelíbí a představa, že by se hry dělali jim na ruku mě přijde nechutná. Ale jejich popularitu chápu. Žijem ve světě kdy nejprodávanější plátky jsou ty bulvární, kdy nejčtenější články na netu sou o tom, že se nějaká herečka ožrala na večírku, kdy naprosto primitivní a tupé seriály sledující osudy totálních kreténů sleduje denně miliony lidí. A pak se nemožem divit, že letsplayeři, což je defakto voyerismus nejhrubšího zrna, jsou tak sledovaní. Viděl jsem videa Pewdiepie, Markipliera a Jacksepticeye a i když jsem z jejich videí nebyl tak znechucený jak třeba z Ordinace, nedovedu si představit, že bych se na ně díval pravidelně. Ale i z těch pár videí co sem viděl sem pochopil že tyhle videa jdou na ruku právě těm lidem, kteří, kdyby se narodili v jiné době, by sledovali nebo četli výše zmíněné. A takových je strašná spousta. Ale musím říct, že někteří youtubeři mě strašně baví, především Yahtzee a Jim Sterling, konkrétně zero punctuation a judging by the cover považuji za nejlepěí série na youtube. Pak ještě TotalBiscuit a Doug Walker (nostalgia critic). Jenže ani jeden z nich není primárně letsplayer. Jediné letsplaye které sleduji trošku pravidelně jsou ty z Games a upřímně, Pavlovo vřískání u hraní mě s*re stejně jako Pewdiepieovo, akorát (díky bohu) nejsou videa založené primárně na tom, naopak se člověk o dané hře nebo žánru dozví často nemálo zajímavého. Jo a díky Games za to, že v nějakém fightclubu zmínili Mrzouta, ten je skvělý a jinak bych se k němu asi nedostal :)
  • Jasně. Ale jak jsem psal - jmenuješ hry které vyšli v dost velkém časovém rozmezí. A rozhodně zdaleka nejsou ideálním statistickým vzorkem toho, co tehdy vycházelo. Tohle nebyl ani zdaleka standard. I tehdy vycházeli převážně jednodušší a blbější hry.
    A i dneska vycházejí hry, které zase v té minulé době neměli žádnou obdobu (když by jsi mi v roce 1995 ukázal LittleBigPlanet nebo Witchera 3 asi bych hodně slintal a rozhodně to nehodil do koše s tím, že mám přece lepší hry :-D)
  • Inquisitor
    Pokud mi to nic nebude agresivně nutit, podsouvat abych to sledoval, tak mi to nevadí. Ať si lidi čumí třeba na prasklinu ve zdi, když je to baví.
  • Lidi docela zapomněli, že Morrowind měl taky level scalling :-D Jen ne tak agresivní a absurdní jak Oblivion. Tam si an něj lidi vytvořili alergii a od té doby na něj nadávají z principu. :-/
    Ale fakt si nemyslím, že by ve Skyrimu byl level scalling špatně udělaný. Na začátku hry jsem potkával monstra před kterými jsem musel utéct. Na konci jsem dával většinu monstet na jednu ránu. A unikátní zbraně a zbroje šlo najít na předem daných místech vždy - klidně na lvl 1. Vyvážené to měli docela dost v pohodě. Víceméně úplně stejně jak v Morrowindu.
  • Je mi 40 a natáčím hry na Youtube. Zazil jsem pmdecka, sinclairy, amigy i atari. U pc neni vec, kterou bych neum vyresit, ostatne rozjel jsem vlastni zvukove studio. Zazil jsem celonocni lan party i Atari srazy.
    Nevidim duvod, proc by nekdo nemohl sledovat nekoho jak hraje hru. Naopak, lze si k letsplayerovi vytvorit vztah a sledovat jeho videa, protoze se v nich vyviji nejaky pribeh. Vy chcete byt u toho.
    Ja tyto videa mam rad jako podkres k praci, televizi uz mnoho let nemame. A bavi me vic, nez ty krvaky, co byvaji v televizi.
    Ja sam hru jako takovou beru jako prostredek pro vytvoreni nejakeho zajimaveho dila. Setkavaji se tady ingredience jako dej ve hre, komentar hrace, efekty, hudba, a celkovy zvuk. Napriklad takovy Minecraft je k tomu idealni zalezitost, kde muzete s hracem prozivat zajimave situace, a ano, jen pri pasivnim sledovani, asi jako i serialu v telce.

    Ve svych letech ovsem vidim, ze drtiva vetsina mych vrstevniku to absolutne nechape. Je to skoda, protoze televize vam dava spoustu lzi a ptakovin, misto abyste dali sanci i tomuto moderniho trendu zabavy.
    Muj kanal je pri zajemce zde http://youtube.com/c/mirekpakr
    A nejde o reklamu, pac nemam videa zpoplatnene. Jde o zabavu. Diky a mejte se fajn
  • Inquisitor
    To jsme tak hráli Resident Evil na PSX. Pět lidí u kámoše v obýváku, jeden hrál a ostatní to prožívali, spolu jsme se slovníkem řešily jak dál. To bylo 97-98, to jsme z PSX byli řádně vypleskaný.
  • Jaký je rozdíl když jsem tenkrát seděl u kámoše a on hrál a všechno už dopředu jsem věděl a chtěl jí hrát taky s tím že teď sedím u youtube??
  • ty ses hipsterská vaginální mikóza, už to tu vzdej ty pyji

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit